برگزیده های پرشین تولز

معرفی آنتی ویروس ایرانی "شید"

نظرتون درباره آنتی ویروس ایرانی "شید" چیه؟

• Total voters
    56

sogpmcvx

Registered User
لایک‌ها
0
در مورد اول من قبلا توضیحات لازم رو دادم و در مورد دوم هم باید بگم کاملا مشخصه که شما حتی یک بار هم این آنتی ویروس رو تست نکردید! پس لطفا دربارش نظر ندید.:hmm:

این مورد رو ایشون درست میگن! با تمام مباحث شک برانگیز در مورد این آنتی ویروس یک چیز روشن است و آن قدرت و عملکرد بسیار عالی این آنتی ویروس است!:blink:

s.alireza

Registered User
لایک‌ها
186
به اینا اعتمادی نیست،میبینی یه موقع در حال تبادل اطلاعات با "اونا" هستند و از این نرم افزار مجانی دارن برای جاسوسی از کاربران اینترنتی استفاده میکنن و شما هم روحت از هیچ جا خبر نداره،دستی دستی خودتو بیچاره میکنی.
همون nod از همه بهتره.

yooga

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
نمی دونم سوالی که می خوام بپرسم جاش اینجاست یا نه ؟
من آپدیت نود 32 رو چطوری می تونم بدست بیارم ؟

myjoker

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از خودم :)

آپديتهاي اين آنتي ويروسها قابل استخراج هستند ( مثلا براي nod32 قبلا آموزش استخراج و يا سرويس دهي به عنوان سرور در شبكه را نوشتم )
مورد توجه دوستمون كه نوشتن من آپدیت نود 32 رو چطوری می تونم بدست بیارم ؟

ايشون هم از اين امكان ارائه شده توسط خود آنتي ويروسها + امكان دسترسي به كنترل موتورهاي اين آنتي ويروسها ( كه من اطلاعي از نحوه كاركردش ندارم ) يك آنتي ويروس دو موتوره ساختند و با در كنترل داشتن اين موتورها امكاناتي مثل ليست سفيد ( براي كاهش زمان ويروس يابي در دفعات بعدي ) ، امكان استفاده از زمان idle سيستم براي ويروس يابي و چند تا كار ديگه ، تونستن يك آنتي ويروس مناسب بدن توي بازار ( فكر كن منه اصفهاني يك نسخه خودم خريديم يك نسخه هم براي يكي از دوستان :) )

خودش به خودي خود امكاني براي شناخت ويروس ها نداره ، تركيب قدرت تشخيص ويروس دو آنتي ويروس nod32 و avira را همزمان بزاريد پاي حساب sheed

ولي امكاناتي براش تهيه شده كه علاوه بر خاصيت دو موتوره بودن بالا به كاربر هم كمك ميكنه سيستمش كمتر cpu مصرف كنه ( روي كامپيوتر من از 30- تا 40 درصد بيشتر نرفته )
usb گارد به سيستم اضافه ميشه كه كلا جلوي اتوران ها را ميگيره ( براي ويروسهاي ناشناخته كه اكثرا از اين طريق منتشر ميشن)
ليست سفيد ( فايل فقط يكبار ويروس يابي ميشه و براش يك Crc در نظر گرفته ميشه تا مادامي كه اين crcتغيير نكنه ، از منابع سيستم براي انجام پروسه ويروسيابي در مورد اون فايل ديگه استفاده نميشه )
استفاده از زمان بيكاري سيستم
امكان آپديت چند مرحله اي ( يعني اگه سيستم وسط كار آپديت از اينترنت قطع شد ، دفعه بعد ميدونه از كجا بايد ادامه بده نه از اول.
و...
البته مشكلاتي هم داره مثلا نسخه كلاينت /سروري نداره ، هر كلاينت بايد خودش مستقل به اينترنت وصل بشه ، پهناي باند مصرف كنه ، تا بتونه آپديت بشه
يكسري مشكلات پشتيباني هم دارند كه چون در حد 1اپسيلون هست كلا ميشه در مقابل محاسنش ناديده گرفت.

