برگزیده های پرشین تولز

مشکل پاک نشدن چند فایل

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
چند تا فایل از روی هارد اکسترنالم پاک نمیشن ( عکسشون رو اتچ کردم ) . جابجا هم نمیشن ، تغییر نام هم نمیشه دادشون . با برنامه unlocker هم امتحان کردم نشد . به علت از بین رفتن بقیه اطلاعات هم نمیتونم هارد رو فرمت کنم .
ممنون میشم اساتید عزیز راهنمایی کنند .
با تشکر .

فایل های ضمیمه

• 001.jpg
    001.jpg
    40.5 KB · نمایش ها: 48

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام farshid14 عزيز
1.gif

چند تا فایل از روی هارد اکسترنالم پاک نمیشن ( عکسشون رو اتچ کردم ) . جابجا هم نمیشن ، تغییر نام هم نمیشه دادشون . با برنامه unlocker هم امتحان کردم نشد . به علت از بین رفتن بقیه اطلاعات هم نمیتونم هارد رو فرمت کنم .
. فايل سيستم اون درايوتون چيه؟ FAT يا NTFS هست؟ اگر NTFS هست ببينيد Permission اون فايل‌ها چيه؟ (اگر با Permissionها آشنايي نداريد به لينك "فهرست" درون امضاي من مراجعه نماييد و پست مربوطه را در جدول بيابيد)

. اگر مكشل شما Permission نبود، اول از همه فايل‌هاي مهم يه بكاپ در جاي ديگه بگير بعد:

1) كل اون درايو را با دستور chkdsk /f چك كن و ببين ايا مشكلي پيدا مي‌كنه يا نه؟ و مشكلي كه ميابد چيه؟!

2) بعد با برنامه Unlocker سعي كن نام فولدري كه اينها درونش هستند را Rename كني و بعد از اين كار اگر تغيير نام داد سعي كن پاكش كني...

3) اگر نش، سعي كن فولدرشون را Move كني به يه جاي ديگه توي همون درايو و اگر شد بعد پاكشون كن...

4) اگر نشد، روش 2 تا 3 را براي تك تك فايل‌ها بكار ببر...

. نتيجه را لطفن گزارش دهيد....ممنون.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/07
26.gif
103.gif

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
سلام farshid14 عزيز
1.gif

. فايل سيستم اون درايوتون چيه؟ FAT يا NTFS هست؟ اگر NTFS هست ببينيد Permission اون فايل‌ها چيه؟ (اگر با Permissionها آشنايي نداريد به لينك "فهرست" درون امضاي من مراجعه نماييد و پست مربوطه را در جدول بيابيد)

. اگر مكشل شما Permission نبود، اول از همه فايل‌هاي مهم يه بكاپ در جاي ديگه بگير بعد:

1) كل اون درايو را با دستور chkdsk /f چك كن و ببين ايا مشكلي پيدا مي‌كنه يا نه؟ و مشكلي كه ميابد چيه؟!

2) بعد با برنامه Unlocker سعي كن نام فولدري كه اينها درونش هستند را Rename كني و بعد از اين كار اگر تغيير نام داد سعي كن پاكش كني...

3) اگر نش، سعي كن فولدرشون را Move كني به يه جاي ديگه توي همون درايو و اگر شد بعد پاكشون كن...

4) اگر نشد، روش 2 تا 3 را براي تك تك فايل‌ها بكار ببر...

. نتيجه را لطفن گزارش دهيد....ممنون.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/07
26.gif
103.gif

سلام igimax عزیز و ممنون که وقت گزاشتید .
همونطور که قبلا عرض کردم با Unlocker تک تک فایلها رو امتحان کردم ، هیچ قفلی پیدا نمیکنه ، پاک نمیکنه ، تغییر نام نمیده و جا بجا هم نمیکنه . متاسفانه هارد 2 ترابایت و پارتیشنبندی نشده هست و نه فرصت و نه جای اضافی برای بک آپ گیری دارم و برای همین نمیتونم Fdisk کنم .
سیستم هارد NTFS هست و Permission به صورت عکس اتچ شده هست .

فایل های ضمیمه

• 5.jpg
    5.jpg
    64.7 KB · نمایش ها: 45

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام farshid14 عزيز
1.gif

متاسفانه هارد 2 ترابایت و پارتیشنبندی نشده هست و نه فرصت و نه جای اضافی برای بک آپ گیری دارم و برای همین نمیتونم Fdisk کنم .
. نه من Chkdsk رو عرض كردم نه Fdisk رو! Chkdsk كارش چك كردن فايل‌ها و فولدر‌ها و Indexing و ... هست و اگر مشكلي ببينه سعي مي‌كنه كه مشكل را حل كنه. اون Rename/Move هم كه براي Unlocker عرض كردم مي‌دونستم كه فايل‌ها Accessي ندارند و مشكل اينه كه فولدر Entry شما خراب شده و گاهي با اون دو كار اون خطا درست ميشه...

