برگزیده های پرشین تولز

مقايسه ايكيدو با كيك بوكسينگ

aidin23771

Registered User
لایک‌ها
105
به نظر شما اگر يك ايكيدو كار ماهر با يك كيك بوكس كار ماهر و هر دو هم هيكل و در شرايط جسمي مساوي مبارزه كنند كدام يك پيروز مي شود ? چرا؟

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
دوست عزیز هدف شما ازین مقایسه چیه؟؟
بهتره بدونین که شما در رزمی به دنبال چی هستین؟؟
دنبال درگیری خیابونی دفاع شخصی یا....
اونموقع میتونین یک رشته رزمی رو به راحتی انتخاب کنین
موفق باشید

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
داداش ببخشید ولی فکر میکنم این سوال یه جورایی از ریشه غلط هست به چند دلیل . اخه این دو رشته قابل مقایسه نیستن و دوم اینکه جوابی که از این جور سوالات میگیری هیچ کمکی بهت نمیکنه بحث با دلیل و مدرک نیست که بشه تو شرایط یکسان و ازمایشگاهی بهش برسی پس اطلاعاتی که میگیری بیشتر نظر شخصی و دید هر نفر نسبت به او ورزش هست و قابل استناد نیست
اگر دنبال انتخاب رشته ای سعی کن به جواب سوالات دوستی که نظر دادن برسی ( ببخشید من اسمشون رو نمیدونم چیزیم که خوندم نمیدونم درست هست یا غلط) و سعی کن ببینی هدفت چیه دنبال اینجور سوالات نباش که کدوم کدوم رو میزنه چون نتیجه نمیگیری

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
به نظر شما اگر يك ايكيدو كار ماهر با يك كيك بوكس كار ماهر و هر دو هم هيكل و در شرايط جسمي مساوي مبارزه كنند كدام يك پيروز مي شود ? چرا؟

درود بر شما .

بنده هم با نظرات دوستان موافقم .

از شما خواهشمندم چنین سوالاتی را در http://forum.persiantools.com/t32117.html مطرح کنید .

aidin23771

Registered User
لایک‌ها
105
من هدفم از این تاپیک این نبوده که بفهمم کی کی رو میزنه. ما یک باغی داریم در اطراف کرج چند وقته پیش سه نفر ریخته بودن تو باغ بغلی به زور همه چیشونو برده بودن. من میخاستم بدانم کدام رشته ی رزمی در این شرایط کاربردی تره

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
من هدفم از این تاپیک این نبوده که بفهمم کی کی رو میزنه. ما یک باغی داریم در اطراف کرج چند وقته پیش سه نفر ریخته بودن تو باغ بغلی به زور همه چیشونو برده بودن. من میخاستم بدانم کدام رشته ی رزمی در این شرایط کاربردی تره

آهان پس منظورتون اینه خب بحث جالب شد
در این چنین مواردی که افرادی مسلح به شما حمله میکنن شما باید یه دفاع شخصی کار ماهر و خوب باشید تا بتونین از خودتون محافظت کنین
یا دفاع شخصی کامل یاد داشته باشید (به غیر از سبک های دفاع شخصی ) یا اینکه رشته های دفاع شخصی رو مثه جودو جوجیتسو هاپکیدو و..... یاد داشته باشید
برای یاد گیری سبک های دفاع شخصی باید یه چند سالی وقت بزارین تا بتونین ماهر بشین که اگر خدایی نکرده یه روزی دو سه نفر جولوتون رو گرفتن و خواستن زورگیری کنن بتونین از خودتون و اطرافیانتون دفاع کنین که اگر وقت دارین خوبه ولی زمان بره
یا اینکه میتونین پیش یه استاد دفاع شخصی برین که فنون کاربردی و ساده و موثر رو به شما یاد بده نه فنونی که اجرای اونها باعث وقت زیادی بشه
و معمولا پیدا کردن چنین افرادی یه مقدار سخته ولی اگه بتونین پیدا کنین خیلی خوبه و به نفعتون هست کاری که من خودم میخوام انجام بدم...
در کل به نظر من این راه هایی بود که شما میتونین انتخاب کنین......
موفق باشید

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
آهان پس منظورتون اینه خب بحث جالب شد
در این چنین مواردی که افرادی مسلح به شما حمله میکنن شما باید یه دفاع شخصی کار ماهر و خوب باشید تا بتونین از خودتون محافظت کنین
یا دفاع شخصی کامل یاد داشته باشید (به غیر از سبک های دفاع شخصی ) یا اینکه رشته های دفاع شخصی رو مثه جودو جوجیتسو هاپکیدو و..... یاد داشته باشید
برای یاد گیری سبک های دفاع شخصی باید یه چند سالی وقت بزارین تا بتونین ماهر بشین که اگر خدایی نکرده یه روزی دو سه نفر جولوتون رو گرفتن و خواستن زورگیری کنن بتونین از خودتون و اطرافیانتون دفاع کنین که اگر وقت دارین خوبه ولی زمان بره
یا اینکه میتونین پیش یه استاد دفاع شخصی برین که فنون کاربردی و ساده و موثر رو به شما یاد بده نه فنونی که اجرای اونها باعث وقت زیادی بشه
و معمولا پیدا کردن چنین افرادی یه مقدار سخته ولی اگه بتونین پیدا کنین خیلی خوبه و به نفعتون هست کاری که من خودم میخوام انجام بدم...
در کل به نظر من این راه هایی بود که شما میتونین انتخاب کنین......
موفق باشید

