برگزیده های پرشین تولز

معرفی و بررسی دوربین های جدید عکاسی

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
اتفاقا من دیشب داشتم مشخصات این D4 میخوندم واقعا غولیه واسه خودش
امیدوارم نیکون بتونه با این دوربین محشرش کل رقیبارو بخابونه ولی کنون فراتر از این حرفاس فردا یه دوربین میده بیرون قدرتش 2برابر این:دی

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
اتفاقا من دیشب داشتم مشخصات این D4 میخوندم واقعا غولیه واسه خودش
امیدوارم نیکون بتونه با این دوربین محشرش کل رقیبارو بخابونه ولی کنون فراتر از این حرفاس فردا یه دوربین میده بیرون قدرتش 2برابر این:دی

کنونی که توی صفحه ی قبل معرفی کردم مشخصاتش حدودا" با این یکیه.ولی باز هم به نظرم کنون بهتره.این جا رو ببین

مشخصات هر دو هست.هر کدوم یه برتری ای نسبت به اون یکی داره.مثلا" کنون فوکوس پوینت بیشتری داره.سرعت عکاسی اش بالاتره.از طرفی یه کم هم سنسورش بزرگتره.
ال سی دی اش با کیفیت تره.از طرف دیگه نیکون هم مشخصات خیلی خوبی داره و همچنین از مموری های XQD هم پشتیبانی میکنه.واید بالانسش دو برابره.تو مود دستی با فرمت های زیادی میتونه عکس رو سیو کنه.که نظیرش تو کنون نیست

fiestaSEviolet

Registered User
لایک‌ها
1
من يك canon s95 دارم و خيلي راضي هستم هم كوچيك هست و هم سنسور اون خيلي بزرگ هست. ميخواستم g12 بگيرم، اما نسبتاً بزرگ هست و خيلي هم تفاوت زيادي با s95 نداره. فكر كنم تو بودجه شما دوربين خوبي باشه براي عكاسي در نور كم.

Golbarg90

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
به نظر شما تو دوربین های جدید SONY بهترین و حرفه ای ترین آن کدام است؟

tarashee

Registered User
لایک‌ها
174
سلام
کسی تجربه کار با canon sx30 رو داشته ؟

عکسهایی که میگیرم حتی روی حالت auto بیشتر اوقات زرد رنگ میشه ....! کسی علتشو میدونه ؟!!

ps_1357

Registered User
لایک‌ها
15
سلام
کسی تجربه کار با canon sx30 رو داشته ؟

عکسهایی که میگیرم حتی روی حالت auto بیشتر اوقات زرد رنگ میشه ....! کسی علتشو میدونه ؟!!

درود بر شما دوست عزیز و ارجمند

این مشکل به احتمال خیلی زیاد میتونه از درست تنظیم نبودن White Balance باشه .
شما میتونین در مد ( M ) یا حالت Manual دوربین ، مثلا در نور روز ، White Balance رو روی Daylight قرار بدین و عکس بگیرین و ببینین بازم مشکل زرد بودن رو دارین یا نه .
همینطور حالتهای دیگه ( فلورسنت ، ابری و ... ) رو هم تست کنین . در واقع تنظیم White Balance رو به عهده دوربین نذارین و با توجه به نور اصلی ( Key Light ) خودتون تنظیم کنین .

پ.ن 1: فکر میکنم تاپیک http://forum.persiantools.com/t31025.html مکان مناسب تری برای طرح سوالات مربوط به عکاسی باشه .
پ.ن 2 : از اینکه اینجا پاسخ داده شد از استارتر محترم تاپیک پوزش میخواهم .

