برگزیده های پرشین تولز

معرفی برترین نرم افزار جامع مدیریت مصرف انرژی رایانه ها

Daygan

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
30 آپریل 2011
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
بهینه سازی مصرف برق در بخش IT سازمان‌ها
کاهش مصرف برق در رایانه های سازمان
رایانه ها نوعاً kWh 535 برق در سال مصرف می کنند. در حدود 75% این انرژی هنگامی مصرف می گردد که رایانه در حال استفاده نیست و این انرژی عملاً تلف می‌شود. این در حالی است که با استفاده از یک راه حل هوشمندانه می توان مصرف انرژی در رایانه‌ها و سرورها را تا حد معقولی کاهش دهید.
یکی از بهترین راه حل ها برای کمک به سازمانها استفاده از سیستم‌های مدیریت مصرف انرژی رایانه‌ها و سرورهاست تا مصارف خود را اندازه‌گیری کرده و آن را کاهش دهند.
بطور متوسط یک رایانه در طول ساعات کاری 4 ساعت استفاده شده و 4 ساعت در حالت روشن اما بدون استفاده قرار دارد. طبق بررسی‌های صورت گرفته بین 20 تا 50% رایانه‌های موجود در ادارات در کشورهای آلمان، انگلیس و ایالات متحده آمریکا، در طول شب و روزهای آخر هفته روشن هستند و کارمندان در هنگام ترک محل کار خود آنها را خاموش نمی‌کنند. مدیریت مصرف برق در یک رایانه باعث کاهش بازده آن نمی‌شود بلکه با کنترل مناسب سیستم از هدر روی انرژی در زمان‌هایی که رایانه در حال استفاده نیست، جلوگیری می‌کند. اما خبر خوب اینکه برای کاهش مصرف برق در یک محیط اداری نیاز به اقدامات اصلاحی زیربنایی نیست.
نرم افزارهای مدیریت مصرف رایانه ها و سرورها با هدف مديريت و استفاده بهينه برق مصرفي رایانه‌ها در ادارات و سازمان‌ها استفاده می‌شوند. این نرم افزارها و با پایش میزان استفاده از رایانه و یا سرورها آنها را روشن و یا خاموش می کنند و از بدون استفاده ماندن آنها و اتلاف انرژی جلوگیری کنند.
Greentrac، ابزار قدرتمندی است که این امکان را به سرپرست سیستم می دهد که به راحتی مقدار مصرف و پتانسیل صرفه جوییرایانه ها را ببینند، میزان و نحوه ی استفاده کاربران از رایانه ها را مونیتور کنند، و سیاست های دلخواه بهینه سازی مصرف رایانه ها را به صورت گروهی و انفرادی اعمال نمایند. همچنین کاربران با مشاهده ی الگوی مصرف خود ترغیب و تشویش می شوند که در برنامه ی بهینه سازی شرکت کنند.
Greentrac برای اطمینان از عملکرد بهینه ی مجموعه ی رایانه های شخصی شما یک مدل منحصر به فرد تعامل با کاربر را با همیاری با کاربر ترکیب می کند و نتایجی گسترده تر از صرفه جویی انرژی به دست می آورد.
Greentrac به شما کمک خواهد کرد تا مصرف انرژی، ضایعات دارائی و بهره وری در مجموعه رایانه های شخصیتان را به حداقل کاهش دهید.
آدرس سایت: www.daygan.ir/Greentrac
:)
 
Last edited:
بالا