برگزیده های پرشین تولز

معرفي نرم افزارهاي كاربردي پايه در رشته هاي مختلف

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
در اينجا نرم افزارهاي كاربردي رشته هاي مختلف رو (رشته خودتون) رو معرفي كنيد (كاربردي و پايه)
براي مقدمه
رسم نمودار های ریاضی با Math Graph
http://fattahi.net/amozesh/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=117&start=0#forumpost1140

ss400_5.gif

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
با تشكر از مهرداد عزيز براي اين تاپيك مفيد
برقي ها معمولا از Matlab كه هم يك محيط كاري و هم يك زبان برنامه نويسي براي تجزيه و تحليل ديتا، آلگوريتمها، توابع و برنامه هاي كاربردي هست استفاده ميكنن - بيشتر در محاسبات فني - آناليز و طراحي سيستمهاي مخابراتي و كنترل - پردازش ديجيتالي سيگنال - تشخيص الگو - پردازش تصاوير و صوت - آناليز و طراحي فيلتر استفاده ميشه و تقريبا براي هر زمينه مهندسي كه نياز كه محاسبات سنگين و پيچيده داشته باشه toolbox براش پيدا ميشه.

20041123224259648.jpg

matlab.png

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
مازلوق جان این مت لب به کار ما هم میاد ولی راهنما فارسی ازش سراغ داری؟؟ کتاب یا سایت؟(ادرس و مشخصات رو بده)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
از SPICE هم كه براي طراحي و تحليل مدار استفاده ميشه. ورژنهاي خيلي مختلفي داره و روي پلاتفرمهاي مختلفي هم اجرا ميشه. در حال حاضر اوني كه تو دانشگاهها استفاده ميشه معمولا Pspice هست كه روي PC و تحت ويندوز
اجرا ميشه. ورژنهاي فعلي عير از نت ليست اديتور شماتيك هم داره و ميتونه انواع تحليلهاي dc-transient-ac sweep و مونت كارلو (بدترين شرايط) و حرارتي رو انجام بده. كتابخانه عناصر الكترونيك با تعداد زيادي عناصر پايه و المانهاي موجود در بازار داره. بعضي از انواع اين برنامه تحليل مدارات ديجيتالي رو هم انجام ميدن.

PSpice.jpg

PSpice560x448.jpg

SPECCTRA560x408.jpg

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mehrdad1355 :
مازلوق جان این مت لب به کار ما هم میاد ولی راهنما فارسی ازش سراغ داری؟؟ کتاب یا سایت؟(ادرس و مشخصات رو بده)

مهردادخان راهنمای فارسی که ندارم هیچ برنامه اش رو هم ندارم ولی الکترونیک شاید بتونه کمکت کنه
http://www.mathworks.com/

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
مهردادخان راهنمای فارسی که ندارم هیچ برنامه اش رو هم ندارم ولی الکترونیک شاید بتونه کمکت کنه
http://www.mathworks.com/
والا راهنمای فارسی که چند تا کتاب هست یه سری به کتابان و آی کتاب شایدم آی آی کتاب بزن احتمالا" گیرت میاد.
اما من نمی دونم چرا ولی هر کاری می کنم از این نرم افزار بدم میاد! احساس می کنم واسط کاربرش خیلی آزار دهنده ست و کلا" باهاش راحت نیستم.البته می دونم اهمیت زیادی داره منتهی دنبال یه جایگزین بهتر می گردم نمی دونم هست یا نه اگه دوستان هم کمک بکنن ممنون میشم.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از electronic :
والا راهنمای فارسی که چند تا کتاب هست یه سری به کتابان و آی کتاب شایدم آی آی کتاب بزن احتمالا" گیرت میاد.
اما من نمی دونم چرا ولی هر کاری می کنم از این نرم افزار بدم میاد! احساس می کنم واسط کاربرش خیلی آزار دهنده ست و کلا" باهاش راحت نیستم.البته می دونم اهمیت زیادی داره منتهی دنبال یه جایگزین بهتر می گردم نمی دونم هست یا نه اگه دوستان هم کمک بکنن ممنون میشم.
من از نسخه 3.5 با اين برنامه اشنا هستم. ماشالله هر روز بهتر از ديروز! فوق العادس. سعي خودت رو بكن...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
آقا یه نرم افزار می خوام که بتونه نقشه ی دقیق و اندازه گذاری شده ی قطعات صنعتی و ... رو رسم کنه.

