برگزیده های پرشین تولز

مشکل عجیب کامپیوتر من

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
من مشکل خودم رو توی تاپیک مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري مطرح کردم، ولی دیدم کسی جواب نداده، من هم این مشکلم همچنان پابجاست، گفتم یک تاپیک بزنم:

مشکل من:

اخیرا کامپیوترم یک مشکلی پیدا کرده و اونهم اینه که تند و تند هنگ میکنه، البته این هنگ کردنش مثل هنگ معمولی نیست. یعنی مثلا اگر چند تا برنامه باز داشته باشم، اونی که بالا هست خیلی راحت و خوب و بی مشکل کار میکنه اما بقیه چیزها قفل میشه، دسکتاپ نشون داده نمیشه، دکمه استارت کار نمیکنه، بین برنامه های دیگه سوئیچ نمیشه کرد، برنامه های دیگه رو نمیشه بست، هیچ برنامه جدیدی رو نمیشه باز کرد. حتی ctrl+alt+del هم task manager رو باز نمیکنه و خنده دارتر از همیه اینکه ساعت ویندوز هم قفل میشه و سر همون دقیقه ای که بود وای میسته!!!
تنها راه ریست سخت افزاری هست.

این مشکل وجود نداشت تا اینکه یک سری تغییرات سخت افزاری انجام دادم. (رم اضافه کردم و dvd writer و کارت شبکه). الان هم از پورت lan مودم adsl استفاده میکنم.
بعد کم کم این مشکل پیدا شد، اولش کم بود و بعد شد هر بار که ویندوز بالا میومد بعد از چند دقیقه این بلا سرش میومد.

فرمت کردم و ویدوز دوباره ریختم. اما این مشکل سرجاش بود. کم و زیاد میشد.
با kaspersky آپدیت شده (اما ورژن 30 روزه) کامل اسکن کردم، تا جایی که یادمه یکی دو تا تروجان پیدا کرد و اسمشون رو یادم نیست و مشکل حل شد. من هم فکر کردم مشکل از اونها بوده.
یک 10 روزی خوب بود، دوباره چند روزه که شروع شده و دیگه دیروز افتضاح شده بود، هر بار که ویندوز بالا میومد بعد از چند دقیقه باید ریست میکردم.

دوباره فول اسکن کردم و موقع اسکن هم همون مشکل رو پیدا کرد، اما برنامه اسکن تا 100% پیش رفت و هیچی پیدا نکرد، من هم دستی خاموش کردم .

عصر که روشن کردم، الان تقریبا 3 ساعت هست که روشنه و مشکلی نداشته!!!

اما دوباره مشکل پیداش شد و هر بار که کامپیوتر روشن میکنم بعذ از یک مدتی این بلا سرش میاد. امروز رفتم توی تاپیکهای آنتی ویروس و نسخه trial آنتی ویروس nod32 رو نصب کردم و آپدیت کردم و سیستم رو اسکن کردم، اونهم هیچی پیدا نکرد. دیگه کم کم داره شک میکنم که مشکل سخت افزاری باشه . . .

لطفا دوستان کمک کنند.

ممنون

------------------------------------------
پی نوشت:
wow عجب پستی شد این پست 1000 من!!!!!!

sghd

Registered User
لایک‌ها
19
به نظر من مشکل از رم باشه
یه رم از یکی از دوستانتون پیدا کنید
و امتحان بنمایید!!!
راستی ببین رمها رو درست رو مادربرد
جا زدی ؟

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه رم ها رو درست جا نزنه که اصلا تصویر نمی ده!
به نظر من مشگل از کارت شبکه شما می تونه باشه.
D-Link از این مدل های بدون سوکت بوت رام هست؟
اگر از اون مدل باشه اول از Device Manager آن اینیستال کنید بعدش کامپوتر رو خاموش کنید و از PCIدرش بیارید و به فکر یک کارت شبکه قدیمی D-LINK یا 3-COM نو باشید.
البته یک نصیحت دیگه اگر پردازنده قوی دارید همیشه یک آنتی ویروس روی سیستم نصب باشه بهتره.
توصیه من Anti Virهستش البته بستگی یه خودتون داره سایر دوستان نگن که طرفداری آنتی ویر رو کرد یارو!
شما که می فرماییدیک بار اسکن کرد دو تا تروجان پیدا شد بعد تا 10 روز دیگه سیستم دچار چنین مشگلی نشد, پس میشه گفت که به احتمال زیاد مشگل باز هم از ویروس و ورم و تروجان و این ها می تونه باشه.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نظر من مشگل از کارت شبکه شما می تونه باشه.
D-Link از این مدل های بدون سوکت بوت رام هست؟

بله D-Link هست، ولی بدون سوکت رام یعنی چی؟

پس مودم ADSL رو فعلا میبرم روی usb ببینم مشکلش حل میشه یا نه.

