برگزیده های پرشین تولز

مصرف حجم بالای اینترنت

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
مصرف حجم اینترنتم خیلی زیاده. فیلتر شکن فعال نیست و آنتی ویروس هم هیچ ویروسی رو شناساسیی نکرده.
نگاه کردم دیدم برای بروزرها هست. همین کروم کلی مصرف داره میکنه. یک سایت بارگذاری میکنه
چند مگا بایت مصرف میکنه. در صورتی که نگاه کردم خیلی از سایتها حجمشون به یک مگابایت هم نمیرسه. این خیلی عجیبه.
همش دارم پول اینترنت میدم خسته شدم دیگه برم بمیرم.

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
وقتی وارد یک سایت می شید، تمام عکسهایی که در هر صفحه سایت هست رو دانلود می کنید که حدود چند مگابایت میشه، اگه مصرفتون خیلی بالاست احتمالا پسورد اینترنت رو هک کردند و دیگران به وای فای شما وصل شدند و دارند از اینترنت شما استفاده می کنند که این رو میشه با دانلود برنامه موبایلی net cut فهمید.

Last edited:

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نه عزیزه من تنظیمات گوگل کروم رو روی عدم بارگذاری عکس ها تنظیم کردم. اما باز هم وقتی یک صفحه بارگذاری میشه حداقل یک مگابایت مصرف میکنه.
نه وای فای هم هک نشده.

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
برای کامپیوتر از برنامه BWmeter استفاده کنید تا جلوی مصرف اینترنت برنامه های مخفیانه ویندوز رو بگیرید. یه عکس از وضعیت برنامه میزارم که ببینید چقدر برنامه اینترنت رو مخفیانه کش میره.

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برای من مرورگرها خیلی دارند حجم اینترنت رو مصرف میکنند. نت ورکس نصب کردم. میزان مصرف اینترنت همه برنامه ها رو نمایش میده. گوگل کروم غیر عادی داره از حجم اینترنت استفاده میکنه. نمیدونم واقعا چی کار باید بکنم

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
از مرورگر اپرا استفاده کن.
مرورگر اپرا هیچ مصرف اضافه ای نداره.

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فقط کروم نیست همه مرورگر ها رو امتحان کردم غیر عادی اینترنت رو مصرف میکنند وقتی سایتی لود میشه که بیشتر از چند کیلوبایت حجم نداره سه مگابایت چهار مگابایت مصرف میشه. فیلتر شکن هم فعال نیست.
تنظیمات کروم هم روی use proxy نیست. فکر میکنم خود تنظیمات نتورک لپ تاپم داره یک اشتباهی میکنه این داده ها رو مستقیم نمیگیره اول یک جا دیگه ارسال میشه بعد برای من می یاد. حالا چرا خدا داند. ویندوز هم
هیچ آپدیت خاصی نداره که بخواد حجم اینترنت رو مصرف کنه.
اگه کسی میدونه چی کار باید بکنم بهم بگه. هر چی در می یارم میدم پول اینترنت.

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
ببین دوست عزیز این عکسو ببین.
خود ویندوز تقریبا از بیش از بیست سی جا اینترنت مصرف میکنه البته ویندوز ده منظورمه.
ربطی به آپدیت و این چیزا نداره حتی برنامه ویندوزی که باهاش عکس میبینید یک آیپی داره که به مایکروسافت اطلاعات میفرسته. حتی مدیا پلیر. ویندوز یک حالت بکگراند هاست داره که پس زمینه ویندوز قرار داره و شما هر کاری کنید حتی دسکتاپتون رو بیکار هم بزارید اگر جلوشو نگیرید مثل من امکان نداره اینترنت مصرف نکنه. این حالت حتی ویندوز اپدیتم باشه یا غیرفعالم باشه همیشه فعاله.
خیلی جالبه که به شما بگم با رصدی که کردم دیدم که به خاطر تحریم نمیشه توسط آیپی ایرانی ویندوزو آپدیت کنید ولی با نهایت تعجب دیدم که این برنامه ها دارن سند و رسیو میکنه. خودتون دلیلشو میدونید دیگه...
به این عکس دقت کنید ببینید مایکروسافت از چه جاهایی که حتی فکرشم نمیکنید اینترنت رو استفاده میکنه:
...
حالا جدای این بحث اگر مثلا با گوشی هم امتحان کنید حتما گوشی اندرویدی باشه و سایتی باز کنید و ببینید باز این مشکل رو دارید یا نه.
اگر داشتید باید مشکل رو از جای دیگه جستجو کرد.

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    133.6 KB · نمایش ها: 8

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درسته اطلاع دارم در مورد این قضیه. نت ورکس آمار مصرف اینترنت تمام برنامه ها رو نشون میده. این که ویندوز 10 باعث مصرف بیشتر اینترنت میشه که درسته. ولی تمام آپدیت هاش رو بستم و مصرفش خیلی کمه جدا از اون مرورگرهای لپ تاپم دو برابر دارند اینترنت مصرف میکنند. خیلی پول اینترنت میدم. نمیدونم بقیه هم مثل من هستند یا نه.

eland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آپدیت ها غیر فعال هست.

بالا