برگزیده های پرشین تولز

معلم هاتونو

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
یه بار معلم فارسی اول دبیرستانمون گوشیمو دستم دید تو کلاس یکی زد تو گوشم گفت دوباره دستت ببینم میندازمش دور، تقریبا یه هفته بعدش یکی از این همکلاسی ها که بزرگسال و لات بود دیر اومد سرکلاسش، در رو واسش باز کرد گفت چرا دیر اومدی؟ اونم داشت تخمه میشکست گفت بفرما تخمه! یکی زد تو گوش پسره، اونم چنان خوابوند تو گوش معلمه که مطمئنم تا عمر داره فراموش نمی کنه، بعد با هم دست به یقه شدن، دوست این پسره که تقریبا همسن خودش بود بلند شد اومد کمک و خلاصه ترتیب معلمه رو دادن
dard.gif

بعدم کیفش رو برداشت و با هم از مدرسه رفتن بیرون، این معلمه رو هم دیگه ندیدیم
zoor.gif

Last edited:

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
یه معلم دین و زندگی بود یکبار مثل سگ منو زد.سهمیه کتک کل عمرمو تو یه بار ازش خوردم.(پوسته پرتقال کردم تو خودکار پرت کردم شانس بد ما خورد تو صورتش و منو دید. هرچی هم بچه ها قبلش زده بودن افتاد گردن من)
یاد اون کتک خوردنه که میافتم حالم از خودم بهم میخوره چرا اون موقع از خودم دفاع نکردم حداقل اگر زورم بهش نمیرسید تو جمع میتونستم یه دوتا فحش ***** بهش بدم !
میدونی ، فاصله سنی بین شاگرد و معلم هم خیلی تاثیر داره ، تاثیر روانی . بخصوص اینکه معلم های اون دوره ، سعی میکردن سطح عزت نفس ما رو مهار کنن ، کنترل کنن ، نابود کنن. که اصطلاحا" جنم نشون بدن از خودشون و رفتار های دیکتاتور گونه و غضبناک از خودشون نشون بدن. که اصطلاحا" کلاس از دستشون در نره.

مثلا" تو دانشگاه ، من ترم یکی بودم. 26 سالم بود و یکی دوتا از استادامون 29 یا 30 ساله بودن. این استادا خیلی بچه های 18 19 ساله رو کنترل میکردن ، رو نمیدادن بهشون. در صورتی که در مواجه با من یا اونایی که سن شون بالاتر بود ، حرمت نگه میداشتن.البته ما هم دیگه آروم شده بودیم .

اون قسمتی که بولد کردم ، گاهی به سراغم میومد تا چند سال . ولی خب ، میگذشتم. و میگذرم. مثلا" همین معلم ادبیات که گفتم راننده تاکسیه. میتونستم برم پیشش گلایه کنم و بشورمش پیر مرد رو. ولی خب به خودم گفتم ، بی خیال .. منه جَوون برای یه پیرمرد شاخ شکسته عرض اندام کنم که چی بشه ؟ ولش کن ... روزگار ، خودش دهن این آدما رو ساییده.

این روز ها به ما ها گذشت ،
اما الان معلم ها باید ازخیلی فیلتر های بیشتری رد بشن برای تدریس.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
واقعا قدیم ها مدارس بد بود، خیلی خیلی بد. کتک زدن روال معمول بود و اگر کسی نمی زد باید تعجب می کردی! معلم ها عصبی بودند؛ اکثرشون مشکلات مالی بسیار شدید داشتند و حکومت بهشون پول نمی داد. بندگان خدا به زور نیازهای اولیه شون برآورده می شد. الان ظاهرا بهتره...

چیزهایی که یادم میاد:

- روز اول مهر سال اول ابتدایی من توی صف کلاس اولی ها ایستاده بودم. یه ناظم داشتیم به اسم آقای تنهایی، کچل و چاق و درشت. یک دفعه نمی دونم چی شد که یکی از بچه های کلاس چهارم رو سر صف گرفت به باد کتک! یاد اون ضربات می افتم اصلا باورم نمیشه که یه بچه ابتدایی چطور اون کتک رو بدون هیچ عارضه ای تحمل کرد! دستش رو می برد تا جایی که می تونست بالا و با تمام زورش روی سر و گردن بچه می آورد پایین! اولین خاطره من از مدرسه و سیستم آموزشی... 🤦‍♂️