آنتی ویروس نصب دارم، کاسپرسکی،

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نظر من مشکل از رم باشه
یه رم از یکی از دوستانتون پیدا کنید
و امتحان بنمایید!!!
راستی ببین رمها رو درست رو مادربرد
جا زدی ؟

چه مشکلی میتونه در جا زدن رم باشه؟ من دفعه اولم بود اینکار رو میکردم.
متاسفانه کسی رو ندارم ازش رم بگیرم چون رم من sd هست، پس راه حل دوم اینه که این رم جدید رو که گذاشتم در بیتارم، ببینم مشکلم حل میشه یا نه.

davood4547

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من چند سال پیش یک سیسنم برای کسی میبستم.
سیستم همش هنگ میکرد.
شاید خنده اتان بگیرد. سیستم با سی دی رام کامپتی بل نبود:p

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوستان راست میگن ، به نظر میاد از یکی از قطعه ها باشه ... یکی یکی تست کن ... یعنی یکی رو در بیار ، یه 3-4 ساعت کار کن .. و بعدی ...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دیروز صبح که مشکل داشت، کارت شبکه رو disable کردم و مودم adsl رو زدم به پورت usb و تا شب مشکل نداشت. اما امروز باز مشکلش شروع شد.
خواستم با این antivir اسکن کنم، نصبش کردم ولی آپدیت نشد!!!! پیغام میده که نتونسته به سایت برای دانلود وصل بشه.
فکر کنم باید برم سراغ رم!!!

اینکه هی میگیره هی ول میکنه از همه چی عجیبتره!!!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دیروز صبح که مشکل داشت، کارت شبکه رو disable کردم و مودم adsl رو زدم به پورت usb و تا شب مشکل نداشت. اما امروز باز مشکلش شروع شد.
خواستم با این antivir اسکن کنم، نصبش کردم ولی آپدیت نشد!!!! پیغام میده که نتونسته به سایت برای دانلود وصل بشه.
فکر کنم باید برم سراغ رم!!!

دقیقا به همون خاطر احتمال داره که ram باشه ! ...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون سیمور جان، الان که تا روشنش میکردم مشکلش پیدا میشد، باز کردم و رم جدید رو درآوردم. الان حدود 1 ساعت هست اون مشکل براش پیش نیومده.
حالا مشکل رم چی میتونه باشه؟ رم خرابه؟ من بد جا زدم؟ جا زدنش نکته خاصی داره؟ با مادربورد مچ نیست . . . اصلا چند جور رم sd داریم؟
خلاصه چیکار کنم؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
رم جزو قطعاتیه که احتمال به مشکل خوردنش زیاده و شما هم که میگی SD هستش ، پس یعنی احتمالا عمرش رو کرده ...

حالا اول بذار مطمئن بشی که همینه ... بهرحال راهش اینه که یکی دیگه بخری ... همین جا ، یه دوستی به اسم BNC ، رم برای فروش داشت ... من خودم هم دارم ازش می گیرم ... (آخه خودم هم یکی از دستگاه هایی که توی خونه دارم SD می خوره)

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
رم جزو قطعاتیه که احتمال به مشکل خوردنش زیاده و شما هم که میگی SD هستش ، پس یعنی احتمالا عمرش رو کرده ...
سیمور جان، اتفاقا من کاملا برعکسش رو شنیده بودم که رم در اثر استفاده مشکلی پیدا نمیکنه!!!

