برگزیده های پرشین تولز

مشکل در شارژ - گوشی تا 99 درصد نرماله اما 99 تا 100 خیلی زیاد وقت میبره - باتجربها کمک کنند

soheil220

Registered User
لایک‌ها
3
سلام.
من گوشیم در طی 4 ساعت به 99 درصد میرسه. اما فاصله بین 99 تا 100 درصد کامل شدن خیلی طولانیه و گاهی به یکساعت هم میرسه.
نمیدونم باید چکار کرد. باطری رو کالیبره کردم. قابلیت تعویض باطری هم وجود نداره. بعیدم میدونم ایراد از باطری باشه. چون زمان شارژ شدن تا 99 درصد طبیعیه. و دوم اینکه زمان دشارژ و تخلیه شدنشم خیلی خوبه و مثل همیشه هست.
تو سایتهای خارجی دیدم که هستند افرادی که این مشکلات رو دارند اما راه حل دقیقی من ندیدم.
از دوستان کسی هست این مشکل رو داشته باشه یا برخورد کرده باشه و راه حل قطعی شو بدونه.
تشکر.

sasan_blue

Registered User
لایک‌ها
29
اگر تا 99 درصد کمتر از نیم ساعت طول میکشه یعنی باطری شما نیاز به کالیبره شدن داره
اگر به اضافه اون زود هم خالی میشه یعنی آخرای عمر باطری هست و احتمالا دلیلش زیاد در شارژ موندن گوشی هست

soheil220

Registered User
لایک‌ها
3
آموزش کالیبره کردن باطری در زیر

http://forum.persiantools.com/t477492.html

سلام دوست من. ممنون از جوابت. این یک تبلته. از صفر تا 99 4 ساعت طول میکشه که طبیعیه. اما خود 99 و 100 یکساعتی وقت میبره. علتشو نمیدونم. از لحاظ ختلی کردن باطری نه اصلا زود خالی نمیکنه. خیلی طبیعیه. . برای کالیبره فکر نکنم باشه. تازه خاموش تو شارژ میزارم. تو پست اول گفتم کامل.
راهکار دیگه....

HSHS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احتمالا نرم افزار نمایش باطری تبلتت مشکل داره.یه نرم افزار مدیریت باطری دان کن امتحان کن

nima -r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منم این مشکلو دارم با گوشیم
از دو سه نفر برسیدم گفتن ابدیت کن اندرویدتو اگه نشد بده فلش یا رام عوض کن
من خودم ابدیت کردم ظاهرا که درست شده

soheil220

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
منم این مشکلو دارم با گوشیم
از دو سه نفر برسیدم گفتن ابدیت کن اندرویدتو اگه نشد بده فلش یا رام عوض کن
من خودم ابدیت کردم ظاهرا که درست شده

اخه من اخرین نسخه رام که براش ارایه شده رو روش نصب دارم. نسخه 4.1.2 با این حال یکبارم رام عوض کردم و دوباره ریختم اما نشد که نشد. از خود تبلت هم که آپدیت میزنم میگه به آخرین نسخه ممکن آپدیت شده. اما مشکل پا برجاست.
؟

vahid1375

Registered User
لایک‌ها
12
سلام داش ناراحت نباش این یه امر طبیعی هست که باتری از 0 تا 99 یه زمان مثلا من گوشی خودمو میگم مثلا 2 ساعت بکشه و 99 تا 100 حدود 30 دقیقه خب به تناسب چون تبلت شما باتری قوی تری داره وقتی 4 ساعت از 0 تا 99 میکشه وب طبیعی که از 99 تا 100 هم یک ساعت بکشه
از چند نفر پرسیدم همه همینو گفتن مشکلی نیست

soheil220

Registered User
لایک‌ها
3
سلام داش ناراحت نباش این یه امر طبیعی هست که باتری از 0 تا 99 یه زمان مثلا من گوشی خودمو میگم مثلا 2 ساعت بکشه و 99 تا 100 حدود 30 دقیقه خب به تناسب چون تبلت شما باتری قوی تری داره وقتی 4 ساعت از 0 تا 99 میکشه وب طبیعی که از 99 تا 100 هم یک ساعت بکشه
از چند نفر پرسیدم همه همینو گفتن مشکلی نیست

