برگزیده های پرشین تولز

معافيت كفالت پدر بالاي 59 سال حذف شد ؟؟؟

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
اخبار الان گفت فعلا حذف نشده ... سریع بجنبید

arix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با یک مثال شرح می دهم : برای مثال من پدرم کاملا سالم و سرحال است و من هم تک فرزند هستم.حالا به من ِ تک فرزند معافیت کفالت نمی دهند.پس پدرم خودش باید کار های خودش را بکند و در سن 60 سالگی هنوز هم کار کند .

این یعنی چی ؟ یعنی اینکه از نقطه نظر مصوب این قانون یک انسان به عنوان سرپرست خانواده باید آنقدر کار بکند که جانش در بیاید . هر موقع که حسابی ناتوان و بیمار شد آن موقع به تک فرزند ذکور وی معافیت تعلق می گیرد.به عبارت دیگر مسافرت ، تفریح و لذت بردن یک سرپرست خانواده از زندگی در سن 60 سالگی اصلا تعریف نشده است.

اگر پدر من تا 60 سالگی دو شیفت کار کرده و حالا می خواهد که استراحت کند و کار ها را به من ِ تک فرزند بسپارد ، غلط کرده.باید آنقدر کار کند که از پا بیفتد.آن موقع تازه می شود یک فکری به حالش کرد.به طور خلاصه حذف این قانون نه در جهت عدالت بلکه در جهت نشان دادن این امر است که قانون گذاران برای افراد مسن جامعه هیچ ارزشی قایل نیستند .به خاطر بیماری پدر کفالت می دهند.ولی به خاطر تفریح و استراحت پدر کفالت نمی دهند.چون از نظرشان یک انسان حق تفریح و استراحت ندارد

حالا یک سر به بقیه کشور ها بزنیم :

در کانادا و آلمان اصلا کاری به اینکه طرف ناتوان است و یا خیر ندارند . به افراد بالای 60 سال حقوق بازنشستگی تعلق می گیرد

در آمریکا خیلی از اجناس در روز های خاص برای افراد مسن نصف قیمت و یا حتی بدون مالیات اند.بسیاری از اماکن تفریحی به صورت مجانی به افراد 60 سال به بالا خدمات می دهند

تفاوت در چیست :

از نظر قانون گذاری ایرانی : تا زمانی که یک نفر بتواند راه برود و نفس بکشد باید کار کند و نیازی به مراقبت ندارد

از نظر باقی دنیا : یک انسان علاوه بر غذا و هوا به چیز های دیگر هم نیاز دارد.مخصوصا وقتی که سنش به 60 سالگی و بالاتر می رسد نیازمند توجه و مراقبت محسوب می شود

حالا شما یک نگاهی به میانگین سن ایرانیان و بقیه ی کشور ها بیندازید

دیگر حرفی برای گفتن نمی ماند.فقط تاسف

ارادتمند

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
کسی میدونه چطوری میشه به صورت قانونی سن شناسنامه رو تغییر داد ؟

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
کسی میدونه چطوری میشه به صورت قانونی سن شناسنامه رو تغییر داد ؟
با پول
همشهری آگهی میکنن موسساتی...
ولی ارزش نداره
بهترین راه هم برا آشخور نشدن ازدواج با دختر معلوله

sisa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها سلام
با یه تغییر بیخودی کلی زندگی آدم رو میریزن به هم
من کلی برنامه ریزی کرده بودم واسه زندگیم
من 10 فروردین 91 بابام وارد 60 سال میشه
که طبق قانون فعلی معاف میشدم
ولی مثل اینکه قراره این بند معافیت ، نیاز به مراقبت و تایید شورای پزشکی هم بهش اضافه بشه
درواقع این قانون الان هم هست
یعنی دیگه ربطی به سن نداره و پدر وقتی نیاز به مراقبت داشه باشه و شورای پزشکی تایید کنه تک فرزند ذکور معافه
من پدرم دیسک کمر داشته دوبارم سکته کرده یه بار با شک الکتریکی برگشت یه بار هم آنژیو کردن و تو قلبش فنر گذاشتن
به نظرتون میتونم با این شرایط کفالت بگیرم ؟
نیاز به پارتی و رابطه داره؟
الان اقدام کنم بهتره یا همون سال جدید که بالا 60سال شد و با قانون جدید
بعد مثلا اگه کمیسیون شورای پزشکی الان رد کنه دیگه نمیشه اقدام کرد و فقط همون یه باره؟؟
چون من درسم سال دیگه بهمن تموم میشه
و میخوام اگه بشه یه بار الان اقدام کنم
اگه قبول نکردن یه بار هم سال دیگه
این شورای پزشکی تهرانه؟
مراحلش چه جوریه؟
ممنون میشم کمکم کنید