بهرحال راهش اینه که یکی دیگه بخری
نه خدا نکنه!!!

nsh

Registered User
لایک‌ها
4

حالا اول بذار مطمئن بشی که همینه ... بهرحال راهش اینه که یکی دیگه بخری ... همین جا ، یه دوستی به اسم BNC ، رم برای فروش داشت ... من خودم هم دارم ازش می گیرم ... (آخه خودم هم یکی از دستگاه هایی که توی خونه دارم SD می خوره)

ممکن نیست irq هاش conflict کرده باشه سیمور جان چون یک کم عجیب میزنه ؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
خوب مثال نقض پیدا شد!!! بنظر نمیاد که رم جدید مشکل داشته باشه. چون الان اون مشکل دوباره سر و کله اش پیدا شد.
البته فعلا رم رو جا نمیزنم تا فردا ببینم باز این مشکل پیداش میشه یا یک هنگ معمولی بخاطر رم کم بوده.

ولی بنظر ویروس میاد. اما نمیدونم چرا آنتی ویروسها چیزی پیدا نمیکنند!!

این آنتی ویر هم به سایت برای دانلود وصل شد اما آپدیت تا 90% که میرفت بعد قطع میشد دوباره پیغام میداد که آپدیت نشده است.

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز شما باید برید به یه کافی نت و اونجا ورژن به روزش رو بگیرید و بعد از روی فلش دیسک یا سی دی روی سیستمون نصب کنید.
مسئله دوم اینه که من گفتم کارت شبکه رو اول از دیوایس منیجر آن اینستال کنید بعدش از PCI درش بیارید و بزاریدش کنار.
مشگل به احتمال 90% از رم نیست چون اگر رم مشگل داشته باشه MEMORY DUMP می کنه.
جا زدن رم نکتش این که شیار هاش رو جا بندازین اگر سر و ته بزارید بست های سفید رنگ بسته نمیشن و اگر در این حالت سیستم رو روشن کنید تصویری دریافت نمی کنید رم میسوزه و احتمال سوختن برد هم وجود داره.
پس اگر بست ها بسته می شن رم درست جا زده شده.
در ضمن رم ها گارانتی مادام العمر دارن اگر ایرادی داشتن نوشو می تونید دریافت کنید اگر از ان مدل موجود نبود مدل جدیدش رو بهتون می دن مثلا DDR می دن بهتون که می تونید از جای دیگه تعویض با SDدست دوم بکنید.
من که چندین مورد فرستادم نوش توی نایلون اومده برام.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
مسئله دوم اینه که من گفتم کارت شبکه رو اول از دیوایس منیجر آن اینستال کنید بعدش از PCI درش بیارید و بزاریدش کنار.

درش آوردم،

پس اگر بست ها بسته می شن رم درست جا زده شده.
بستها بسته میشوند.

ممنون.

پی نوشت: دوباره الان با وجود اینکه رم و کارت شبکه بیرون هستند، مشکل پیداش شد.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
یک پیشنهاد که بطور قطعی مشخص میکنه مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری :
یک سیستم عامل دیگه (مثلا" لینوکس) نصب و چند روزی باهاش کار کنین. اگر برطرف شد نرم افزاری هست.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سیمور جان، اتفاقا من کاملا برعکسش رو شنیده بودم که رم در اثر استفاده مشکلی پیدا نمیکنه!!!
اون حرف که درسته (رم های دستگاه خودم مثلا !) ، من فقط گفتم " فراوانی مشکلات ram بیشتره " ... یعنی من خودم به تجربه دیدم که رم زیاد به مشکل می خوره ...
ممکن نیست irq هاش conflict کرده باشه سیمور جان چون یک کم عجیب میزنه ؟
نمی دونم والا ...
ولی بنظر ویروس میاد. اما نمیدونم چرا آنتی ویروسها چیزی پیدا نمیکنند!!

این آنتی ویر هم به سایت برای دانلود وصل شد اما آپدیت تا 90% که میرفت بعد قطع میشد دوباره پیغام میداد که آپدیت نشده است.
اگه حوصله نصب ویروس کش کامل و اینا رو نداری (مثل خودم !) ، ویروس کش های آنلاین رو چک کن ... پاندا مثلا ... توی خود سایتش یه ویروس کش خوب داره ... مجانی ..

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
سیمور جان، ممنون از راهنماییت.
با پاندا اسکن کردم، چیز خاضی پیدا نکرد

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سیمور جان، ممنون از راهنماییت.
با پاندا اسکن کردم، چیز خاضی پیدا نکرد
قابل پیش بینی بود ... به نظرم مشکل سخت افزاری احتمالش بیشتره ... یه سوال : این دستگاه چند ساله داره کار می کنه ؟ ...

بالا