برگزیده های پرشین تولز

معافیت سربازی (افسردگی)

issiran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از هر چی که بلد هستید اموزشی ساده یا طولانی با موبایل یا دوربین درست کنید برای ما بفرستید تا ما براتون بفروشیم و درامددتون رو لحظه ای به عابرتون واریز کنیم
رادیو کار radiokar.ir

saman411

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
من 6.1 اعزامم
برای معافیت پزشکی اقدام کردم که فقط معاف از رزم دادند
دربند 36 قانون معافیت پزشکی نوشته :
چسبندگی شدید و یا اناستوموز شده : معاف دائم
من هم چسبندگی شدید داشتم و هم اناستوموز شدم
3بار عمل جراحی کردم

ولی الان معاف از رزم دادن بهم چطوری میتونم به اینا بفهمونم خودتون نوشتید معاف کامل
چون خیلیا میگن اگه اعتراض هم بدی باز همون دکترا به مشکلت رسیدگی می کنن و همون رای قبلی صادر می کنن
خواهشا راهنمایی کنید من باید چیکار کنم ؟

chaning

Registered User
لایک‌ها
122
سلام دوستان
من 6.1 اعزامم
برای معافیت پزشکی اقدام کردم که فقط معاف از رزم دادند
دربند 36 قانون معافیت پزشکی نوشته :
چسبندگی شدید و یا اناستوموز شده : معاف دائم
من هم چسبندگی شدید داشتم و هم اناستوموز شدم
3بار عمل جراحی کردم

ولی الان معاف از رزم دادن بهم چطوری میتونم به اینا بفهمونم خودتون نوشتید معاف کامل
چون خیلیا میگن اگه اعتراض هم بدی باز همون دکترا به مشکلت رسیدگی می کنن و همون رای قبلی صادر می کنن
خواهشا راهنمایی کنید من باید چیکار کنم ؟
یعنی به قانونی که خودشون ذاشتن عمل نمیکنن ؟ عجبا :mad:

saman411

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یعنی به قانونی که خودشون ذاشتن عمل نمیکنن ؟ عجبا :mad:

بله دقیقا
در مدارک پزشکی هم نوشته
در سایت **** وظیفه هم همین متن نوشته ولی نمی دونم چیکار کنم :
بند 36- هرگونه اعمال جراحي روي دستگاه گوارش که همراه با اختلالات گوارشي بوده و منجر به برداشتن قسمتي از عضو (بجز آپانديس ) و يا آناستوموز شده و يا چسبندگي وسيع ايجاد كرده باشد : معاف دائم
لینک در سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا

کسی هم نیست زسیدگی کنه ...
دوستان اگه راهی بلد هستید بگید

Last edited:

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
فکر کنم نیاز به بستری شدن یا کارت قرمزی چیزی داشته باشه

curtis1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان به معافیت اعصاب و روان جواز میدن؟!کلا چه محدودیتایی داره؟!
بیمه،جواز،پاسپورت،تحصیلات دانشگاهی داخل،خارج،اجازه تدریسو....
گواهینامه که میدن منتها باید هرسال تست بدی و ۱۲۰ تومن پول تا تمدید کنن
ممنون میشم جواب بدید خاهشا اگر حتما میدونید جواب بدید

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36
اره من میشناسم یکی از نزدیکانم این کار رو کرد چند بار بیمارستان رفت و چند بار بهش شوک زده شد باید چندین بار بستری شده باشی و درمانهایی مثل شوک گرفته باشی اما من توصیه نمی کنم چون اون شخص مقدار زیادی از حافظه اش رو از دست داد چون خیلی از خاطرات گذشته رو فراموش کرده و خیلی کند شده به عبارتی شخص چیزهای با ارزش تری رو از دست میده.

