برگزیده های پرشین تولز

مشکل نشناختن درایوهای هارد در (آقا یکی به دادم برسه)

sevenmax

Registered User
لایک‌ها
3
سلام

رو سیستمم یه هارد 80 ساتا دارم یه هارد 160 ساتا دیگم اضاف کردم از قسمت Disk Management در داخل Computer Managment اون رو پارتیشن بندی کردم و تمام اطلاعاتم رو از روی هارد 80 به اون منتقل کردم هنگام عوض کردن ویندوز هارد 80 رو دوباره پارتیشن بندی کردن نصب که تمام شد در قسمت My Computer فقط درایوهای هارد 80 هست و درایوهای هارد جدید که تمام اطلاعاتم رو بهش منتقل کرده رو ردیف نکرده در قسمت Device Manager هارد رو شناخته ولی در قسمت Disk Management در زیر هارد جدید نوشته Unreadable

آقا یکی کمک کنه که بد جوری ضرر می کنم

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب دوست من با پارتشین مجیک یا مکس بلاست پارتشین بندی میکردی .

sevenmax

Registered User
لایک‌ها
3
استپ جان
تا وقتی ویندوز رو عوض نکرده بودم داشت کار می کرد یعنی در عرض 20 دقیقه ویندوز عوض کردن اینطوری شد
بابا یه راه حل جلو پامون بذار

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
حتماً بعد از پارتيشن بندي فرمتشان نكردي ؟!!!

sevenmax

Registered User
لایک‌ها
3
محمود خان مثل اینکه فرمتشون کردن که تونستم اطلاعاتم رو به بهش منتقل کنم عجبا

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب راه حلی که به ذهن من نمیرسه به جز ببینی تو پارتشین مجیک درایو ها شناخته میشن یا نه ؟

sevenmax

Registered User
لایک‌ها
3
استپ جان
پارتیشن مجیک 8 رو نصب کردن جفت هاردارو زرد نشون میده که پایین نرم افزار نوشه مساوی با Other
راستی هارد جدید که ویندوز نمیشناسه به صورت Dynamic هست

sevenmax

Registered User
لایک‌ها
3
قضیه مفصل تر

من یه ویندوز xp از همون اوایل دارم که پس از نصب سرویس پک 2 رو روش سوار می کنم پس ویندوزم xp بوده با سرویس پک 2 ، که یه 3 ماهی بود نصب کرده بودم و هر وقت هم که به اینترنت وصل می شدم update هم می شد

خوب من هارد 160 سامسونگ رو به سیستمم اضاف کردم و از طریق خود ویندوز از قسمت Disk Management هارد رو به صورت 50 گیگ 50 گیگ و 60 گیگ پارتیشن بندی کردم من از مقدارهای پیش فرض خود ویندوز هنگام پارتیشن بندی استفاده کردم دیگه نمی دونستم که این می خواد Basic یا Dynamic پارتیشن بندی کنه!!!

خوب تمام اطلاعاتم رو از روی هارد 80 که یه هارد ساتا مارک وسترن هست به این هارد جدیده منتقل کردم العان هم دو تا شون رو سیستم هستند

وقتی می خواستم ویندوز( با همون سی دی ویندوز و سرویس پک 2 که داشتم ) از دوباره نصب کنم در قسمتی که می خواد پارتیشن محل نصب رو انتخاب کنی پارتیشن های هارد 160 (هارد جدید) نبودند فقط نوشته بود
Partition1 [Dynamic Volume] 152625 MB 0 MB Free

من فکر کردم هارد مشکلی پیدا کرده نصب رو کنسل کردم دوباره وارد ویندوز ( همون ویندوز قبلی) شدم دیدم درایوها سر جاشه و هیچ مشکلی هم ندارن

ویندوز رو عوض کردم وارد ویندوز تازه نصب شده که شدم دیدم درایوهای هارد 160 (هارد جدید) نیست گفتم شاید سرویس پک رو باید نصب کنم نصب کردم باز هم نشد

به Disk Managment رفتم نوشته
Disk 1
Dynamic
Unreadable

همین
تو اینترنت هم یه چیزایی سرچ کردم ولی چیز زیادی حالیم نشد

mania1920

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه همچین مشکلی با دوتا هارد IDE داشتم اونم واسه اسلاو و ماستر هاردها بود هارد با حجم بالاتر گذاشتم
ماستر درست شد ...

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
باید توسط یک برنامه از حالت دینامیک درش بیارید .

Arash kamangir_2

Registered User
لایک‌ها
3
سلام:
لطفایکی هم به دادم من برسه یه هارد نوسه ترا وسترن سبزخریدم که دوترا قابل استفاده هست حجم باقی مانده که 746.52 GB هست زده unallocated باپارتیشن مجیک ،ازطریق ویندوز اکس پی وسون، Disk Management ،ازطریق مراحل نصب هردو ویندوز،اخرین راه هم بابرنامه Acronis Disk Director 11 Home انجام دادم که بازم نشد،هارد خالی بدون دیتا ست فعلن،قبلا ازدوستان عزیزی که راهنمائی میکنندتشکرمیکنم

mohammad_ 1371

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان من به همین مشکل بر خوردم تو نت سرچ کردم.یک برنامه بود.هاردت رو از اول اسکن میکرد.بعد اون درایو هایی که نشون نمیداد میتونی برگردونی.بعد درست میشد.من میگردم اگه اسم برنامه پیدا کردم همین جا اعلام میکنم.

Arash kamangir_2

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
مثل اینکه مشکل مربوط میشه به مادربورد
البته من دوراه دیگه هم تست کردم که نشد، نصب ویندوزسون نسخه ۶۴ بیتی روهارد سه وهمچنین نصب ویندوزسون نسخه ۶۴ بیتی روی هارد ۸۰ازاونجا هم نشد،ازدوستانی که مشکل منو دارن پیشنهاد میکنم به این آدرس یه سربزنن مفیده
مشکل هارد 3 ترابایت وسترن - مشکلات و خطاهای سیستم - تالار گفتگو لیون کامپیوتر

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

Arash kamangir_2

Registered User
لایک‌ها
3
سلام