nexpay

مقايسه K750 و S700

شروع موضوع توسط HAMZOOK ‏25 جولای 2005 در انجمن بایگانی

1. HAMZOOK

HAMZOOK کاربر تازه وارد

درود
    مي‌خواستم اگه مي‌شه يكي تفاوت‌ها و برتري‌هاي K750 و S700 رو براي من توضيح بده .
    كدومشون رو بخرم بهتره ؟
    و آيا اصلا ارزش قيمتشون رو دارن و بهتر نيست به جاشون يه K700 بخرم ؟
    بدرود

2. tintin

tintin Registered User

K750 يك سال جديدتره . رزولوشنش 2 مگاپيكسله . كيفيت پخش ام پي تريش خيلي بهتره
    هر دو جاوا هستند و امكان ارتقا نرم افزاري رو به شما نميده . اس 700 = 280 تومان . كي 750 = 350 تومان
    كي 750 رو بخر .

3. faridbahal

faridbahal Registered User

اول جواب سوال دوم رو بدم! اصلا قابل مقایسه با k700 نیست و اگه بودجه ات مناسبه دیگه مشکلی نباید باشه
    من مزایا و معایب s700 رو مینویسم ایشاله بقیه هم برای k750 مینویسن!!

اول اینکه قدرت پخش صداش در فایلهای mp3 ضعیف و در بقیه یه چیزی تو مایه های سرطانه
    فابش زود خش میافته
    شارژش عالیه مخصوصا وقتی یه شب تا صبح تو شارژ باشه!!!!!
    عکس گرفته شده رو 1 زوم بیشتر نمیکنه
    برنامه کاربردی نداره(جاوا هست)
    نا سازگاری با بعضی از فایلهای wav
    صدای الارم مسیج رو نمیشه عوض کرد و باید فقط از 9 تایی که خودش داره استفاده کرد
    در انتهای گوشی یه تیکه ی پلاستیکی روی قسمت شارژ و هد ست رو پوشنده در صورت استفاده زیاد از هد ست و یا زیاد به شارژ بودن گوشی این تیکه پلاستیکی حالت خودش رو از دست میده و دیگه خوب بسته نمیشه
    یه چراغ داره که وقتی به شارژ میزید روشن میشه و وقتی شارژ باطری تکمیل بشه خاموش میشه که یه نظرم امکان جالبیه
    به راحتی فریم ور اپگرید نمیشه! این کار مستلزم خریدن یه قطعه ی 40 هزار تومنی یا بردن گوشی با گارانتیه
    شیشه اش اونجوریها هم که میگن ضد خش نیست!!
    بر خلاف اعلام SE که میگه 3 تا بازی داره 2 تا داره!!(این شاید مهم نبود !! فقط گفتم در جریان باشی:lol: )
    رادیو داره که فقط در زمانی کار میکنه که هد ست وصل باشه(نمی دونم برای بقیه گوشی ها چه جوریه! اما این مسئله خیلی مسخره اس!)
    دوربین 1.3 مگاپیکسلی با کیفیت فوق العاده
    یک LED پور نور به جای فلش
    دارای یه مموری 32 مگ که تنها تا سقف 128 مگ قابل افزایشه
    همین ها فعلا به ذهنم رسید!!

4. شايان

شايان مدیران قدیمی

من عكس هاش رو كه ديدم كف كردم ! تو منظره گرفتن ... از K750 چيزي كم نداره !!! ( شايد گاهي اضافه هم بياره ! :D ) ولي تو عكس هاي نزديك ( اسمش ماكرو بود ؟!؟! ) هيچ حرفي براي گفتن نداره ... در عوض K750 تو اين عكس ها تازه خودش رو نشون ميده كه چه چيز خفنيه !!!! :blink:

5. faridbahal

خوشم میاد مثل خودمی!!:lol: از وقتی xplod دعوام کرد دیگه جرات نمیکنم ماکرو بگیرم! برای همینم اسمشو خوب یاد گرفتم:lol: :lol: :lol:
    s700 لنزش رو یه چیزی تو مایه های! cmos (احتمالا!) میگن که انگار چیزیه که تو دوربینهای دیجیتال استفاده میشه!!! xplod بیاد خودش توضیح میده!