ای بابا.
رفیقم هم رفیق های قدیم

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
بنظرم MMA کیک بوکسینگ پیشرفته هستش

از طرفی خیلی از فنون تکواندو و جوجیتسو در MMA مشاهده میشه

اگر مسابقاتشون رو از ماهواره دیده باشید همدیگر رو خونمال میکن

sanaz_naz080

Registered User
لایک‌ها
34
به نظر من هم این دو رشته رو نمیشه با هم مقایسه کرد
یکی از فنون درگیری نزدیک استفاده میکنه و یکی از فنون و ضربات دور
هر کاری کنی نمیشه با هم مقایسه کرد
باید ببینید شما برای چی میخوای رزمی کار کنی و از همه مهمتر شرایط بدنی و استعدادتون توی چه زمینه بهتر جواب میده

amin734mo

Registered User
لایک‌ها
561
علیرضا حیدری و اون حریف معروفش از همه لحاظ که هیچ، رشته شون هم یکیه، خب کدوم بهتره؟
بین ورزشکارای هم وزن یک رشته ورزی در یک سطح، جواب این مقایسه بعد از مسابقه معلوم میشه. اینجا هم همین طور
اما برای نتیجه قطعی باید همهشون رو با هم رو در رو کنید
مقایسه بین Intel و AMD یا Nvidia و َAti و همچنین ال جی و سامسونگ هم از این نوع مقایساته

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
تکنیک های آیکیدو رو قفل مفاصل انگشت . مچ دست آرنج مچ پا و کشکک زانو و کشاله ران خیلی میتونه ترکیبش با جوجیتسو تبدیل به یک رشته مرگبار بشن

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
برتری توی یک سبک فقط به هوشمندی و بهترین استفاده از مهارت های آموزش داده شده اون سبک در مسابقه هست تنها
بارها با سبک های دیگه در باشگاه تمرین مشترک داشتم و برتری فقط بستگی به استفاده خود هنرجوها از مهارتشون بوده بعضی بهتر بعضی ضعیف تر

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
دوستمون درست میگن
بستگی به امادگی بدنی و ذهنی خودت توی اون شرایط داره

morteza251

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
برای دعوا توی خیابون هیچ کدوم این ورزش های رزمی بدرد نمیخوره یارو رزمی کار بود کلیم ادعا داشت با لات محلمون دعوا کرد یارو چنان زدش که رزمی مزمی از کلش پرید همین خود من صد تا رزمی کار مردنی رو حریفم اصلا یه داد بزنم رزمی مزمی از کلتون میپره!!!!!!!!!!!!اخه اینم شد ورزش از خودشون صدای گربه و مار در میارن ولی با یه مشت من نقش زمین میشن

iAR11

Registered User
لایک‌ها
28
به نظر من تو یک دعوای خیابانی هیچ‌وقت یک کیک‌بوکسینگ کار نمیتونه از فنون پا استفاده کنه و تکیه‌ش روی فنون دست هست که اونم بستگی به مهارت خودش داره.
ولی یک آیکیدوکار خیلی راحت می‌تونه حمله‌ و مشت‌های کیک‌بوکسینگ‌ کار رو به دفاع و بدل تبدیل بکنه.

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
من رزمی کار نیستم ولی عین روز برام روشنه که اونی که آیکیدو بلده میزنه حریفش رو درب و داغون میکنه. کیک بوکسینگ رو مگه فقط در حد پیتر آرت یا رمی بونیاسکی بلد باشی که بتونی از پس یه آیکیدوکار معمولی بربیای!

morteza251

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
تنها ورزشی که به درد دعوای خیابونی میخوره بوکسه توی دعوای خیابونی استفاده از پا کاربرد زیادی نداره منتتهی یه بوکسور مخصوصا حرفه ایهاش توی یه ثانیه چند تا مشت میتونن میتونن بزنن

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
برای دعوا توی خیابون هیچ کدوم این ورزش های رزمی بدرد نمیخوره یارو رزمی کار بود کلیم ادعا داشت با لات محلمون دعوا کرد یارو چنان زدش که رزمی مزمی از کلش پرید همین خود من صد تا رزمی کار مردنی رو حریفم اصلا یه داد بزنم رزمی مزمی از کلتون میپره!!!!!!!!!!!!اخه اینم شد ورزش از خودشون صدای گربه و مار در میارن ولی با یه مشت من نقش زمین میشن

