برگزیده های پرشین تولز

معرفي يه فارسي ساز خوب براي ويندوز هاي شبكه

signal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنام خدا .
سلام . به همه دوستان
من يه مشكل دارم و اون اين است كه در انتخواب يه ويندوز فارسي كه تو شبكه امتحان خودشو پس داده باشد . و همينطور office اون که از نظر تایپ فارسی مشکل نداشته باشد یا بهتر بگم:
آیا ویندوز xp فارسی بهتر است برای شبکه یا ویندوز 2000 فارسی ؟
کدام شرکت فارسی ساز بهتری دارد ؟
در بازار تهران بیشتر از 10 مورد فارسی ساز برای ویندوز 2000 عرضه شده است کدام تو شبکه بهتر جواب میدهدو از نظر تایپ به پارسا 99 نزدیک تر است؟
اگر ممکن است این حقیر را راهنمای فرمایید
باتشکر
دعا برای ظهور مهدی فاطمه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
توي دانشگاه تمام سيستمها ويندوز 2000 فارسي هستن. فارسي هم مال خود مايكروسافت است و نياز به هيچ فارسي ساز ديگه اي هم نداره. خيلي هم خوب جواب داده تا حالا.
البته من در اين زمينه تخصص ندارم ها!

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
احسان خوب گفت.
برای چه کاری نياز به فارسی ساز داری ؟
تايپ که مشکلی نداره. فقط تاريخ که اونهم در کارهای حسابداری مشکل ايجاد ميکنه . اگه مشکل تاريخ داری بهترين راه نصب يه ويندوز 98 برای حسابدارتونه !

خوش باشی . . .

signal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
راستش من رفتم بازار ديدم ويندوز نوين 2000 هست با هفت بار قابليت نصب.و چند تاي ديگر
من يه ويندوزي ميخوام كه تو تايپ ي و پ و .... مشكل نداشته باشه عين پارسا 99
تايپ بشه باهاش كرد.
با تشكر

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
مشکل تايپ رو با جايگزينی يه DLL مربوط به Layout صفحه کليد ميتونی بسادگی حل کنی.
تو همين Forum جستجو کن. يادمه اون اوايل يه همچين موضوعی توضيح داده شده بود.
Keyboard Layout Manager

signal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنام او
سلام.
من dll رو هم دارم ولی چون درایو من NTFS است نمیتونم از طریق dos نصبش کنم

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
من يادمه از داخل خود ويندوز نصب کردم و مشکلی هم بوجود نيومد!
البته بماند که بعد از يه بار Restart کردن دوباره برگشت سر جاش!
(چون SourcePath ام روی هارده)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من همون keyboard Layout Manager رو براي ويندوز 2000 پيشنهاد ميکنم. آسونتر از استفاده از اون DLL است.

signal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
خوب از كجا بايد اين برنامه رو بگيرم.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
من هميشه يه توصيه به همه ميکنم و اونم اينه که هر سوالی که به ذهنشون ميرسه رو اول توی Google جستجو کنن.
منبع عظيم اطلاعاته.
يه جستجوی ساده بدنبال Keyboard Layout Manager در گوگل:
<a href='http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=keyboard+layout+manager' target='_blank'>http://www.google.com/search?sourceid=navc...+layout+manager</a>

.

HEX161

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يه فارسي ساز خوب كه من ميشناسم واسه ويندوز اكس پي هست و فكر ميكنم تو ايران بهترين باشه . اسمش تك ويندوز2 هست .البته سعي كنيد نسخه دوم تك ويندوز رو پيدا كنيد.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از vmf :
خودتون امتحانش کردید !؟ چطوریا هست !؟

