برگزیده های پرشین تولز

مشکل در اپدیت کردن بایوس

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
من یه مادربورد iwill دارم که به دلیل ایراد در بایوس دیگه سیستم بوت نمی شه و روی پیغام
verifying dmi pool data باقی می مونه
صفحه ستاپ پیج ابی هست با نوشته های سفید در دو ستون
کسی می تونه کمک کنه؟
از روی فلاپی هم بوت نمی شه!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام @gh@m@hdi عزيز
animsmilysmile.gif

من یه مادربورد iwill دارم که به دلیل ایراد در بایوس دیگه سیستم بوت نمی شه و روی پیغام
verifying dmi pool data باقی می مونه
...
. آقا پيام فوق فقط به دليل مشكل در بايوس نمايش داده نمي‌شه! و دلايل ديگه هم مي‌تونه داشته باشه! براي مثال به اين لينك نگاهي بيندازيد: "Computer stops at verifying dmi pool data"

. ولي من يك چيزي رو متوجه نشدم! آخرش آيا شما مي‌توانيد وارد برنامه بايوس شويد يا نه؟! مثلن مي‌توانيد در درونش تنظيم كنيد كه از فلاپي بوت شود؟! در ضمن الزامي هم نداره كه حتمن براي آپديت بايوس از روي فلاپي بوت كنيد! اگر از روي CD يا هاردديسك(داس) مي‌توانيد سيستم را بوت نماييد و به DOS دسترسي يابيد، پس از آنجا به راحتي مي‌توانيد به پارتيشني كه روي هاردديسك FAT باشه يا به فلاپي ديسكي كه روش برنامه ابزار آپديت بايوس و فايل آپديت آن موجود باشد، رفته و از آنجا بايوس را فلش كنيد!

. در ضمن آيا تاكنون BIOS را ريست نموديد يا نه؟ بعد از ريست بايوس Load Default Setting را انتخاب نموديد؟

. اگر CD بوتي كه محيط داس داشته باشه نداريد مي‌توانيد از ايميجي "NTFS & Symantec Pack & Ghost" كه در پست اول اين تاپيك گذاشتم استفاده نماييد. در زمان بوت و زماني كه منوي 7 تايي نمايش داده شد، كليد F5 كيبورد را يكبار فشار دهيد، خيلي سريع به داس پرومپت خواهيد رسيد و از آنها به فلاپي يا پارتيشن FAT دسترسي خواهيد داشت.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/05
26.gif
103.gif

Last edited:

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
سلام دوست عزیز
طبق معمول راه حل شما درست و کامل بود و از این بابت تشکر می کنم.
اما مشکل چطور حل شد:
مشکل از هارد بود.هارد رو به وسیله تبدیل یو اس بی به یه دستگاه دیگه وصل کرده بودم و فرمت کرده بودم که همین باعث شده بود که MBR مشکل پیدا کنه.
یک بار هارد رو کامل فرمت کردم و با یه برنامه که توی سی دی هایرنز بود زدم MBR رو اصلاح کرد.
دلیل اینکه خودم به بایوس شک کرده بودم این بود که سی دی رام هم همزمان خراب شده بود و چیزی بوت نمی شد.
ممنونم

بالا