برگزیده های پرشین تولز

مقايسه Nokia 6230i با Siemens CX75

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
رفقا من تاپيك هايي رو كه در مورد Siemens CX75 در اون صحبت شده بود ، خوندم . ولي متاسفانه در هيچكدوم نتيجه گيري كامل و تعيين كننده اي نشده بود .
به همين خاطر يه تاپيك جدا زدم تا تكليف اين گوشي بهتر معلوم بشه و بفهمم بالاخره در كلاس خود و در اين محدوده قيمت انتخاب معقولي هست يا نه .
لطفا حرفهاي متعصبانه روكنار بذاريد و در مورد تجربه شخصي و مسائل فني گوشي ها صحبت كنيد نه چيزديگه .

siemens-cx75-00.jpg

nokia-6230i-00.jpg

------------------------------------------------------------------
ابعاد و وزن گوشي ها
------------------------------------------------------------------

CX75

Weight 98 g
Dimensions (L x W x H) 112 x 48 x 19 mm
Display TFT, 132 x 176 pixels, 262.144 colors

6230i

Weight: 99 g (including battery BL-5C)
Dimensions: 103 mm x 44 mm x 20 mm, 76 cc
Supports up to 65,536 colors within 208 x 208 pixels

------------------------------------------------------------------------
قابليتهاي Multimedia
-------------------------------------------------------------------------

CX75

Video/Audio playback
Video supported formats Video supported formats? 3GP (w/ audio in AMR-NB) / MPEG 4 (no AAC audio)
Audio supported formats MP3, AAC (+)
Camcorder
Supported formats 3GP (w/ audio in AMR-NB)
Resolution QCIF (176 x 144pixels)
Frames 15 fps
Viewfinder through display
Resolutions 1.3 megapixel

6230i

Multimedia
Integrated video player for download and playback or for streaming: (3GPP, H.263 video, MPEG-4, and AMR)
Music player supports AAC, MP3, and M4A formats
Video encoding and playback in QCIF format with sound
Use AAC/MP3 tracks for ringing/game/alert tones, as well as MIDI/polyphonic tones
FM stereo radio
AMR, the 3GPP speech codec, provides noticeably improved sound quality

Integrated Digital Camera
1.3 megapixel camera (image size 1280x1024 pixels)
Record video in the 3GPP QCIF video file format (H.263 video and AMR or AAC voice for improved sound)
Record up to one hour of video - depending on the amount of memory available on the phone or MMC
Print images directly from the phone over a Bluetooth™ connection or using an MMC (depending on the printer)

-------------------------------------------------------------------------
SAR
------------------------------------------------------------------------

CX75 : 0,613 W/kg
6230i : 0,70 W/kg

---------------------------------------------------------------------------
Connectivity
-----------------------------------------------------------------------

CX75

IrDA
WAP 2.0
MMS
GPRS class 10
Integrated mail client
Over the Air interface
USB/RS232 synchronization with PC, mail program data synchronization organizer and phone book
Bluetooth
SyncML

6230i

WAP 2.0 over GPRS/EDGE,XHTML
GPRS (4+1, 3+2 - class 10)
EDGE (up to 236.8 KB/s, class 10, 4+1, 3+2)
IrDA
HSCSD
bluetooth
Pop port Interface
SyncML
Email
USB Port

-------------------------------------------------------------
Memory
------------------------------------------------------------

CX75

Call log of last 100 missed, incoming and outgoing calls
Memory is shared dynamically between all the applications, totally about 8 MB.
RS-MMC changeable cards
Several numbers for a name in the phone book
Users' groups, up to 5, 3 editable, and two not (others, received). An icon and a call signal may be assigned to a group.
Anniversary and birthday memos

6230i

Phone book memory for 1000 names, 3 phone numbers and one text field for a name. Memory is shared dynamically, that means having less than 1000 names you can store up to 5 numbers and 4 text fields for a name . Users' groups.
Memory for 150 SMS and 50 graphical messages (memory is also dynamical, the number of SMS may increase at the decrease of a number of graphical ones)
Calendar memory for from 100 to 250 entries depending on their length
Call log of last 10 incoming, outgoing and missed calls.
Memory for MMS (max 100 KB per a message), ringing tones (20 in Gallery, all erasable), images (10 are preset), Java applications (up to 128 KB for an application)
32 MB of memory are dynamically shared by all the applications
ММС card expansion slot