اتوکد کار کردم منتهی کسی می دونه توابع ریاضی رو تو این نرم افزار چه طوری رسم می کنن؟ مثلا" هذلولی و سهمی.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
آقا یه نرم افزار می خوام که بتونه نقشه ی دقیق و اندازه گذاری شده ی قطعات صنعتی و ... رو رسم کنه.

اتوکد کار کردم منتهی کسی می دونه توابع ریاضی رو تو این نرم افزار چه طوری رسم می کنن؟ مثلا" هذلولی و سهمی.

قديمها بايد از autolisp استفاده ميشد - ولي الآن ديدم كه تو قسمت macro از منوي tools ميتوني علاوه بر lisp از توابع vba هم استفاده كني. فكر نكنم با vba مشكلي داشته باشي!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
قديمها بايد از autolisp استفاده ميشد - ولي الآن ديدم كه تو قسمت macro از منوي tools ميتوني علاوه بر lisp از توابع vba هم استفاده كني. فكر نكنم با vba مشكلي داشته باشي!
مرسی.حالا برنامه به این بزرگی چرا سهمی رو از قلم انداخته خدا عالمه.:D

jack_kilby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا من اين نرم افزارها رو از كجا ميتونم تهيه بكنم :
Active-HDL 6.3
Leonardo Spectrum 2004B
Xilinx ISE 6.x

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از jack_kilby :
اقا من اين نرم افزارها رو از كجا ميتونم تهيه بكنم :
Active-HDL 6.3
Leonardo Spectrum 2004B
Xilinx ISE 6.x

منم نرم افزار LABVIEW 7.1 که برای ویندوز XP هستش میخوام
کی میدونه از کجا تهیه اش کنم

chemra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نرم افزارهای chemCAD / ASPEN-PLUS /HYSYS/FLUENT برای مندسین شیمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.در حال حاضر برای شبیه سازی رفتار سیالات از FLUENT وبرای طراحی فرایند ها وشبیه سازی آنها از بقیه استفاده می شود.((البته در سطح نیمه آماتور)) نرم افزارهای تخصصی دیگری هم وجود دارد مثلا برای شبیه سازی میزان آلاینده ها در یک ستون دود از Screen استفاده می شود.

hanifan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
[/CENTER][/QUOTE]

سلام دوست عزيز

من يه برنامه فيلتر باترورث در اين برنامه نوشتم كه ميخوام فيلتر چي بي چف و فيلتر بيضوي هم در اون نمودار ظاهر بشه با اون مقاديري كه به
nداده ام
اين برنامه منه

>> fc=20;
>> n=1:10;
>> f=linspace(1000,1,10);
>> for i=1:10
hf(i,:)=1./(sqrt(1+(f/fc).^2*n(i)));
hold on
plot(hf(i,:),f)
end

كسي هست در مطلب 7 از اين كار ها بكنه؟ و كمكم كنه تا اين برنامه رو تموم كنم؟

بعد از ارسال در برنامه اونجا كه دو نقطه بالاي هم و بعدش پارانتز هست به صورت شكلك در مياد: و ( اگه با هم كنار هم استفاده بشه

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از hanifan :
كسي نيست جواب بده؟

من عجله دارم ااااااا:blush:

حنیف خان خوش آمدی
اگر اون پست پت و پهن رو quote نکرده بودی سوالت بهتر خونده میشد بهتره ادیتش کنی و نقل قول رو برداری
عجله نکن حتما بچه ها میان جواب میدن!

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
من هم فعلا يه نرم افزار عمراني معرفي ميكنم تا بعد :
sap2000
فعلا معروفترين برنامه تحليل و طراحي سازه براي مهندسي عمران توي ايرانه
اين برنامه قابليت تحليل هاي استاتيكي خطي و غير خطي (PushOver) و تحليل ديناميكي خطي رو داره
ميشه باهاش پل هم طراحي كرد .

باز هم ميشه راجبش حرف زد . فقط بستگي داره به اينكه آيا كسي علاقه داره تا بيشتر توضيح بدم يا نه !

بالا