برگزیده های پرشین تولز

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
سلام خدمت دوستان
از اونجایی که گزینه های شغلی آنچنانی نداریم توی کشورمون، خواستم نظرتون رو درمورد این دوتا بدونم.
اینجا کسی معلم هست یا اینکه توی بانک کار کنه ؟
کدوم یکی بدتره فضای استرس زای کار توی شعبه یا حقوق پایین معلمی ؟
شنیدم درآمد معلمی با افزایش حقوق به 4 تومنم رسیده. این برای کدوم مقطع هست ؟
اگه حقوق ها یکی باشه، شاید بشه قید سایر مزایای بانک رو زد..
با سپاس از وقتی که میذارید

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
بستگی به این داره چجور معلمی باشید
من دوستی دارم آموزشگاه و مدرسه دارند، مادر دوستم که معلم بازنشسته بوده موسس این مدرسه هست ! معلمی رو دست کم نگیرید
برادر همین دوستم دبیر هست قبل از کرونا هفته ای یکبار میرفت قلم چی اصفهان تدریس میکرد و بر میگشت، برای معلم های خوب سر و دست میشکنن

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
بستگی به این داره چجور معلمی باشید
من دوستی دارم آموزشگاه و مدرسه دارند، مادر دوستم که معلم بازنشسته بوده موسس این مدرسه هست ! معلمی رو دست کم نگیرید
برادر همین دوستم دبیر هست قبل از کرونا هفته ای یکبار میرفت قلم چی اصفهان تدریس میکرد و بر میگشت، برای معلم های خوب سر و دست میشکنن
دقیقا قبول دارم پسرخاله خودمم فقط با تدریس توی آموزشگاه ها وضعش خوب شد.
میشه لطفا از حقوق ثابت دوستتون هم یه خبر بگیرید؟
به عنوان یه منبع درست از میزان حقوق اون مقطعی که هست.. خیلی ممنون میشم.
معلمی
تابستون سه ماه تعطیل
خب همین دیگه همزمان که کار میکنی زندگی هم میکنی.
ولی برا بانک سیییی سال مدام جمع میکنی برا وقتی که 50 ساله بشی :/

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
معلم ؟!
پسر خاله ی من دکترای برق داره از دانشگاه معتبر کشور. تمام مقاطش هم رتبه برتر بوده. استاد دانشگاه هم هست.
اما الان کلاس بدنسازی (از این بادی بیلدینگ های فیت نس و این چیزا) راه اندازی کرده تا چرخش بچرخه...

شما میخواهی تجربه اونو تکرار کنی؟!

enshan

Registered User
لایک‌ها
73
سلام

بستگی داره ، اگر انتخابتون دبیری هست که جای رشد خوبی میتونه داشته باشه مخصوصا دبیرای زیست و فیزیک و ریاضی که خارج از مدرسه هم تدریس خصوصی تا کلاس کنکور و امادگی برای امتحان ، هم میتونن داشته باشن

بانک هم خوبه مزایای زیادی داره ولی ورود به بانک و استخدام شدنش فک میکنم سخته کمی نیاز به اشنا داره .

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
پدر خود من از بانک رسید به دو تا منزل و دو تا ماشین و ... نه تو 50 سالگی! اتفاقا تو سن کم
مزایا و تسهیلات بانک رو دست کم نگیرید
ولی خب، شغل استرس زایی هست

بعضی دوستان هم جوری حرف میزنن انگار از جیب اونا بانک داره وام به کارمندانش میده
والا همون وامی که به مردم میده به کارمندانش هم میده
همون سود رو که از مردم میگیره از کارمندانش هم میگیره

انگار یارو تو بانک لنگ رو لنگ گذاشته و ...
نوش جونش، با توجه به سختی کار و .. نوش جونش

والا چند تا از خاله ها و دایی های خود بنده معلم هستن
باید بگم معلمی روز امروز اصلا مثل زمان ما نیست
راحت و آسوده برعکس مشاغلی مثل بانک
لنگ رو لنگ انداختن و دارن حقوق میگیرن...بچه ها رو هم که میبینید دیگه

اگه کارشون رو خوب انجام داده بودن وضع جامعه این نبود!
اگه میخواین بار و بندیل خودتون رو در کوتاه مدت ببندید حتما بانک
اگه آدم سخت کوشی نیستید و ... به کم هم راضی هستین...قطعا معلمی!

در ضمن ، بازنشستگی بانک چیزی حدود 7 تومن هست
معلمی 4 و نیم

بانک اضافه کار فوق العاده ای داره تا 10 تومن هم در ماه میتونین حقوق بگیرین

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,392
ببین یه معلم اگه مثلا 6 ساعت در روز کار میکنه تقریبا همش مفیده...حتی اگر درس هم نده باید حواسش به دانش آموزا باشه
اون دبیرای کنکور هم کم کم تو همین فضا خودشونو نشون دادن ( البته به جز اونایی که دانشجوی شریف و ... بودن و اومدن تو تدریس)
کار تدریس بسیار آدمو فرسوده میکنه، سر و کله زدن با بچه های امروزی!