حسن اين روش كاهش احتمال آلودگي به وسليه ويروسهاي جديد هست.
اگه ويروسي باشه كه از دست هوش مصنوعي يكي از اين آنتي ها بتونه سالم فرار كنه ، احتمال اينكه دومي بگيرتش هست.
در سيستمهاي دوموتوره ، ويروس يا تروجاني كه بخواد فعاليت كنه ، كارش به نسبت خيلي سخت تر هست تا سيستمي كه فقط يك آنتي ويروس استفاده ميكنه.
آنتي ويروسهاي تركيبي ديگه اي براساس موتورهاي ديگر آنتي ويروسها هم توي دنيا وجود دارند.
قول ميدم اگه روي همين شيد حتي مارك made in china زده بودن به به و چه چه ميكردين !!!

PHP:
G-Data AVK 2006
1. Bitdefender engine
2. Kaspersky (aka AVP) engine
+ great combination of two engines. My back up on-demand scanner (for NOD32)

D-Data AVK 2007
1. Avast engine
2. Kaspersky engine
- I dont know why they changed Bitdefender to Avast? Pricing. It  certainly doesn't improve the detection (as av-comparatives has shown).  EDIT: I just read the av-test roundup and AVK 2007 did indeed do better  than AVK2006. Well, the difference is not that big, but I'm still  somewhat puzzled.

F-Secure Anti-Virus 2007
1. Kaspersky engine
2. F-secures own internal engine (Orion
3. Lavasofts Ad-Aware engine (Draco)
4. F-secures own internal engine (Libra)
- Kaspersky + their own engines has good coverage (except perhaps for  all the non-adware malware variants). I wish they'd dump Lavasoft and  include another good anti-malware like AntiVir (currently). I'm just not  sure they slow-as-hell software configuration could stand an addition  of another engine though 

TrustPort Antivirus Workstation 2
1. BitDefender engine
2. Norman engine
- Haven't tried. Not the best combo according to tests, but not bad.

BullGuard Internet Security 7.0:
BitDefender (antivirus)+Outpost (firewall)+their own internal antispyware engine.

Ashampoo Security Pack:
Avira AntiVir (antivirus)+ their own firewall+antispyware from  (may be,A-Squared or Ad-Aware?).

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=157824

البته توي اين لينكه آخرش يك ابزاري را معرفي كرده كه همزمان از 5 تا محصول امنيتي استفاده ميكنه ، !!!

يا آنتي ويروس coranti
كه از

BitDefender
F-Prot
Lavasoft Anti-Spyware
Lavasoft Anti-Virus

يا.......
خلاصه آنتي ويروسهاي مولتي انجين توي دنيا زياد هست ، و يكيش هم ايرانيه :)

Last edited:

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
توی سایت آش.انه هم اینجور ابزارهای مجانی ارائه میشه فکر میکنید این همه وبسایت که هک میشه از کجا آب میخوره هیچ ابزار ایرانی قابل اعتماد نیست نخسوزن توی این حکو.ت حاضر از هر راهی برای دزدی اطلاعات استفاده میکنن یکهو اطلا.ات در خونتون زنگ میزنه :lol:

myjoker

Registered User
لایک‌ها
0
توی سایت آش.انه هم اینجور ابزارهای مجانی ارائه میشه فکر میکنید این همه وبسایت که هک میشه از کجا آب میخوره هیچ ابزار ایرانی قابل اعتماد نیست نخسوزن توی این حکو.ت حاضر از هر راهی برای دزدی اطلاعات استفاده میکنن یکهو اطلا.ات در خونتون زنگ میزنه :lol:

برادران بالا ، براي اينكه زنگ در خونتون را بزنن نيازي به تهيه آنتي ويروس ندارن :)