دوست عزیز دوره ی لات بازی و این حرفا به سر اومده دیگه گذشت اون زمانی که هرکی هر جایی که دلش میخواست اربده کشی میکرد فحش میداد اینو اون رو میترسوند
یادمه توی شیراز یه یارویی بود به اسم کوروش پیر احمد که اگه از بچه های قدیمی شیراز باشی میشناسیش بلایی سرش اوردن که پشت پیکانبار جلو همه ی مردم صدای سگ و گربه در میاورد اخرش هم خودشو و همه ی نوچه هاشو کشیدن بالای دار
دوست عزیز جسارت نباشه شما هنوز رزمی کار ندیدید یا به قول خودتون هر چی به پستتون خورده رزمی کار مردنی بوده که فقط کمربند گرفتن و دو روز رفتن باشگاه فک کردن همه رو حریفن
دوست من قصد بحث و جدل با شما رو ندارم و لطفا به جای جواب دادن بنده توی سایت ها گشته و مفاهیم بیشتری رو در مورد ورزش های رزمی و یک رزمیکار واقعی کسب کنید موفق باشید

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
دوست عزیز دوره ی لات بازی و این حرفا به سر اومده دیگه گذشت اون زمانی که هرکی هر جایی که دلش میخواست اربده کشی میکرد فحش میداد اینو اون رو میترسوند
یادمه توی شیراز یه یارویی بود به اسم کوروش پیر احمد که اگه از بچه های قدیمی شیراز باشی میشناسیش بلایی سرش اوردن که پشت پیکانبار جلو همه ی مردم صدای سگ و گربه در میاورد اخرش هم خودشو و همه ی نوچه هاشو کشیدن بالای دار
دوست عزیز جسارت نباشه شما هنوز رزمی کار ندیدید یا به قول خودتون هر چی به پستتون خورده رزمی کار مردنی بوده که فقط کمربند گرفتن و دو روز رفتن باشگاه فک کردن همه رو حریفن
دوست من قصد بحث و جدل با شما رو ندارم و لطفا به جای جواب دادن بنده توی سایت ها گشته و مفاهیم بیشتری رو در مورد ورزش های رزمی و یک رزمیکار واقعی کسب کنید موفق باشید

ممکنه بقول شما دوره ش سر اومده باشه (که اونم یه نگاه به صفحه حوادث روزنامه ها بندازی میبینی سر نیومده)، اما فرض کن توی یه کوچه خلوت توی یه محله خارج از شلوغی شهر داری راه میری دو سه تا آدم ناشناس گردن کلفت با اسلحه یا چاقو بخوان ترتیبتو بدن، خوب دیگه اونجا واسه شمایی که چند دقیقه بیشتر به پایان عمرت نمونده، چه فرقی میکنه دوره اینچیزا سر اومده باشه یا نیومده باشه؟؟؟ ایشالا واست اتفاق نیفته، ولی خدای نکرده زبونم لال وقتی اتفاق بیفته تازه متوجه میشی ای بابا اگه یه چهارتا فن دفاع شخصی بلد بودم طلوع خورشید فردا صبح رو میتونستم ببینم!
اینم فراموش نشه، اتفاقا خیلی رزمی کارها حتی اونایی که بقول شما واقعی ان و نه الکی، توی موقعیت های واقعی مرگ و زندگی از یه نوجوون فسقلی چاقو به دست زخم خوردن و حتی به بیمارستان هم نرسیدن. امثال اونی هم که گفتی توی شیراز مجازاتش کردن جمعا یک در صد از کل اینجور اوباش و اراذل رو هم تشکیل نمیدن، چون بیشترشون سریع جنایت و قتل و دزدیشون رو میکنن و تا پلیس بخواد سر برسه بگیردشون، فرار کرده ن. مگه بر فرض اونجا یه دوربین مدار بسته ای چیزی باشه و اونهام سابقه دار باشن و عکسی چیزی ازشون از قبل باشه که بشه گیرشون انداخت. که تازه اینم میشه فقط جنبه مجازات، وگرنه اون قربانی که از اینا آسیب دیده که دیگه زنده نمیشه یا اگه ناقص و معلول شده که دیگه عضو از دست رفته ش رو بدست نمیاره که.

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
تنها ورزشی که به درد دعوای خیابونی میخوره بوکسه توی دعوای خیابونی استفاده از پا کاربرد زیادی نداره منتتهی یه بوکسور مخصوصا حرفه ایهاش توی یه ثانیه چند تا مشت میتونن میتونن بزنن

همون بوکسورش هم اگه به پست آیکیدو کار بخوره مشت دوم رو ننداخته، یارو دستشو میگیره چنان میپیچونه که از آرنج از جا در میاد! شما برو تاریخچه آیکیدو و نمونه هایی مثل استیون سیگال رو ببین بعد میبینی که چیزی مثل بوکس جلوش مثل یه شوخی بچگانه میمونه تا ورزش رزمی!

بالا