ولی تایم مفید کارمندا رو میدونین که چجوریه ( خودم یه وامو میخواستم تسویه کنم! دقت کنید تسویه کنم!!!! دو روز بردن و آوردنم) مراجعا کارشون گیره به کارمندا حالا اون وسط چنتا خل و چل هم پیدا میشه

ولی در کل میخوام بگم که مدل سر و کله زدن با مردمشون فرق میکنه این دوتا کار، از نظر در آمدی و مزایا هم در حالت معمولی قابل قیاس نیستن

Last edited:

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
خیلی ممنونم ازتون بزرگوارا
تا اینجا که وزنه بانکداری سنگین تر بوده..

@ya30n

ya30n جان میتونین توی این موارد هم راهنمایی کنین لطفا.. سایر دوستان هم اطلاعی داشتن دریغ نکنن..​

به نظرتون بانک دولتی بهتره یا خصوصی ؟

مثلا از لحاظ استخدام، توی دفترچه استخدامی پارسال کلا دوتا بانک اومده بود اونم برای شهرهای اطراف که هرکدوم فقط یه نفر نیرو میخواستن !
خب به جای هزینه و وقت و انرژی برای استخدامی دولتی بهتر نیست همین فرم بانکهای خصوصی رو پر کنم ؟

و برای بعد از استخدام هم حرف های متناقضی شنیدم. من بیشتر به امنیت شغلی و راحتی فکر میکنم. زیاد دنبال فشار مضاعف برای تسهیلات بیشتر نیستم.
مثلا درمورد مرخصیهاشون ممکنه تفاوتی با هم نداشته باشن ولی تایم کاری و تعداد ارباب رجوع توی کدومشون میتونه یه کوچولو بهتر باشه ؟

از یه طرف هم شنیدم این قضیه بانکداری الکترونیک ظاهرا باعث میشه تا چند سال آتی یه سری بانک ها تعدیل نیرو داشته باشن و اینجوری همون امنیت شغلی هم به خطر میفته..

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
هر دو

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
خیلی ممنونم ازتون بزرگوارا
تا اینجا که وزنه بانکداری سنگین تر بوده..

@ya30n

ya30n جان میتونین توی این موارد هم راهنمایی کنین لطفا.. سایر دوستان هم اطلاعی داشتن دریغ نکنن..​

به نظرتون بانک دولتی بهتره یا خصوصی ؟

مثلا از لحاظ استخدام، توی دفترچه استخدامی پارسال کلا دوتا بانک اومده بود اونم برای شهرهای اطراف که هرکدوم فقط یه نفر نیرو میخواستن !
خب به جای هزینه و وقت و انرژی برای استخدامی دولتی بهتر نیست همین فرم بانکهای خصوصی رو پر کنم ؟

و برای بعد از استخدام هم حرف های متناقضی شنیدم. من بیشتر به امنیت شغلی و راحتی فکر میکنم. زیاد دنبال فشار مضاعف برای تسهیلات بیشتر نیستم.
مثلا درمورد مرخصیهاشون ممکنه تفاوتی با هم نداشته باشن ولی تایم کاری و تعداد ارباب رجوع توی کدومشون میتونه یه کوچولو بهتر باشه ؟

از یه طرف هم شنیدم این قضیه بانکداری الکترونیک ظاهرا باعث میشه تا چند سال آتی یه سری بانک ها تعدیل نیرو داشته باشن و اینجوری همون امنیت شغلی هم به خطر میفته..
شما الان این دوتا شغل حاضر و اماده دارید و فقط باید انتخاب کنید؟ یا اینکه دلتون رو به فرم های استخدامی و آزمون خوش کردید ؟

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
شما الان این دوتا شغل حاضر و اماده دارید و فقط باید انتخاب کنید؟ یا اینکه دلتون رو به فرم های استخدامی و آزمون خوش کردید ؟
گزینه ی دوم
کدوم شغل دولتی بود که بالای 20 تومن حقوقش بود؟
شهرداری؟ کمیته امداد ؟

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
ببین معلمی خوبه
ولی در صورتی که اسم و رسمی داشته باشی
در صورتی که شومن باشی
سال 91 یکی از بچه های دانشگاه با اینکه پزشکی میخوند
سر بی پولی زد تو کاره تدریس کنکور
الان هنوز نصف پزشکیش مونده
ولی bmw با خونه‌اش رو داره
ولی عموم معلما اینطوری نیستن یک زندگی خیلی ساده دارن نیستن پس اگر علاقه به تدریس نداری همون کارمند بانک وضعش بهتره

بالا