6. Niaz

Niaz مدیر بازنشسته

فريد جان لنز نه ، سنسور .

سنسور S700 از نوع CCD هست

xPlod بياد فرق CMOS و CCD رو بگه ؟ :( من اينجا چيكاره ام ؟ :( يعني ما بريم بوق بزنيم ديگه ؟ [​IMG]

:rolleyes: :rolleyes: :blush: :blush: :D :D :D :D :D

با اجازه xPlod عزيز خيلي خلاصه توضيح ميدم

CCD و CMOS هر دو سنسوري هستند كه مانند فيلم عكاسي حساس به نور هستند و براي ثبت تصوير (نور) از اونها استفاده ميشه

CCD مخفف كلمات Charge Coupled devices هست ، هر CCD از هزاران فتوسايت تشكيل شده كه ميشه اونها رو به سلول هاي كوچك خورشيدي تشبيه كرد . اين فتوسايت ها نور رو به الكترون تبديل ميكنند و شارژ اكتريكي هر فتوسايت توسط يك مبدل Analog to Digital Converter به يك واحد ديجيتال تبديل ميشه و نهايتا اين كد هاي ديجيتال عكس رو تشكيل ميدند ... مراحل ساخت CCD ها بسيار سخت و با صرف هزينه هاي بيشتري هست

CMOS مخفف كلمات Complementary Metal Oxide Semiconductor هست , اين سنسور ها مراحل ساخت خيلي ساده تر و ارزانتري دارند ...

براي تبديل نور به الكترون CMOS ها هم مانند CCD عمل ميكنند با اين تفاوت كه در CCD تبديل شارژهاي الكتريكي يك رديف از فتوسايت ها در انتهاي رديف توسط مبدل Analog to Digital Converter براي هر پيكسل انجام ميگيره ، در حالي كه در CMOS هر پيكسل به طور مجزا داراي چندين ترانزيستور هست كه اين عمل رو به طور اختصاصي براي هر پيكسل انجام ميدن ...

پيشتر گفته ميشد كه CCD ها كيفيت تصويري بالاتري دارند چون نرخ نويزشون كمتره و حساسيت بيشتري نسبت به نور دارند و در CMOS چون هر پيكسل داراي چندين ترانزيستور هست بنابر اين بسياري از فتون هاي نوري به جاي اينكه به فتوديود ها بخورند به ترانزيستورها برخورد ميكنند و در نتيجه CMOS ها حساسيت كمتري به نور دارند ...

ولي با گذشت زمان خلاف اين گفته ثابت ميشه , امروزه شركت كانن در قويترين و حرفه اي ترين دوربينهاش كه دوربين هاي DSLR اين شركت نظير 1Ds و 20D و ... هستند از سنسور هاي CMOS ساخت خودش استفاده ميكنه در حالي كه شركت رقيب (نيكون) در دوربين هاي حرفه اي خودش از CCD هاي ساخت شركت سوني استفاده ميكنه و نكته اصلي اينجاست كه كيفيت دوربين هاي Canon نه تنها پايين تر نيستند بلكه در خيلي از شرايط از دوربين هاي همتاي خودش كه ساخت شركت Nikon و داراي سنسور CCD هستند بهتر عمل ميكنند .

7. xPlod

xPlod مدیر بازنشسته

آدم این تاپیک های مفرح رو میبینه روحش شاد میشه.
    :blink: :blink:
    فرید یه چی می دونست که تو رو صدات نکرد :D

آقا شوخی کردم، نیاز حق استادی گردن ما داره، اگه نیاز نبود من الان فرق موبایل دوربین دار رو با نوکیا 6600 نمی دونستم.