P!XAR

Registered User
لایک‌ها
8
من ۳ سال سابقه روانپزشکی دارم و ۲ بار بخاطر افسردگی شدید و خودکشی بستری بودم. چند بار الکترو شوک به مغزم زدن
(واقعا سخت بود، ۶ صبح من رو نادانسته میبردن یه آنژوکت میزدن و آمپول بی هوشی رو میزد تو انژوکت و منم نمیدونستم چیه. ۳-۴ ساعت بعد بهوش میومدم دقیقا نمیدونستم کجا بودم کیم. بعد از سه بار به مادرم گفتم منو بعد شوک از اینجا ببر، صبح فرداش فقط یادم بود که منو باید ببرن و نمیخواستم بمونم. للتش رو نمیدونستم. ۱۵ کیلو تو اون دوران بستری اضافه وزن پیدا کردم. قسمتون میدم الکی سمتش نرید. من اوضاعم خیلی بد بود و هر لحظه به چنتا چیز فکر میکردم و فقط میخواستم بمیرم تموم شه... ). همچنان هم تحت درمانم ولی پنیک و استرس و افسردگی و فکرای چرت و پرت و کمی تیک و خود ازاری و... هستش
حقیقتش برای معافیش اقدام نکردم چون شنیدم گواهی نامه نمیدن(دارم الان) و کدی که رو کارت میخوره با اونایی که مشکل روانی حاد دارن و دیوانه هستند یکی هست. ۳ سال صبر کنم میتونم بخرم.

میخواستم بدونم پاسپورت میدن؟ از کانادا کسی ویزای کاری برام اوکی کرده. موندم اقدام بکنم براش یا صبر کنم بخرمش. از یه طرف میترسم موقعیت کاری دیگه پیش نیاد از یه طرفم نمیدونم با کارت معافی اعصاب روان پاسپورت میدن یا نه؟!

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
دوستان عزیز اگه کسی تلگرام دکتر روانشناس داره لطفا بهم پ خ کنه یه سوال ساده دارم (نکروفیلیا معافی داره؟؟)

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
بنده به خاطر افسردگی شديد مزمن معاف شدم
اين داستانای کارت قرمز و ابی و اينا کشکه همش مثل همه اون بندی که باهاش معاف ميشن رو ميزنن رو کارت
الان خيلی سخت ميگيرن قديما گلابی بود
در کل حداقل 5 سال بايد به طور هميشگی برين ويزيت پزشک روانشناس بستری اينا نميخاد
افسرده هستين ديوانه و اسکيزفرنی که نيستين:D:D
خسته هستين همين:confused::confused::confused:
سعی کنيد دکی از دکی های مورد اعتماد خوده **** وظيفه باشه اون ويزيتش رو ميخواد پشمش نيست شما:general112::general112:
دارو هاتون رو هميشه بگيرين اسمش رو يادتون باشه و بريزين تو سطل آشغال
خالکوبی نزنيد خود زنی نکنيد و برايه بخيه هايه روی بدنتون گواهی داشته باشين
اصلاً قيافه افسرده ها رو نگيرين چون شما تحت درمان هستين قشنگ موارد افسردگی شديد مزمن رو رو اينترنت بخونيد و حفظ کنيد
خلاق باشين
گواهينامه ميدن ولی اولش زمانش کمه بعداً زياد ميشه
جديداً سخت ميگيرن

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
اين داستانای کارت قرمز و ابی و اينا کشکه همش مثل همه اون بندی که باهاش معاف ميشن رو ميزنن رو کارت
سعی کنيد دکی از دکی های مورد اعتماد خوده **** وظيفه باشه اون ويزيتش رو ميخواد پشمش نيست شما:general112::general112:
اصلاً قيافه افسرده ها رو نگيرين چون شما تحت درمان هستين قشنگ موارد افسردگی شديد مزمن رو رو اينترنت بخونيد و حفظ کنيد
خلاق باشين
جديداً سخت ميگيرن
قبل از اعزام معاف شدید یا در حین خدمت؟!
7 ماهه که سربازم و چند وقته میخوام این کار را بکنم ولی برای سند سازی و بقیه کار ها نمیدونم از کجا شروع کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یا اگر مورد خاصی داشت پ خ بدید
برای تمدید گواهینامه که مشکلی نیست میشه درستش کرد ولی پاسپورت/ویزا هم مشکل ساز میشه؟
ممنون