Last edited:

shedayat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من قصد دارم یه دوربین خوب برای استفاده خانگی که هم عکسش و هم فیلمش خوب باشه (عکسش بهتر باشه) بخرم. به نظرتون تو این رنج قیمت بهترین دوربین چی می تونه باشه. البته یه رم حداقل 8 و یه کیف معمولی هم جزء این 200 تومن هست.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون.

shedayat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان اگه می شه این سوالم رو جواب بدین آخه همین روزا قراره بخرم.

shedayat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظرتون بین این گزینه ها کدوم رو انتخاب کنم؟
Samsung ES-81
Canon A800
FujiFilm L55
اگه دوربین دیگه ای مد نظرتونه که تو این رنج قیمت بهتر از این دوربیناست لطفا معرفی کنید.
ممنون

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
اگه با باطری قلمی شارژی مشکلی ندارید بنده مدل canon a1200 رو پیشنهاد میدم با یه جفت باطری کملیون و شارژر jpl و رم و کیف همون 200 میفته واستون فیلم برداری hd هم داره کیفیت عکسش هم بد نیست با تنظیمات اولیه هم میتونید آشنا بشید
اگه با باطری قلمی مشکل دارید به نظرم برید سراع سونی w510 که از باطری لیتیومی استفاده میکنه تنظیمات اش تماما(اکثرا اتوماتیک هست ) و البته فیلم بردای dv داره

پ ن : تو تاپیک مشاوره در خواست میدادین زودتر به جواب میرسیدن

عیدتون هم مبارک

tarashee

Registered User
لایک‌ها
174
درود بر شما دوست عزیز و ارجمند

این مشکل به احتمال خیلی زیاد میتونه از درست تنظیم نبودن White Balance باشه .
شما میتونین در مد ( M ) یا حالت Manual دوربین ، مثلا در نور روز ، White Balance رو روی Daylight قرار بدین و عکس بگیرین و ببینین بازم مشکل زرد بودن رو دارین یا نه .
همینطور حالتهای دیگه ( فلورسنت ، ابری و ... ) رو هم تست کنین . در واقع تنظیم White Balance رو به عهده دوربین نذارین و با توجه به نور اصلی ( Key Light ) خودتون تنظیم کنین .

پ.ن 1: فکر میکنم تاپیک http://forum.persiantools.com/t31025.html مکان مناسب تری برای طرح سوالات مربوط به عکاسی باشه .
پ.ن 2 : از اینکه اینجا پاسخ داده شد از استارتر محترم تاپیک پوزش میخواهم .

ممنوندوست عزیز لطف کردین پاسخ دادین
در ضمن عذرخواهی میکنم اگه اینجا جای مطرح کردن سوالم نبود ....:blush:

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
سلام به همه دوستان
قصد خرید دوربین عکاسی نیمه حرفه ای دارم و بودجه تا 800 هزارتومن در نظر گرفتم
عکاس نیستم و هدف استفاده برای عکاسی از طبیعت و مراسم های شخصی و این جور چیزاهاست
چون اطلاعات کافی ندارم مزاحم دوستان متخصصمون تو اینجا میشم
در حال حاظر توی بازار اینجا(زنجان) با بودجه بنده اینا موجود هست
نیکون p7000 قیمت 710
نیکون np500 قیمت 730
فوجی hs20 قیمت 675
کانن sx40 قیمت 885
لطفا راهنمایی بفرمایید چی بگیرم
پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
زوم هم براتون مهمه ؟ اندازه چطور ؟
تو مدلهایی که نام بردین p7000 کیفیت خوبی داره . مدلهای دیگه کیفیت پایینتر ولی زوم بالاتر دارن .
اگه کیفیت بیشتر مد نظره canon g12 و همچنین اگر گیر اومد panasonic lx5 و canon s95و fuji x10 رو پیشنهاد میدم . اگر زوم براتون مهمه همون fuji hs20 گزینه خوبیه

