برگزیده های پرشین تولز

معرفي بازي هاي ايراني

keykavoos

Registered User
لایک‌ها
267
سلام
ديدم هيچ منبع درست و حسابي راجع به بازي هاي ايراني نداريم. حتا انجمن ملي بازي هاي داخلي (يا يه همچين چيزي) هم كه تأسيس كردن سايت نداره!:( گفتم دوستاني كه اطلاعاتي دارن راجع به بازي ها اينجا معرفي كنن.
اولين اسمي كه به گوشم خورد بازي نيروهاي ويژه (قواه الخاصه) بود كه نشد پيداش كنيم.
دومي يه بازي بود فكر كنم راجع به كريم خان زند اگه اشتباه نكنم
سومي همين نجات بندر بود.
البته كمتر جايي هست كه اينا رو بفروشه. به نظر من تبليغاتشون ضعيفه اما خودمون مي تونيم پيگير قضيه باشيم.
اگه موافقيد بسم الله.

aiat_gamer

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4
کریم خان هنوز نیومده.به نظر من این بازی ها اینقدر بی کیفیتن که اصلا ارزش امتحان ندارن.

keykavoos

Registered User
لایک‌ها
267
کریم خان هنوز نیومده.به نظر من این بازی ها اینقدر بی کیفیتن که اصلا ارزش امتحان ندارن.

هر قدر هم كه بي كيفيت باشند باز ارزشمند اند چون ساخت داخل هستند و اصلا بايد از يه جا شروع كرد ديگه! اگه ما حمايت نكنيم حتما خواهند مرد.

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
تا نخوان سرمايه بزارن و از راه درست بازي توليد كنن هيچ فايده اي نداره. اين جرو بازيها و حتي بهترش رو بچه هاي دبيرستاني تنهايي ميسازن، مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم بايد از صفر شروع كنيم، الان بيشتر 20 سال از اولين بازيهاي 3 بعدي ميگزره و ما هنوز نميتونيم بازي با كيفيت7 - 8 سال پيش بسازيم، به خاطر اينكه سرمايه گزاري نميشه مثلا برن يه انجين حداقل مثل id tech 4 بخرن بازيشون يكم گرافيك داشته باشه.

keykavoos

Registered User
لایک‌ها
267
تا نخوان سرمايه بزارن و از راه درست بازي توليد كنن هيچ فايده اي نداره. اين جرو بازيها و حتي بهترش رو بچه هاي دبيرستاني تنهايي ميسازن، مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم بايد از صفر شروع كنيم، الان بيشتر 20 سال از اولين بازيهاي 3 بعدي ميگزره و ما هنوز نميتونيم بازي با كيفيت7 - 8 سال پيش بسازيم، به خاطر اينكه سرمايه گزاري نميشه مثلا برن يه انجين حداقل مثل id tech 4 بخرن بازيشون يكم گرافيك داشته باشه.

عكسايي كه از كريم خان ديديه بودم با كيفيت بود!؟ به نظر نمي اومد اينقدر ضعيف باشه. ولي به نظرم نبايد پشت كرد. همه چيز كه گرافيك خوب نيست!!!
ضمنا منظور فقط معرفي و نقد و بررسي بازي هاي داخلي بود

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
درسته همه چيز گرافيك نيست ولي اون در صورتيه كه لا اقل تكنولوژي استفاده شده مال عهد بوق نباشه، تازه اونم در سطحي كمتر از عهد بوق! گرافيك لازم نيست جزئياتش بالا باشه، لازمه زيبا، به جا و با ظرافت كار شده باشه و با حد اقل جزئيات زيبا ترين جلوه رو داشته باشه، خوب حالا از گرافيك هم كه بگزريم، از باگهاي گيم پلي و هوش مصنوعي هم بگزريم اصلا طراحي و برنامه نويسي اين دو مورد هم در بازيهاي ايراني همه مشكل دارن.

FAIER

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر قدر هم كه بي كيفيت باشند باز ارزشمند اند چون ساخت داخل هستند و اصلا بايد از يه جا شروع كرد ديگه! اگه ما حمايت نكنيم حتما خواهند مرد.
درسته ما باید از نی کیفیت بودن بازی هامون تعریف کنیم.

yogame

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام

راستش چند وقتی هست یک مجله رادیویی رو در رادیو اینترنتی ایران صدا شروع کردیم به اسم مجله بازی که البته هنوز داره پخش آزمایشی میشه (دسترسی همگانی در حال حاضر وجود نداره ولی برنامه ها بصورت آفلاین برروی سایت قرار خواهد گرفت).

هدفمون هم اول بازیهای ایرانی هست که ساخته شده و میشه برای مثال از تهیه کنندگان دعوت میکنیم که بیان درمورد بازیهاشون توضیح بدن در مورد موانع و مشکلات بازیسازی و یا اینکه اگر یه طرح دارید برای بازیسازی چطوری میتونید اون رو تبدیل به بازی کنید و پشتوانه مالی برای اون پیدا کنید.

این مقدمه رو گفتم تا برسم به اصل مطلب :
ما نظر مصرف کنندگان رو هم میخوایم داشته باشیم ، در واقع میخوایم ببینیم مصرف کننده ها نظرشون در رابطه با بازیهای ساخت داخل چیه؟
از نظر کیفیت
از نظر محتوا
از نظر داستان
از نظر تکنیکال
و...
البته به احتمال خیلی زیاد در آینده نه چندان دور بحثهای بیشتری رو هم خواهیم داشت مثل مصاحبه با بازیکنهای حرفه ایی داخل و ....

برای شروع خیلی خوشحال میشیم اگر نظر دوستان چه مصرف کننده و چه تولید کننده رو بشنویم در مورد بازیهای ایرونی ، چون اعتقاد داریم تا انتقاد نباشه سازندگی نخواهد بود
امیدوارم تاپیک پرباری باشه و هم اینکه نظرتان دوستان رو تا اونجایی که جا داشته باشه مستقیم در برنامه انعکاس میدیدم

با تشکر.

بالا