Last edited:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
خلاق باشين
جديداً سخت ميگيرن
تو همین چند وقت پیش معافی گرفته یا خیلی وقت پیش؟
اینجا نوشته حتی برای افسردگی اساسی هم معافی نمیدن
خبر سال 95 هست
https://www.isna.ir/news/95100603065/واکنش-کمالی-به-معافیت-افسرده-ها-از-سربازی

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
تو همین چند وقت پیش معافی گرفته یا خیلی وقت پیش؟
اینجا نوشته حتی برای افسردگی اساسی هم معافی نمیدن
خبر سال 95 هست
https://www.isna.ir/news/95100603065/واکنش-کمالی-به-معافیت-افسرده-ها-از-سربازی
10 سال پيش بود تقريباً الان خيلی سخت شده
دفترچه رو بخونيد بقيه رو ولش کنيد

buy66

Registered User
لایک‌ها
19
خواص و کاربرد قرص ب کمپلکس
– ترکیبی کامل برای افراد دارای مشاغل سنگین و پراسترس – مکمل منحصر به فرد برای **** های غذایی و دوران نقاهت بعد از بیماری – مکملی مناسب برای زنان باردار و شیرده – پیشگیری و درمان کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 و اسید فولیک – کمک به رشد و سلامت نوجوانان – حاوی Special Yeast (مخمر غنی شده) که جذب ویتامین ها را تا چندین برابر افزایش می دهد. – به شکل کپسول نرم، که بلعی آسان و جذبی بیشتر دارد. – تنها ب-کمپلکس حاوی ویتامین B12، اسید فولیک، بیوتین، پانتوتنات و مخمر غنی شده در ایران – بدون ایجاد مشکلات ناشی از تزریق آمپول های ویتامین ب-کمپلکس برطرف کننده نیاز بیماران می باشد.

P!XAR

Registered User
لایک‌ها
8
من معافیت افسردگی اساسی گرفتم
بخش ۵ - بند ۲
اول بگم که پاسپورت گرفتم. گواهینامه م ۱۰ ساله س و ۴ سالش مونده. اگه بابت اینا سرچ کردید همین اول جوابش رو بخونید. بقیه ش یه شرح از زندگیم هست و ماجرای **** وظیفه!