Arrconic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. میشه بگید بعد از ثبت مدارک در پلیس +10 , مدارک را ببرم **** وظیفه یا باید اول برم نامه استعلام ثبت احوال را بگیرم و همراه مدارک ببرم؟ روندش به چه شکله؟

bod65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

این شاید یکی از شوخی های تاریخی مجلس هست ....!

پارسال در جریان بررسی معافیت ها مجلس تصویب کرد یگانه ی نوه ی پسر بالای 59 سال شامل معافیت کفالت می شود این قانون در حالی تصویب شد که اصلا وجود داماد برای پدر بزرگ مهم نبود! و خیلی ها به این شکل معافیت گرفتند!
22 آبان ماه امسال تصویب کردند که کفالت پدر 59 سال به بالا باید به شرط مراقبت باشد و مراقبت رو هم به قرینه در قانون دیگر مشخص شده است که فرد معلول جسمی و ذهنی و یا ناتوان از انجام امور خود به دلیل کبر سن و... !!

با جمع این دو قانون به این نتیجه می رسید که اگر شما یگانه نوه ی پسر باشید و پدر بزرگتون بالای 59 سال معاف می شید و لو اینکه پدر برزگتون صدتا داماد داشته باشه
ولی اگر پدر خودتون بالای 59 سال باشه و یگانه پسر باشید معاف نمی شید!!!!!!!!

در هر حال این قانون الان در شورای نگهبان و اگر مشکلی نداشت فکر می کنم روال طبیعی این بود که حداکثر 7 روز بعد تایید بشه (مراجعه کنید به سایت شورای نگهبان) ولی تا الان 15 روز گذشته و خبری نشده

من می گم دو حالت داره :
حالت اول اینکه این قضیه یک سوتی تابلو است که وضعیتش رو باید با نظر **** وظیفه و شورای نگهبان مشخص شود
حالت دوم اینکه قضیه حذف کفالت کاملا جدی هست و علتش احتمال جنگ در آینده کشور هست و باید در میان مدت قوانین معافیت رو تا می توانند کم کنند

در هر دو حالت به نظرم حداقل تا پایان سال این معافیت به روال سابق خواهد بود!

ما رو بگو که کارشناسی رو 5 ساله خوندیم که معاف بشیم ....

sisa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

این شاید یکی از شوخی های تاریخی مجلس هست ....!

پارسال در جریان بررسی معافیت ها مجلس تصویب کرد یگانه ی نوه ی پسر بالای 59 سال شامل معافیت کفالت می شود این قانون در حالی تصویب شد که اصلا وجود داماد برای پدر بزرگ مهم نبود! و خیلی ها به این شکل معافیت گرفتند!
22 آبان ماه امسال تصویب کردند که کفالت پدر 59 سال به بالا باید به شرط مراقبت باشد و مراقبت رو هم به قرینه در قانون دیگر مشخص شده است که فرد معلول جسمی و ذهنی و یا ناتوان از انجام امور خود به دلیل کبر سن و... !!

با جمع این دو قانون به این نتیجه می رسید که اگر شما یگانه نوه ی پسر باشید و پدر بزرگتون بالای 59 سال معاف می شید و لو اینکه پدر برزگتون صدتا داماد داشته باشه
ولی اگر پدر خودتون بالای 59 سال باشه و یگانه پسر باشید معاف نمی شید!!!!!!!!

