برگزیده های پرشین تولز

معرفي و آشنايي با نحوه كار File Hosting و شبكه‌هاي Peer-to-Peer ( يا P2P) و مقايسه آن

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام paulprognostica عزيز
1.gif

. پاسخ كاملتري را در pm به شما در مورد نحوه تحقيقتان عرض كردم. اما فقط براي پاسخ كلي به سوالات شما:

. سايت رسمي eMule هر نوع امكان رسمي استفاده از Usnet را كه يك سرويس پولي هست را رسمن رد كرده ولي برنامه‌هاي جانبي و غيررسمي eMule هستند كه ممكنه همچين كاري را انجام دهند كه غير رسمي و غير قانوني است! در ضمن مطالعه كتاب من موضوع را روشنتر خواهد نمود و همچنين لينك‌هاي مرجع درون انتهاي كتاب يا جستجو در WIKIPEDIA در مورد هر برنامه يا سرويسي به شما بيشتر كمك خواهد نمود.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/27
26.gif
103.gif

dany_3p4u

Registered User
لایک‌ها
7
یه سوال فنی !
اگه از میکرو تورنت پرتابل روی سیستم استفاده کنیم، می شه فایلش را روی فلش ریخت و از یک سیستم دیگه ادامه دانلود را داد ؟ جواب می ده ؟!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام dany_3p4u جان
1.gif

اگه از میکرو تورنت پرتابل روی سیستم استفاده کنیم، می شه فایلش را روی فلش ریخت و از یک سیستم دیگه ادامه دانلود را داد ؟ جواب می ده ؟!
. بله بدون هيچ مشكلي قابل انتقال هستند! در همين تاپيك قبلن توضيح دادم چگونه ولي تا آنجا كه خبر دارم به غير از µTorrent بقيه كلاينت‌ها هم داراي Check File هستند.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/08/12
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

دوست عزیز آی جی مکس میشه
....
......
....
بیشتری در سایت بذارید
. منظورتان را متوجه نشديم؟!

و یه مورد دیگه الان منی که فقط از تورنت دانلود می کنم لیچر هستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
. در زمان دنلود تا حديد بچه خوبيم!؟ چون همون لحظه داريم به بقيه هم آپ لود مي‌كنيم ولي به مجردي كه دنلود تموم شد اگه فايل را پاك كني مي‌شي ليچر ولي تعريف صحيح و در يك جمله كوتاه ليچر كيست؟ "ليچر كسيست كه تورنت‌هاي دنلودي را حداقل تا Ratio يك نگاه ندارد"

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/07
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
خوب من یکی دوبار فایلام به 90 درصد رسید و بعد جستجو فهمیدم که دیگه از اون لینکا نداره رفتم روی فایلی که دیگه دانلود نمی شد پروپپتیز زدم و دیدم اونجا هیچ لینکی نیست از همونائی که شما گذاشتین بعد وارد اون قسمت زدم و اوکی شد و بقیه دانلود با 10100 بدبختی تموم شد
از اون بابت بود که آدرس بیشتری گفتم بذارین

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
1) كليدهاي Ctrl+N را فشار دهيد يا از منو File\Create New torrent... o را انتخاب نماييد.
2) فايل و يا شاخه مورد نظر را در كادر Select Source انتخاب نماييد.
3) در كادر Torrent Properties بايد trackerها و توضيح فايل و حجم قطعات ارسال شونده را تعيين نماييد. تعدادي از trackerهاي مشهور:

من اینکارا رو کردم و یه پوشه 2 گیگیرو به تورنت شناسوندم اونم یه فایل تورنت 37 کیلوبایتی داد تو سایت ExtraTorrent.com The World's Largest BitTorrent System ثبت ئنام کردم ولی هرچی خواستم این فایل رو به اشتراک بذارم نشد که نشد هر سری به یه چیزی گیر میداد
حدف من این که پدر ای دی اس ال رو در بیارم مت همیشه از سرعت دانلود استفاده می کنیم ولی از آپلود خیلی کم من می خوام خسارت سنگینی به شرکت ای دی اس ال بزنم (لول) خلاصه دیگران هم از فایلای ما استفاده کنن حالا سوال من این آیا حتما باید فایل 37 کیلوبایتی تورنت رو تو یه یه تورنت سرچری آپلود کنم یا نه همین جوری هم تورنت من قابل مشاهده و دانلود دیگران میشه