8. Niaz

Niaz مدیر بازنشسته

اينم از اون حرفاست ها :D

در اصل xPlod حق استادي گردن ما داره ، استاد يه نوشابه باز كنم براتون ؟ :D

9. SherlockHolmes

SherlockHolmes کاربر قدیمی پرشین تولز

اي بابا من اعتراف ميكنم كه هردو شما استاداني بيش نيستيد!!:blush: وحق پدري بر گردن اين سايت دارين!!!:blink:

در ضمن پيشنهاد ميكنم يه زير بخش براي k750 و مواردش بزنيد!!;) :lol:

10. شايان

شايان مدیران قدیمی

دوستان هر سوالي تو اين مايه ها داشتيد از من و فريد بپرسيد !!! ( خودتون ميدونيد كه چه قدر اطلاعات داريم تو اين مايه ها ! :blush: ) اين xPlod و نياز هم از من و فريد ياد گرفتن ! اگر ميبينيد گاهي بعضي چيز ها رو نميتونيم بگيم ... ماله حافظه ضعيفه ... وگرنه ميدونيد كه بلديم !!! ( اون اسمايليه تو ياهو كه سوت ميزنه )

11. HAMZOOK

HAMZOOK کاربر تازه وارد

خوب با تشكر از شما مي‌خوام بگم اگه مي‌شه ما رو تنها بذارين !
    اوپس اين مال اين جا نبود !
    با تشكر از شما ولي من نفهميدم حالا بالاخره كيفيت دوربين K750 بهتره يا دوربين S700 ؟
    سوال ديگه اين كه S700 براي صحبت كردن بايد حتما زيرش رو باز كرد ؟
    ضمنا من ديروز جمهوري قيمت مي كردم قيمت هردوشون بالاي 300 بود . ولي اين جا يه قيمت ديگه گفتين چه جوريه !؟

يه سوال بي ربط ديگه شايد جاش اين جا نباشه .
    اين W800 چيه كه اين قدر هواخواه داره ؟

12. tintin

tintin Registered User

1 - دوربين K750 كيفيتش بهتره
    2 - درست نمي دونم ولي فكر نكنم حتما بايد بازش كرد
    3 - قيمتها مختلفه عزيز بايد بگردي تا يك قيمت ارزون پيدا كني

4 - w800 همون K750 است كه mp3 رو با كيفيت واكمن پخش ميكنه و طراحيش اسپرت تره و در ضمن نفس من بيده :D

13. avajang.com .leftjee.ir.right
  14. meli

meli Registered User

k750 رو امروز قیمت کردم
    340

15. Niaz

Niaz مدیر بازنشسته

دوربين K750 كيفيت بهتري داره
    نيازي به باز كردن نيست
    W800 اولين گوشي واكمن جهان هست كه حتي ميتونيد با خاموش كردن خاصيت تلفن بودن گوشي فقط از واكمن استفاده كنيد ، و يا هر دو باهم

16. KASHANWEB

KASHANWEB Registered User

ببخشید که جاش اینجا نیس ولی:
    کا 700 آیا امکان زوم هنگام عکسبرداری رو داره؟

17. KASHANWEB

KASHANWEB Registered User

یه سئوال دیگه
    این w800 قیمتش چنده؟

اومده اصلن؟

18. faridbahal

ای بابا من دیشب کلی چیز نوشتم! بعد اینترتم تموم شد!!!:D
    نیاز جان من کوچیک شمام! ولی فکر نمیکردم به اینجا سر بزنی! بعدش دیدم دارین نوشابه میخورین مزاحم نشدم:D
    در مورد ccd من هر جا دیدم اینو یه امتیاز برای s700 گفته بودن و اینکه از cmos بهتره! این سلیقه ایه یا اینکه جدا یکی بهتره؟!
    حدس میزدم دیگه اینقدر ارزون نشده باشه!!!! اخه 280 که دیگه خیلی نامردیه!
    من اینو در مورد s700 گفتم اگه منظورت همینه باید بگم بله! اونم از نوع خفن!

در من شایان جان اینجا در سطح ما نیست! ما باید بریم فرومهای خارجی:D :lol:

19. شايان

شايان مدیران قدیمی

اره بابا ! من كه همين الان خارجم ! :D براي همين دوستاني كه ايران هستن ... اين w800 اومده !؟ اگر اومده ... چنده ؟

20. azadiphone

azadiphone Registered User

از گمرگ مهرآباد در حال ترخيصه و قيمت فروش براي مصرف كننده حدود 550 الي 590 خواهد بود( به احتمال زياد مانند 750 خيلي سريع قيمتش سقوط كنه) . در قشم رويت شده به قيمت 525 تومان. ببخشيد فقط در همين حد اطلاع دارم

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal