برگزیده های پرشین تولز

مشکل نشناختن هارد اکسترنال توسط ویندوز 7

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
دوستان یه چند تا هارد دارم از سیگیت usb 2 گرفته تا وسترن usb 3 اما الان یه چند روزیه سیستمم(لپ تاب)هارد هارو نمیشناسه,این پایین ویندوز هم نشون میده که هارد وصله و صدای وصل شدن هم میده,اما نمیشه واردش شد,اصلا درایوش تو my computer نمیاد,ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوستان یه چند تا هارد دارم از سیگیت usb 2 گرفته تا وسترن usb 3 اما الان یه چند روزیه سیستمم(لپ تاب)هارد هارو نمیشناسه,این پایین ویندوز هم نشون میده که هارد وصله و صدای وصل شدن هم میده,اما نمیشه واردش شد,اصلا درایوش تو my computer نمیاد,ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

فلشها هم نمیشناسه؟

Hamid_J

Registered User
لایک‌ها
716
مشکل از درایور هارد ها هست

فکر کنم باید ویندوز عوض کنی! ولی قبلش به یه سیستم دیگه که ویندوز 7 داره وصلش کن و امتحان کن ببین اونجا هم همینطوره یا نه

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
مشکل از درایور هارد ها هست

فکر کنم باید ویندوز عوض کنی! ولی قبلش به یه سیستم دیگه که ویندوز 7 داره وصلش کن و امتحان کن ببین اونجا هم همینطوره یا نه

اخه ویندوزمم اورجیناله,مال خود لپ تاپه,اره وصلش کردم به یه لپ تاپ دیگه با ویندوز 7 اورجینال راحت وصل شد,:(

FarSl-laD

Registered User
لایک‌ها
40
روی mycoputer کلیک راست کن بعد manage رو انتخاب کن در صفحه باز شده disk managment رو انتخاب کن ببین هارد رو میشناسه یا نه ؟

احتمالا باید هارد رو فرمت کنی با پارتیشن مجیک انجام بده

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
روی mycoputer کلیک راست کن بعد manage رو انتخاب کن در صفحه باز شده disk managment رو انتخاب کن ببین هارد رو میشناسه یا نه ؟

احتمالا باید هارد رو فرمت کنی با پارتیشن مجیک انجام بده

اره عزیز هارد رو میشناسه,اخه رو هر سیستمی کار میکنه,فقط سیستم من نمیشناستش:(

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
من خودم با فلشم این مشکل رو داشتم.البته این بلا رو خودم سر خودم اورده بودم.شاید مشکل تو هم با این راهکار رفع بشه.
این برنامه رو از اینجا بگیر.لینک دانلود پایین صفحه هستش :
بعد که هارد رو به سیستم زدی ببین تو ستون disabled نوشته yes یا no ..کلا یه بار Enable/disable کن و بعد دوباره هارد رو به سیستم وصل کن.

attachment.php

باز هم میگم شاید مشکلت اینطوری حل بشه.
موفق باشی ;)

فایل های ضمیمه

• 2.png
    2.png
    5 KB · نمایش ها: 335

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
دوست عزیز ممنون,اما این کارم فایده نداشت

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
خوب یه ویندوز عوض کن خیال خودتو راحت کن(البته ممکنه با نصب مجدد ویندوز هم رفع نشه :دی)

اخه ویندوزمم اورجیناله,مال خود لپ تاپه
مگه Recovery Disc نساختی؟؟

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
خوب یه ویندوز عوض کن خیال خودتو راحت کن(البته ممکنه با نصب مجدد ویندوز هم رفع نشه :دی)

مگه Recovery Disc نساختی؟؟

چرا عزیز ساختم,یک بار عوض هم کردم,و یک بار هم ریکاوری کردم,اما هنوزم هارد هارو نمیشناسه

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
یه کاری میگم انجام بده تا مطمئن بشی مشکل از ویندوز هستش یا از لپ تاپ
یه سی دی لینوکس (مثلا اوبونتو) بذار تو دستگاه و سیستم رو با اون بوت کن...بعد هارد رو به سیستم وصل کن اگه توی لینوکس هارد شناخته شد و به اطلاعات دسترسی پیدا کردی که یعنی ویندوز مشکل داره اگه نه یعنی لپ تاپ مشکل داره(که بعید میدونم)

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
از تو device manager
usb هاتون رو همه رو پاك كنيد بعد هارد رو وصل كنيد و رفرش بزنيد
نتيجه رو اعلام كنيد:)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام joker_war عزيز
1.gif

. يكساعت بعد از پست زير شما من پاسخ را نوشتم ولي ابتدا شبكه من خراب شد و سپس فروم پي تي!! الان گويا همه چي درسته! پس اميدوارم كه جوابم هم درست باشد.
سلام خوبی شما؟خسته نباشید,راستش این:
http://www.forum.persiantools.com/t192099.html
مشکل رو اینجا مطرح کردم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم,خواستم بیام با شما در میون بزارم ببینم چیکار باید بکنم؟واقعا اعصاب خورد کن شده,دیگه نمیدونم باید چیکار کنم,هر سیستمی هارد هارو میخونه,اما این سیستم من نه,
. در توضيحاتتون در اين تاپيك فرموديد هاردهاي USB را وقتي وصل مي‌كنيد ويندوز اتصال يك درايو USB را تشخيص و اعلام مي‌كنه؟! درسته؟!

. همچنين در پاسخ اين سوال:
به نقل از farshad_df :
روی My Computer کلیک راست کن بعد manage رو انتخاب کن در صفحه باز شده Disk Management رو انتخاب کن ببین هارد رو میشناسه یا نه ؟
. فرموديد:
اره عزیز هارد رو میشناسه,....
. خوب پس! اگه درست فهميده باشم، در Disk Management ويندوز نام هاردديسك شما مثلن به شكل Disk1 يا Disk2 نمايش داده مي‌شه ولي در My Computer حرفش نيست؟! درست ميگم؟!

. خوب اگه اينطوره؟! براي من هم در XP و 7 چنين مشكلي تا كنون پيش آمده! در چنين مواردي Drive Letterي به ديسك ما نسبت داده نمي‌شود! كافي دوباره به همون راهي كه دوسته خوبمون farshad_df عزيز اشاره نمودند رفته و در Disk Management برروي نام هاردديسك راست كليك كرده و گزينه Change Drive letter and path را انتخاب كنيد و در پنجره جديد برروي دكمه Add كليك كرده و نامي را انتخاب كنيد.

. اميدوارم درست فهميده باشم و راه فوق جواب دهد لطفن نتيجه را اعلام كنيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/03/29
26.gif
103.gif

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
دوستان با تشکر از جناب IgImAx عزیز,این مشکل که هیچ کس راه حلش رو نمیدونست حل شد,واقعا تشکر,بسیار ممنون,:D:D

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام joker_war عزيز
1.gif

. ممنون كه نتيجه را اعلام نمودي و خدارا شكر كه راه حل جواب داد.

این مشکل که هیچ کس راه حلش رو نمیدونست حل شد
. يك نكته! يادتان نرود كه "همه چيز را همگان دانند و همگان هنوز از مادر زاده نشده است!" من هم مثل بقيه و بلكه هم خيلي كمتر
3.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/03/31
26.gif
103.gif

Last edited:

Webnevis

Registered User
لایک‌ها
0
عذر میخوام همین مشکل برای من پیش اومده و امروز ظهر دیگه هارد رو نشناخت، هارد من مدل وستن مای بوک هست.
ولی تنها تفاوتم با این دوست عزیز اینه که دیوایس رو میشناسه ولی توی قسمت Disk Management نام هارد رو نمیاره.

کسی از دوستان علت این مشکل رو میدونه ؟
مرسی

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
عذر میخوام همین مشکل برای من پیش اومده و امروز ظهر دیگه هارد رو نشناخت، هارد من مدل وستن مای بوک هست.
ولی تنها تفاوتم با این دوست عزیز اینه که دیوایس رو میشناسه ولی توی قسمت Disk Management نام هارد رو نمیاره.

کسی از دوستان علت این مشکل رو میدونه ؟
مرسی

عزیز مشکل بنده هم همین بود,نام هارد رو نمیزد,فقط میشناختش,با راهنمایی igimax عزیز حل شد,اون راه کار بالا عملیه,شما طبق اون عمل کن ببین حتما حل میشه,بعد از اینکه یه drive letter برای هارد انتخاب کردید,نام هارد هم نمایش داده میشه

Last edited:
بالا