برگزیده های پرشین تولز

مقایسه حرفه ای بین DVD خام های مختلف بازار، و آموزش طرز صحیح رایت

talood

Registered User
لایک‌ها
78
پرینکو اصل از کجا تهیه می کنید و قیمت خریدتون چقدره؟
والله هر دفعه ار یک جا فعلا از آقای اسمعيل زاده یک کارتون خریدم هنوز به دستم نرسیده سفارش اما به ایشون زنگ بزنید کاملا بهتون درباره پرینکو تقلبی توضیح میدهد
http://forum.persiantools.com/threads/حراج-dvd-princo-درجه-یک-ساخت-تایوان-هر-عدد-355-تومان.604003/page-4

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
والله هر دفعه ار یک جا فعلا از آقای اسمعيل زاده یک کارتون خریدم هنوز به دستم نرسیده سفارش اما به ایشون زنگ بزنید کاملا بهتون درباره پرینکو تقلبی توضیح میدهد
http://forum.persiantools.com/threads/حراج-dvd-princo-درجه-یک-ساخت-تایوان-هر-عدد-355-تومان.604003/page-4
برادر من به نظر شما دیسک پرینکو اصل در میاد دونه ای 355 تومن؟ یعنی هر ده تا دی وی دی 1 دلار؟

این قیمت ارزون ترین مدل دیسک های پرینکو اصل هستش توی سایت آمازون. مدل های دیگه هم هست که همه از این گرون ترند:

http://www.amazon.com/Princo-4-7-DV...8&qid=1418051946&sr=8-1&keywords=princo+dvd-r

همون طور که می بینید 50 تا دیسکش 8.5 دلار هستش که میشه حدود 29000 تومن و تازه 10 دلار هم حمل و نقل بهش اضافه میشه! بر فرض هزینه حمل و مالیات و ... رو هم تازه حساب نکنید می افته دیسکی 580 تومن، اون وقت این ور دنیا بعد از دخالت کلی واسطه و کلی هزینه حمل و مالیات و گمرکی و غیره و ذلک بیافته دونه ای 355 تومن؟

همونطور که بارها توی این تاپیک نوشته شده اصل بودن دیسک های موجود در بازار ایران (اعم از پرینکو و برندهای دیگه) به شدت زیر سوال هستش و خیلی به ندرت ممکنه دیسک اصل پیدا کنید. کاری که ما سعی کردیم توی این تاپیک از همون اولش انجام بدیم هم متمایز کردن تقلبی بد از تقلبی بدتر بوده متاسفانه و کار زیاد دیگه ای بر نمیاد توی این بازار ازمون...

sttiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من دی وی دی سونی + گرفتم همه بدون مشکل رایت شدن ولی وقتی میزارم تو درایو نمیخونه یعنی باید چند بار در بیارم و دوباره بزارم تا بخونتش یبار هم که خوند تست کیفیت گرفتم شد 95 البته وقتی میزارم رو دی وی دی پلیر بدون مشکل میخونه به نظرتون مشکل از کجاست؟ از دی وی دی یا رایتر؟ رایتر هم Pioneer هست ولی تو نرم افزار نرو میزنه Lite-on؟؟!!o_O
امکان داره دی وی دی رایتر با دی وی دی های + سازگار نباشه؟؟

talood

Registered User
لایک‌ها
78
برادر من به نظر شما دیسک پرینکو اصل در میاد دونه ای 355 تومن؟ یعنی هر ده تا دی وی دی 1 دلار؟

این قیمت ارزون ترین مدل دیسک های پرینکو اصل هستش توی سایت آمازون. مدل های دیگه هم هست که همه از این گرون ترند:

http://www.amazon.com/Princo-4-7-DVD-R-50-pack-Cake/dp/B007NAIUHU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1418051946&sr=8-1&keywords=princo dvd-r

همون طور که می بینید 50 تا دیسکش 8.5 دلار هستش که میشه حدود 29000 تومن و تازه 10 دلار هم حمل و نقل بهش اضافه میشه! بر فرض هزینه حمل و مالیات و ... رو هم تازه حساب نکنید می افته دیسکی 580 تومن، اون وقت این ور دنیا بعد از دخالت کلی واسطه و کلی هزینه حمل و مالیات و گمرکی و غیره و ذلک بیافته دونه ای 355 تومن؟

