برگزیده های پرشین تولز

معافیت سربازی (افسردگی)

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
همه چیو واست پ خ کردم.
ببین دوست عزیز اگه نظر منو بخواهی اگه شرایط حتی یکی از سوالات بالا رو نداری بچسب به درس خوندن وقتت رو تلف نکن.
میگن کارشناسی بگیری مشمول خدمت نمیشی

شرایط بعضی از سوالهارو دارم. گوشه گیر و کم حرف و اینا که هستم، زود هم عصبی میشم کلا آدمیم که همش تو خودمم بیش از اندازه درون گرا و کلی مسئله دیگه.
درس هم که فعلا تا لیسانس خوندم.
در مورد اون قسمت بولد شده هم باید بگم: :blink: همه مشمول خدمت هستن چه بی سواد چه دکترا همه مشمول هستن و هیچ فرقی تو مدت زمان خدمت هم ندارن. من الانش هم کارشناسی رو دارم. ولی چون غیبت دارم نمیتونم ارشد بخونم واسه همین دنبال معافیت هستم که بعد ارشد هم بگیرم.

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
شرایط بعضی از سوالهارو دارم. گوشه گیر و کم حرف و اینا که هستم، زود هم عصبی میشم کلا آدمیم که همش تو خودمم بیش از اندازه درون گرا و کلی مسئله دیگه.
در مورد اون قسمت بولد شده هم باید بگم: :blink: همه مشمول خدمت هستن چه بی سواد چه دکترا همه مشمول هستن و هیچ فرقی تو مدت زمان خدمت هم ندارن. من الانش هم کارشناسی رو دارم. ولی چون غیبت دارم نمیتونم ارشد بخونم واسه همین دنبال معافیت هستم که بعد ارشد هم بگیرم.
والا سال 82 معاف میکردن. حتما همین طوره که شما میگین. حالا یه تیریه در تاریکی. حالا ماده 32 نشد 33. مگه بندش واست مهمه؟ شدن میشه فقط باید چشمتو رو خیلی چیزا ببندی.
یا حق

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
والا سال 82 معاف میکردن. حتما همین طوره که شما میگین. حالا یه تیریه در تاریکی. حالا ماده 32 نشد 33. مگه بندش واست مهمه؟ شدن میشه فقط باید چشمتو رو خیلی چیزا ببندی.
یا حق

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
بخش چهارم: بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب (نورولوژي)

ماده 32: مشمولان مبتلا به بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1- اختلالات استحاله اي سلولهاي عصبي ( مانند فريدریش و..) معاف دائم.

--------------------------------------------------------------------------------

بند 2- اختلالات تعادلي مخچه اي معاف دائم.

--------------------------------------------------------------------------------

بند 3- انواع ميليتها و سكل انها

الف) در صورتيكه شديد باشد معاف دائم.

ب) در موارد خفيف ( زماني كه بر اساس طبقه بندي بين المللي ( صفر تا پنج) در حد 4 باشد) خدمات غيررزمي.

بند 4- انسفاليتها و انسفالوياتيها در صورتيكه عوارض جسمي يا رواني پايدار و ناتوان كننده داشته باشد معاف دائم.

بند 5- مولتيپل اسكلروزيس يا MS معاف دائم.

بند 6- انواع صغر عضلاني بزرگ مشروط بر اينكه اختلال شديد و مشهود ايجاد كرده باشد معاف دائم.

بند 7- انواع مبویاتي هاي اوليه و ثانويه معاف دائم.

بند 8- اختلالات مادرزادي سيستم اعصاب مركزي از هر نوع معاف دائم.

بند 9- انواع پاراپلژي ها، پاراپارزي ها، همي پلژي ها، همي پارزيها و منوبلژيها معاف دائم.

بند 10- انواع اختلالات و حركات غيرطبيعي عضوي مربوط به دستگاه خراج هرمي معاف دائم.

بند 11- انواع صرع به شرط ثبوت كلينيكي و يا پاراكلينيكي در يكي از مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.