ا. مطمینی؟ طبیعیه؟ اخه زمان دشارژ شدن و خالی شدنش نرماله. خیلی خوبه. برای همین گفتم بعید میدونم از باطری باشه. منم یک سرچ تو سایتهای خارجی کردم دیدم بعضیا این مشکل رو داشتن. حالا نمیدونم روشن شارژ میکردن یا خاموش. من خاموش شارژ میکنم. اما انگار اون افراد گوشی های htc داشتن و براشون طبیعی بود که 99 تا 100 طول بکشه. اما چون من تا حالا اینجور موردو شخصا ندیده بودم ترسیدم.

pLaLED43

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوست عزیز همونطور که اون دوستمون گفتن زیاد جدی نگیر . برو سایت سازنده تبلتت ببین مدت زمان شارژ و دشارژش چه مدت هست. مثلا نوشته 1.5 ساعت شارژ 4 ساعت دشارژ حالا ببین باطریت واقعا 4 ساعت کار میکنه و شارژ کردنش تا به 100 رسیدن همون 1.5 ساعت طول میکشه؟ اگر درست بود. اوکی هست.
کلا اون نمایش گر باطری توی تمام گوشی ها خطا داره. فقط لپتاپ ها هستند که برای محاسبه میزان شارژ باطری از یه ساختار خاص استفاده میکنن که میشه بشون اعتماد کرد .
در گوشی ها یه مقاومت سر راه شارژر و باطری هست که ای سی شارژ با اندازه گیری ولتاژ دو سر مقاومت میفهمه جریان کشی باطری چقدر هست که بعد خدس میزنه گوشی چند درصد شارژ شده که اونم به مرور زمان دقتشو از دست میده. چون باطری یه مادی شیمیایی هست . بالاخره ممکنه تو شرایط مختلف تقییر کنه. این ایراد به حساب نمیاد . مدت زمان کلی مهم هست.

soheil220

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز همونطور که اون دوستمون گفتن زیاد جدی نگیر . برو سایت سازنده تبلتت ببین مدت زمان شارژ و دشارژش چه مدت هست. مثلا نوشته 1.5 ساعت شارژ 4 ساعت دشارژ حالا ببین باطریت واقعا 4 ساعت کار میکنه و شارژ کردنش تا به 100 رسیدن همون 1.5 ساعت طول میکشه؟ اگر درست بود. اوکی هست.
کلا اون نمایش گر باطری توی تمام گوشی ها خطا داره. فقط لپتاپ ها هستند که برای محاسبه میزان شارژ باطری از یه ساختار خاص استفاده میکنن که میشه بشون اعتماد کرد .
در گوشی ها یه مقاومت سر راه شارژر و باطری هست که ای سی شارژ با اندازه گیری ولتاژ دو سر مقاومت میفهمه جریان کشی باطری چقدر هست که بعد خدس میزنه گوشی چند درصد شارژ شده که اونم به مرور زمان دقتشو از دست میده. چون باطری یه مادی شیمیایی هست . بالاخره ممکنه تو شرایط مختلف تقییر کنه. این ایراد به حساب نمیاد . مدت زمان کلی مهم هست.
مشکل خاصی پس نیست

araadkian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.

گوشی من سامسونگj7 2015هست

مدتیه که شارژش وقتی 100میشه و میکشم رو

94 و گاهی بیشتر نشون میده.

درضمن زود ب زود شارژ خالی میکنه

سه تا باتری دیگه عوض کردم اما اونا هم تا 100میشه میکشم عین همین میشه

اینو بگم که باتری اورجینال خود گوشی رو که بیشتر از حدمعمول میزاشتم 100پرمیشد اما باتری های جدید تا96بیشتر نمیره

درضمن زود هم خالی میکنه شارژشو

بنظرتون مشکل از کجاس؟یه نفر بهم گف گوشیم برق دزدی میکنه.شمامیدونید باید چکارکنم و راه درست شدنش چیه؟یا کدوم قسمتش باید تعمیربشه

بالا