برگزیده های پرشین تولز

معافیت سربازی (افسردگی)

amirakbari00

Registered User
لایک‌ها
469
امتحاناش واسه خودش جالبه . ميري اونجا رو صندلي مينشوننت . يه دفعه يكيشون مياد جلوت ميگوزه . تو اونجا منفجر ميشي از خنده بهت ميگن پاشو برو 05 كرمان .
:D

:lol::lol:
05 کرمان :(

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114

puya12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من امروز رفتم پیش روانپزشک بعد از صحبت بهم گفت افسردگی شدید توام با اضظراب دارم تاریخ اعزام من هم 19 این ماه هست بعد یک نامه به **** وظیفه نوشت که باید شش ماه طول درمان را طی کنم می خواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم؟

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
از من میشنوی بیخیال شو خوش باش دنیا دو روزه هی بیخودی از خودت خوشحالی در وکن سربازیم برو هر چند زور میگن و 2 سال زندگیو تلف ولی خدایی هست که حقمونو ازشون بگیره:mad:
بهتر از اینه که یه برچسپ روانپزشکی بخوره تو کارتت فردا هیچیم گیر ندن خواستگاری بهت گیر میدن.
خودتو به خدا بسپار و از هیچی نترس.انشاالله خوب میشی ;)

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
@mohsen25 شما معافیت گرفتید؟ لطفا جواب بدید. ضروریه

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
@xfaild
سلام علیکم؛
بنده ۲ سال است که مبتلا به اختلال دو قطبی نوع یک و وسواس فکری هستم . یک بار خودکشی کرده ام و در بیمارستان بستری شده ام و یک بار هم با نامه قضایی در بیمارستان روانی بستری شده ام. الان از ۳ دکتر نامه دارم. مسئله این است که اختلال دو قطبی من با دارو بهبود پیدا کرده اما وسواس خیر.
داروهای مصرفی من اینا هستن:
Lithium Carbonate 600mg
Aripiprazole 25mg
Sertraline 150mg
Propranolol 30mg
Biperiden 6 mg
Metformin 1000mg
دو سوال دارم نخست اینکه آیا زمانیکه برای معافیت اقدام میکنم داروهامو مصرف کنم یا نه؟ و دوم اینکه آیا معاف دائم میشوم؟
با تشکر. قصد خروج از کشور ندارم.واقعا مریضم اگه داروهامو نخورم داد میزنم چیز میز پرت میکنم یا افسرده میشم گریه ام میگیره و دلم به هیچ کاری نمیره. حالا میخوام ماحل معافیتو بدونم. لطفا مساعدت بفرمایید. هر سوالی بود در خدمتم.

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
@xfaild
بیمارستان چجوی معاینه میکنه؟ تست هایی که میگیرن چیه؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
@mohsen25 شما معافیت گرفتید؟ لطفا جواب بدید. ضروریه

سلام
خیر، من رفتم خدمت و تموم شد.
پیشنهادم اینه اگه تواناییشو دارید برید و تمومش کنید خیلی خیلی بهتره.
اگه واقعا تواناییشو ندارید معمولا اگه سابقه بستری داشته باشید بهتر معاف میکنن اگه جای خودزنی روی بدن باشه معاف میکنن، تست خاصی فکر نکنم بگیرن، معمولا دکتر میاد یه چند تا سوال میپرسه و مدرکی نامه ای چیزی داشته باشید هم میبینه.

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
خیر، من رفتم خدمت و تموم شد.
پیشنهادم اینه اگه تواناییشو دارید برید و تمومش کنید خیلی خیلی بهتره.
اگه واقعا تواناییشو ندارید معمولا اگه سابقه بستری داشته باشید بهتر معاف میکنن اگه جای خودزنی روی بدن باشه معاف میکنن، تست خاصی فکر نکنم بگیرن، معمولا دکتر میاد یه چند تا سوال میپرسه و مدرکی نامه ای چیزی داشته باشید هم میبینه.
خودزنی که نه ولی خودکشی چند بار کردم.

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
خودزنی که نه ولی خودکشی چند بار کردم.
بیشتر دنبال سوابق بستری و مدارک و نسخه ها و اقدام به خود کشی هستن + جای خود زنی و اظهارات خودت . ممکنه یه تست چهار گزینه ای هم بگیرن که چیز سختی نیست .

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بیشتر دنبال سوابق بستری و مدارک و نسخه ها و اقدام به خود کشی هستن + جای خود زنی و اظهارات خودت . ممکنه یه تست چهار گزینه ای هم بگیرن که چیز سختی نیست .
کلا با یه بار خودکشی مستند و 2 بار بستری در بیمارستان روانیشانسم چند درصد هست؟

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
کلا با یه بار خودکشی مستند و 2 بار بستری در بیمارستان روانیشانسم چند درصد هست؟
درصد که نمیشه داد !
ولی خیلی بالاست . دکتر معتمد خودش روانپزشکه و رای الکی نمیده .
نگران نباش اگر این سابقه ها رو داری برو جلو و اقدام کن . برای حفظ روحیه باقی سرباز ها هم که شده شما رو نمیبرن!

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درصد که نمیشه داد !
ولی خیلی بالاست . دکتر معتمد خودش روانپزشکه و رای الکی نمیده .
نگران نباش اگر این سابقه ها رو داری برو جلو و اقدام کن . برای حفظ روحیه باقی سرباز ها هم که شده شما رو نمیبرن!
خیلی امیدوارم کردین. همه که میگفتن اصلا نمیشه اگه بشه هم از خیلی چیزا محروم میشی پس قیدشو بزن!

