برگزیده های پرشین تولز

معرفي زبان هاي مختلف برنامه نويسي و تفاوتهاي اونها با هم

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از دوستاي عزيز كه با زبان هاي مختلف برنامه نويسي كار كرده اند خواهش مي كنيم كه به اونايي كه تازه كارن و به تازگي وارد باتلاق (عرصه)ي كامپيوتر و برنامه نويسي شدند كمك كنند.
منظورم اينه كه اگه در موردي سوال دارند يا نمي دونن چه زباني بخونن بهتره يا ... بهشون مشاوره بدن

در واقع يه جورايي در مورد زبان هاي مختلف توضيح بديد و زبان هاي برنامه نويسي رو به طور كامل معرفي كنيد و ويژگي هاي اونها و مزيت ها و معايب هر زبان رو بيان كنيد

ممنون از همه ي خوره هاي برنامه نويسي و علم كامپيوتر كه ميخان به آدمايي مثل من كمك كنند تا راه درستو طي كنيم و در كمترين زمان به هدفمون برسيم

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خودمم اين كارو شروع مي كنم

اول كمي در مورد ويژوال بيسيك توضيح بدم (چون خودمم يه خورده باهاش كار كردم)

اين زبان از جمله زبان هاي تقريبا ساده است.
كار كردن با اون يه خورده ساده تر از زبان هاي ديگه است؛ چون به زبان ما آدما نزديكتره؛ منظورم اينه كه اگه كسي چندتا كلمه ي انگليسي بلد باشه خيلي سريع فرمول ها و دستورها يا همون تابع ها رو در VB ياد ميگيره و زياد كار زمان بري براش نيست. برخلاف زبونهاي ديگه مثل پاسكال يا سي(C) يا ...
البته اشتباه نكنيد منظورم اين نيست كه VB از اين زبان ها قوي تره... بلكه منظورم اينه كه راحت تر و با دانش اوليه ي كمتري ميشه اونو ياد گرفت.

يك مزيت ديگه كه براي تازه كارا داره اينه كه چون با محيط گرافيكي كار ميكنه(بعدا در مورد محيط گرافيكي توضيح ميدم) خيلي ملموس تره براي كسايي كه تازه برنامه نويسي رو شروع كردن.
محيط گرافيكي: وقتي ميگيم زباني داراي محيط گرافيكي هست يعني ما خيلي راحت با چندتا Drag & Drop ساده مي تونيم ظاهر و پوسته ي برنامه رو تهيه و تنظيم كنيم كه بعد از اون فقط ميمونه كدنويسي هرقسمت كه اصل ماجرا همينه. همونطور كه ميبينيد طراحي ظاهر يك برنامه تو زبان هايي كه محيط گرافيكي دارند خيلي ساده است فقط كمي نياز به خلاقيت و طرح و ايده ي نو داره . همين و بس................
برخلاف برنامه هايي كه با محيط گرافيكي كار ميكنن مثل VB طراحي ظاهر و پوسته ي برنامه تو زبونهاي سطح پايين (زبان هايي كه به زبان ماشين نزديكترند مثل C, ++C,Pascal ,....) طراحي ظاهر برنامه خودش نيازمند يك كدنويسي خيلي حرفه اي و دشواره

به طور مثال گذاشتن يك كليد در صفحه ي برنامه در زبان VB شايد 1 يا 2 ثانيه طول ميكشه اما در زبان هاي ديگه مثه C بعضي اوقات نيازمند 50 تا 200-300 خط برنامه است.

كه اين ويژگي زبان هاي سطح پايين تر باعث قويتر شدن اونها ميشه.
(اگه اين مطالبو متوجه نشدي زياد سخت نگير چون منم زماني كه شروع به برنامه نويسي كردم تا يه ماه از مخم دود غليظي بلند مي شد ولي بعد درست شد طوري كه حالا عاشق برنامه نويسيم و برخي اوقات شبها نميخوابم و ميشينم كتابهاي برنامه نويسي مطالعه مي كنم- ساده تر بخام بگم الان ديونه ي برنامه نويسيم)

خوب عزيزان خسته شدم ديگه بقيه مطلب باشه واسه يه پست ديگه
اگه زيادم طولاني بشه كسي حوصلش نميگيره بخونه.......

من كه برنامه نويسي در حد عالي بلد نيستم و هيچ ادعايي هم ندارم ولي در همين حدي كه بلدم دوست دارم به ديگران هم آموزش بدم

از دوستاني كه تو اين حرفه اي هستن و به اصطلاح چندتا پيراهن بيشتر از ما تو برنامه نويسي و كامپيوتر پاره كردن خواهش مي كنم به افراد كم سواد و بي تجربه اي مثل من آموزش بدن
(هر آنچه كه در توانتون هست نه بيشتر)

زكات علم نشر آن است.​

دوستان اگر اشتباه و نقصي در مطالب و نوشته هاي من هست حتما بهم اطلاع بديد؛ اينايي كه نوشتم بر اساس علم اندك خودم بود
ممكنه خيلي اشتباه توش باشه شما به بزرگي خودتون ببخشيد

Last edited:

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
خوب اين طوري كه زياد اصولي نيست.

شما بيا تعاريف زبانهاي سطح پايين و بالا رو بده و بعد هم ويژوال رو تعريف كن. بعد حالا مثلا بيا بگو بين زبانهاي فلان و فلان كه هر دو سطح بالا ان اين تفاوتا وجود داره.