راستی برای نسخه سرور 2003 فارسی ساز طراحی کردند !؟

مگر مثل ویندوز 2000 خودش امکانات فارسی رو نداره؟

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خودتون که میدونید امکانات فارسی اش دست و پا شکسته هست و فونت های قدیمی ویندوز 98 رو خوب ساپورت نمی کنه ، مازولاق جان منظورم یک چیزی تو مایه های پارسا 99 و پارسا 2001 هست.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
وحيد جان فونتهاي جديد پارسا رو برو از سايت خود برنا رايانه بگير بدون هيچ مشكلي روي همه ويندوزها از جمله سرور 2003 نصب ميشن. براي حل مشكل پ و ژ هم كه بايد فايل kbdfa.dll رو با اين يكي replace كني.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از vmf :
خودتون که میدونید امکانات فارسی اش دست و پا شکسته هست و فونت های قدیمی ویندوز 98 رو خوب ساپورت نمی کنه ، مازولاق جان منظورم یک چیزی تو مایه های پارسا 99 و پارسا 2001 هست.

من که با هر نوع دستکاری سیستمی بخصوص در سرور مخالفم! بخصوصتر چیزهایی مثل پارسا و پایا و سینا و ...
امکانات ذاتی فارسی خود ویندوز کاملا کافیه! نهایتش همین تغییر فایل مربوط به کیبورد و نصب فونت! همین و همین!

HEX161

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته تك ويندوزي كه گفتم به نظر مياد تغييراتي كه باعث خراب شدن ويندوز بشه روي فايلها انجام ندادند.
من كه ازش استفاده كردم هيچ مشكلي هم تا الان باهاش پيدا نكردم.
در موقع نصب تك ويندوز پيغامهاي فارسي و آموزشها و چندتا ترفند رو نشون ميده.
تو يكي از اين پيغام ها ديدم كه نوشته شده بعد از نصب تك ويندوز روي سيستم برخلاف تمام فارسي سازهاي ديگه كه باعث ميشدند سرعت ويندوز كم بشه ،باعث ميشه كه سرعت ويندوز بالاتر هم بره.جالبه و بعد از نصبش دقيقا همينطور هم شد. راستش اولين فارسي سازيه كه اين همه استاندارده .من به فارسي سازها اعتمادي نداشتم .فقط هم اينو قبول دارم.حتي در مقابل سيناپك كه اين همه ادعا داره ،باز هم تك ويندوز بهتر كار ميكنه.يكي ديگه از امكانات جالبش اينه كه همه چي در اختيار كاربر هست .يعني هرجور كه مايل باشيد ويندوز رو فارسي ميكنه .تازه اگه بخواهيد در يك لحظه همه چي به حالت اول برميگرده و هيچي از قبل باقي نميزاره .فونت هاي زيبا و زيادي داره.تاريخ هجري شمسي هم داره .خيلي خوشگله.تازه 25 نرم افزار فارسي ديگه هم داخلش هست مثل فوتوشاپ 9 كورل مايا و... .و25 تا نرم افزار فارسي هم خودشون براش نوشتن .به نظر من كه نرم افزاراي ايراني رو دست كم ميگرفتم چيزه توپيه.فكر نميكردم به اين خوبي باشه .وقتي توبازار نصف امكاناتش رو خوندم سريع خريدمش.و يه چيز جالب :عجيبه ها اي تك ويندوز با اين همه امكانات قيمتش فقط 5600 هست اونم با اين جعبه خوشگلو 2 تا دفترچه و يه دفترچه آموزش نصب ويندوز به صورت تصويري.خدا نكنه ايراني ها باهم رقابت كنن و الا كلي تلاش ميكنن و محصولشون رو مفت ميدن بازار .تازه اين طور كه معلومه و ميگن تك ويندوز دو رو با پشتيباني مايكروسافت ساختن .باورش سخته .ولي وقتي باهاش كار ميكنيد انگار جدي جدي خود مايكروسافت ساخته باشدش.خولاصه امكاناتي كه گفتم فقط30 درصدش بود كلي امكانات داره كه نميشه به اي راحتي گفت.اسمش Tak Win2 )تك ويندوز 2 هست. در ضمن ويندوز هاي مديا سنتر و سرويس پك 2 هم توش هست .همين .

بالا