هيچ ابزاري از احتمال جاسوسي مصون نيست ، از ميكروسافتش بگير تا انتي ويروس و حتي بابيلون بدبخت !!
منتها اين صحبت براي افراد معمولي هست ، يه كم به اندازه سر سوزن كه بلد باشيد شبكه را اسنيف ساده بكنيد ، و ديتاي رد و بدل شده را مانيتور كنيد ميتونيد متوجه بشيد كه چه چيزهايي داره رد و بدل ميشه. حالا اگه روزي روزگاري ديديد كه يوزر و پسورد يا حتي ديتاي كد شده ارسال ميشه بهش مشكوك بشين ولي اگه ديديدن پكتهاي ارسالي فقط مخصوص بخش آپديت آنتي ويروس ( يا حالا هر نرم افزار ديگه اي )‌ بهش وصله جاسوسي نچسونيد :) و برعكس اگه جائي ديدين كه اطلاعات محرمانه شما را نرم افزاري ارسال ميكرد ، سريع با مدرك ابروش را ببريد.

پيوست : شيد ظاهرا متعلق هست كه يك شركت ثبت شده ( شخصيت حقوقي ) هست ، برابر قوانين ايران اگه همچين كاري بكنن ، 2 سال بايد برن زندان + 5 ميليون تومن جريمه نقدي.

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
با سلام به نظر من که آنتی ویروس خوب و مفیدی هست چون بنده یکساله گرفتم وراضی هم هستم.

موردی هم در ارسال و دریافت نداره بنده اول تست کردم از هر روش بعد خریدم

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34
اعتماد نکنید به "شید"
:eek::eek:

چرا؟:blink:

چون موقع نصب دو تا وین 32 تروجان میخواد بریزه تو temp ویندوز :eek:

آنتی ویروس avast که شناسایی کرد منم چک کردم دیدم بله دوتا exe میریزه تو تمپ

جالبه ویروس googleupdatebeta.exe هم خودش رو تو temp ویندوز کپی میکنه:f34r:

به هر حال فایل exe تو temp ویندوز تکلیفش مشخصه;)

بعید نیست که اینم مرتبط به اطللاعات مملکت داشته باشه:lol:

خلاصه مراقب باشید;)

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
قضیه داره بودار میشه
kaffeetrinker_2.gif

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
اعتماد نکنید به "شید"

خلاصه مراقب باشید;)
با سلام.
من که به این مورد بر نخوردم.
لطف کن دلیل و مدرک بیار. و بی پایه نگو.

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34
با سلام.
من که به این مورد بر نخوردم.
لطف کن دلیل و مدرک بیار. و بی پایه نگو.

شما با آنتی ویروس avast که بنده عرض کردم همچین موردی رو تست کردی که میفرمایی به این مشکل بر نخوردی؟
و اگر بله، آنتی ویروست آپدیت بوده؟
حال ندارم دوباره دانلود کنم اسکرین شات بگیرم:D

در مورد googleupdatebeta هم تو سایتای این کاره صحبت بنده تأیید شده. مثل سایت malwarebytes.org
بنده هم خودم شخصا دیتکت کردم به همین صورت بوده. این از سند این.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
exclude نداره.
موفق باشید

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
شما با آنتی ویروس avast که بنده عرض کردم همچین موردی رو تست کردی که میفرمایی به این مشکل بر نخوردی؟
و اگر بله، آنتی ویروست آپدیت بوده؟
حال ندارم دوباره دانلود کنم اسکرین شات بگیرم:D

در مورد googleupdatebeta هم تو سایتای این کاره صحبت بنده تأیید شده. مثل سایت malwarebytes.org
بنده هم خودم شخصا دیتکت کردم به همین صورت بوده. این از سند این.
کسپراسکای 2011 اینترنت سکیوریتی.
آپدیت . چون لایسنس داره
همچین ایرادی رو تشخیص نداد
احتمالا این ویروس از جای دیگه اومده و همزمان شده با تست شید در سیستم شما

saeb2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اعتماد نکنید به "شید"

خلاصه مراقب باشید;)

دوست عزیز حق با شماست! منم با اوست آپدیت شده تست کردم و 3 تا Win32:Malware-gen شناسایی کرد!

attachment.php

من این مسئله رو با سایت شید در میون گذاشتم و اونا گفتن: "این موضوع مربوط به تحریم ما توسط برخی آنتی ویروس های خارجی است."