از سال ۹۳ من به دکتر مراجعه کردم و تشخیص اضطراب و استرس شدید و افسردگی دادن. چنتی دکتر عوض کردم ولی حالم خوب نشد. این روند تا اواخر سال ۹۵ ادامه داشت که اولین بار بود با قرص خودکشی کردم. فرستادنم روزبه. ۱۰ روزی اونجا بودم ولی محیطش بقدری ترسناک بود که با اصرار و گریه خانواده منو اوردن بیرون. باز رفتم پیش یه دکتر دیگه تو بیمارستان مهرگان. قرصام به حدی زیاد بود که مثلا فقط از یه قرص روزی ۸ تا میخوردم. اواسط سال ۹۶ حالم بد بود دوباره ۱۰۰ تا قرص خوردم که تموم شه. باز شستشوی معده و اب زغال و اینا بهم دادن فکر کنم بیمارستان لقمان بود. منو بعدش بردن بیمارستان مهرگان برای بستری نمیدونستم ماجرا چیه و فکر می‌کردم فقط تحت نظرم. یشب گفتن دیگه چیزی نخور صبح ازمایش داری بردنم صبح بردنم انژوکت زدن به دستم. بیهوش شدم و بعد چند ساعت که بهوش اومدم نمیدونستم کیم و کجام. بعدش مامانم گریون اومد تازه کم کم فهمیدم قضیه چیه و بهم شوک زدن. بعد از چند بار شوک و اینا مرخص شدم ولی باز حالم بد بود برگشتم پیش دکتر گلچین قرص بهم میداد ولی باز حالم خوب نبود. از بستری و شوک میترسیدم. دوبارخ سال ۹۷ افکار خودکشیم زیاد شده بود. از طرف خانواده فشار بود روم که برم خدمت و منم از همه چیز ترس داشتم. از همون سال اولم پنیک اتک داشتم و همیشه باهام بود. اوایل ۹۷ رفتم پیش یه مرکز مشاوره برای خدمت ببینم معاف میشم. طرف خودش افسر باز نشسته **** وظیفه بود. بعد تایید اون دفترچه فرستادم. یه نامه اومد که باید برم بیمارستان امام سجاد اونجا پزشکا نامه دادن و مدارکم رو از بیمارستانها و دکترا جمع کنم. جمع کردم و رفتم اونجا ازم تست گرفتن چنتا دکتر منو دید. اینقدر فشار روانی روم بود خودم رو تو خونه با چادر حلق اویز کردم. مامانم رسید و چادر رو پاره کرد. زنگ زدن اورژانس اومد. میخواستن ببرنم روزبه. اینقدر خواهش و التماس کردن تا نبردن. روزی ۱۲ تا قرص میخوردم. فرداش بردنم یه بیمارستان تو ستارخان. نمیدونم رسول الله بود چی بود اسمش یادم نیست. نزدیک یکماه بستری بودم و چند بار بهم شوک زدن. از استرس زیاد اونجا هم قصد خودکشی داشتم. نامه اومده بود برای شورا پزشکی و من نتونستم برم. بعد اون دوباره نامه اومد و اولین شورا رو رفتم. مدارک رو دیدن. اول یکی گفت ۶ ماه معاف موقت بقیه گفتن نه بره بیمارستان ۰۵ ارتش. اسمش درست یادم نیست. اونجا هم یروز صبح رفتم تست گرفتن روانشناس حرف زد و روانپزشک دید. نامه دادن دوباره برو از بیمارستانهایی که بستری بودی پرونده هات رو بیار. دوباره شروع کردم به جمع کردن. حالم اونقدر بد بود و همچنان هم بد هست که ۱۰ دقیقه پیاده میرم کل بدنم یخ میکنه و فشارم میفته. بخاطر قرص ها کبد گرید ۳ شده. ینی میخوام بگم با بدبختی مدارک جمع کردم بردم دوباره نامه اومد برم همون بیمارستان شورا. کلی علاف شدم. مدارکم رو دوتا پزشکی که دیدن تایید دادن. فکر میکنم یکیشون تایید نداد. یک ماه گذشت تا نامه از **** وظیفه اومد. رفتم شورا به همه جواب دادن به من نه. باز دوباره رفتم شورا باز هم تا ساعت ۱۲ اسم همه رو خوند بجز من یک ماه بعد نامه برای حضور در شورای عالی پزشکی که مرحله آخرش بود اومد. من ۱۸ سالم بود یبار دستم رو زدم ولی به رگ نرسیده بود و جاش بود. تو شورا همه پرونده ها رو دیدن و بقدر کافی تحقیرم کردن مثل تک تک حضورام تو **** وظیفه رو صندلی بهم حمله عصبی دست داد. اشکم درومد. گفتن برو بیرون. اون روزم باز بهم جواب ندادن و بعد یه هفته رفتم **** وظیفه شماره گرفتم و نوبتم شد. اونجا بهم گفتن معاف شدی یه کاغذ دادن به این شماره حساب ها پول بریزم. گریه م گرفته بود بعد این همه زجر. تا سر شریعتی پیاده رفتم به بد بختی. فشارم افتاده بود به بد بختی پول رو ریختم. بر گشتم **** وظیفه گفت اطلاعات و شماره ملیت رو پشت فیش ها بنویس. کارتم بعد یک ماه و چند روز اومد. برای پاسپورتم اقدام کردم بهم دادن. خیلی سخت بود این ۷ ماه اذیت و زجر...

