برگزیده های پرشین تولز

مشکل پرش تصویر lcd در canon powershot a1000is

DarkShadow

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
اخیرا یکی از دوستان یکی از این دوربین ها رو خریده و مشکل موج یا پرش رو در ال سی دیش دیده من هم تست کردم دیدم درسته - در حالت های خاصی تصویر روی ال سی دی شروع به دل دل کردن (یا به عبارت دیگه پر پر کردن) میکنه یعنی رنگ بعضی از ناحیه های تصویر مرتب تاریک و روشن میشه - ببخشید که اسم فنی این مشکل رو نمیدونم

در چند حالت این مشکل دیده میشه
- وقتی اونو بسمت مانیتور ال سی دی میگیرم تصویر خود مانیتور روی ال سی دی دوربین ثابت هست ولی فضاهای اطراف اون این حالت رو پیدا میکنن
- وقتی دوربین رو بسمت دیوار برنگ روشن میگیرم طوری که انعکاس نور مهتابی از دیوار توی کادر میفته باز هم این مشکل پیش میاد و نواحی بالا و پایین نقطه انعکاس این مشکل رو پیدا میکنن

- وقتی خود مهتابی هم توی کادر باشه - حالا هر جای کادر - باز هم این مشکل رو داره

بنظرتون مشکل از کجاست؟ و اصلا این قضیه تو دوربین های کنون مشکل حساب میشه یا عادیه؟ ضمنا همین تست ها رو با دوربین Sony DSC-w130 هم کردم ولی این مشکل رو نداشت

راستی موضوعی که خودم متوجه شدم ولی دوستم از اون بی خبر بود اینه که چند تا از دکمه های پشت دوربین کاملا بی صدا هستن ولی چند تا از اونا با کوچکترین تماس دست حتی بدون فشرده شدن کامل هم یک صدای تیک ضعیف میدن

کس دیگه ای هم این مشکل ها رو داشته؟

از این که سریع پاسخ میدین ممنونم

DarkShadow

Registered User
لایک‌ها
1
ضمنا با نرم افزار DeadPixels چک کردم و دیدم که نشانی 11 نقطه رو میده که 4 پیکسل کنار هم هستند و قطعا در این نقطه پیکسل سوخته وجود داره عکس ها رو اینجا آپ کردم

سه ناحیه از عکس که بیشترین مشکل رو دارندرو پیوست میکنم

1-1.JPG

2-1.JPG

3-1.JPG

این هم همون نقاط در یک عکس دیگه

1.JPG

2.JPG

3.JPG

عکسهای اول مربوط به یک پیکسل و دومی ها مربوط به یک ناحیه شامل چهار پیکسل سوخته هستند و عکس های سوم مربوط به یک پیکسل دیگه ست

اون قسمت چهار پیکسلی کاملا توی عکسهای عادی مشخصه

بنظر شما ارزش تعویض دوربین (دوستم با گارانتی تعویض 48 ساعته گرفته) رو داره یا نه؟

بالا