برگزیده های پرشین تولز

مشکل در صفحه بعد از کوچک کردن ویندوز

andishehno

Registered User
لایک‌ها
0
سلام. من سایتی رو با css کار کردم ولی به دو مشکل برخوردم.
اولش اینکه اگه به این صفحه در اینترنت اکسپلورر نگاه کنید در انتهای صفحه و یک قسمت سفید رنگ دیده میشه که توش نوشته ی "باشد" اومده. اما اگه تو فایرفاکس به همون صفحه نگاه کنید همچین چیزی نیست. من میخوام اینترنت اکسپلورر هم مثل فایرفاکس این مشکل رو نداشته باشه!!‌ فکر کنم مشکل از css هست و کجاش؟

سوال دوم: همین صفحه در حالت maximum پنجره و نمایش 1024 مشکلی نداره اما وقتی پنجره رو minimize میکنیم و یا با نمایش 800 میبینیمش. مشکلی که ایجاد میشه کل صفحه در وسط قرار نمیگیره و حتی در IE نمیشه با scrollbar هم کار کرد. لطفاً برای این مشکل هم که ناشی از ناشی کاری من در css نویسی هست راه حلی بفرمایید.
با تشکر:)

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
خوب صفحه شما برای این وسط قرار نمی گیره چون شما اون بلوک وسطی رو به شکل absolute موقعیت دهی کردی و یه فاصله معینی رو از سمت چپ در نظر گرفتی
شما الان این کد CSS رو داری

کد:
#mainbg {
background-color:#FFFFFF;
height:auto;
left:122px;
position:absolute;
width:760px;
}

خوب شما باید این بخش رو تغییر بدی به این حالت
کد:
#mainbg {
height:auto;
position:relative;
margin: 0 auto;
width:760px;
}

این صفحه شما رو میاره وسط صفحه

اون یکی مشکلت هم فکر کنم یه باگ تو IE6 باشه
اجازه بدم من یه نگاه به کدت بندازم بعد برات توضیح میدم که چطور برطرفش کنی (البته اگر همون باگی باشه که من فکر میکنم)

andishehno

Registered User
لایک‌ها
0
خوب صفحه شما برای این وسط قرار نمی گیره چون شما اون بلوک وسطی رو به شکل absolute موقعیت دهی کردی و یه فاصله معینی رو از سمت چپ در نظر گرفتی

دوست عزیز در این صورت که شما کد دادی وقتی صفحه کوچیک میشه در وسط قرار میگیره اما وقتی صفحه ماکزیمم هست کل صفحه به سمت راست رفته! و در وسط نیست. البته فقط در IE این مشکل هست در فایرفاکس در هر دو حالت صفحه در وسط قرار داره

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
خوب حق با شماست
الان فهمیدم چی شد

شما تو سبک تگ body دایرکشن رو راست به چپ کرد
شما به جای این کار سبک body رو اینطوری مشخص کن

کد:
body{
	font-family: Tahoma;
	background-image: url(bg.jpg);
	background-repeat: no-repeat;
	background-color: #5c6874;
	background-position: top center;
	text-align: center;
}

ما به خاطر وجود یه باگ تو IE مجبوریم که text-align رو برای body روی center تنظیم کنیم و دایرکشن رو هم به body اختصاص ندیم
بعد از body شما یه div داری که کل محتوا توشه. سبک اون رو باید اینطوری مشخص کنی

کد:
#mainbg{
	position: relative; 
	width: 760px; 
	height: auto; 
	margin: 0 auto;
	text-align: right;
	direction: rtl;
}

ما الان دایرکشن رو به این بخش دادیم و text-align رو حالا روی right تنظیم کردیم
این رو من الان تست کردم. این درست کار میکنه