- چهارم ابتدایی ما هفت تا کلاس چهارم داشتیم، از چهار یک تا چهار هفت. پنج تا از معلم هاش خوب بودند و دو تاشون به اسم خانم حقیقی و خانم فولادگر خیلی خیلی بد! یک عالم بچه ده یازده ساله استرس شدید داشتند که یه موقع توی کلاس این دو تا نیافتن! من افتادم چهار هفت، کلاس خانم غلامی که یکی از مهربون ترین معلم ها بود. در طول سال یک بار یه دو ساعت خانم حقیقی به جای معلم مون اومد سر کلاس، که دیدیم خیلی هم بد نیست و فقط جدی و سخت گیره و بچه ها بدشون میاد. یه بار هم خانم فولادگر اومد سر کلاس مون که اون خیلی بد بود. چادری و حزب اللهی شدید تیپ سیبیلو و ...، سلام می کردی فحش می داد و می گفت غلط کردی به من سلام می کنی! نیم ساعت آخر کلاس دستور داده بود کل کلاس دست به سینه بشینند. دست هامون درد گرفته بود وقتی زنگ خورد! 😭

- راهنمایی یه معلم ریاضی داشتیم که بچه ها خیلی دوستش داشتند، چون واقعا دلسوز بود و ریاضی رو هم عالی درس می داد. اون هم گاهی می زد، ولی عمدتا از سر دلسوزی. یک بار نمی دونم چطوری شد یه دفعه قاطی کرد یکی از بچه های تخس کلاس رو که پنجاه بار در مقابلش کظم غیظ کرده بود، گرفت به باد کتک! له و لورده کرد بیچاره رو زیر شاید 50-40 تا مشت و لگد! معلم های خوب هم می زدند. اصلا مد بود اون موقع...

- دبیرستان کتک کاری خیلی کمتر بود، و فکر می کنم علتش هم ترس معلم ها از پسرهای بزرگ تر و پر زور تر بود. نه این که معلم ها بهتر شده باشند.

- یه نکته بارز که دلم می خواد بگم، اهمیت خیلی پایین درس پرورشی از اول ابتدایی تا آخر دبیرستان بود. معلم پرورشی تقریبا همیشه کسی بود که برای اهداف خاص سیاسی استخدام شده بود و آنتن معلم ها بود. به جای این که یه روانشناس بگیرند که به بچه ها آموزش بده و روی موارد مشکل دار کار کنه. در نتیجه زنگ های پرورشی همیشه ما ول بودیم توی حیاط، و این یکی از دلایل جمعیت میلیونی قانون شکن و مریضیه که الان توی نسل های ما در مملکت داره ول می چرخه برای خودش. شاید خیلی مهم تر بود که آموزش و پرورش خروجی اش کسی باشه که از چراغ قرمز رد نشه، به جای این که خروجی اش سینوس 30 درجه و فرمول اتانول رو بلد باشه.

- معلم های خوب هم زیاد داشتیم. معلم خوب واقعا فرشته است و بسیار توی شکل گیری شخصیت بچه ها تاثیر می ذاره. همه شون هم بعد از سی سال کار دلسوزانه بازنشسته میشن و بعد هم می افتن می میرند و هیچ کس نمی فهمه چه خدمت فوق العاده ای به هزاران نفر آدم کردند.

====================
این فیلم هم در مقایسه بین اول مهر ما و ژاپنی ها این چند روزه زیاد این ور و اون ور فوروارد میشه. باحاله، راست هم میگه. 🤣

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
فکر کنم کارخونه این محصول با آموزش پرورش قرارداد داشت:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
من اینقد معصوم و دوس داشتنی بودم که یه بار معلم گرفت همه کلاسو فلک کرد تو حیاط، نزدیک ۳۰ تا بودیم اما فقط منو فلک نکرد چون معصومانه گریه میکردم 😭
کلاس سوم ابتدایی بودم، هنوزم خوب یادمه که بچه ها رو بست به نیمکت و با تسمه یک یکیشون رو زد

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من اینقد معصوم و دوس داشتنی بودم که یه بار معلم گرفت همه کلاسو فلک کرد تو حیاط، نزدیک ۳۰ تا بودیم اما فقط منو فلک نکرد چون معصومانه گریه میکردم 😭
کلاس سوم ابتدایی بودم، هنوزم خوب یادمه که بچه ها رو بست به نیمکت و با تسمه یک یکیشون رو زد
shegefta.png

