برگزیده های پرشین تولز

مشکل کندی سرعت با هارت مکستور ساتا گیگ

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
اون هارد ساتا رو با پارتیشن مجیک کرده بودم
این IDE رو گفتم با خود سیدی ویندوز ایکس پی بکنم بلکه درست بشه
درایو سی رو با خود ویندوز درست کردم و ویندوز که نصب شد با disk managment خود ویندوز ایکس پی درایو های logical رو درست کردم .
کل اطلاعات هارد قدیمی رو هم کپی کردم رو این هارد
ویندوز هم الان ایکس پی با سرویس پک 2 هست

چیکار کنم ؟
رو يه مادربورد ديگه تست کن اين hard رو. پاورت 400 واقعيه يا Peak ؟ کل hard رو يه پارتيشن NTFS کن ببين چطوريه. (نزنی اطلاعات رو بپرونی ها !!!) درايور چيپست نصبه ؟ آخريشه ؟
اون Ricoh رو نگاه کن ببين پيچاش باز شده يا نه. اگه باز شده باشه رو پيچ ها خش افتاده. ممکنه تعميری باشه نتونستن Optic رو رگلاژ کنن.

Akon

Registered User
لایک‌ها
1
هاردت هيچ مشكلي نداره . به احتمال زياد مسئله نرمافزاري هست تا سخت افزاري

این سومین هارده که داره بازی در میاره :(
چرا با هارد قدیمیم که دقیقا هموین ویندو زو دقیقا همین برنامه ها و سخت افزار و درایور ها هست هیچ مشکل نداره

البته اون رو با fdisk پارتیشن بندی کرده بودم ولی این 160 تا هست فک کنم خیلی طول بکشه و بچه ها هم گفتن هارد جدید رو با اون پارتیشن بندی نکن

با مکس بلاست هم تست کردم ساپورتش نمی کرد

به نظرتون من بای چیکار کنم؟

Akon

Registered User
لایک‌ها
1
رو يه مادربورد ديگه تست کن اين hard رو. پاورت 400 واقعيه يا Peak ؟ کل hard رو يه پارتيشن NTFS کن ببين چطوريه. (نزنی اطلاعات رو بپرونی ها !!!) درايور چيپست نصبه ؟ آخريشه ؟
اون Ricoh رو نگاه کن ببين پيچاش باز شده يا نه. اگه باز شده باشه رو پيچ ها خش افتاده. ممکنه تعميری باشه نتونستن Optic رو رگلاژ کنن.

اصلا اگه بدونم مشکل مادر برده کلا عوضش می کنم ..

درایو رو چطوری ntfs می کردن .. دستورش یادم نیست (نمیخوام اطلاعات پاک بشه )
درایو سی هم با همون دستور ردیف میشه یا باید ویندوز رو دوباره بریزم ؟

پاور رو نمیدونم 400 وات واقعیه یا نه ولی این مادربرد رو که گرفته بودم اون پاور قدیمی 300 واتم که مال سیستم قدیمیم بود با این مادربرد روشن نمی شد که دوستم که مغازه داشت همینجوری اینو داد و اون یکی رو ورداشت

روش نوشته ATX power supply 400 W با برچسب ابی رنگ
model 300u-fine

درایور جدید چیپست نصبه و بایوس هم اخرین اپدیت روشه
احتمال نداره با قطعاتی که رو پی سی ای نصبه مورد داشته باشه ؟ در بیارم تست کنم ؟

اون ریکو رو هم نگاه می کنم .. اگه باز شده باشه قابل تعمیر هست ؟ دیگه یه دی وی دی نخرم بیخود ؟

راستی وقتی دانلود منیجر رو باز می کنم یوزریج سی پی یو رو 100 گیر می کنه
همین دانلود منیجر روی هارد قدیمی نصبه و روزی 400 500 مگ میگیره

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
اون روز گفتم رو يه سيستم ديگه تست کن تا معلو بشه. حالا بکن ببين چی ميشه.

بنويس
convert c: /fs:ntfs /x
بعد پيغام ميده که الان در حال استفاده است بعد از restart اينکارو بکنم yes بزن.