. پس بيايد فعلن دستور chkdsk را بدون سويچ ‎/f بنويسيد. اينطوري فقط كل هاردديسك چك ميشه و اگر مشكلي ببينه فقط به شما گذارشش ميده ولي درستش نمي كنه. پس فقط براي همون هارد بنويسيد chkdsk x:‎ و اين X همون حرف اون درايو بايد باشه. با اين دستور مي‌توانيد خروجي نتيجه فايل فوق را در يك فايل text ذخيره مي‌كنيد:
chkdsk x: > c:\result.txt

سیستم هارد NTFS هست و Permission به صورت عکس اتچ شده هست
. اين عكس مال كل هاردديسك است من منظورم يكي از همون فايل‌ها را چك كنيد و همچنين فولدري كه اونها توشن!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/08
26.gif
103.gif

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
سلام igimax عزیز و میبخشید که دوباره مزاحم شدم . نتیجه Chkdsk رو اتچ کردم ( یک سری فایل رو unreadable زده ) . Permission فولدری که فایلهای مشکل دار توش هستند رو هم اتچ کردم ولی Permission خود فایلها رو نمیتونم ببینم و تب security ندارند .

فایل های ضمیمه

• 66.jpg
    66.jpg
    66 KB · نمایش ها: 33
  • 666.jpg
    666.jpg
    75.2 KB · نمایش ها: 35
  • result.txt
    1.7 KB · نمایش ها: 10

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام farshid14 عزيز
1.gif

. خوب پس! مشكل شما خرابي منطقي فايل سيستمتونه... بايد با دستور Chkdsk /f يا اگر مي‌خواهيد خيالتان راحتر بشه chkdsk /f /r كل هاردتون را چك و تصحيح كنيد. اگر اين كار را نكنيد اين مشكلات بيشتر و بيشتر مي‌شوند و ممكنه باعث ازبين رفتن داده‌هاي شما هم بشوند. پس فقط اگر فايل شخصي (مثل تصاوير خانوادگي) برروي آن داريد كپي بگيريد و بعد دستورات فوق را وارد نماييد.

. به هرحال عرف اينه كه قبل از اجراي دستوراتي همانند دستور فوق يا عملياتي برروي پارتيشن‌ها، قبل از اجراشون اخطاري در زمينه بكاپگرفتن از روي داده‌هاي اون ديسك به كاربر داده بشه چون هميشه احتمال بروز خطا هست!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/09
26.gif
103.gif

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
سلام igimax عزیز . ممنون از راهنماییتون ، خیلی لطف کردید . با chkdsk /f /r درست شد و فایلها پاک شدند البته چون بک آپ نگرفتم چند مورد دیگه هم پاک شد :eek: . فقط یک سوال ، به نظرتون چی باعث شده این مشکل پیش بیاد ؟ چون هارد اکسترنال بود و به سیستم وصل نبود ، فقط برای آرشیو ازش استفاده کرده بودم و ضربه ای هم نخورده بود .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام farshid14 عزيز
1.gif

. خوب خدا را شكر كه همين ابتداي شروع مشكلات منطقي سطح هاردديسك، مشكلش حل شد! اين نوع مشكلات منطقي، هيچ ربطي به ضربه نداره و هر چيزي ممكنه روي هر نوع هاردديسكي مشكل ايجاد كنه. براي همين است كه ميگويند هاردديسك/فلش نو كه خريديد حتمن خودتون همه ظرفيت اون را يكبار فرمت كنيد شايد تا اون ديسك به دست شما رسيده به دلايلي مختلف (مثلن در مجاورت ميدان مغناطيسي يا ضربه خوردن يا ...) مشكلي داشته باشه كه با فرمت كامل سطح هارد اگر مشكل حادي باشه (سخت افزاري) تا حدودي مشخص و اگر مشكل منطقي داشته باشه كامل حل خواهد شد. منظور از فرمت فرمت دورن ويندوز توسط خود ويندوز هست و نه برنامه‌هاي مديريت پارتيشن كه بيشتر Quick Format مي‌كنند و براي فرمت هاردديسك نو براي بار اول، كل ظرفيت آن را يك پارتيشن كنيد بعد با ويندوز فرمت كنيد و اگر مشكلي نبود (اگر منطقي بوده حل شده و اگر سخت افزاري باشه شايد خودش رو نشون بده!) بعد شروع به ساخت پارتيشن‌هاي دلخواه خود با برنامه‌هاي مديريت پارتيشن كنيد ولي باز همه پارتيشن‌ها را با ويندوز فرمت كنيد. پس از چندين سال بعد اگر لازم به تغييري در هاردديسك خود ديديد باز فرمت ويندوزي بهتر از فرمت برنامه‌هاي ديگه هست.

. در مورد ديسك‌هاي خارجي حتمن حتمن بايد USB Safely remove شوند و چه ديسك‌هاي خارجي (فلش/هارد/...) چه دروني حتمن بايد ماهي يا دوماهي يكبار Chkdsk و حتمن حتمن Defrag شوند. مخصوصن پارتيشن سيستم عامل و ديسك بكاپ. البته اگر در ديسك بكاپ زياد عمل حذف انجام نميشه زياد Defrag كردن لازم نداره جز براي اطمينان دو يا 3 ماهي يكبار ولي Chkdsk نمودن همواره لازم است! چون اگر اون مشكلات منطقي باز بوجود بيان كم كم به همه جاي هاردديسك سرايت مي‌كنند و شما ممكنه فقط فكر كنيد يك فولدر خراب هست (مثل الان) ولي پس از ترميم كلي داده از دست خواهيد داد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/10
26.gif
103.gif

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
سلام igimax عزیز و باز هم ممنون از راهنماییتون . میبخشید این چند وقت گرفتار بودم و فرصت نشد زودتر تشکر کنم .

Sahar_teh1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید...میشه روش Chkdsk رو برای من توضیح بدید...منم مشکل این آقارو دارم...نمیدونم باید چی کار کنم

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
بالا