برگزیده های پرشین تولز

مشکل غریب با داپلیکیتور و رایت دی وی دی

imanbaraty

Registered User
لایک‌ها
136
در حال حاضر دو سالی هست که مشکلی عجیب توی کارم پیش اومده و زندگیم واقعا مختل شده
چندین داپلیکیتور آکارد دارم .
دی وی دی ها رو رایت می کنن اما تعداد زیادی از دی وی دی ها در زمان کپی شدن روی هارد هم روی 50 الی 60 درصد گیر میکنن و کپی نمیشن .
مشکل عجیب این هست که نمیشه تشخیص داد از بین 100 تا دی وی دی کدومشون خراب هستن . تا زمانیکه روی هارد کپی نکنم نمیشه تشخیص داد کدوم سالمه کدوم خراب هست
دی وی دی مستر روی هارد کپی میشه اما دی وی دی رایت شده مشکل داره
از سیستم داپلیکیتور برای
Compare
Verify
استفاده می کنم و سیستم این دو آپشن رو صحیح نشون میده
رایتر عوض کردم رایتر پلکستور - ایسوس و ال جی و اچ پی و ... گذاشتم مشکل حل نشد
دی وی دی خام رو عوض کردم پرینکو ، فینال ، سونی ، دیتالایف و... مشکل حل نشد
دو دستگاه داپلیکیتور جدید خریدم باز مشکل حل نشد
فقط با یک سری از دی وی دی های دیتالایف مشکلاتم کمتر شد ولی باز مشکل پابرجا بود
خیلی عجیبه که دی وی دی هایی که دوستانم استفاده میکنن همین مارک ها هستن ولی کسی چنین مشکلی نداره .... قبلا داپلیکیتورها به یک محافظ و یک پریز برق وصل بودن ...الان جدا کردم و روی دو تا پریز مختلف و از دو تا محافظ برق استفاده میکنم ..یک بار هم برای 2 تا از داپلیکیتورها برق مستقیم کشیدم ولی باز مشکل بود

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
سرعت رایت رو کم کردید ببینید درست میشه یا نه ؟

imanbaraty

Registered User
لایک‌ها
136
بله سرعت رایت رو هم کم کردم ...ولی مشکل برقرار هست

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
آخه وقتی رو دی وی دی رایت میشه و تو کامپیوتر هم اجرا میشه دیگه چه نیازی هست که تو هارد کپی کنیم؟ مطمئنا دی وی دی ها خراب نیستش فقط کپی نمیشه رو هارد که میتونه عوامل مختلفی داشته باشه.من الان 2 تا رایت شده امتحان کردم یکیش کپی شد یکیش نشد. شما رو داپلی ایمیج رو هارد میگیری رایت میکنی ؟

imanbaraty

Registered User
لایک‌ها
136
در مورد کپی ..... بعضی از دوستان نیاز دارن که فایل ها رو روی هارد داشته باشن
و دسترسی سریع تری به فایل ها داشته باشن ..
مخصوصا محصولات گرافیکی که واقعا نیاز هست روی هارد باشه
....
یک نوع دی وی دی پیدا کردم مشکلاتم کمتر شده اما 100 درصد حل نشده
توی 1-2 سال گذشته کیفیت دی وی دی خام واقعا به طرز وحشتناکی افت داشته
و صدها نمونه تقلبی و بی کیفیت وارد بازار شده

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
اره راست میگی عکسو اینجور چیزارو باید حتما رو هارد کپی کرد...
اینکه میگی دوستام همچین مشکلی ندارن بعید میدونم اونا هم این مشکلو نداشته باشن..این مشکل به نظر من بیشتر به این داپلیکیتورا بستگی داره که ضعیف عمل میکنن و کیفیت دی وی دی.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
سلام عزیز.