در هر حال این قانون الان در شورای نگهبان و اگر مشکلی نداشت فکر می کنم روال طبیعی این بود که حداکثر 7 روز بعد تایید بشه (مراجعه کنید به سایت شورای نگهبان) ولی تا الان 15 روز گذشته و خبری نشده

من می گم دو حالت داره :
حالت اول اینکه این قضیه یک سوتی تابلو است که وضعیتش رو باید با نظر **** وظیفه و شورای نگهبان مشخص شود
حالت دوم اینکه قضیه حذف کفالت کاملا جدی هست و علتش احتمال جنگ در آینده کشور هست و باید در میان مدت قوانین معافیت رو تا می توانند کم کنند

در هر دو حالت به نظرم حداقل تا پایان سال این معافیت به روال سابق خواهد بود!

ما رو بگو که کارشناسی رو 5 ساله خوندیم که معاف بشیم ....

به نظرم همون حالت دوم یعنی جنگ درست باشه
واقعا مسخرست
ما که مثلا کلی برنامه ریزی کرده بودیم تا تو فروردین ماه معاف شیم الان باید چه خاکی تو سرمون کنیم؟

JVC

Registered User
لایک‌ها
263
فعلا که تا قانون بخواد اجرا بشه دو سه ماه طول میکشه

مگه یادتون نیست 20 مرداد سال 88 مجلس تصویب کرد طبق قانون جدید هر کس معافی بگیره باید سه ماه خدمت رو انجام بده !! دو سال و خورده ای از اون زمونا میگذره هنوز هم شورای نگهبان اون قانون رو تصویب نکرده

ولی به هر حال اونای که شرایط معافی رو دارن سریع اقدام کنن یا معاف میشن یا نه از بلاتکلیفی خیلی بهتره
هر چی هم سن آدم بره بالا سربازی رفتن سختر میشه

موفق باشید

mmsmm

Registered User
لایک‌ها
0
ما نفهمیدیم مجلس تصویب کرد یا نکرد ؟
تصویب کرده حتما باید پدر نیاز به مراقیت داشته باشد و نا توان باشد ؟

JVC

Registered User
لایک‌ها
263
ما نفهمیدیم مجلس تصویب کرد یا نکرد ؟
تصویب کرده حتما باید پدر نیاز به مراقیت داشته باشد و نا توان باشد ؟

مجلس تصویب کرده اما هنوز شورای نگهبان تاییدش نکرده بنابراین هنوز قانون قبلی اجرا میشه و تا شورای نگهبان بخواد این قانون رو تایید کنه و ابلاغ بشه یه دو ماهی طول میکشه

اگه شما پدرتون بالای 59 سال هستش سریع برای معافی اقدام کنید تا قانون جدید نیومده و کار به کمیسیون پزشکی نکشیده!!!

mmsmm

Registered User
لایک‌ها
0
به نظرتون تا 1.1.1391 این قانون اجرا میشه ؟
من این موقه بابام 59 تمام میشه

JVC

Registered User
لایک‌ها
263
به نظرتون تا 1.1.1391 این قانون اجرا میشه ؟
من این موقه بابام 59 تمام میشه

یعنی یک سال و سه ماه دیگه !!!

نه عزیز تا دو ماه دیگه قانون اجرا میشه اگه شانس دوستان هم زرشک باشه که زودتر اجرامیشه

و خیلی ها از معافی محروم میشن چون کار به کمیسیون پزشکی میکشه .

دوستانی که پدرشون 59 سال تمام هستش سریع اقدام کنن تا قانون جدید اجرا نشده

POXER

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
دو تا برادریم و داداش بزرگم استرالیسا، من میتونم معافیت کفالت اقدام کنم ؟

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
اگه این شایعات جنگ و ... تموم بشه و یه جورایی روابط حسنه بشه به نظرتون ممکنه قانون قبلی برگرده سر جاش و قانون جدید اجرا نشه ؟

بالا