یه سوال دیگه من تو سایت خودت تورنت یه یوزر نیم باز کردم جالب این که اونجا هم جائی برای آپلود فایل 37 کیلوبایتی تورنتم نبود

تو برنامه یو تورنت قسمتی هست به نام web ui که اونجا یوزر پس می خواد منم که دیدم تو سایت خودت تورنت از یوزرم استفاده نکردم واس همین اینجا وارد کردم ولی نمیدونم فرجی میشه یا نه

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

تو برنامه یو تورنت قسمتی هست به نام web ui که اونجا
. اين قسمت براي دسترسي و كنترل از راه دور (شبكه) از طريق وب بروزر به كلاينت µTorrent خودت هست! و نه براي اشتراك گذاري و ...!؟

یه سوال دیگه من تو سایت خودت تورنت یه یوزر نیم باز کردم جالب این که اونجا هم جائی برای آپلود فایل 37 کیلوبایتی تورنتم نبود
. بايد فايل ‎*.Torrent خودتون رو در يك سايت كه ترلكر داره UL كنيد و به اونجا معرفيش كنيد! مثل thepiratebay يا ...

حدف من این که پدر ای دی اس ال رو در بیارم مت همیشه از سرعت دانلود استفاده می کنیم ولی از آپلود خیلی کم من می خوام خسارت سنگینی به شرکت ای دی اس ال بزنم (لول)
. فعلن اونها به حد كافي به شكل مادي و معنوي و اعصاب ما آسيب رسوندن و ديگه كاري نبوده كه نكرده باشند جز قطع كامل اينترنت كه اون هم به اميد خدا انجام مي‌دهند... در ضمن خطوط فيبر نوري همه جاي ايران به شكل كامل كشيده شده و هيچ نوع فشاري شما نمي‌توانيد روي اين لوله كوچيك و قطره‌اي كه از اون لوله كلفت منشعب به ما منشعب شده و با هزار منت و بدبختي مي‌دهند وارد نماييد. پس الكي وقت و هزينه با ارزش خودتون رو براي اينها حروم نكنيد!!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/24
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
داداش منم می دونم کاری که می کنم ناچیزه دوما مگه بر فرض مثال اگه الان من 100 کیلوبایت بر ثانیه میتونم دانلود کنم مگه هم زمان با دریافت نمی تونم 100 کیلوبایتم بدم درضمن قطره قطره جم گردد وانگهی دریا شود در طی یه سال یه 100 گیگی که می تونم آپبود کنم اینا هر گیگ رو به قیمت خون باباشون میفروشن خوب بذار بره مال ما هم که نامحدوده پس :lol:

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
راستی من هنوز هیچ جای تو هیچ تورنت سرچری نذاشتم اون فایل تورنتم رو ولی 6 نفر تا لحظاتی پیش در حال دانلود بودن دوتا یو اس ای دوتا ایتالی یه دونه هم از پرو اونیکی کشور رو نشناختم از این بابت خیلی خوشحالم که منم سحمی دارم
الان فقط اینان تا الانم hfmrwcqx1ofk80jhh393.png

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

راستی من هنوز هیچ جای تو هیچ تورنت سرچری نذاشتم اون فایل تورنتم رو ولی 6 نفر تا لحظاتی پیش در حال دانلود بودن
. اون DHT ميبيني اون ايين نوشته 299 گره! اين + دوتا خصوصيت ديگه در تورنت به شما اين امكان رو ميده كه بدون تراكر هم يك فايل را مستقيمن از روي اشتراكات مردم دنلود كني! ولي خوب تراكر چون متمركزه و همه بهش دسترسي پيدا مي‌كنند سريعتر توي ليست همه مياي...

. در ضمن هيچوقت فايل‌هات رو rar يا فشرده نكن و بگذار باز باشند (مگر نوع خاصي باشند يا مثلن ايميج cd يا dvd باشند كه iso هستند) همچنين هميشه امضاي خودت رو كه شامل يك فايل ساده text هست كنارشون بگذار و توش يه چيزي بنويس كه نشانهاي از تو باشه!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/24
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
ممنون آره در مورد امضا دیر فهمیدم باید همین کار رو بکنم راستی نمیتونم امضام رو به پوشه جوری اضافه کنم که فایل های آپلودی و کسانی که در حال آپلودن موردی براشون پیش نیاد
تا الان 1 گیگ و خورده ای آپ لود کردن:D
آره فایلا رو باز گذاشتم تا هرکی هرچی دلش خواست برداره

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

ممنون آره در مورد امضا دیر فهمیدم باید همین کار رو بکنم راستی نمیتونم امضام رو به پوشه جوری اضافه کنم که فایل های آپلودی و کسانی که در حال آپلودن موردی براشون پیش نیاد
. نه نميشه! اگه دقت كنيد تورنت يك Hash Code كلي براي كل فايل‌ تورنت در نظر مي‌گيره كه با يك بيت تغيير هم اون فايل تورنت تغيير مي‌كنه!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/24
26.gif
103.gif

Torrent

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه
و
سلام به igimax
من تقریبا هیچی از تورنت نمیدونم
میشه یه نفر لطف کنه مفاهیم اصلی رو توضیح بده؟
خصوصا تمام راه هایی رو که میشه به وسیله اون با سرعت بیشتری دانلود کرد
ا:)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Torrent عزيز
1.gif

. در ابتدا ورود شما را به فروم PT تبريك عرض مي‌كنم و اميدوارم شما را بيشتر در جمع دوستان ببينيم...
53.gif

. در پست اول كتابي براي دنلود قرار داره. پس از دونلود آن براي:
من تقریبا هیچی از تورنت نمیدونم
میشه یه نفر لطف کنه مفاهیم اصلی رو توضیح بده؟
. فصل دوم كتاب را كامل مطالعه فرماييد يا فقط قسمت "4-5-2 نسل دوم P2P (نوع دوم) - معماري شبكه BitTorrent" به بعد از همان كتاب را مطالعه فرماييد.

خصوصا تمام راه هایی رو که میشه به وسیله اون با سرعت بیشتری دانلود کرد
. ضميمه "ت‌. آموزش Download/Upload شبكه‌ BitTorrent:" از همان كتاب را مطالعه نماييد. مطالب به روزتر هم در صفحات مختلف همين تاپيك نوشته شده است.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/12/16
26.gif
103.gif

Torrent

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه فایل تورنت (برای امتحان)پیدا کردم که فقط یکی از تراکر هاش بیشتر از 3000 تا seeder داشت الان دارم دانلود میکنم.تمام تنظیمات رو هم انجام دادم.سرعت من به 10kB/s هم نمیرسه.اینجا اینترنت دانشکدس من تا 3MB/s (بایت!)هم از اینجا دانلود کردم با IDM.جناب igimax لطفا راهنمایی کنید.تشکر.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Torrent عزيز
1.gif

من یه فایل تورنت (برای امتحان)پیدا کردم که فقط یکی از تراکر هاش بیشتر از 3000 تا seeder داشت الان دارم دانلود میکنم.تمام تنظیمات رو هم انجام دادم.سرعت من به 10kB/s هم نمیرسه.اینجا اینترنت دانشکدس من تا 3MB/s (بایت!)هم از اینجا دانلود کردم با IDM.جناب igimax لطفا راهنمایی کنید.تشکر.
. شايد Port Forwarding شما را بسته اند!؟ چون PF براي شبكه هاي P2P حياتي هست. در درون كتاب هم توضيح داده‌ام. در پنجره µTorrent به Status برنامه (ميله زير پنجره) سمت راست (اگر نسخه 3 به بالا داريد) نگاه كنيد ببينيد وقتي 1~3 دقيقه از دنلود مي‌گذرد آيا يك دايره سبز ميبينيد يا يك مثلث زرد ؟؟؟ بايد دايره سبز باشه. در ضمن در اين زمينه در پست‌هاي همين تاپيك توضيح داده‌ام، صفحه‌ها را اگرر مرور نماييد خواهيد يافت. معمولن راه حلي نداره اگر چه با يكسري تنظيمات ممكنه تا حدودي مشكل حل به كه در همون پست‌ها توضيح داده ام ولي اگر روي Router دانشگاه Port Forwarding را ببندند ديگه همه كلاينت‌هاي P2P و هر برنامه متكي به آن مشكل دار مي‌شود! مثل Skype يا بازي‌هاي آنلاين يا ....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/12/17
26.gif
103.gif

Last edited:

bomberman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
در دانلود تورنت آیا سرویس اینترنتی مورد استفاده تاثیری در اتصال سیدر ها به ما داره؟
در مواردی دیدم که وقتی از نت همراه استفاده میکنم تعداد پیر و سید بیشتری متصل میشن و بالعکس حتی.

بالا