برگزیده های پرشین تولز

مشکل DVD رام لپتاپ

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
مشخصات : DVD-Dual +- RW
دی وی دی رام لپتاپ من الان حدود یک هفته ای میشه بعد از یکسال به مشکل برخورده.
الانه دی وی دی رام براحتی سی دی ها رو میخونه و مشکلی از این نظر نیست اما فیلم های دی وی دی رو
یا کلا دی وی دی ها رو به سختی میخونه من بیش از 10 دی وی دی رو امتحان کردم به همین صورت هست یعنی :

وقتی یک فیلم رو توی دی وی دی رام قرار میدم شاید دست کم یه 5-6 دقیقه چراغ بزنه دستگاه و و این موارد تا شاید بعدش یه صفحه بیاد برای اینکه میخواید اجرا بشه یا نه که اون هم جدیدا دیگه براشون نمیاد و بعد از اون هم باز به سختی میتونه دی وی دی رو بخونه و در کل کلا بهم ریخته تا یک هفته پیش راحت تمامی اینها اجرا میشدن بدون مشکل.
البته یکجورهایی در خوندن سی دی ها هم تا حدی مشکل پیدا کرده گویا البته خیلی کم

دوستان حالا مشکل چی هست و چجوری میشه برطرفش کرد؟

آیا مربوط میشه به تمیز نبودن لنز؟ چون توی این مدت یکسال و چند ماه اصلا تمیز نشده و احتمالا هم یکجورهایی تمیز نیست یعنی گرد و خاک و لکه و این چیزها.

آیا این اسپری ها و تمیز کننده های لنز که توی بازار هست میتونه تاثیر داشته باشه برای دی وی دی رام من؟

یا استفاده از این لنز پاک کن ها که بصورت سی دی های موسیقی هست میتونه باعث خراجی بشه؟

ممنونم.

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
الانه یه فیلم DVD که قرار دادم چراغ روشن هست و گویا داره مرتب میچرخه دی وی دی و یه صدایی میده مثل وقت هایی که نمیتونه CD/DVD رو بخونه. حالا شاید مثلا بعد از یه 5 دقیقه درست بشه و بیاد.

جالبه که این مشکل در CD های مختلف میشه گفت کلا وجود نداره. یعنی حتی اگر سی دی بطور کلی تمیز هم نباشه تقریبا راحت اجرا میکنه و میخونه ولی یه دی وی دی نو و بسیار تمیز رو در خوندنش مشکل داره.

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بهتره به يك تعميركار لپتاپ نشون بدي سرخود هيچ كاري نكن

بالا