برگزیده های پرشین تولز

مشکل مالی در تحویل به شهرستان ها

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
سلام من یه کالایی رو میخام بفروشم به شهرستان و مبلغ اون حدود35میلیون هستش.این دستگاه رو طرف میتونه بیاد تهران تست کنه و تحویل بگیره و پولش رو بده اما برای راحتی کار راهی هست که مثلا پولی بلوکه بشه نزد بانک و من بااطمینان خاطر دستگاه رو ببرم شهرستان تحویلش بدم و پول رو برای حسابم آزاد کنم؟
یعنی طرف پول رو به نوعی واریز به حسابم کنه اما توی حسابم نیاد و مثلا توی حساب بانک یا همچین چیزی باشه و پس از تحویل دادن دستگاه باهم بریم بانک توی همون شهر و تایید نهایی کنه تا پول توی حسابم اوکی بشه.چون نمیخام دستگاه رو ببرم شهرستان و طرف دبه کنه.از طرفی طبیعتا مایل به دادن بیعانه نیست.
راه قانونی و بانکی برای این کار وجود داره؟

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
سلام من یه کالایی رو میخام بفروشم به شهرستان و مبلغ اون حدود35میلیون هستش.این دستگاه رو طرف میتونه بیاد تهران تست کنه و تحویل بگیره و پولش رو بده اما برای راحتی کار راهی هست که مثلا پولی بلوکه بشه نزد بانک و من بااطمینان خاطر دستگاه رو ببرم شهرستان تحویلش بدم و پول رو برای حسابم آزاد کنم؟
یعنی طرف پول رو به نوعی واریز به حسابم کنه اما توی حسابم نیاد و مثلا توی حساب بانک یا همچین چیزی باشه و پس از تحویل دادن دستگاه باهم بریم بانک توی همون شهر و تایید نهایی کنه تا پول توی حسابم اوکی بشه.چون نمیخام دستگاه رو ببرم شهرستان و طرف دبه کنه.از طرفی طبیعتا مایل به دادن بیعانه نیست.
عزیز کسی که میخواد اینقدر هزینه کنه عاقلانش اینه که خودش بیاد تهران دستگاه رو تست کنه و تحویل بگیره و شما هم این تعهد رو بدید که بعد از خرید براش نصب و راه اندازی میکنید، اگر بنا بر دبه کردن باشه در هر صورت میکنه اگر هم خریدار باشه که دیگه این چه مدلشه که شما برید شهرستان نصب و تست کنید بعد پول بده؟

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
شما باید تحقیق کنید افراد قدیمی و با تجربه ای که دارن کار مشابه شما رو انجام میدن روش کارشون چطوریه شما هم همون کارو بکنید.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
روال عرف بازار اینطوره که ایشون باید تشریف بیارند تهران رویت و تست کنند و قرارداد رسمی توی دفترخونه بنویسید، پول رو دریافت کنید و کالا رو تحویل بدید.
در مجموع فروشنده که شما باشید باید سخت بگیرید نه ایشون {از قدیم گفتند نسیه ممنوع}
در ضمن کاملاً نقدی و در محیط امن معامله کنید، سعی کنید از خریدار رویت مالی بگیرید بلکه توانایی انجام معامله رو داشته باشند و وقت و انرژی شما هدر نرود.
باز هم تاکید میکنم تا هزینه رو کامل دریافت نکردید کالا رو تحویل ندهید.

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
سلام
یه چیزی هست شبیه این حرفی که گفتید به اسم آی چک فکر کنم درگاه پرداخت داره ! و دقیقا همین چیزی هست که میخواید
اما
با این مبلغ نمیشه حتی به درگاه پرداخت اعتماد کرد !

سعی کنید معامله تو شهرستان ها رو انجام ندید با این مبلغ اگر کسی بخواد حتما میاد تهران حضوری می بینه تست میکنه بعد پول میریزه ...

وسوسه نشید بهتره

بالا