----------------------------------------------------------------------
Call management, ringing tones
----------------------------------------------------------------------

CX75

Vibrating alert
Polyphony, 40-tones
Fast dialing for 8 numbers
Automatic redialing (max 10 attempts)
Voice codes - EFR, HR, FR, AMR
Users' profiles
Integrated speakerphone

6230i

Vibrating alert
20 polyphonic and 11 monophonic melodies
16-tones polyphony
Integrated speakerphone
Fast dialing for 9 numbers
Automatic redialing (max 10 attempts)
Automatic and manual network selection
Voice dialing for 25 numbers, up to 16 voice commands

----------------------------------------------------------------------------
حالا دوستاني كه تجربه كار با اين گوشي ها رو دارن يا اطالاعات بيشتري دارن ، خيلي ممنون مي شم كه به سوالات من جواب بدن :

1- 6230i كارت حافظه MMC حداكثر تا 512 مگابايت مي خوره .
CX75 كارت حافظه RS-SD مي خوره ، ولي مقدار حداكثرش رو پيدا نكردم .. حداكثر چقدره ؟

2- كيفيت پخش mp3‌ كدوم يكي بهتره ؟ چه با هدفون ، چه با اسپيكر تنها ؟
mobile -review از كيفيت پخش CX75 تعريف كرده بود و اون رو با K750 مقايسه كرده بود . كسي تست كرده ؟

3- كيفيت LCD كدوم يك بهتره ؟
من با samsung e530 كه كار كردم به نظرم كيفيت رنگ ها فو العاده بود ، آيا اختلاف تعداد رنگهاي lcd اين دو گوشي هم چشمگير هست يا نه ؟

4- siemens هاي جديد كه مثل nokia ها مشكل رجيستري در شبكه رو ندارن ؟ و در آنتن دهي مشكل پيدا نمي كنن ؟

5- كيفيت عكاسي و فيلم برداري كدوم بهتره ؟

لينك هاي مربوط به گوشي ها رو نيز مي ذارم :

[URL="http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1087&idPhone1=1099"]مقايسه دو گوشي در سايت gsmarena[/URL]

[URL="http://www.benqmobile.com/cds/frontdoor/0,2241,hq_en_0_89750_rArNrNrNrN_variation%253A-5_pageType%253ATechnical%2Bdata_imagePos%253A0,00.html#content"]مشخصات CX75 از سايت اصلي[/URL]

[URL="http://nokia-asia.com/nokia/0,,71398,00.html"]مشخصات 6230i از سايت اصلي[/URL]

[URL="http://www.mobile-review.com/phonemodels/siemens/siemens-cx75-en.shtml"]مشخصات CX75 از سايت Mobile review[/URL]

[URL="http://www.mobile-review.com/phonemodels/nokia/nokia-6230i-en.shtml"]مشخصات 6230i از سايت mobile review[/URL]

[URL="http://www.mobile-review.com/review/siemens-cx75-m75-en.shtml"]review CX75 ( Mobile review )[/URL]

[URL="http://www.mobile-review.com/review/nokia6230i-en.shtml"]review 6230i ( mobile review)[/URL]

[URL="http://www.gsmarena.com/siemens_cx75-review-39.php"]review cx75 ( gsmarena)[/URL]

[URL="http://www.gsmarena.com/nokia_6230i-review-35.php"]review 6230i ( gsmarena)[/URL]

amir4412

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام. من که خودم زیمنس رو پیشنهاد می کنم.
چون از همه نظر حرفه ای ترین و راحت ترین گوشی که تاحالا باهاش کار کردمه!
حتی اگه مثلا تصمیم گرفتی که firmware گوشیتو update کنی به راحتی آخرین نسخشو از خود سایت زیمنس می تونی بگیری
مانیتورش هم تفاوت زیادی داره به دلیل بیشتر بودن تعداد رنگ
RS-MMC الان تا 1 گیگ هم فکر کنم که اومده

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
چاکر داش جکی . بدون هیچ تعصبی میگم :
شما چرا سراغ K750i نرفتی ؟ از هر نظرذ بهتر از این دو تا گوشیه ؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مخلصم داش تن تن .
بابا من از اولين باري كه اين k750i رو ديدم تو كفش موندم .
نمي خوام اونقدر خرج كنم . حدود 250 جا ، پايين تر بشه بهتر .

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کوچیک جکی خان.

منم با هیچ کدوم این دو گوشی کار نکردم اما:

6230 از اون گوشی هایی بود که هر کی خرید پشیمو نشد. البته 6230i به مراتب بهتره از 6230

ولیکن چند تا نکته.
کیفیت صدا و پخش mp3 زیمنس خوبه و نوکیا هیچ گوشی نداره که بدون عیب mp3 پخش کنه. 6630 رو هم که همه تعریف میکردن من گوش دادم هیچ چیز خاصی نبود و حتی به مدل های قدیمی زیمنس هم نمیرسید.
هر چند که این گوشی ها رو نمیشه به عنوان mp3 player به حساب آورد به دلیل مصرف باطری زیاد.

در مورد دوربین هم من عکسی از این مدل زیمنس ندیدم ولی دوربین 6230i هم چیز آنچنانی نیست.

فقط به همین دو گوشی علاقه داری ؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
مخلصم داش تن تن .
بابا من از اولين باري كه اين k750i رو ديدم تو كفش موندم .
نمي خوام اونقدر خرج كنم . حدود 250 جا ، پايين تر بشه بهتر .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- 6230i كارت حافظه MMC حداكثر تا 512 مگابايت مي خوره .
CX75 كارت حافظه RS-SD مي خوره ، ولي مقدار حداكثرش رو پيدا نكردم .. حداكثر چقدره ؟

2- كيفيت پخش mp3‌ كدوم يكي بهتره ؟ چه با هدفون ، چه با اسپيكر تنها ؟
mobile -review از كيفيت پخش CX75 تعريف كرده بود و اون رو با K750 مقايسه كرده بود . كسي تست كرده ؟

3- كيفيت LCD كدوم يك بهتره ؟
من با samsung e530 كه كار كردم به نظرم كيفيت رنگ ها فو العاده بود ، آيا اختلاف تعداد رنگهاي lcd اين دو گوشي هم چشمگير هست يا نه ؟

4- siemens هاي جديد كه مثل nokia ها مشكل رجيستري در شبكه رو ندارن ؟ و در آنتن دهي مشكل پيدا نمي كنن ؟

5- كيفيت عكاسي و فيلم برداري كدوم بهتره ؟
1 - دقیقا مقدار حداکثر رو جای خاصی نیاورده چون خداییش خودت هر سوراخ سمبه ای رو که بوده دیدی
21.gif
اما می دونم
که تا 512 رو خواهد خورد
2 - متاسفانه من این مورد رو تست نکردم ولی باید هر دوشون کیفیت خوبی داشته باشند . واضح تر بگم با هم برابرند
چون نه 6230i اونقدر ضعیفه و نه cx 75 اونقدر قوی ! ( البته واقعا هر دو صدای خوبی دارند ) هدفونشون هم که خوبه
چون دیگه کاملا استرسوئه . اما در مورد بلندگوش باید بگم ماله CX75 از 6230i خیلی که نه ولی بزرگتره و این نشون میده
صدای بهتر و فراگیرتری خواهی داشت
3 - قطعا فرق خواهند داشت . هر چند جزئیه و سر این تو انجمن موبایل یکبار هم بحث شده بود ولی مطمئنا فرق چشمگیری
خواهند داشت
4 - من چون این گوشی رو در بازار هم دیدم بعید بدونم مشکل کلی داشته باشه ولی از نظر آنتن دهی من یک cx 65
داشتم ، خداییش خیلی خوب آنتن می داد
5 - عکاسی رو مطمئنم هر دو گوشی با هم کیفیتی مساوی دارند . و اما در مورد فیلمبرداری :
فعلا روی هیچ موبایلی برای فیلمبرداری حساب نکن
21.gif
همشون عین هم فیلم می گیرند ولی در نتایج حاصله در اکثر
اوقات 6230i بهتر فیلم میگیره

