برگزیده های پرشین تولز

مشکل گیر کردن و بسته شدن فولدر ها (ویندوز 8.1)

Salamat89

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جدیدا ویندوزم یه مشکلی پیدا کرده: وقتی یه فولدری (حالا هر چی، مثلا فولدر موزیک) باز می کنم، بعد چند ثانیه یهو به شدت کند میشه (از روی حرکت موس می فهمم که تیکه تیکه حرکت میکنه) بعد یه دفعه خودش پنجره رو می بنده و دسکتاپ رو ریفرش میکنه!
بعضی وقتها هم وقتی تو یه فولدری می خوام فایل ها رو select کنم انقدر طولش میده که انگار مثلا تعداد خیلی خیلی زیادی فایل حجیم تو اون پوشه هست در حالی که 3/4 تا فایل با حجم ناچیزه! آخرش هم مجبور میشم کلا end task کنم!

آپدیت:
دیشب متوجه شدم اصلا دیگه به باز بودن فولدر و پنجره و برنامه و... هم ربط نداره و طوری شده که هیچ کاری هم نکنم خود ویندوز این عمل رو هر چند دقیقه یک بار تکرار می کنه! (یعنی هی چند ثانیه گیر می کنه و دسکتاپ ریفرش میشه. در این بین اگه فولدری باز باشه بسته میشه. ولی برنامه همچنان باز میمونه)

ویندوزم 8.1 64 بیت هست (غیر اصل). سیستمم نسبتا جدیده و سخت افزارش قویه. کارهایی که تا الان برای حل مشکل کردم:
ویندوز و همه درایور ها رو آپدیت کردم
ویروس یابی کامل کردم (با کسپرسکی اصل)
فایل های temp رو پاک کردم
درایور ها رو از مسیر properties->tools چک کردم. (مشکلی نداشتن)
به پیشنهاد دوست خوبم page file دیسک ها رو حذف کردم
فقط مونده فایل های رجیستری ویندوز رو تعمیر کنم که هنوز برنامه مناسب برای این کار پیدا نکردم

Last edited:

MDpC

Registered User
لایک‌ها
72
کلا تو ویندوز های 7 به بعد یه سری برنامه های مشکوک تو تسک منیجر اومدن که خوره ی رم یا دیسک یا cpu دارن .
قبلا که از این ویندوز استفاده میکردم مشکل های مشابهی داشتم که با حذف page file از روی دیسک مشکل حل شد . شما هم اگر حجم رمتون بالاعه اینکار رو بکنید .شاید رفع شد .

Salamat89

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا تو ویندوز های 7 به بعد یه سری برنامه های مشکوک تو تسک منیجر اومدن که خوره ی رم یا دیسک یا cpu دارن .
قبلا که از این ویندوز استفاده میکردم مشکل های مشابهی داشتم که با حذف page file از روی دیسک مشکل حل شد . شما هم اگر حجم رمتون بالاعه اینکار رو بکنید .شاید رفع شد .

عزیز جان اون کارم کردم ولی درست نشد... همچنان یهو سکته میزنه
دیشب هم فقط گوگل کروم باز بود و هیچ فولدری باز نبود ولی دوباره اونجوری شد! با این تفاوت که برنامه رو نبست. فقط دسکتاپ دوباره ریفرش شد

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
احتمالا بخاطر اینه که تو اینترنت خود مایکروسافت ویندوز رو بخاطر اورجینال نبودن از کار می اندازه در این مواقع باید یکبار دیگه کرک ویندوز رو اجرا کنید

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
همون فایل کرک یا فایلی که بعد از نصب ویندوز، ویندوز رو باهاش اکتیویت کردید رو دوبار اجرا کنید، اغلب داخل دی وی دی ویندوز نحوه اکتیویت کردن و اجرای این فایل توضیح داده شده.

biautiful_2012

Registered User
لایک‌ها
230
از نرم افزار glary uyilty استفاده کن

بالا