تبصره: در مواردي كه شروط فوق تحقق نيابد ولي مدارك قابل استناد دال بر سابقه صرع موجود باشد به خدمت غير رزمي اعزام و در مشاغل مناسب گمارده شود در صورتي كه در حين خدمت صرع ثابت شود معاف دائم.

بند 12ـ انواع پلي نوريتهاي بهبود يافته و سكل آنها با تاييد الكترود ياكنوزيس به شرط ثبوت كلينيكي و پاراكلينيكي در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.

بند 13ـ انواع نوروفيبروماتوزها

الف) در موارد شديد ( اختلال عملكرد، كراهت منظر) معاف دائم.

ب) در موارد خفيف خدمات غيررزمي.

بند 14- سابقه مننژيت هاي مزمن و سكل انواع مننژيت در صورت داشتن اختلال عملی و عصبي به شرط ثبوت در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.

بند 15- انواع نوروالژيها معاف از رزم.

بند 16- انواع فلج اعصاب كراينال.

الف) در موارد شديد و مقاوم به درمان با اثبات كلينيكي يا پاراكلينيكي معاف دائم.

بند 17- انواع سكته هاي مغزي و ضايعات عروقي مغز

الف) با عارضه عصبي ( ارگانيك يا غيرارگانيك) معاف دائم.

ب) بدون عارضه خدمات غيررزمي.

بند 18- بيماري مياستني کراويس با اثبات كلينيكي يا پاراكلينيكي در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.

بند 19- تورتيكولي معاف دائم.

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
بخش پنجم: بيماريهاي روانپزشكي

ماده 33: مشمولان مبتلا به بيماريهاي روانپزشكي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1- انوع پسيكوزها شامل ( اسكيزوافكتيو، اختلالات هذياني، پسیكوزهاي آتيپيك مزمن) معاف دائم.

بند 2- اختلالات خلقي.

الف) شديد در فاز مانيك يا فاز افسردگي اعم از حاد و يا مزمن معاف دائم.

ب) اختلال افسردگي اساسي معاف دائم.

ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف ( ديس تايمي و سايكلوتايمي) ، اختلال خلقي نوع دوم ( هيپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد معاف از رزم.

بند 3- انواع اختلالات شخصيتي

الف) انواع سايكوپات و نوع مرزي و نوع اسكيزوئيد معاف دائم.

ب) انواع ديگر اختلال شخصيت در صورتيكه ناتوان كننده باشد معاف دائم.

ج) در صورتيكه ناتوان كننده نباشد معاف از رزم.

بند 4- انواع نوروزهاي شديد و مقاوم به درمان و مزاحم معاف دائم.

بند 5- انواع نقيصه هاي عقلاني و كند ذهني ها ( عقب ماندگي ها)

الف) با ضريب هوشي زير 60 معاف دائم.

ب) با ضريب هوشي بين 75-60 معاف از رزم.

بند 6- اختلالات تكلم و لكنت زبان در صورتي كه علت رواني یا نورولوژيك داشته باشد

الف) در صورت شديد بودن معاف دائم.

بند 7- بيماريهاي رواني ناشي از جنگ و حوادث

الف) در صورتي كه استقرار يافته باشد به شرط ثبوت در مراكز درماني نظامي يا دانشگاهي توسط دو نفر روانپزشك معاف دائم.

ب) در صورت عدم استقرار خدمات غيررزمي.

بند 8- اختلال رفتار ( عدم تعادل عصبي و رواني) و كژخوئيها به طوري كه مغاير شئونات نظامي باشد همچنين انحرافات اخلاقي و جنسي مانند ترانس سكسواليسم معاف دائم.

بند 9- اختلالات كنترل تكانه معاف دائم.

تبصره: تيك هاي ( تكانه هاي ) ضعيف و گذرا مثل پلك زدن و.. معاف از رزم.