برای مشکل دومت هم که اون کلمه آخر دوباره تکرار میشه مربوط میشه به یه باگ تو IE 6 که آخرین کلمه متن آخرین عنصر شناور شده در صفحه رو کپی میکنه. این مشکل از قرار دادن کامنت تو عناصر شناور ناشی میشه. شما تمامی این کامنت هات رو حذف کن

کد:
<!------------ header --------------->

<!--------------- menu ----------------->

<!--------------- Right Sidebar ----------------->

<!--------------- Middle ----------------->

<!--------------- Left Sidebar ----------------->

این مشکل شما رو به طور کامل برطرف میکنه
من این یکی رو هم الان تو IE6 تست کردم

موفق باشی
قالب قشنگی شده

andishehno

Registered User
لایک‌ها
0
آقا خیلی ممنون. مشکل الان تو IE و ff حل شده منتها یک مشکلی که هست. الان تو فایرفاکس bg سفید نیست. اما تو IE سفیده. اعمال شده. ولی تو فایرفاکس بکگراندی که باید سفید می بود مثل همین چیزی که تو IE نمایش داده میشه سفید نیست.!

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
اون پس زمینه مشکوک میزنه
من فکر کنم ایراد از سی اس اس نیست. یه جای کد HTML شما مشکل داره
کد hTML شما اصلا استاندارد نیست
اینجا رو ببینید

http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http://adabeparsi.ir/home.php

کلی خطا داره
صفحه شما DOCTYPE هم نداره
برای صفحه DOCTYPE مناسب در نظر بگیرید و تمامی خطاهاش رو بطرف کنید تا بشه مشکل رو پیدا کرد
الان کد CSS به نظرم مشکلی نداره. یه جای کد HTML به نظر میرسه درست نیست. یه تگ بسته نشده یا همچین چیزی

andishehno

Registered User
لایک‌ها
0
اون پس زمینه مشکوک میزنه
من فکر کنم ایراد از سی اس اس نیست. یه جای کد HTML شما مشکل داره
کد hTML شما اصلا استاندارد نیست
اینجا رو ببینید

http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http://adabeparsi.ir/home.php

کلی خطا داره
صفحه شما DOCTYPE هم نداره
برای صفحه DOCTYPE مناسب در نظر بگیرید و تمامی خطاهاش رو بطرف کنید تا بشه مشکل رو پیدا کرد
الان کد CSS به نظرم مشکلی نداره. یه جای کد HTML به نظر میرسه درست نیست. یه تگ بسته نشده یا همچین چیزی

آهان. من میگم پس چرا قبل از این تغییرات این مشکل نبود؟ یا مثلاً‌ تو IE‌ مشکلی نیست چرا؟ البته خوب پس زمینه مشکلی نداره. فقط رنگ پس زمینه div ها که سفیده مثل چیزی که در IE‌ نشون داده میشه. اینجا اصلاً نشون داده نمیشه. شاید هم از html‌ باشه.
اوووووووووو. چقدر خطا! راستی این DOCTYPE‌ مناسب که گفتی چیه؟ :blink:

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
DOCTYPE نوع سند شماست. در اصل مشخص میکنه که شما از کدوم استاندارد برای طراحی صفحه استفاده کردی. صفحه بدون DOCTYPE یه صفحه معتبر نیست.
IE6 هم صفحه ای که DOCTYPE نداشته باشه رو در حالت compliance (حالت تایید شده کنسرسیوم جهانی وب) نمایش نمیده و میره تو حالت quirck mode که استاندارد قدیمیه. در نتیجه ممکنه صفحه شما به شکلی که تو Firefox نشون داده میشه تو IE نشون داده نشه چون Firefox صفحه رو همیشه در حالت compliance رندر میکنه ولی IE به خاطر نبودن DOCTYPE صفحه رو در حالت quircks مد نشان میده که باعث کلی اختلاف ظاهر بین دو نمایش دو مرورگر میشه

در مورد DOCTYPE های مختلف اینجا توضیح داده شده
http://www.w3schools.com/tags/tag_doctype.asp

بالا