راستی یک نکته من اطلاعات خیلی کاملی درباره این گوشیها ندارم اما تا جایی که توانم رسید و بلد بودم سعی کردم
جوابتو بدم ، چون واقعا من در بین بر و بچه های فروم به شما ارادت خاصی دارم و یک نکته ی دیگه اینکه چند وقتی بود
ندیده بودمت . اما آخرش بدون اگر صبر کنی هم پولت زیادتر هم K750i ارزونتر میشه . اون واقعا انتخاب خیلیییییی بهتریه
از هر جهت که فرض کنی . اگر از امکانات درونی اون مثل پخش عالی mp3 و کیفیت بالای عکاسیش با هزار و یکی از
امکانات مختلف و جاوای استثناییش بگذریم در قیافه واقعا حرف اول رو میزنه . این دو گوشی ( بخصوص CX 75 ) سایزشون
بزرگه ولی اون خیلی گوشی خوشدست و نرمیه .

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mahdeen :
کوچیک جکی خان.

منم با هیچ کدوم این دو گوشی کار نکردم اما:

6230 از اون گوشی هایی بود که هر کی خرید پشیمو نشد. البته 6230i به مراتب بهتره از 6230

ولیکن چند تا نکته.
کیفیت صدا و پخش mp3 زیمنس خوبه و نوکیا هیچ گوشی نداره که بدون عیب mp3 پخش کنه. 6630 رو هم که همه تعریف میکردن من گوش دادم هیچ چیز خاصی نبود و حتی به مدل های قدیمی زیمنس هم نمیرسید.
هر چند که این گوشی ها رو نمیشه به عنوان mp3 player به حساب آورد به دلیل مصرف باطری زیاد.

در مورد دوربین هم من عکسی از این مدل زیمنس ندیدم ولی دوربین 6230i هم چیز آنچنانی نیست.

فقط به همین دو گوشی علاقه داری ؟
در مورد پخش mp3 ضعیف گوشیهای نوکیا تا قسمتی با شما موافقم ( چون کیفیت اون رو در اکثریت مدلهای سیمبین )
شنیدم ولی این گوشی رو که شنیدم کف کردم به دو دلیل :
1 - کیفیت صداش خیلی صاف بود
2 - از نوکیا چنین کاری بعید بود !!!
اما دروغ چرا بعضی وقتها هم بعضی mp3 ها رو بد پخش میکرد

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مخلص مهدين عزيز و داش تن تن . خيلي لطف دارين ، ممنون .
راستش من خيلي با نوكيا حال نمي كنم و دوست ندارم . فقط براي اينكه يه قضاوت بدون تعصب كرده باشم ، اون رو مطرح كردم .
به نظرم اگه review سايت mobile-review رو دقيق بخونين ، به نظر مياد loudspeaker ، گوشي cx75 بهتر مياد . فقط اكولايزر نداره ، و مثل Media player نوكيا نمي تونه در background پخش بشه .
كيفيت پخش mp3 برام مهمه .
كيفيت دوربين برام خيلي مهم نيست . به لخاظ مقايسه پرسيدم . ولي عكس هاشون رو كه گرفتم به نظرم كيفيت عكس هاي cx75 بهتره .
كيفيت صفحه نمايش و سرعت گوشي هم برام مهمه .
من با samasung e530 زياد كار كردم . از اون هم خيلي خوشم مياد . انصافا كيفيت LCD سامسونگ خيلي عاليه . چه صفحه نمايش هايش كه 65k و چه 256k هر دو تا خيلي عالين .
review ها رو كه مي خوندم ظاهرا فقط موتورولاها كيفيت صفحه شون در حد سامسونگ است .