Akon

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان ممنون
مشکل رو حل کردم

ntfs که کردم یه مشکل جدید اضافه شد و اون هم این بود که درایور اخر که H بود موقع ویندوز عوض کردن unformated میشناخت و بعد بالا اومدن ویندوز جدید نمیشد برم توش تا فرمتش کنم !!
خلاصه جاتون خالی اعصابم به هم ریخت و زدم با پارتیشن مجیک تحت داس کامل درایو ها رو حذف و دوباره ساختم و بالا اومدم و دوباره هارد قدیمی رو وصل کردم و اطلاعات رو انتقال دادم به هارد جدید و تا الان مشکلی ندارم
نا گفته نماند که کرک دانلود منیجرم هم مشکل داشت و بیشتر هنگ کردن به اون هم ارتباط داشت چون همیشه برنامه در حال اجرا بود و من حواسم نبود روی هارد قبلی از یه کرک دیگه استفاده کرده بودم

یکی هم این جالب بود این هارد های سامسونگ یه جامپر داره برای این که 30 گیگ رو تو پارتیشن بندی استفاده نمی کنه و با این که این جامپر رو نزده بودم وقتی با ویندوز پارتیشن بندی کردم خودش 30 کم داده بود ولی الان با پارتیشن مجیک همه چیز درسته

مرسی

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
دوستان ممنون
مشکل رو حل کردم

ntfs که کردم یه مشکل جدید اضافه شد و اون هم این بود که درایور اخر که H بود موقع ویندوز عوض کردن unformated میشناخت و بعد بالا اومدن ویندوز جدید نمیشد برم توش تا فرمتش کنم !!
خلاصه جاتون خالی اعصابم به هم ریخت و زدم با پارتیشن مجیک تحت داس کامل درایو ها رو حذف و دوباره ساختم و بالا اومدم و دوباره هارد قدیمی رو وصل کردم و اطلاعات رو انتقال دادم به هارد جدید و تا الان مشکلی ندارم
نا گفته نماند که کرک دانلود منیجرم هم مشکل داشت و بیشتر هنگ کردن به اون هم ارتباط داشت چون همیشه برنامه در حال اجرا بود و من حواسم نبود روی هارد قبلی از یه کرک دیگه استفاده کرده بودم

یکی هم این جالب بود این هارد های سامسونگ یه جامپر داره برای این که 30 گیگ رو تو پارتیشن بندی استفاده نمی کنه و با این که این جامپر رو نزده بودم وقتی با ویندوز پارتیشن بندی کردم خودش 30 کم داده بود ولی الان با پارتیشن مجیک همه چیز درسته

مرسی
دانلود منيجر از FlashGet استفاده کن که اين دردسر ها رو نداشته باشی. اون drive آخرينم احتمالاً FAT ش خراب شده بوده که اجازه نميداده. اما اين قضيه 30 گيگ جالب بود نديده بودم اينکارو بکنه.
به هر حال چند وقتی ور برو تا مطمئن شی که مشکلی نيست ديگه. بکاپ هميشه داشته باش حتی وقتی به سالم بودن سيستمت ايمان داری.

Akon

Registered User
لایک‌ها
1
دانلود منيجر از FlashGet استفاده کن که اين دردسر ها رو نداشته باشی. اون drive آخرينم احتمالاً FAT ش خراب شده بوده که اجازه نميداده. اما اين قضيه 30 گيگ جالب بود نديده بودم اينکارو بکنه.
به هر حال چند وقتی ور برو تا مطمئن شی که مشکلی نيست ديگه. بکاپ هميشه داشته باش حتی وقتی به سالم بودن سيستمت ايمان داری.

مرسی
30 گیگ خیلی جالب بود با این که جامپر روی مستر معمولی بود این ویندوز ایکس پی نمی دیدش
تجربه شد دیگه با خود وندوز پارتیشن بندی نکنم :(

دانلود منیجیر هم IDM سرعتش خیلی بهتر از فلش گت هست .. قبلا فلش گت کار می کردم ولی idm برای خط هایی ها که نوسان سرعت داره خیلی خیلی مناسبه
الان مشکلی نیست . کرک سالمش رو داشتم

بک اپ هم همیشه میگیرم
شرمنده چند وقتی اذیتتون کردم
مرسی

بالا