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
واقعا قدیم ها مدارس بد بود، خیلی خیلی بد. کتک زدن روال معمول بود و اگر کسی نمی زد باید تعجب می کردی! معلم ها عصبی بودند؛ اکثرشون مشکلات مالی بسیار شدید داشتند و حکومت بهشون پول نمی داد. بندگان خدا به زور نیازهای اولیه شون برآورده می شد. الان ظاهرا بهتره...
الان خیلی بدتره!
من دوران دبیرستان یادمه لیست حقوق معلم هامون رو دیدم کمترین ش حدود ۱۲۰۰ بود که اون زمان معادل یه سکه بود.
الان خودم معلم شدم. حقوق ما بدون کسری حدودا ۳۸۰۰ هست که میشه معادل یه ربع سکه!
ربطی به مشکلات مالی نداره. بیشتر به روحیه افراد بستگی داره.
اوایل سال من یه شهر دوری کلاس میرفتم که بچه ها فوق العاده شر بودن.
انقدر اذیتم کردند سر یکی شون داد زدم بشین! فقط یه داد زدم!
کل روز حالم خراب بود.
تو راه برگشت هم لاستیکم ترکید و چپ کردم و حقوق یکسال رو ضرر کردم 😁

kia110

Registered User
لایک‌ها
607
الان خیلی بدتره!
من دوران دبیرستان یادمه لیست حقوق معلم هامون رو دیدم کمترین ش حدود ۱۲۰۰ بود که اون زمان معادل یه سکه بود.
الان خودم معلم شدم. حقوق ما بدون کسری حدودا ۳۸۰۰ هست که میشه معادل یه ربع سکه!
اوایل سال من یه شهر دوری کلاس میرفتم که بچه ها فوق العاده شر بودن.
انقدر اذیتم کردند سر یکی شون داد زدم بشین! فقط یه داد زدم!
کل روز حالم خراب بود.
تو راه برگشت هم لاستیکم ترکید و چپ کردم و حقوق یکسال رو ضرر کردم 😁
معلم ابتدایی؟کمه واقعا(اگرچه حقوق کارگر زحمتکش هم همینه)یعنی مجموع دریافتیتون در ماه 3800 هست؟
بنظرم مقایسه با قیمت سکه درست نیست و قیمت طلا و خونه و ماشین و یسری چیزها بیشتر از میانگین تورم و توقع ملت بالا رفته.

دوستان قبول دارین معادلات دنیای ما چپکیه
:giggle:
یعنی غالبا اینطوریه که:کار هرچی پرزحمتتر حقوقش کمتر! هرچی سختتر بی ارزشتر! و اینکه هرچی درستکار و صادقتر عقبتر! هرچی زورمند و زورگوتر محترمتر! هرچی..
اصلا یه وضعی:censored: اینه که سیستم اموزشی مرخصه،البته سیستم اموزشی دنیا یچیز تو همین مایه هاست حالا اینجا یمقدار بدترترترتر:sneaky:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
خوب ادبش کرده بودن تو ابتدایی
ما یه ناظم داشتیم با یه همکلاسی سفید و تپل مپل خیلی خوب بود. شده بود دست راست **** و کرده بودش مسئول
زنگ آخر خودش میبرد و میرسوندش
دوتایی باهم میرفتن آزمایشگاه رو مرتب میکردن

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
معلم ابتدایی؟کمه واقعا(اگرچه حقوق کارگر زحمتکش هم همینه)یعنی مجموع دریافتیتون در ماه 3800 هست؟
بنظرم مقایسه با قیمت سکه درست نیست و قیمت طلا و خونه و ماشین و یسری چیزها بیشتر از میانگین تورم و توقع ملت بالا رفته.

دوستان قبول دارین معادلات دنیای ما چپکیه
:giggle:
یعنی غالبا اینطوریه که:کار هرچی پرزحمتتر حقوقش کمتر! هرچی سختتر بی ارزشتر! و اینکه هرچی درستکار و صادقتر عقبتر! هرچی زورمند و زورگوتر محترمتر! هرچی..
اصلا یه وضعی:censored: اینه که سیستم اموزشی مرخصه،البته سیستم اموزشی دنیا یچیز تو همین مایه هاست حالا اینجا یمقدار بدترترترتر:sneaky:
نه دبیر زبان هستم. راهنمایی و دبیرستان.
من کسری زیاد دارم و دریافتیم خیلی پایین ه. ولی با سابقه من بله اگه متاهل باشی بدون کسری همینقدر دریافت میکنید. مجرد باشی از این هم کمتر حدودا ۳۵۰۰

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
الان خیلی بدتره!
فکر کنم من خیلی قبل تر از شما رو دارم میگم.