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Jacky :
راستش من خيلي با نوكيا حال نمي كنم و دوست ندارم . فقط براي اينكه يه قضاوت بدون تعصب كرده باشم ، اون رو مطرح كردم .
به نظرم اگه review سايت mobile-review رو دقيق بخونين ، به نظر مياد loudspeaker ، گوشي cx75 بهتر مياد . فقط اكولايزر نداره ، و مثل Media player نوكيا نمي تونه در background پخش بشه .
كيفيت دوربين برام خيلي مهم نيست . به لخاظ مقايسه پرسيدم . ولي عكس هاشون رو كه گرفتم به نظرم كيفيت عكس هاي cx75 بهتره .
من با samasung e530 زياد كار كردم . از اون هم خيلي خوشم مياد . انصافا كيفيت LCD سامسونگ خيلي عاليه . چه صفحه نمايش هايش كه 65k و چه 256k هر دو تا خيلي عالين .
review ها رو كه مي خوندم ظاهرا فقط موتورولاها كيفيت صفحه شون در حد سامسونگ است .

سلام
به نظر من گوشیهای زیمنس در زمینه mp3 اگه از همه بهتر نباشن طوری نیستن که کسی ازش بناله , مثل sl45 اون موقع , الانم که من sx1 دارم کیفیت پخشش عالیه:happy: نوکیا هم که یا mp3 مونو پخش میکنه! یا هم که مثل 6630 [ میگن] زیاد جالب نیست اما در مورد 6230 من تعریفشو زیاد شنیدم .
در مورد دوربین هم cx75 که عکساشو دیدم زیاد به نسبت 1.3mp مثل 6630 جالب نیست ولی از 6230i بهتره .
فقط گوشیهای زیمنس یه ایراد دارن اینه که صدای زنگشون پایینه ( این یکی هم شاید مثل بقیه باشه) مثل نوکیا و سامسونگ نیستن که وقتی زنگ بزنه از 10 تا اتاق اونوری هم صداش بیاد :wacko: یعنی جای شلوغ اگه استفاده کنین شاید بدون ویبره متوجه نشین , مخصوصا شما که با سامسونگ کار کردین :blush:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
من راستش در مورد سامسونگ نمی تونم خیلی قضاوت کنم ولی رنگ گوشیهاییش رو که دیم خوشم اومد
اما cx 75 گوشی خوبیه . بنظر من هم از 6230i بهتره . البته نظر من نیست بلکه ی مقایسه ی امکانات دو تا گوشیه
بنظر من همون رو بخر ولی بهت بگم جاوای زیمنس یکمی غیر یوزرفرندلیه . زمان میبره تا بهش عادت کنی .
اگر خریدی حتما تجربیات کار باهاش رو اینجا بگو

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
راستي يادم رفت بگم ،‌من خودم l45 داشتم . با 6230 هم زياد كار كردم . كيفيت پخش بد نيست ( نمي دونم ميشه گفت كه خيلي تعريفي يانه !؟ ) . ولي گفتم كلا با نوكيا حال نمي كنم .

در مورد ولوم صدا گوشي ها زيمنس همه مثل هم نيستن . مثلا S55 واقعا صداي بلندي داره و به خوبي مي توني صداش رو از همه جا بشنوي .

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Jacky :
راستي يادم رفت بگم ،‌من خودم l45 داشتم . با 6230 هم زياد كار كردم . كيفيت پخش بد نيست ( نمي دونم ميشه گفت كه خيلي تعريفي يانه !؟ ) . ولي گفتم كلا با نوكيا حال نمي كنم .

در مورد ولوم صدا گوشي ها زيمنس همه مثل هم نيستن . مثلا S55 واقعا صداي بلندي داره و به خوبي مي توني صداش رو از همه جا بشنوي .

اوه! اتفاقآ من حدود یک سال s55 داشتم . نمیدونم با اینکه کیفیت صفحش بد بود ولی من هنوزم خیلی دوسش دارم!:rolleyes: با این حال به نظر من تو گوشیهای زیمنس , s55 هم صدای زنگش و هم مکالمش خیلی کم بود و اگه برا شما خوب بوده که پس با بقیه اصلا مشکلی ندارین :)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اين هم مقايسه Java بين اين سه گوشي :

attachment.php

attachment.php

attachment.php

فایل های ضمیمه

• CX75-01.jpg
    CX75-01.jpg
    47.8 KB · نمایش ها: 89
  • CX75-02.jpg
    CX75-02.jpg
    48.5 KB · نمایش ها: 82
  • CX75-03.jpg
    CX75-03.jpg
    44.2 KB · نمایش ها: 80