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
زوم هم براتون مهمه ؟ اندازه چطور ؟
تو مدلهایی که نام بردین p7000 کیفیت خوبی داره . مدلهای دیگه کیفیت پایینتر ولی زوم بالاتر دارن .
اگه کیفیت بیشتر مد نظره canon g12 و همچنین اگر گیر اومد panasonic lx5 و canon s95و fuji x10 رو پیشنهاد میدم . اگر زوم براتون مهمه همون fuji hs20 گزینه خوبیه
بله زوم مهمه و البته ظاهرش شبیه بهslr :D یه جور حس لذت بخشی داره
تو فرومهای دیگه میگشتم دیدم کسایی که سونی DSC-HX100V رو دارن ازش تعریف کردن از نزدیک ندیدم چطوره موردهایی که شما هم فرمودین بررسی میکنم

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
بله زوم مهمه و البته ظاهرش شبیه بهslr :D یه جور حس لذت بخشی داره
تو فرومهای دیگه میگشتم دیدم کسایی که سونی DSC-HX100V رو دارن ازش تعریف کردن از نزدیک ندیدم چطوره موردهایی که شما هم فرمودین بررسی میکنم

سلام
اگر زیاد به تنظیمات دستی آشنایی ندارید به نظرم سراغ hs20 نرید.همین مدلی هم که قرار دادید خیلی خوبه.البته میتونید روی sx40 کنون هم مانور بدید

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
اگر زیاد به تنظیمات دستی آشنایی ندارید به نظرم سراغ hs20 نرید.همین مدلی هم که قرار دادید خیلی خوبه.البته میتونید روی sx40 کنون هم مانور بدید
سلام
ممنون دوست عزیز
راستش خودم یه اخلاقی دارم رو یه چیز زوم کنم تهشو در میارم ولی چون قراره بقیه اعضا خونواده هم ازش استفاده کنن قضیه یکم فرق میکنه
این مدلا کدومشون منوش فارسی هست؟ چون بعضیاش اینجا نیست و باید یا سفارش بدم یا برم تهران یه مقدار مرددم اگه فارسی نباشه کار باهاش برا بقیه سخت میشه اونوقت باید بشینم همش دوره آموزشی بزارم
فروشنده هام که از ما مطلعتر یکی میگه فارسی یکی میگنه نیست

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
متاسفانه کمتر فروشنده ای از نظر فنی اطلاعات دارن جمهوری که اینطوریه . اگر کار کردن راحت هم براتون مهمه کنون از این نظر خوبه .

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام
ممنون دوست عزیز
راستش خودم یه اخلاقی دارم رو یه چیز زوم کنم تهشو در میارم ولی چون قراره بقیه اعضا خونواده هم ازش استفاده کنن قضیه یکم فرق میکنه
این مدلا کدومشون منوش فارسی هست؟ چون بعضیاش اینجا نیست و باید یا سفارش بدم یا برم تهران یه مقدار مرددم اگه فارسی نباشه کار باهاش برا بقیه سخت میشه اونوقت باید بشینم همش دوره آموزشی بزارم
فروشنده هام که از ما مطلعتر یکی میگه فارسی یکی میگنه نیست

همون طور که بهری عزیز هم گفتند فروشنده ها اغلب اطلاعات کمی دارند.منتها تا اون جایی که یادم میاد sx40 منوی فارسی داره.و کار باهاش راحته.هر چند hx100 هم فکر کنم همین طور باشه.ولی با این حال منوی فارسی چیزیه که وارد کننده به دوربین اضافه میکنه و ممکنه بعضی از دوربین ها نداشته باشه.چون خودم چند تا نمونه این طوری دیدم.البته تو دوربین های ارزون قیمت تر.
اگر میتونید با مرکز فروش تماس بگیرید و ممکنه ایشون اطلاعاتی داشته باشه.یا موقع خرید برید و دوربین رو از این نظر تست کنید.چون بعید میدونم تو هر شهری که باشید نمایندگی های سونی و کنون این مدل ها رو نداشته باشند.چون پر فروش هم هست.
اگر باز هم نتونستید خبری بگیرید به بنده یا یکی از دوستان اطلاع بدید تا در مرود منوی فارسی از فروشنده ها پرس و جو کنیم
موفق باشید

بالا