برگزیده های پرشین تولز

مشکل فارسی نویسی ویبی و انتشار آن در اکسل

mh_amri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . من میخواستم بدونم دوستان می دونن چی جوری میشه این مشکل لاینحلی که به جان من افتاده را حل کنن ؟
مشکل اینجاست که ویبی 6 من فارسی رو چپندر قیچی نشان میده (با encoding اشتباهی ). از یک بنده خدایی طلب کمک کردم گفت compile رو تو vb خاموش کن و به uncompile تغییر حالت بده و بنده خوشحالانه تونستم تو vb فارسی بنویسم . ولی مشکل از اونجا شروع شد که برنامه ای نوشتم که اطلاعاتی رو توی فایلی ذخیره کنه و بازخونی کنه .
بعد رفتم سراغ اکسل و تو Visual Basic Editor دستورات مناسبش رو قرار دادم تا اطلاعات اون فایل رو بخونه و تو سلول مناسب خودش قرار بده . ولی ای داد بی داد که باز به همون مشکل برخوردم و دیگه compile وجود نداشت که تغییراتی روش بدم بلکا درست شه

حالا من 2 سه تا چیز حدس میزنم بگید اگر اشتب میکنم بگین. مشکل من نباید از فونت باشه چون فونت رو اگر عوض میکردم باید نوشته های منم درست میشد . احتمالا مشکل از encoding هستش و من نمی دونم encoding رو تو اکسل چی جوری باید بگم عوض کنه .
یه نما از وضعیت موجود ببینید :

uncompiled.JPG

حالا شما فکر میکنید میشه این خرچنگ غورباقه ها رو درست کرد . اگر این طور فکر میکنید خوب بگید چه طوری ؟؟؟:p

mtakami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با فونت ( Tahoma (Arabic امتحان كردي ؟

mh_amri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره / اصلا جواب نمیده. تنها فونتی که تو حالت uncompiled جواب میده simplifield arabic هست . منم خیلی تعجب کردم tahoma جواب نداد ;)

sir.per3ian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم . کسی نیست کمک کنه ؟

mh_amri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنده تنها کاری که تونستم بکنم این بود که sheet اکسل رو به صورت html ذخیره بکنم و سپس encoding اونو به arabic تغییر بدم . برای اتوماتیک کردن کارا هم میشه یک سربرگ meta به اول فایل html اضافه کرد که هرموقع باز میشه اونو به صورت arabic بخونه.
*تو visual studio .net من یک چیزی دیدم که امتحان نکردم که توی vb6 هم هست یا نه و اون اینکه در هنگام ذخیره شما نوع ذخیره رو save with encoding قرار دهید و نوع آن را utf-8 بگذارید شاید درست شه.

بالا