برگزیده های پرشین تولز

مشکل در نصب اوراکل

azadeh_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من تو vmware اوراکل لینوکس 5.9 دارم حالا میخام اوراکل 11g رو نصب کنم متوجه شدم اولش باید یه سری بسته نصب کنم ولی یه همچین خطایی میده

تو centos تست کردم مشکلی نداشت ولی نمیدونم اینجا چرا خطا میده شاید مشکل از yum هست ولی نمیدونم چیکارش کنم

this system is not registered with ULN
u can up2date register to register
uln support will be disabled
triying other mirror
)Error:can not retirve repository megadata(repoms.xml
for repository :el5_latest.please verify its path & try again

ممنون میشم هر چه سریعتر راهنماییم کنین

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
با IP ایران نمی‌توانی به ریپوزیتوری‌های اراکل دسترسی داشته باشی.

azadeh_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
از فیلترشکن استفاده کنید یا فایل‌های rpm را جدا تهیه کنید. اینترنت بگردید احتمالا پیدا می‌کنید.

azadeh_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از فیلترشکن استفاده کنید یا فایل‌های rpm را جدا تهیه کنید. اینترنت بگردید احتمالا پیدا می‌کنید.
تو centos ام نصب میشه میتونم از اونجا بردارم ؟اگه آره میشه بی زحمت بگین چطوری چون من از لینوکس سردرنمیارم

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
تو centos ام نصب میشه میتونم از اونجا بردارم ؟اگه آره میشه بی زحمت بگین چطوری چون من از لینوکس سردرنمیارم
پکیج‌های centos برای نصب اراکل را از /var/cache/yum/ به مسیر مشابه اراکل کپی کنید. شاید هر دو دیسترو از پکیج‌های یکسان استفاده نکنند و مجبور باشی پکیج‌های اراکل را بگیری.
دلیل خاصی دارد از اراکل لینوکس استفاده می‌کنی؟ فکر می‌کنم centos و rhel هر دو کم‌دردسرتر باشند.
اگر سیستم عملیاتی نیست و برای تست می‌خواهی -گفتی از vmware استفاده می‌کنی- اراکل ایمیج‌های virtualbox برای اجرا دارد که اراکل دی‌بی و وب‌لاجیک و نرم‌افزارهای دیگر را روی اراکل‌لینوکس نصب دارد.

azadeh_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پکیج‌های centos برای نصب اراکل را از /var/cache/yum/ به مسیر مشابه اراکل کپی کنید. شاید هر دو دیسترو از پکیج‌های یکسان استفاده نکنند و مجبور باشی پکیج‌های اراکل را بگیری.
دلیل خاصی دارد از اراکل لینوکس استفاده می‌کنی؟ فکر می‌کنم centos و rhel هر دو کم‌دردسرتر باشند.
اگر سیستم عملیاتی نیست و برای تست می‌خواهی -گفتی از vmware استفاده می‌کنی- اراکل ایمیج‌های virtualbox برای اجرا دارد که اراکل دی‌بی و وب‌لاجیک و نرم‌افزارهای دیگر را روی اراکل‌لینوکس نصب دارد.
ببخشید که من هی سوال می کنم چطوری می تونم تو لینوکس فیلترشکن نصب کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

khodayard

Registered User
لایک‌ها
17
لازم نیست حتما از repoهای Online‌ استفاده کنید.
خیلی راحت می تونید یه دونه Local Repo برای yum درست کنید و از DVD همون نسخه Oracle استفاده کنید. این طوری خیلی راحت هر بسته ای رو که بخواید بدون دردسر نصب می کنید. فقط می مونه بحث آپدیت کردن سیستم عامل که می بایست هربار نسخه جدید سیستم عامل رو بدید به این Local REpo که ازش استفاده کنه.

khodayard

Registered User
لایک‌ها
17
سلام من تو vmware اوراکل لینوکس 5.9 دارم حالا میخام اوراکل 11g رو نصب کنم متوجه شدم اولش باید یه سری بسته نصب کنم ولی یه همچین خطایی میده

تو centos تست کردم مشکلی نداشت ولی نمیدونم اینجا چرا خطا میده شاید مشکل از yum هست ولی نمیدونم چیکارش کنم

this system is not registered with ULN
u can up2date register to register
uln support will be disabled
triying other mirror
)Error:can not retirve repository megadata(repoms.xml
for repository :el5_latest.please verify its path & try again

ممنون میشم هر چه سریعتر راهنماییم کنین
این مشکل ربطی به فیلترینگ و ... نداره. شما فقط وقتی می تونید از repoهای رسمی اوراکل دانلود کنید که اون نسخه از سیستم عامل رو از شرکت اوراکل خریده باشید.
و در ضمن Oracle linux به نظر من بهترین نسخه برای نصب Oracle Database هست.

khodayard

Registered User
لایک‌ها
17
ببخشید که من هی سوال می کنم چطوری می تونم تو لینوکس فیلترشکن نصب کنم ممنون میشم راهنماییم کنین
خیلی روشهای مختلف هست. یکیش مثلا Tor یا اگه وی پی ان خریده باشید که با Cisco AnyConnect کار می کنه می تونید از openconnect استفاده کنید. و همینطور اوپن وی پی ان
سوال دیگه ای بود بفرمایید.

بالا