برگزیده های پرشین تولز

مشکل عجيب در اتصال loptob به tv دوستان لطفاً کمک کنيد !!

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0

سلام
من به يه مشکل عجيب برخوردم که نميتونم اونو حال کنم .من يه loptop dell دارم که ميخوام اونو به tv وصل کنم .متا سفنه اين دستگاه من s-video نداره و مجبور شدم يه پرت vga دو طرفه بگيرم چون tv ما ورودی vga داره .يه سره پرت رو به پشت loptob وصل کردم و يه سرشو به پشت tv .
بدش tv رو رو کانال pc گذشتم و با کمال تاجب ديدم که هيچی نشون نميده البته قبلش fn+f8 زدم که مد لپ تاب رو tv تنظيم بشه .ولی هيچی نشون نميداد .بد از کلی سرو کله زدن گفتم يک فايل تصويری باز کنم و يک کليپ رو با مديا پلير باز کردم .در کمال تجب ديدم رو tv داره نشون ميده ولی نه چيزی که رو دسکتب ميبينم ،بلکه طور ی نشون ميده مثله اينکه به tv يک dvd پلير نصب کرديد در حال اي که من ديدم وقتی loptob رو به tv وصل ميکنن هميه disktop رو ميشه ديد مثله اين که يک مونيتر بزرگ به loptob وصل کرده باشيد.ننکته جالب اين است که فقط اين clip رو نشون ميده نه هيچ چيزه ديگه !!! مشخصت اين clip هست :
type: video clip
bit rate :202 lps
demensions:672 x 384

يعنی فقط اين فايل رو نشون ميده .وقتی اين فايل رو ميبندم در حال اي که loptob به tv وصله رو صفحيه tv اينو ميزنه :
check vga signal !!!!

در ضمن مدل tv ما samsung -plano هست و lcd هم نيست ، ولی ورودی vga داره کنارش .
واقعاً ممنون ميشام کمک کنيد که چی کار کنم ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25

سلام
من به يه مشکل عجيب برخوردم که نميتونم اونو حال کنم .من يه loptop dell دارم که ميخوام اونو به tv وصل کنم .متا سفنه اين دستگاه من s-video نداره و مجبور شدم يه پرت vga دو طرفه بگيرم چون tv ما ورودی vga داره .يه سره پرت رو به پشت loptob وصل کردم و يه سرشو به پشت tv .
بدش tv رو رو کانال pc گذشتم و با کمال تاجب ديدم که هيچی نشون نميده البته قبلش fn+f8 زدم که مد لپ تاب رو tv تنظيم بشه .ولی هيچی نشون نميداد .بد از کلی سرو کله زدن گفتم يک فايل تصويری باز کنم و يک کليپ رو با مديا پلير باز کردم .در کمال تجب ديدم رو tv داره نشون ميده ولی نه چيزی که رو دسکتب ميبينم ،بلکه طور ی نشون ميده مثله اينکه به tv يک dvd پلير نصب کرديد در حال اي که من ديدم وقتی loptob رو به tv وصل ميکنن هميه disktop رو ميشه ديد مثله اين که يک مونيتر بزرگ به loptob وصل کرده باشيد.ننکته جالب اين است که فقط اين clip رو نشون ميده نه هيچ چيزه ديگه !!! مشخصت اين clip هست :
type: video clip
bit rate :202 lps
demensions:672 x 384

يعنی فقط اين فايل رو نشون ميده .وقتی اين فايل رو ميبندم در حال اي که loptob به tv وصله رو صفحيه tv اينو ميزنه :
check vga signal !!!!

در ضمن مدل tv ما samsung -plano هست و lcd هم نيست ، ولی ورودی vga داره کنارش .
واقعاً ممنون ميشام کمک کنيد که چی کار کنم ؟
من هم قبلاً با لپ تاپ Asus مشكل مشابه شما رو داشتم و نمي تونستم از طريق كابل Vga (همون كابل سريال كه مشابه كابل مانيتور هست) دستگاه رو به تلويزيون يا ويدئوپروژكتور يا به مانيتور دوم وصل كنم. اما بعد از كلي جستجو، توي قسمت تنظيمات پيشرفته كارت گرافيك، يه دكمه سبز بزرگ پيدا كردم كه روش يه چيزي شبيه VGA Settings نوشته بود و اون رو كه زدم تنظيمات مانيتور ها و... اومد. گزينه Multiple Monitors رو فعال كردم مشكل حل شد..

شما هم بايد بعد از راست كليك روي دسكتاپ و رفتن به:
Properties> Settings> Advanced

دنبال يه چيزي شبيه اون كه گفتم بگرديد. البته الآن لپ تاپ دم دستم نيستم كه دوباره تست كنم و راه حل دقيق رو بگم اما اگه پيدا نكردي بگو تا هر وقت تونستم چك كنم دقيق تر بگم.

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از پست ولی من هر کاری کردم نشد .ميشه دقيقا بگيد کجا برم و چی کار کنم ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
ممنون از پست ولی من هر کاری کردم نشد .ميشه دقيقا بگيد کجا برم و چی کار کنم ؟
اریانا
من الآن در سفر هستم و حداقل تا 2 هفته دسترسی به لپ تاپ نخواهم داشت. اون گزینه ای که گفتم، فقط بعد از نصب درایور کارت گرافیک ظاهر خواهد شد. شما اگه سی دی کارت گرافیک رو نصب نکردید، اون رو نصب کنید باید حتماً گزینه ای که گفتم به همون جایی که گفتم اضافه بشه. وقتی از سفر برگشتم، روی لپ تاپ هم نگاه می کنم و دقیق تر میگم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
اریانا
من الآن در سفر هستم و حداقل تا 2 هفته دسترسی به لپ تاپ نخواهم داشت. اون گزینه ای که گفتم، فقط بعد از نصب درایور کارت گرافیک ظاهر خواهد شد. شما اگه سی دی کارت گرافیک رو نصب نکردید، اون رو نصب کنید باید حتماً گزینه ای که گفتم به همون جایی که گفتم اضافه بشه. وقتی از سفر برگشتم، روی لپ تاپ هم نگاه می کنم و دقیق تر میگم.
سلام
بالاخره برگشتم و نگاه كردم.
در پنجره Display Settings روي تب Settings دكمه Advanced رو كه مي زنيد يه تب وجود داره به نام:
Intel[R] Graphics Accelerator Driver for Mobile

كه توي اون تب يه دكمه هست به نام Graphics Properties اون رو كه مي زنيم گزينه Multiple Display رو مي بينيم كه اگه مانيتور دوم به لپتاپ وصل باشه فعال ميشه و ميشه اون رو انتخاب كرد و OK كرد تا مانيتور دوم هم راه بيفته.

موفق باشيد.

بالا