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
بخش ۵ - بند ۲
اول بگم که پاسپورت گرفتم. گواهینامه م ۱۰ ساله س و ۴ سالش مونده. اگه بابت اینا سرچ کردید همین اول جوابش رو بخونید. بقیه ش یه شرح از زندگیم هست و ماجرای **** وظیفه!

از سال ۹۳ من به دکتر مراجعه کردم و تشخیص اضطراب و استرس شدید و افسردگی دادن. چنتی دکتر عوض کردم ولی حالم خوب نشد. این روند تا اواخر سال ۹۵ ادامه داشت که اولین بار بود با قرص خودکشی کردم. فرستادنم روزبه. ۱۰ روزی اونجا بودم ولی محیطش بقدری ترسناک بود که با اصرار و گریه خانواده منو اوردن بیرون. باز رفتم پیش یه دکتر دیگه تو بیمارستان مهرگان. قرصام به حدی زیاد بود که مثلا فقط از یه قرص روزی ۸ تا میخوردم. اواسط سال ۹۶ حالم بد بود دوباره ۱۰۰ تا قرص خوردم که تموم شه. باز شستشوی معده و اب زغال و اینا بهم دادن فکر کنم بیمارستان لقمان بود. منو بعدش بردن بیمارستان مهرگان برای بستری نمیدونستم ماجرا چیه و فکر می‌کردم فقط تحت نظرم. یشب گفتن دیگه چیزی نخور صبح ازمایش داری بردنم صبح بردنم انژوکت زدن به دستم. بیهوش شدم و بعد چند ساعت که بهوش اومدم نمیدونستم کیم و کجام. بعدش مامانم گریون اومد تازه کم کم فهمیدم قضیه چیه و بهم شوک زدن. بعد از چند بار شوک و اینا مرخص شدم ولی باز حالم بد بود برگشتم پیش دکتر گلچین قرص بهم میداد ولی باز حالم خوب نبود. از بستری و شوک میترسیدم. دوبارخ سال ۹۷ افکار خودکشیم زیاد شده بود. از طرف خانواده فشار بود روم که برم خدمت و منم از همه چیز ترس داشتم. از همون سال اولم پنیک اتک داشتم و همیشه باهام بود. اوایل ۹۷ رفتم پیش یه مرکز مشاوره برای خدمت ببینم معاف میشم. طرف خودش افسر باز نشسته **** وظیفه بود. بعد تایید اون دفترچه فرستادم. یه نامه اومد که باید برم بیمارستان امام سجاد اونجا پزشکا نامه دادن و مدارکم رو از بیمارستانها و دکترا جمع کنم. جمع کردم و رفتم اونجا ازم تست گرفتن چنتا دکتر منو دید. اینقدر فشار روانی روم بود خودم رو تو خونه با چادر حلق اویز کردم. مامانم رسید و چادر رو پاره کرد. زنگ زدن اورژانس اومد. میخواستن ببرنم روزبه. اینقدر خواهش و التماس کردن تا نبردن. روزی ۱۲ تا قرص میخوردم. فرداش بردنم یه بیمارستان تو ستارخان. نمیدونم رسول الله بود چی بود اسمش یادم نیست. نزدیک یکماه بستری بودم و چند بار بهم شوک زدن. از استرس زیاد اونجا هم قصد خودکشی داشتم. نامه اومده بود برای شورا پزشکی و من نتونستم برم. بعد اون دوباره نامه اومد و اولین شورا رو رفتم. مدارک رو دیدن. اول یکی گفت ۶ ماه معاف موقت بقیه گفتن نه بره بیمارستان ۰۵ ارتش. اسمش درست یادم نیست. اونجا هم یروز صبح رفتم تست گرفتن روانشناس حرف زد و روانپزشک دید. نامه دادن دوباره برو از بیمارستانهایی که بستری بودی پرونده هات رو بیار. دوباره شروع کردم به جمع کردن. حالم اونقدر بد بود و همچنان هم بد هست که ۱۰ دقیقه پیاده میرم کل بدنم یخ میکنه و فشارم میفته. بخاطر قرص ها کبد گرید ۳ شده. ینی میخوام بگم با بدبختی مدارک جمع کردم بردم دوباره نامه اومد برم همون بیمارستان شورا. کلی علاف شدم. مدارکم رو دوتا پزشکی که دیدن تایید دادن. فکر میکنم یکیشون تایید نداد. یک ماه گذشت تا نامه از **** وظیفه اومد. رفتم شورا به همه جواب دادن به من نه. باز دوباره رفتم شورا باز هم تا ساعت ۱۲ اسم همه رو خوند بجز من یک ماه بعد نامه برای حضور در شورای عالی پزشکی که مرحله آخرش بود اومد. من ۱۸ سالم بود یبار دستم رو زدم ولی به رگ نرسیده بود و جاش بود. تو شورا همه پرونده ها رو دیدن و بقدر کافی تحقیرم کردن مثل تک تک حضورام تو **** وظیفه رو صندلی بهم حمله عصبی دست داد. اشکم درومد. گفتن برو بیرون. اون روزم باز بهم جواب ندادن و بعد یه هفته رفتم **** وظیفه شماره گرفتم و نوبتم شد. اونجا بهم گفتن معاف شدی یه کاغذ دادن به این شماره حساب ها پول بریزم. گریه م گرفته بود بعد این همه زجر. تا سر شریعتی پیاده رفتم به بد بختی. فشارم افتاده بود به بد بختی پول رو ریختم. بر گشتم **** وظیفه گفت اطلاعات و شماره ملیت رو پشت فیش ها بنویس. کارتم بعد یک ماه و چند روز اومد. برای پاسپورتم اقدام کردم بهم دادن. خیلی سخت بود این ۷ ماه اذیت و زجر...
درد و رنجش اونجاست که با این همه گرفتاری, بهت گفتن 6 ماه معافیت موقت!! تا برای چندمین بار رفتی شورای پزشکی و معاف شدی
آدم های نامرد تر از این ها هم پیدا میشه
بنظرم اگه نمیخواستی پاسپورت و گذرنامه بگیری اصلا لازم نبود برای سربازی اقدام کنی آزاد زندگی میکردی