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
امتحاناش واسه خودش جالبه . ميري اونجا رو صندلي مينشوننت . يه دفعه يكيشون مياد جلوت ميگوزه . تو اونجا منفجر ميشي از خنده بهت ميگن پاشو برو 05 كرمان .
:D

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
یا حق

توی بند 33 چی هست که بشه باهاش معافیت گرفت؟

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
دوست عزیز
مراقب پلیس فتا باش :f34r:
یکوقت میفهمن میخوای کلک بزنی دردسر میشه :D

sa5070

Registered User
لایک‌ها
165
اگه می خوای برای معافیت اعصاب و روان اقدام کنی باید حتما سابقه پزشکی داشته باشی و سابقه بستری. در غیر این صورت محاله که بتونی معاف بشی. سابقه بیماریتم باید از زمان قبل از ورود به غیبتت باشه. چون مدرک کارشناسی هم داری خیلی سخت می گیرن.

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
توی بند 33 چی هست که بشه باهاش معافیت گرفت؟
من جواب تمام سوالاتت رو دادم.
بهم از شخصیت بیمار گونت بگو. جواب سوالهایی که گفتم برام پ_خ کن. ببین به من مربوط نیستا ولی میری معافی میگیری ولی فردا روز پشیمونی دیگه سودی ندارها. نری نفرینم کنی. دو روزه برخلاف میل باطنیم دارم بهت راهکار میدم واقعا حالم بدشده خرابه. ببینم آقای محسن خان عزیز راستشو بگو زود شما واقعا بیمار هستی؟ سرکارمون که نذاشتی؟ گذاشتی؟

Chairman

Registered User
لایک‌ها
50
█████████████████████████ ████████████████████████
تحقیقات محلی هم داره ؟

Chairman

Registered User
لایک‌ها
50
█████████████████████████ ████████████████████████
پــ ن پـــ . از خودت ميپرسن دوست داري معافت كنيم ؟

من که بعد از پایان تحصیل یه کله میرم سربازی
نمیارزه آدم چند سالش رو تلف کنه برای اینطور معافیتها .

به قول معروف مرگ یه بار شیون یه بار

معافیت پزشکی از کفالت هم سختره
یکی از بچه ها میخواست معافیت بگیره ( پزشکی ) کلی هزینه کرد آخرش هم معاف نشد

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
من که بعد از پایان تحصیل یه کله میرم سربازی
نمیارزه آدم چند سالش رو تلف کنه برای اینطور معافیتها .

به قول معروف مرگ یه بار شیون یه بار

معافیت پزشکی از کفالت هم سختره
یکی از بچه ها میخواست معافیت بگیره ( پزشکی ) کلی هزینه کرد آخرش هم معاف نشد

منم همین فکر رو میکردم.رفتم خدمت تقسیم شدم یگان مین یابی,روز معرفی به یگان جسد یه سرباز که رفته بود رو مین داشتن میبردن بیرون..از ترس دست و پام یخ زده بود..رفتم دنبال معافی و با بدبختی گرفتمش.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
اخه معافی کفالت شرایطش معلومه. یا شاملت میشه و یا نمیشه

ولی پزشکی سلیثه ای هست و علافی داره

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

sa5070

Registered User
لایک‌ها
165

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
من جواب تمام سوالاتت رو دادم.
بهم از شخصیت بیمار گونت بگو. جواب سوالهایی که گفتم برام پ_خ کن. ببین به من مربوط نیستا ولی میری معافی میگیری ولی فردا روز پشیمونی دیگه سودی ندارها. نری نفرینم کنی. دو روزه برخلاف میل باطنیم دارم بهت راهکار میدم واقعا حالم بدشده خرابه. ببینم آقای محسن خان عزیز راستشو بگو زود شما واقعا بیمار هستی؟ سرکارمون که نذاشتی؟ گذاشتی؟

بابا به جان خودم رفتم دکتر گفت افسردگی داری و باید درمان بشی. یه مشت قرص و دارو هم بهم داد، برات توضیحات بیشتر رو پ.خ میکنم.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
دوست عزیز
مراقب پلیس فتا باش :f34r:
یکوقت میفهمن میخوای کلک بزنی دردسر میشه :D

والا نمیخوام کلک بزنم، یکیشون بیاد معاینه کنه و حال روز و مشکلاتم رو ببینه خودش میگه نمیخواد بیای خدمت.

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
شوخی کردم محسن جان
ایشالا کارت درست میشه

بالا