برگزیده های پرشین تولز

مشکل ریست شدن کامپیوتر

yahoooo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ببخشید من تازه واردم و یه سوال داشتم
من یه چندماهی بود که مشکل ریست شدن داشتم به این صورت که وقتی ویندوز عوض میکردم یک ماه بعد به صورت رندوم سیستم ریست میشد اولش فک کردم عیب از ویندوزه واسه همین عوض میکردم.بعد این ریست شدنها بیشتر و بیشتر شد به طوری که رسید به هفته ای یک بار.البته اون اوایل که ریست میشد هر وقت میخواستم یه فایل تصویری ببینم ریست میشد واسه همینم شکم رفت به کارت گرافیک. کارت گرافیک هم عوض کردم نشد. کارت گرافیکی که الان دارم ASUS ati 4650 1GB DDR2
این ریست شدنها اینقد زیاد شد که هر دو روز یکبار تا بعضی وقتا هر روز هم میشد! وقتی هم ریست میشد یه صفحه آبی پر از پیغام خطا میامود و در کمتر از 1 ثانیه ریست میشد. این دفعه گفتم شاید از رم باشه. رفتم رمهام هم عوض کردم و دوتا رم 1 گیگ DDR2 دوال چنل OCZ گرفتم. بازم نشد! رفتم پاور عوض کردم و یه پاور گرین 430 وات گرفتم. بازم نشد! یکی از دوستانم گفت که مشکل از هارد میتونه باشه. هاردو اف دیسک کردم (هاردم هم وسترن دیجیتال 500 گیگ 16 مگ بافر هست) وقتی اف دیسک کردم خیلی حالش بد شد! یعنی به سختی ویندوز روش نصب شد. به این صورت که اولش تا میخواست نصب کنه گیر میکرد خلاصه با هر زوری بود هاردو راش انداختم. ولی بازم ریست میکرد با این تفاوت که ایندفعه قبل از ریست شدن دیگه اون صفحه آبی پر از پیفام خطا نمیاد.
اقا من همه قطعات رو تست کردم به این صورت که یه هارد و سی پی یو دیگه از یکی قرض گرفتم و تست کردم ولی بازم ریست میشد حالا دیگه فقط مادربودر مونده بود. شکم رفت به مادربود گفتم بذار بفرستم واسه گارانتی. ولی قبلش برای اینکه کارم نخوابه یه مادربودر دیگه خریدم که مشخصاتش اینه (یعنی مادربودر جدیده که الان دارم اینه
ASUS P5E
که جز مادربوردهای حرفه ای محسوب میشه. مادربود قبلیه که فرستادم واسه گارانتی این بود ASUS P5K
که وقتی مادربودر جدید رو نصب کردم مشکلم حل شد و دیگه ریست نشد! الان که دارم این پیغام رو میذارم 20 روز نشده که این مادربورد جدیده (ASUS P5E) ولی با کمال تعجب با اینکه دیگه با این مادربودر ریست نکرد ولی الان 3-4 روزه که باز شروع کرده به ریست کردن! یعنی دقیقا باز همون مشکل قبلی رو دارم.
زنگ زدم به گارانتی دیجیتال و در مورد مشکل مادربود قبلی P5K پرسیدم که چجوری تعمیر شد گفتن چیپ جنوبی رو که زیر یه چیزی هست و قابل دیدن نیست عوض کردیم.
حالا سوال من اینکه ایا ممکنه باز همون مشکل قبلی رو با این مادربورد جدیده داشته باشم؟ مگه میشه یه مادر بودر در عرض 20 روز باز دقیقا همون عیب مادربورد قبلی رو پیدا کنه؟ من که گیج شدم
اینم یادم رفت که بگم منبع برق من UPS هست نه برق مستقیم

لطفا اگه کسی اطلاعی داره یه راهنمایی بکنه که دیگه کمرم از خرج شکست

Last edited:
بالا