P!XAR

Registered User
لایک‌ها
8
درد و رنجش اونجاست که با این همه گرفتاری, بهت گفتن 6 ماه معافیت موقت!! تا برای چندمین بار رفتی شورای پزشکی و معاف شدی
آدم های نامرد تر از این ها هم پیدا میشه
بنظرم اگه نمیخواستی پاسپورت و گذرنامه بگیری اصلا لازم نبود برای سربازی اقدام کنی آزاد زندگی میکردی
بیشتر بخاطر فشار خانواده و روشن شدن تکلیف سربازیم رفتم. خیلی اذیت و تحقیر داشت...
اون شوک ها و اذیت تو تیمارستان‌ها بقدری فشار روم داشت که میگفتم میرم خدمت. اگه معاف نمیشدم و خدمت میرفتم قطعا اتفاق بدی می‌افتاد...

آرزوم اینه آدم‌ها اونقدر قوی و سلامت باشن که برن خدمت و جای خوب بیفتن تا این روزگار بگذره. من به اندازه ی ۴ سال نابود شدم و الان اضافه وزن زیاد دارم. کبد گرید ۳ دارم. بعد شوک انحراف چشم پیدا کردم... واقعا درقبال معافیتش ارزشی نداشت. کاش سالم بودم میرفتم

mehdiafrashteh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بخش ۵ - بند ۲

دوست عزیزم سلام.من یعد عید کمیسیونم هستش .چطوری میتونم ازت خواهش کنم یه سری یوالات ازت بپرسم؟

بالا