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من انتخاب گوشی موبایل جدای از مقایسه فنی ، مسائل fashion هم در اون مطرح هست .. دقیقا همین چیزی که مثلا یکی میگه من با نوکیا حال نمیکنم و مثلا از استیل فلان مدل خوشم میاد و دوستم اون گوشی دستم باشه و با اون گوشی شناخته بشم .. مثل لباسی که تن آدم هست. به هر حال مسائل فنی هم بررسی میشن و آدم شناخت پیدا میکنه.

من هم با نظر جکی در مورد نوکیا موافقم. به هر حال باز هم خودش میدونه. البته اگه قابلیت مموری کارت رو کنار بذاری انتخاب های ارزونتری هم خواهی داشت
ببین یک حقیقتی هست اونهم اینه که این گوشی ها هیچوقت برات نقش mp3 player رو نمیتونه بازی کنه. من گوشی خودم pda2k هست و با شارژش میشه 15 ساعت mp3 گوش داد و کیفیتی بسیار عالی داره و من winamp هم نصب کردم. اما باز هم دوست دارم با mp3 player ام گوش بدم.
دوربین هم باز همه میدونیم که قرار نیست کل یک مسافرت رو باهاش عکس بگیری.
منظورم از همه این حرفها این بود که حتی اگه مموری کارت هم نخوره ولی حافظه کافی داشته باشه کارت رو راه میاندازه.
مثلا k700 با قیمتی کمتر.

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
حرفهاي شما درسته مهدين عزيز
من هم گفتم دوربينش برام اهميت خاصي نداره ، ولي وقتي قراره پول بدم ،‌باز سعي مي كنم كه بهترين انتخاب رو داشته باشم .
با اين حرف هم موافقم ، كه طراحي ظاهري گوشي هم مهمه . و من روي اين قضيه حساسم . حتي قيافه ظاهري منوها هم برام مهمه . يكي از ويژگيهاي سامسونگ همون طراحي ظريف در ظاهر ، منو و زيبايي هاي ظاهري اون است .
بزرگترين عيب سامسونگ e530 همون نداشتن كارت حافظه است . و گرنه از همه چي اون خيلي خوشم مياد ، يه وقت هم ديدي همون رو خريدم .
ولي از k700 خوشم نمياد .
در مورد mp3 player هم حق با شماست . من خودما تا حالا با چند تا mp3 player كار كردم و روي كيفيت حساسم ، ولي مي خوام يه جوري ديگه در حد رفع نياز داشته باشه . و مي خوان بين گزينه هاي موجود بررسي خوبي داشته باشم .

Azalia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Jacky :
حرفهاي شما درسته مهدين عزيز
من هم گفتم دوربينش برام اهميت خاصي نداره ، ولي وقتي قراره پول بدم ،‌باز سعي مي كنم كه بهترين انتخاب رو داشته باشم .
با اين حرف هم موافقم ، كه طراحي ظاهري گوشي هم مهمه . و من روي اين قضيه حساسم . حتي قيافه ظاهري منوها هم برام مهمه . يكي از ويژگيهاي سامسونگ همون طراحي ظريف در ظاهر ، منو و زيبايي هاي ظاهري اون است .
بزرگترين عيب سامسونگ e530 همون نداشتن كارت حافظه است . و گرنه از همه چي اون خيلي خوشم مياد ، يه وقت هم ديدي همون رو خريدم .
ولي از k700 خوشم نمياد .
در مورد mp3 player هم حق با شماست . من خودما تا حالا با چند تا mp3 player كار كردم و روي كيفيت حساسم ، ولي مي خوام يه جوري ديگه در حد رفع نياز داشته باشه . و مي خوان بين گزينه هاي موجود بررسي خوبي داشته باشم .

درسته
حافظه ش كمه !!!
خيلي هم ظريف و لوسه !!
ميگم جكي جان منظورت اينه كه براي خودت ميخواي اين گوشي رو بخري ؟ يك خورده گرلي نيست ؟
164.gif

بالا