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شرایطی که من دیدم میگم خدمتت خودت تصمیم بگیر .
اگه حالت بده اصلا قیدشو نزن ! تو یگان رفیق خودم ورداشت یه شیشه قرص خورد ... شرایط ما نه سخته نه اسون ولی این رفیق ما کلن ادم اذیتیه . هر روزم یه خود زنی جدید رونمایی میکنه .
از یه چیزایی که محروم میشی مثل شغل دولتی .(البته پسر دایی خودم با معافیت روانی و با پارتی الان توی شرکت نفت مشغوله)
و شاید محرومیتای دیگه که خودت باید تحقیق کنی و سبک سنگین کنی ببینی خدمت نرفتن به محرومیتاش می ارزه یا نه . یه تصمیم شخصیه که کسی بجز خودت نمیتونه بگیره .
.........
اگر میتونی جای خوبی بیفتی با پارتی ... توی آموزشی زیاد مشکلی برات پیش نمیاد یه معاف از رزم و رژه و اسلحه میگیری نهایتش کار سختت میشه نظافت .
اونجا معمولا بچه ها هوای همو دارن میگذره هر طوری هست . ولی 21 ماه یگان فشار میاره من ادم سالمم دیدم زاییده زیرش . پارتی هم تا یه جایی دنبالت میاد بقیشو خودتی و خودت . بازم بستگی به جا و ساعتت داره .
یهو میبینی میفتی تو عسل اصلا پست بهت نمیخوره فقط اداری هستی میری میای با عزت و احترام...یهو هم میبینی هر روز پست و دکل و تنهایی و تحقیر و تنبیه و رزمایش و حمالی و ... . یه جا میبینی معاف از رزمتو به پشمشونم نمیگیرن چون سرباز کمه ...
........
من تا یه مراحلی رفتم ولی بجز دو سه تا نسخه سابقه خاصی نداشتم و بیخیال شدم .
ولی باز توی آموزشی یه فرم سلامت روانی دادن پر کنیم و بعضی بچه ها معاف از رزم شدن و پست نمیدادن و معاف از رژه و معاف از اردو شدن ...بهشون میگفتن گروه ب . اینا معاف از رزم داخلی **** هستن و توی کارتشون قید نمیشه .
میشه از پسر داییتون مراحلشو بپرسین بهم بگین لطفا خیلی حیاتیه یا اگه امکانش هست بگین بیاد اینجا صحبت کنیم اگه زحمتی نیست. در ضمن ایشون طبق کدوم بند و با کدوم بیماری معاف شدن؟ ایشون چه سالی معاف شدن؟ میگن الان شرایط سخت تر شده! بازم ممنون بابت مصاحبتتون دوست عزیز

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ایشون 4 سالی هست معاف شدن . بله سخت تر شده ولی شما اقدام کن .
جند وقته دسترسی و رابطه ای باش ندارم حقیقتا .
ماده 33 بند 8 .(کارتشو دیدم)
بازم بی نهایت ممنون. لطف بزرگی کردید.

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ایشون 4 سالی هست معاف شدن . بله سخت تر شده ولی شما اقدام کن .
جند وقته دسترسی و رابطه ای باش ندارم حقیقتا .
ماده 33 بند 8 .(کارتشو دیدم)
بازم بی نهایت ممنون. لطف بزرگی کردید.
@xfaild
سلام علیکم؛
بنده ۲ سال است که مبتلا به اختلال دو قطبی نوع یک و وسواس فکری هستم . یک بار خودکشی کرده ام و در بیمارستان بستری شده ام و یک بار هم با نامه قضایی در بیمارستان روانی بستری شده ام. الان از ۳ دکتر نامه دارم. مسئله این است که اختلال دو قطبی من با دارو بهبود پیدا کرده اما وسواس خیر.
داروهای مصرفی من اینا هستن:
Lithium Carbonate 600mg
Aripiprazole 25mg
Sertraline 150mg
Propranolol 30mg
Biperiden 6 mg
Metformin 1000mg
دو سوال دارم نخست اینکه آیا زمانیکه برای معافیت اقدام میکنم داروهامو مصرف کنم یا نه؟ و دوم اینکه آیا معاف دائم میشوم؟
با تشکر. قصد خروج از کشور ندارم.واقعا مریضم اگه داروهامو نخورم داد میزنم چیز میز پرت میکنم یا افسرده میشم گریه ام میگیره و دلم به هیچ کاری نمیره. حالا میخوام ماحل معافیتو بدونم. لطفا مساعدت بفرمایید. هر سوالی بود در خدمتم.
@xfaild
لطفا به محض رویت جواب بدین

ali9797

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نظرتون چیه بگم 3 سال معافیت موقت میخوام (هر چند حداکثر 1 ساله است) چون دکترم گفته دوره درمان 3 ساله است؟

محسن تبریزی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشین من 3 سال از خدمت فرار کردم مشکل افسردگی دارم یک سال پزشک اعصاب روان میرم دارو میخورم 2 سال پیش اقدام به خودکشی کردم یبارم سرخدمت کرده بودم تو بیمارستان اورژانس تشکیل پرونده شد درمان شدم میخواستم بگم خودمو معرفی کنم معافیت میگیره؟

محسن تبریزی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من 3سال از خدمت فرار کردم یبار سر خدمت و یبار تو خونه اقدام به خودشکی کرده بودن بردنم از خونه به بیمارستان قرص خورده بودم اورژانس درمان شدم یک ساله دو تا پزشک متخصص اعصاب روان میرم گفتن افسرده ای به نظرتون خودمو معرفی کنم حتما معافیت بهم میدن؟؟

بالا