برگزیده های پرشین تولز

مشکل خط خط های آبی رنگ در تصویر

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
سلام دوستان یه سوالی دارم لطفا کمک کنن کسانی که وارد هستن من یه سیستم با مشخصات زیر بستم
cpu: i5 3570
Ram: 16G DDR3
GPU: GTX 780
Power: 600 AcBel
HDD WD 300G 10000RPM +Seagate 500G 7200RPM
مادبردم هم یه مدل از مادربردهای گیگابایت هست که تا 32 گیگ رم پشتیبانی میکنه و سوکت 1155 هست
همه ی قطعات رو دسته دو خریدم
وقتی سیستم رو اسمبل کردم اولین تصویری که از روشن شدن مادربرد اومد که راهنمای بایوس داشت یک سری خطوط آبی رنگ توش بود و بعد که ویندوز بالا اومد اون خط ها نبودن من درایور کارت گرافیک رو هم نصب کردم و همه چیز به خوبی و خوشی انجام شد تا اینکه اومدم با یه نرم افزار هارد رو پارتیشن بندی کردم و بعد که دستگاه ری استارت شد و عملیات پارتیشن بندی رو انجام داد ویندوز بالا نیومد و یه صفحه ی آبی اومد و کامپیوتر مجدد ریست شد ویندوز هم 10 هستش و مجبور شدم دوباره ویندوز رو نصب کنم و نصب شد و بالا اومد وقتی رفتم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم ریست شد و دوباره همین مشکل تکرار شد برای بار سوم که ویندوز رو نصب کردم و درایور کارت گرافیک رو نصب کردم رزولوشن دیگه تغییر نکرد اگر دقت کرده باشین وقتی درایور کارت گرافیک نصب میشه رزولوشن مانیتور خودکار تغییر میکنه و با کیفیت میشه، چیزی که این سری بعد از ریست شدن مشاهده کردم این بود که سیستم بالا اومد و تصویر داشت ولی تو قسمت هایی از تصویر خط خط های آبی رنگ بود که عکسش رو براتون میذارم. حالا سوال من اینجاست که این مشکل از کارت گرافیکم هست یا نه؟ و اگر کارت گرافیکمه آیا به دلیل کمبود توان پاور این اتفاق واسش افتاده یا دلیل دیگه ای داشته و کارت از اول معیوب بوده چون فروشنده عکس تست های سلامت کارت رو قبل از ارسال برام فرستاد و کارت گرافیک از این کارتهای استوک اروپایی هستش. لطفا کسانی که تجربه دارن کمکم کنن ممنون میشم.

فایل های ضمیمه

• عکس کارت گرافیک جدید.jpg
    عکس کارت گرافیک جدید.jpg
    268.7 KB · نمایش ها: 17

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
احتمالا همون کارت گرافیکه. کابلشم چک کنید
مشکل از چیپش هست به نظرتون یا خازن ها بر اثر افت ولتاژ براشون مشکلی پیش اومده؟

احتمالا همون کارت گرافیکه. کابلشم چک کنید
آیا ایراد کابل بلو اسکرین میده؟

دوستان کسی نظری نداره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آرتیفیکته و احتمالا خرابی رم کارت گرافیک

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
آرتیفیکته و احتمالا خرابی رم کارت گرافیک
ممنون از نظرتون در اثر چی میتونه این خرابی اتفاق بیافته آیا پاورم ضعیف بوده افت ولتاژ داده یا دلیل دیگه ای داره؟ و اینکه آیا قابل تعمیر هست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از نظرتون در اثر چی میتونه این خرابی اتفاق بیافته آیا پاورم ضعیف بوده افت ولتاژ داده یا دلیل دیگه ای داره؟ و اینکه آیا قابل تعمیر هست؟
در مورد رم عامل خاصی نیست . مثل رم کامپیوتر یکی از بلاک ها یا چندین بلاک ارور میدهند و درست اطلاعات کپی نمیشه و مشکلاتی مشاهده میشه . تعمیرکارهای عادی حرارت میدهند و بعد از یکی دو ماه دوباره مشکل میخوره چون در اصل باید رم خراب تعویض بشه ولی چون امکان تشخیصشو ندارند پس نمیتونند تعمیرش کنند .

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
در مورد رم عامل خاصی نیست . مثل رم کامپیوتر یکی از بلاک ها یا چندین بلاک ارور میدهند و درست اطلاعات کپی نمیشه و مشکلاتی مشاهده میشه . تعمیرکارهای عادی حرارت میدهند و بعد از یکی دو ماه دوباره مشکل میخوره چون در اصل باید رم خراب تعویض بشه ولی چون امکان تشخیصشو ندارند پس نمیتونند تعمیرش کنند .
یعنی به نظر شما مشکل از چیپ نیست و رمش باید تعویض بشه؟ دنبال تعمیرکار حرفه ای هستم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
سلام
کارت لحیم های زیر کارتتون دیسکانت شده
که برای این مدل کارت بعد از چندین سال کارکرد طبیعی هست
باید کارت یا ریورک بشه یا ریبال
اون دوستمون که گفت خرابی رمه
این نسل از مموری کارت به‌سختی خراب میشن

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
سلام
کارت لحیم های زیر کارتتون دیسکانت شده
که برای این مدل کارت بعد از چندین سال کارکرد طبیعی هست
باید کارت یا ریورک بشه یا ریبال
اون دوستمون که گفت خرابی رمه
این نسل از مموری کارت به‌سختی خراب میشن
بله رفیق دادم گرافیک رو چیپش رو ریبال کردن کلا کارتم نابود شد رفت فکر نکنم هیچ کارتی بعد از ریبال درست کار کنه

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
الان کارت دیگه تصویر نمیده
یا خطوط شطرنجی خیلی زیاد شده؟

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
الان کارت دیگه تصویر نمیده
یا خطوط شطرنجی خیلی زیاد شده؟
انقدر طرف سرم رو کلاه گذاشت باور کن وقتی فهمیدم چجور آدمیه دیگه سراغ کارتم نرفتم فقط گفت که دارم روش کار میکنم تصویر نمیده شاید هم دروغ گفته باشه اشتباه خودم بود که اعتماد کردم. جای دیگه هم سر یه کارت دیگه م یکی دیگه همین بلا رو آورد طرف انقدر ادعاش میشد که گفت بعد از اینکه کار من رو دیدی دیگه چیپ واسه ریبال جایی نمیبری شش ماه هم کارش رو گارانتی کرد کارتی که تصویر میداد قبل از ریبال یک ربع کار کرد و دیگه تصویر نداد.

بالا