یه دوستی دارم که پدر و مادرش هر دو معلم بودند. طبق حرف های ایشون در دهه 60 و 70 دریافتی یه معلم خیلی کمتر از یه کارگر یا کارمند با پایه حقوق بوده و خانواده یه جورایی با وجود شاغل بودن هر دو والدین، باز هم با تدریس خصوصی پدر تا آخر شب یه نون بخور و نمیری داشته در اون زمان. شاید مثلا یک سوم یا یک چهارم یه کارمند یا کارگر می گرفتند پدر و مادرش. الان لا اقل بیشتر معلم ها از حداقل حقوق بیشتر دریافتی دارند...

زمان رفسنجانی وضع معلم ها افتضاح بوده. نمی دونم می گفت زمان خاتمی این قضیه درست شد یا زمان احمدی نژاد (فکر کنم می گفت احمدی نژاد این قضیه رو درست کرد).
روحیه افراد مطمئنا یه فاکتوره، ولی خوب در ابعاد کلان هم نمیشه از چندصد هزار نفر آدم انتظار داشت که بهشون کمتر از کارگر حقوق بدی و برات درست کار کنند. واقعا فاجعه بوده وضعیت معلم ها در قدیم...

Last edited:

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
فکر کنم من خیلی قبل تر از شما رو دارم میگم.

یه دوستی دارم که پدر و مادرش هر دو معلم بودند. طبق حرف های ایشون در دهه 60 و 70 دریافتی یه معلم خیلی کمتر از یه کارگر یا کارمند با پایه حقوق بوده و خانواده یه جورایی با وجود شاغل بودن هر دو والدین، باز هم تدریس خصوصی پدر تا آخر شب یه نون بخور و نمیری داشته در اون زمان. شاید مثلا یک سوم یا یک چهارم یه کارمند یا کارگر می گرفتند پدر و مادرش. الان لا اقل بیشتر معلم ها از حداقل حقوق بیشتر دریافتی دارند...

زمان رفسنجانی وضع معلم ها افتضاح بوده. نمی دونم می گفت زمان خاتمی این قضیه درست شد یا زمان احمدی نژاد (فکر کنم می گفت احمدی نژاد این قضیه رو درست کرد).

روحیه افراد مطمئنا یه فاکتوره، ولی خوب در ابعاد کلان هم نمیشه از چندصد هزار نفر آدم انتظار داشت که بهشون کمتر از کارگر حقوق بدی و برات درست کار کنند. واقعا فاجعه بوده وضعیت معلم ها در قدیم...
درسته موافقم.
الان هم همونطور که میزان حقوق رو گفتم معلم ها از اکثر کارگران هم دریافتی کمتر دارند.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
دقت کردید @MihanV تو تاپیک شرکت نکرده ؟
نکنه به سبک سید دلها درس خونده :O

ما یه مشت سربازیم فوق لیسانس بزرگترین دانشگاه کل ایران
منظورم خیابونه تحصیلات نه من جدولو به نیمکت ترجیح دادم
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,704
کلاس اول ابتدایی یه زنه معلممون بود با گوش بلندم کرد برد پای تخته گفت الفبا رو بنویس تا این اسکناس 50 تومنیه رو جایزه بهت بدم . بعد که نوشتم بدون اینکه چیزی بگم خودش برگشت به مسخره گفت الان فکر کردی بهت این پوله رو جایزه میدم ههههه برو بشین سرجات و کل کلاس به تمسخر معلمه خندیدن 😐 رسما مدرسه های ما تیمارستان بود!

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
کلاس اول ابتدایی یه زنه معلممون بود با گوش بلندم کرد برد پای تخته گفت الفبا رو بنویس تا این اسکناس 50 تومنیه رو جایزه بهت بدم . بعد که نوشتم بدون اینکه چیزی بگم خودش برگشت به مسخره گفت الان فکر کردی بهت این پوله رو جایزه میدم ههههه برو بشین سرجات و کل کلاس به تمسخر معلمه خندیدن 😐 رسما مدرسه های ما تیمارستان بود!
ابتدایی. دانش آموزایی که شلوغ کاری میکردن
پشت لباسشون یه برگه به شکل و شمایل تابلو ورود ممنوع میچسبوندن " بی انضباط " و توی مدرسه طرفو چرخ میدادن.
----
من خودم توی مدرسه سما، زنگ تفریح طالبی های خانوم معلم روی تخته سیاه کشیده بودم با یه نفر دیگه./ با خط کش فلزی تنبیه شدم
آخر سال هم پروندمو دادن. مدرسه دولتی ته شهر ثبت نام کردم و اونجا با چالش ها و عجایب نوینی آشنا شدم
---------

بالا