من خودم این 3تا فایل رو به سایت virus total فرستادم نتیجه این شد که فقط حدود 20% آنتی ویروس ها، این 3 فایل رو آلوده شناختن!

http://www.virustotal.com/file-scan...75cb07e9cb8039fe518f983a5bcc61fabb-1305529715
http://www.virustotal.com/file-scan...21b07b603398f762a38dc25b9aebb95775-1305531109
http://www.virustotal.com/file-scan...b6212a9acb9e3b14810c589d6ae42c2933-1305531353

من که فکر میکنم حق با شیده و این آلوده شناختن مربوط به تحریم میشه!

حالا هر کس آزاده که خودش تصمیم بگیره!

فایل های ضمیمه

• Sheed.JPG
    Sheed.JPG
    99.2 KB · نمایش ها: 73

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
منم فکر نمیکنم مشکلی از طرف شید باشه

اگه شید نسخه 64 بیتی رو ارائه بده منکه یکی میخرم ببینم چطوره

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
20 درصد یعنی فاجعه. من اگر جای شما بودم و سازنده نرم افزار نبودم پست اول رو ادیت میکردم که سیستم های بچه ها آلوده نشه

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34
1.ممنون از دوست عزیزمون بابت تست با ای وست :f34r:;)
و تشکر از بابت آپ کردن اون 3تا فایل و تست اون ها.

2. به طور کلی فایل exe توی تمپ ویندوز ریختن فک نمیکنم چندان قابل توجیه باشه. درست نمیگم؟ تمپ رو کلا شیفت دیلت هم کنی هم نباید چیزی از سیستم کم بشه! ینی کلا پوشه ی پایداری نیست اصولا! که بخواد فایلای اجراییش رو توی اون کپی کنه!
و اما میتونه مثل googleupdatebeta.exr باشه که در صورت پاک کردن تمپ، (احتمالا از system32) دوباره خودش رو بازیابی میکنه که خوب تکلیفش مشخصه!

3. حالا مکافی ایران رو تحریم کرده مشکل داره با ما
کسپر هم اگرچه نیست ولی میگیم شید کارش درسته!
ولی دیگه نو وقتی میگیرش...:D
و antivir آویرا هم که تروجان میشناسش
symantec هم بعید میدونم به خاطر این چیزا اعتبار خودش رو زیر سؤال ببره! چون نیازی به تخریب سایر آنتی ویروس ها نداره!
pc tools هم که کارش تشخیص تروجانه یه جورایی! معروفم نیست چندان! که بخواد تو باغ این حرفا باشه:happy:

4. اصلا به طور کلی بعید همچین چیزی! چرا؟ چون این آنتی ویروس فقط ایران کاربرد داره!! و ضمنا پشتوانه ی دولتی یا مملکتی هم (حداقل به طور رسمی!) نداره، که بخواد سر مسائل 30یا30 دشمن پیدا کنه و...:happy:

5. "داش علی" جان این تداخلی که فرمودی در کار نبوده. همین اسکرین شاتی که دوستمون گذاشتن بود منظور منم:)

6. 20 درصد آنتی ویروسافایل خطرناک تشخصی دادن این 3فایلو اصلا کم نیست:f34r: چرا؟ چون از بین این آنتی ویروس ها از 10 تای برترشون (مطابق آمار معتبر best ten reviews ) تقریبا میشه گفت نصفشون این فایلارو تروجان و خطرناک شناختن:eek:

7. من مطابق تجربم و احساس وظیفم چیزایی که بلد بودم در میون گذاشتم... درست و غلطش رو خودمم صد درصد نمیدونم!!
دیگه تصمیم با شما دوستان...
;)

بالا