برگزیده های پرشین تولز

معرفي كتاب

CIW

Registered User
لایک‌ها
0
سلام بر اساتيد عزيز
من تازه java script را ياد گرفتم يك كتاب خوب براي درك بهتر اين زبان ميخواهم فارسي يا انگليسيش هم فرقي نميكنه ولي اگر مرجع فارسي خوب سراغم داري معرفي كنيد مرسي

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
من بهت پیشنهاد می کنم از هلپ های مایکروسافت و ... استفاده کن

سایتهای زیادی هم هستند که از جاوا اسکریپت استفاده می کنن. همشون می تونن آموزشی باشند.

Tony.65

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من بهتره بعده اینکه اصول کلیش رو یاد گرفتی،از یه رفرنس برا نوشتن کد استفاده کن.اینجوری خیلی سریعتر یاد میگیری.من از لینک پایین استفاده میکنم

JavaScript Tutorial
JavaScript Reference

CIW

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون عزيزان

MortezaJS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من در این مورد، از منابع مایکروسافت استفاده نکن. چون مایکروسافت به تو JavaScript یاد نمیده. یعنی اینکه MS برای خودش یه چیزی مثل JS درست کرده و اسمش رو گذاشته JScript . با اینکه می شه گفت یک کپی از JS هستش ، اما باز هم تفاوت هایی داره، بعنوان یک نمونه مثلا یک سری توابع برای کار بر روی دیسک کامپیوتر داره. یعنی می تونه فایل و فولدر روی سیستمت بسازه! این قبیل خصوصیات JScript فقط در مرورگر IE که محصول خودشونه پشتیبانی می شه. خلاصه این که معتاد این ماکروسافت نشو ! البته من خودم اوایل از JScript Refrence استفاده می کردم (فقط بخاطر خلاصه و مختصر بودنش، همش 350KB هستش.) البته حواسم بود که Javascript رو یاد بگیرم نه JScript ، بخاطر همین از منابع دیگه هم استفاده می کردم. الان من بیشتر از رفرنس شرکت NetScape استفاده می کنم که پدیدآورنده ی JS هم هست. البته این کتاب هم خیلی بیطرفانه و Cross Browser نیست. چون با توجه به مرورگر خودشون یعنیNetScape Navigator که عمرشو داد به شما نوشته شده. اتفاقا بچه ها یک تاپیک در مورد کتاب هایjs زدن. اونجا رو ببین. چه قدر تایپ کردم، موفق باشی!

حالا بچه ها بهترین کتاب کدومه؟ الان تو این تاپیک مذکور 5 -6 تا کتاب معرفی کردن. کسی اگه دانلود کرده به نظرش خوبه بگه ما هم دانلود کنیم.

بالا