برگزیده های پرشین تولز

مقابله با کالاهای بی کیفیت

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
دوستان عزیز بیایید با کالاهای بی کیفیت مبارزه کنیم ما میخواهیم لیستی از بد ترین کالاهای موجود در بازار کامپیوتر ایران را تهیه کنیم هر کس چنین کالاهایی رو سراغ داره به همراه مشخصات بنویسه که من هم بعدا در وبلاگ خودم اعلام می کنم که از این به بعد مردم در موقع خرید کالا حواسشون باشه!!:happy:
دوستان از این به بعد در همین پست اول هم اعلام میکنم
1-درایوهای نوری سامسونگ (هم خودم داشتم هم خیلی ها هیچ کس ازش تعریف نمیکنه، خیلی هم مشکل ناسازگاری داره)
2-دستگاههای پلیر زی سایبر
3-دستگاههای پلیر لئونو و مارک های متفرقه شبیه کریتیو سونی و .....
4-کیس و پاورهای فوق العاده افتضاح TVM
5-کیس و پاور MEC
6-کیس و پاور Perfect
7-کیس و پاور Pascal
(در مورد پاور میشه گفت مهمترین قسمت هست چون به خیلی از قطعات میتونه آسیب بزنه)
8-هارد های مکستور و سگیت از 2007 به بعد مخصوصا سریهای آخر
9-جدیدا مانیتورهای CRT الجی
10-همه محصولات شرکت گمنام و متقلب جنروس Generous
موردی هست بگید اضافه بشه

Last edited:

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
دوستان عزیز بخش سخت افزار چرا کمک نمی کنید که این بخش را پر کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
  • انواع درايوهاي سامسونگ ( مخصوصا سي دي رامش عمر مفيد 2-3 ماه يعني شانس اوردي بيشتر عمر كنه ) .
  • كارتهاي گرافيكي جعلي با اسم برندهاي معروفي مثل galaxy,Albatron و... كه حتي پيش مياد نمايندگيهاي مجاز اين شركتها هم اين كارتها رو گارانتي ميكنن . (خودم يدونه خريدم تو كيس كه ميخواستم بزارم با فشار نسبتا نه زيادي كارت شكست :lol: )
  • پاورهايي با واتهاي كيلويي و اكثرا بدون نام و صدمه جبران ناپذير به كامپيوتر و سيستم (پاور 500 وات 8 تومن وات واقعي 200 وات :f34r: ) .
  • MP3 Player ها و فلش مموريهاي كيلويي و يا جعلي با اسمهاي عجيب و بعضا استفاده از اسمهاي بزرگي مثل سوني با عمر كم و امكان سوختگي و نابودي در زماني كم.
  • كيسها و پاورهاي TVM با ظاهري بسيار ضايع و نا استاندارد و پاورهاي تعطيل.
  • مايسهاي كيلويي با اسمهاي مختلف ( موجود در همه چيز فروشيهاي بازراهاي كامپيوتر ) .
  • درايوهاي فلاپي جعلي 3 هزار تومني با نام TDK يا سوني با قيافهايي تابلو و توليد شده از پلاستيك 8 بار بازيافت شده.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
تشخيص تقلبي بودن يك قطعه احتياج به تست و برسي اون قطعه داره . مثلا مادربردهاي ماتريكس كه توليد فاكسان هستند . يا مثلا برند گالكسي هم محصولاتش تو اورپا هم فروش ميره . نميشه بصورت كلي گفت. مگر اينكه روش تشخيص جنس ارجينال از ريمارك رو بشناسيم. اكثر قطعات الان چيني هستند به دلايل توليد ارزان تو اين كشور . مثلا هاردهاي هيتاچي هم چيني هست .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما باز هم بگيد بي كيفيت نميشه بگيد تمام محصولات اون برند بي كيفيت هستند . مثال خوبش شما در مورد همين گيگا زديد . من خودم خيلي مشگل با گيگا از قديم داشتم ولي كارتهاي گرافيكش در حد قبوله و جايزهاي بسياري برده. نميشه به صورت كلي يه برند رو زير سوال برد مگر شركتهائي مثل z-cyber كه همون زولتريكس هست كه معلوم نيست اصلا وجود خارجي داره يا نه چون سايتش كه خيلي داغونه . اگر بخواهيم تاپيك مفيدي داشته باشيم بايد با تحقيق بريم جلو كاملا علمي وعملي .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شما باز هم بگيد بي كيفيت نميشه بگيد تمام محصولات اون برند بي كيفيت هستند . مثال خوبش شما در مورد همين گيگا زديد . من خودم خيلي مشگل با گيگا از قديم داشتم ولي كارتهاي گرافيكش در حد قبوله و جايزهاي بسياري برده. نميشه به صورت كلي يه برند رو زير سوال برد مگر شركتهائي مثل z-cyber كه همون زولتريكس هست كه معلوم نيست اصلا وجود خارجي داره يا نه چون سايتش كه خيلي داغونه . اگر بخواهيم تاپيك مفيدي داشته باشيم بايد با تحقيق بريم جلو كاملا علمي وعملي .
ماتريكس رو برداشتم ولي باور كن گالكسي رو بر نميدارم چون واقعا بي كيفيته من دو تا كارت گالكسي تو يه يروز خريدم جفتش مشكل داشت البته قبل از خريدم خوده فروشنده كه اشنا بود بهم گفت اينا خيلي كارتهاي تعطيلين ولي خوب ارزون بود ديگه .
ولي يك توصيه كه براي من به اثبات رسيده هيچ ارزاني بي دليل نيست .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
حتما با اون گالاكسي كه techpowerup خيلي در موردش review مينويسه فرق داره به احتمال زياد فقط از اسمش استفاده كرده . سعيد جان كدوم مدلش رو خريدي و عكسي ازش داري ؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
حتما با اون گالاكسي كه techpowerup خيلي در موردش review مينويسه فرق داره به احتمال زياد فقط از اسمش استفاده كرده . سعيد جان كدوم مدلش رو خريدي و عكسي ازش داري ؟
عكسي ندارم ولي Geforce 5200 بود كه البته تو بازارم خيلي زياده قيافشم تا حدودي البته به يه كارت تعطيل نزديكه مشكلشم اين بود كه از همون اول كه كامپيوتر بوت ميشد عكسهاي بايوس رو راه راه نشون ميداد و بعد اين كه ويندوز ميريختي بعد از تعريف درايور كارت گرافيك ديگه شما هيچي نميديدي.البته يكيش اين مشكل رو داشت اون يكي تو بازي به مشكل خورد . البته چون فروشنده اشنا بود من كارت رو تونستم پس بدم و بعد از توبه بسيار رفتم يه XFX خريدم .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
كلا سري 5200 مشگل حرارتي شديد دارن . به احتمال زياد هم سرعت gpu هم سرعت ram اين كارت تو بايوسش درست تنظيم نشده معمولا ميان از بايوس كارتهاي ديگه استفاده مكنند و اين مشگل پيش مياد . يا هست سينك درست به gpu نچسبيده . تنها راهش كم كردن سرعت در colbit هست. ولي قبول دارم كارت خوبي نيست.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
يه چيز ديگه هم يادم اومد . مودمهاي زولتريكس جعلي كه كم هم نيستند مودمهاي با مارك AMD كه خيلي ارزون قيمت هم هستن . مودمهاي جعلي US Robotics كه اينها هم كم نيستن و مارك و برند به اين خوبي رو خراب كردن وگرنه من خودم از دوست داران US Robotics هستم , و چند مدل مودم ديگه كه اسماشون رو فراموش كردم .