همونطور که بارها توی این تاپیک نوشته شده اصل بودن دیسک های موجود در بازار ایران (اعم از پرینکو و برندهای دیگه) به شدت زیر سوال هستش و خیلی به ندرت ممکنه دیسک اصل پیدا کنید. کاری که ما سعی کردیم توی این تاپیک از همون اولش انجام بدیم هم متمایز کردن تقلبی بد از تقلبی بدتر بوده متاسفانه و کار زیاد دیگه ای بر نمیاد توی این بازار ازمون...
من هم حرف دوست عزیز در صحبت قبلی و شما قبول دارم که دیسکت اصل گیر نیماد ولی من گفتم فعلا این پرینکو حالا تقلبی یا غیره برای بنده خوب جواب داده هم مشتری راضی هست . امیدوارم زمانی برسه که تمام کالا در ایران اصل باشه دیگه من نمیدانم از نظر دوستان دیسکت خوب چه معیاری دارد
خوب رایت میکنه با اینکه رایتر 1 ساله دارند تراکتوری کار میکند
به راحتی بالا میاد و اطلاعات پخش میکند
سوختی در حد صفر هست
و از همه جهت در این دو سال مشتری شاکی نشده هست
در هر صورت وقتی با پرینکو البته من خریدم دونه 385 که خوب جواب میده چرا برم 600 بخرم وقتی 385 کیفیت خوبی دارد

البته من به شخص از خود فروشنده شنیدم که پرینکو قاچاقی وارد میکند چون مقرون به صرفه نیست گمرگ و مالیات بده این آخرین بار 2 ماه پیش ازش شنیدم که جنس تمام کرده بود و بهم اعلام کرد باید 1 هفته صبر کنم تا جنس بیاد

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611

dadasalam

Registered User
لایک‌ها
185

http://www.amazon.com/Princo-4-7-DVD-R-50-pack-Cake/dp/B007NAIUHU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1418051946&sr=8-1&keywords=princo dvd-r

بنده خودم وارد کننده هستم و نمایندگی انحصاری FTI یا به عبارتی Falcon Technologies International هستم که در حال حاضر بهترین خام های جهان را تولید میکنه و اکثرا برای برند های مشهور مثل ورباتیم و TDK و .......... خام تولید میکنه
اول از همه بزرگترین بازار پرینکو ایران و ترکیه هست
به دلیل اینکه بسیاری از برند های دنیا در امارات شعبه دارند مثل رایتک که الان بزرگترین تولید کننده خام جهان هست
برای رقابت پرینکو قیمت را کشید پایین و الان برای بازار خاور میانش از مواد بازیافتی استفاده میکنه که وقتی مخصوصا پک پرینتیبل را باز میکنید بوی بازیافتو احساس میکنید ولی نه برای بازار بقیه کشورهاش
حتی شما بخای همون داخل کشور های دیگش را مقایسه کنی اصلا پشیزی در برابر برند های Taiyo yuden یا فالکون یا ورباتیم حساب نمیشه
این نمودار داخل سمینار بین المللی مدیا یا همون دیجیتال استوریج هست هست که رده بندی را نشون میده اصلا چیزی به نام پرینکو نمیبینید. البته اون سونی هم که میبینید فکر نکنید این سونی هست که تو بازار میخرید . این سونی داخل بازار ساخت رایتک هست که آخرین رده تو جدول هست و این سونی که الان میبینید به Dixon معروفه که اصلا تو یران و نه خاور میانه گیر نمیاد و برای بازار ژاپن هست
chart.jpg

اینم یک پرینکو پرینتیبل همین الان رایت شده و تست شده : اگر در رده جهانی بخای حساب کنی این دیسک الان گرید D هم نیست

new princo.png

اینم فالکون مدیا بهترین خام دنیا ماکسمسم اررور سطح دیسک 16 در برابر پرینکو که 542 هست ناگفته نماند که من پایونیر ندارم اگر فالکون با پایونسر رایت شه اروور سطح دیسکش زیر 8 هست و در سرعت بالاتر اررورش میاد پایینتر بر عکس خام های دیگر
fti.png

پرینکو 40 برابر این دیسک سطح اررور های دیسکش بیشتره
مثلا شما به این دیسک میخای اعتماد کنی عکسه های با ارزش و آرشیویو بریزی روش ؟

البته ناگفته نماند فالکون در 16 ایکس به مراتب بهتر از 8 ایکس عمل میکنه یعنی کیفیت بالاتری رایت میشه که تستش صفحه قبل هست

Last edited:

talood

Registered User
لایک‌ها
78
ممنون با بت عکسها
اما منظورم اسکن از دیسکهای رایت شده بود
اگر زحمت نیست
سلام آپلود کردم
12-10-2014-12-42-14-pm-jpg.720572

فایل های ضمیمه

• 12-10-2014 12-42-14 PM.jpg
    12-10-2014 12-42-14 PM.jpg
    242.5 KB · نمایش ها: 99

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
به عنوان کسی که سالها کارش تکثیر و رایت دیسک هست باید بگم تو رنج قیمت پرینکو واقعا بهترین انتخاب هست و بهترین کیفیت رو داره به چند دلیل اول اینکه خیلی راحت رایت میشه و سوخت در حد صفر هست یعنی رایترهای ضعیف و فرسوده هم به راحتی پرینکو رو رایت میکنند دوم اینکه دیسکها به راحتی خش بر نمیدارن و فرسوده نمیشند و عمرشون بالاست خودم آرشیوم برا ده سال پیشه و هیچ کدوم از دیسکها مشکلی ندارن سوم اینکه پلیر ها به راحتی این دیسک رو میخونند و خیلی روان اجرا میشه

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
من اون موقع ها که زیاد رایت می کردم همیشه به نظرم پرینکو جزو بدترین دیسک ها بود و بارها هم شد که یه فروشنده واسه ام فرستاد و 3 ماه بعد دیسک ها غیر قابل خوندن بودند. مگه این که جدیدا دیسک هایی ازش اومده باشند که کیفیت شون بهتر باشه...