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزيز
ممنون از نظر زيباتون
بسيار حرف منطقي و خوبي زديد

باشه چشم
رو چشم

حتما سعي ميكنم يه تعريف خوب و ساده و مختصر در مورد زبان هاي سطح پايين و سطح بالا بزارم.
اما خوب اين جوري كار شما هم يه كم اصولي نيست:D:D:lol::lol::wub:
من گفتم اگه مي تونيد شما هم كمك كنيد

نه اينكه همه كارا رو تو اين مطلب خود من بكنم كه.....:questionm:questionm

من ميخام هم خودم و هم دوستاي عزيزم كه ميخان علمشون زياد شه يه چيزي ياد بگيريم
شما هم اگه در مورد اين موضوع اطلاعاتي داريد و چيزي ميدونيد منو همياري كنيد
شما هم يه چيزي بگيد كه ما ياد بگيريم

Last edited:

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
طبق گفته ي دوستمون
ميخام خيلي كوتاه و مختصر زبان هاي سطح بالا و سطح پايين رو تعريف كنم

ببينيد عزيزان زبان هاي برنامه نويسي كلا به سه دسته ي كلي تقسيم ميشن

1-زبان هاس سطح پايين
2- زبان هاي متوسط
3-زبان هاي سطح بالا

اصولا سطح زبان ها رو بر اساس نزديكي اونها به زبون ماشين يا زبان انسان مي سنجن

1-زبان هاي سطح پايين:
زبان هايي هستند كه خيلي به زبان كامپيوتر نزديك هستند و برنامه نويسي با آنها كار حضرت فيله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چون خيلي سخته....
يعني براي شروع برنامه نويسي حتي بايد ابتدايي ترين توابع رياضي يا ... رو براش تعريف كني و بعد تو برنامه ات از اونها استفاده كني
مثل: زبون Assembely و...

2-زبان هاي متوسط:
زبان هايي هستند كه تقريبا ميشه گفت از زبان هاي سطح پايين به زبان انسان نزديكترند ولي بازم به زبون كامپيوتر شباهت هاي زيادي دارند.
مثل: C,C++,Pascal و....

3-زبان هاي سطح بالا:
و اما اين دسته:
اين دسته يعني همون آخرين دسته ي زبون هاي برنامه نويسي شامل زبونهايي است كه به زبون ما انسان ها خيلي نزديكه يعني با همون چندتا كلمه ي انگليسي كه بلديم ميتونيم خيلي راحت باهاش يه برنامه ساده بنويسيم (فقط يه مقدار ابزار رياضي هم لازم داره ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111)
مثل: Basic (QBasic, Visual Basic), Delphi و...

حالا اميدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم و مفهوم سطح پايين و سطح بالا رو درست بگم...

دوستان حتما نظرات زيباتونو بهم بگين تا ببينم اگه زياد از اين قسمت خوشتون نيومده حذفش كنم......:blush::blush::blush:
ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.................

حتما نظرتونو بگيد
:heart::heart::heart:

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگه چيزي نگيد اين بخشو حذف مي كنم

بابا توروخدا يه حرفي حديثي چيزي .... بگيد ببينم ادامه بدم يا نه؟؟؟؟

Roby

کاربر فعال فوتبال<br> عضو تحریریه مجله فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,395
راستش بهتره بگيد كه از اين بحث دنبال چه هدفي هستيد اگه قصدتون اينه كه يك زبان حاص رو براي كار حرفه اي انتخاب كنيد اول لازمه تا زمينه كاريتون رو تعريف كنيد كه چيه مثلا عده اي هستند كه بيشتر برنامه هاي بانك اطلاعاتي مي نويسند عده اي هم كارهاي گرافيك نظير بازيهاي كامپيوتري و امثال اون و بعضي ها هم در زمينه نرم افزارهاي real time و پردازش داده كار مي كنند خلاصه زمينه هاي كاري زياده و هر كدوم هم ملزومات خودش رو داره و ابزارهاي خاص خودش

namaki_717

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا بيخيال

من اصلا نه خواستم به كسي چيز ياد بگيرم نه ميخام چيزي ياد بگيرم.

يه مسئله ي سادس اين همه سوال نداره كه

هركي ميخاد اطلاعاتشو در اختيار ديگران بزاره بياد اينجا....
خيلي فهم اين مطلب سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bibal

Registered User
لایک‌ها
3
کسی اسم زبان برنامه نویسی پیتون رو شنیده ؟

sinbad68

Registered User
لایک‌ها
21
سلام.

شما اول بگید برای چه کاری می خواهید برنامه نویسی کنید.

اگه برای ویندوز باشه vb , delphi

اگه برای وب باشه peyton , php.

اگه تحت سیستمی باشه ++C , Assembely

حالا کدوم می خوای یاد بگیری تا راهنماییت کنم.

در ضمن زبان پیتون یک زبان قدرتمند برنامه نویسی تحت وب هست که حتی گوگل اون رو حمایت می کنه؟

من هم می خوام اونو یاد بگیرم.

bibal

Registered User
لایک‌ها
3
sinbad جان ممنون از توضیحت . کامپایلر پیتون چیه ؟

ali.maleki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه دوستان
من تازه کنکور دادم و تازه هم عضو این سایت شدم.تو سال سوم تا مدتی برنامه VB.net رو کار کردم اما بعد از مدتی به خاطر درسها رها کردم.الآن که می خواستم دوباره برنامه نویسی رو شروع کنم با یک زبان دیگه به اسم سی شارپ برخورد کردم.می خواستم دوستانی که با این دو زبان کار کردن این دو زبان رو برام معرفی کنن و بگن که مزیت و معایب این زبانها جیه.
چون خیلی مبتدیم لطفاً به زبان ساده پاسخ بدید.متشکرم.

بالا