نظر شخصی: به نظر من تمام دیسک های خامی که تست کردید (پرینکو ، فینال ، سونی ، دیتالایف) افتضاح و جزو بدترین دیسک های موجود در بازار ایران هستند. شما یه نگاهی به تست هایی که در صفحه اول تاپیک بررسی دی وی دی های خام موجود در بازار گذاشتیم بندازید ببینید چقدر تست خراب از این دیسک ها وجود داره؟

به نظرم از دیسک های گرون قیمت می تونید Fuji و TDK و Maxell و یا از دیسک های ارزون تر T-GATE رو امتحان کنید، ببینید مشکل بهتر میشه یا نه؟

imanbaraty

Registered User
لایک‌ها
136
سلام عزیز.
نظر شخصی: به نظر من تمام دیسک های خامی که تست کردید (پرینکو ، فینال ، سونی ، دیتالایف) افتضاح و جزو بدترین دیسک های موجود در بازار ایران هستند. شما یه نگاهی به تست هایی که در صفحه اول تاپیک بررسی دی وی دی های خام موجود در بازار گذاشتیم بندازید ببینید چقدر تست خراب از این دیسک ها وجود داره؟
به نظرم از دیسک های گرون قیمت می تونید Fuji و TDK و Maxell و یا از دیسک های ارزون تر T-GATE رو امتحان کنید، ببینید مشکل بهتر میشه یا نه؟

بحث پرینکو جداست
من تا 1-2 سال پیش فقط پرینکو استفاده می کردم و فوق العاده بودن
از هر 2000 تا شاید 1-2 تا مشکل داشت
اما الان 6 نمونه پرینکو توی بازار هست !!! 6 نمونه که در ظاهر هیچ تفاوتی با هم ندارن
ولی همه تقلبی و درجه سه هستن
........
تست های شما رو دیدم ... من هم تست گرفتم اتفاقا دی وی دی هایی که این مشکلات رو داشتن
روی سیستم من بهترین نتایج تست رو داشتن اما روی هارد کپی نمیشدن !!!
......
فقط این مدل ها Fuji و TDK و Maxell مونده که استفاده کنم ......

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
بحث پرینکو جداست
من تا 1-2 سال پیش فقط پرینکو استفاده می کردم و فوق العاده بودن
از هر 2000 تا شاید 1-2 تا مشکل داشت
اما الان 6 نمونه پرینکو توی بازار هست !!! 6 نمونه که در ظاهر هیچ تفاوتی با هم ندارن
ولی همه تقلبی و درجه سه هستن
........
تست های شما رو دیدم ... من هم تست گرفتم اتفاقا دی وی دی هایی که این مشکلات رو داشتن
روی سیستم من بهترین نتایج تست رو داشتن اما روی هارد کپی نمیشدن !!!
......
فقط این مدل ها Fuji و TDK و Maxell مونده که استفاده کنم ......
خوب این که روی هارد کپی نشن در اکثر مواقع به این معنی هستش که اطلاعاتش قابل خوندن نیست و این هم وقتی شما چند بار رایتر عوض کردید به بیشترین چیزی که برمی گرده کیفیت دیسک خامه.

اگر T-GATE رو تست کردید و جواب خوبی نداده سعی کنید قدیمی هاش رو گیر بیارید، کیفیت شون بهتر بود.

از اون دیسک های گرون هم سعی کنید تعداد کم (یه دونه دو تا) بگیرید تست کنید، یه دفعه تعداد زیاد نگیرید جواب نده و معضل بشه.

Adf

Registered User
لایک‌ها
15
سلام دوست خوب
من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم و خیلی راهها رو رفتم و به نتیجه زیر رسیدم :

مشکل به طور قطع از دابلیکتیور هست و دیگر هیچ . من فریمور دابلیکیتور رو آپگرید کردم بهتر شد اما کامل مشکل حل نشد . این مشکل توی دابلیکتورهای اکارد فقط وجود داره و دابلیکتورهای دیگه این مشکل رو ندارند . هم میتونه برای ضعیف بودن پاور باشه هم خود بورد
من دابلیکیتور مارک دیگه ای گرفتم با همون دی وی دی ها قشنگ رایت میکنم و کپی میشن .اما با دابلیکیتور اکارد مشکل دارند و کپی نمیشن

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. آیا پاور این Duplicator سالم و توان کافی داره؟ به نظر من پاورتون رو با یک پاورقدرتمند و برند(مثل Coarsari , Antec , Enermax و ...) تعویض کرده و امتحان کنید.

بالا