كلا سري 5200 مشگل حرارتي شديد دارن . به احتمال زياد هم سرعت gpu هم سرعت ram اين كارت تو بايوسش درست تنظيم نشده معمولا ميان از بايوس كارتهاي ديگه استفاده مكنند و اين مشگل پيش مياد . يا هست سينك درست به gpu نچسبيده . تنها راهش كم كردن سرعت در colbit هست. ولي قبول دارم كارت خوبي نيست.
باشه اون گالكسي رو هم برداشتم ديگه چي .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
قبول دارم حرفت رو. ولي ميخوام مدل خاصي رو زير نظر بگيريم و بعد اعلام كنيم

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اسپيكرهاي : ميكرو لب , لكسس , راك , جنروس و... اسپيكرهاي با كيفيت نه چندان مناسب با عمر مفيد كم و البته عامل اصلي خريد قيمت ارزان و مناسب در مقابل اسپيكرهاي داراي نام و با كيفيت .

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در ضمن رمهای تقلبی Kingston رو هم اضافه کن که تقلبیش بیشتر از اصلاشه

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
در ضمن رمهای تقلبی Kingston رو هم اضافه کن که تقلبیش بیشتر از اصلاشه

تقلبی یهنی چی؟؟؟ تعبیر شما از تقل چیه؟؟ مثلا همین کینگ تقل چه ایرادی داره؟؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من هم صحبت هاي وحيد عزيز رو تاييد ميكنم. مهم چيپ رم هست و تايمينگ هاش . الان به اصطلاح رمهاي تقلبي كينگستون كه با نامهاي EXBYTE و يا BILITZ معروف هستن. اكثرا مشگلي ندارن. حتي در بعضي از مادربردها بهتر از رمهاي ارجينال APACER كار ميكنن.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
من هم صحبت هاي وحيد عزيز رو تاييد ميكنم. مهم چيپ رم هست و تايمينگ هاش . الان به اصطلاح رمهاي تقلبي كينگستون كه با نامهاي EXBYTE و يا BILITZ معروف هستن. اكثرا مشگلي ندارن. حتي در بعضي از مادربردها بهتر از رمهاي ارجينال APACER كار ميكنن.

اینم درسته...ولی من میخواستم کلی بگم...جنس اشغال از جلوی چشم همه رژه میره کسی نمیگه اینا چیه..98 در صد پاورها اشغال هستند..کسی اعتراضی کرده؟؟( مهمترین عامل خرابی سخت افزار تو ایران که گارانتی رو هم باطل میکنه)

یا کسی میگه این مودم ها و مانیتور ها از کجا میان؟؟؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اینم درسته...ولی من میخواستم کلی بگم...جنس اشغال از جلوی چشم همه رژه میره کسی نمیگه اینا چیه..98 در صد پاورها اشغال هستند..کسی اعتراضی کرده؟؟( مهمترین عامل خرابی سخت افزار تو ایران که گارانتی رو هم باطل میکنه)

یا کسی میگه این مودم ها و مانیتور ها از کجا میان؟؟؟

درسته . تو هر صنفي قطعات تقلبي هست. اصلا اگر نباشه به نظر من نميشه

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من تعبیرم از چیزه تقل اینه که کنترل کیفی نداره بی کیفیته و امکان وجود خرابی و مشکل دار بودنش وقتی میخری زیاده
شما تقلبی رو چی معنی میکنی؟؟؟

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مثلا این مودم گیگا بایت واقعا کی میدونه ساخت خود گیگا باشه یا نه؟؟؟
اخه مگه مودم 8 تومنم میشه
البته به جز آشغالاش

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مثلا این مودم گیگا بایت واقعا کی میدونه ساخت خود گیگا باشه یا نه؟؟؟
اخه مگه مودم 8 تومنم میشه
البته به جز آشغالاش
به نظر من يكي از بهترين مودمهاي اينترنال بازار مودمه گيگابايته به همه هم توصيه ميكنم مودم اينترنال كه ميخوان بخرن گيگابايت بگيرن .
يادم رفت بگم كه از AMD هم بخاطر معرفي اين مودم براي بار اول به من تشكر ميكنم .

بالا