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
جالبه این دو نفر دوستانمون در یک زمان اینجا اومدن اون دوو مورد بالا که اسکن دیسکهای فالکن هست با مدیای PRINCO GM1 بدترین نتیجه رو گرفته و بیشترین ارور رو داده اما در پایین با همین مدیا نتیجه خوب 93 رو گرفته
باز هم به این نتیجه میرسیم که این نتایج زیاد قابل اتکا نیستن و سازگاری دیسک با رایتر مهمترین فاکتور محسوب میشه
البته باید دقت کرد تو ایران برند رایتر هم نشاندهنده سازنده واقعی رایتر نیست باید با بنچ گرفتن دید از تکنولوژی چه برندی درش استفاده شده

dadasalam

Registered User
لایک‌ها
185
جالبه این دو نفر دوستانمون در یک زمان اینجا اومدن اون دوو مورد بالا که اسکن دیسکهای فالکن هست با مدیای PRINCO GM1 بدترین نتیجه رو گرفته و بیشترین ارور رو داده اما در پایین با همین مدیا نتیجه خوب 93 رو گرفته
باز هم به این نتیجه میرسیم که این نتایج زیاد قابل اتکا نیستن و سازگاری دیسک با رایتر مهمترین فاکتور محسوب میشه
البته باید دقت کرد تو ایران برند رایتر هم نشاندهنده سازنده واقعی رایتر نیست باید با بنچ گرفتن دید از تکنولوژی چه برندی درش استفاده شده
اشتباه شما دقیقا اینجاست . اررور های سطح دیسک مهم هست که میزان میانگین دوستمون 67 هست مال من 77 . کیفیت دیسک بر عکس اون چیزی که فکر میکنید بر اساس failure نیست بلکه بر اساس اررور هست . شما سرچ کن توی فروم های فوق تخصصی مثل clubmyce اصلا هیچ احد و ناسی به failur دقت نمیکنه. شما شاید jvc رایت کنید failur تا 4 هم باشه. البته این ازمایشی که بنده گرفتم پرینتیبل هست و در غیر پرینتیبل بهتر هست

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
اشتباه شما دقیقا اینجاست . اررور های سطح دیسک مهم هست که میزان میانگین دوستمون 67 هست مال من 77 . کیفیت دیسک بر عکس اون چیزی که فکر میکنید بر اساس failure نیست بلکه بر اساس اررور هست . شما سرچ کن توی فروم های فوق تخصصی مثل clubmyce اصلا هیچ احد و ناسی به failur دقت نمیکنه. شما شاید jvc رایت کنید failur تا 4 هم باشه. البته این ازمایشی که بنده گرفتم پرینتیبل هست و در غیر پرینتیبل بهتر هست
خب الان شما چه نتیجه ای میخواهید بگیرید
از نظر من هر دو پرینکو ها با این مدیا غیر قابل قبول هستن

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
خب همین دیگه
من درمورد فالکن نظر نداده بودم
منظورم در مورد پرینکو بود

dadasalam

Registered User
لایک‌ها
185
سلام آپلود کردم
12-10-2014-12-42-14-pm-jpg.720572

به عنوان کسی که سالها کارش تکثیر و رایت دیسک هست باید بگم تو رنج قیمت پرینکو واقعا بهترین انتخاب هست و بهترین کیفیت رو داره به چند دلیل اول اینکه خیلی راحت رایت میشه و سوخت در حد صفر هست یعنی رایترهای ضعیف و فرسوده هم به راحتی پرینکو رو رایت میکنند دوم اینکه دیسکها به راحتی خش بر نمیدارن و فرسوده نمیشند و عمرشون بالاست خودم آرشیوم برا ده سال پیشه و هیچ کدوم از دیسکها مشکلی ندارن سوم اینکه پلیر ها به راحتی این دیسک رو میخونند و خیلی روان اجرا میشه

قطعا کار هر دو شما فیلم هست یا انیمیشن در کل مدیا
و بخاطر همین براتون بهترین گزینه هست
چون که اگر بیتی درست رایت نشه فوق فوق یک FPS از فیلم میپره که اصلا و به هیچ وجه به چشم نمیاد یا اگر عکس باشه خود نرم افزار قسمت error corrector درستش میکنه

اما اگر شما بک آپ نرم افزار حسابداریت رو ریختی رو پرینکو یا نرم افزار مهم یا محصولات نرم افزاری و بازی مثل کار خود ما اگر فقط و فقط یک بیت درست خونده نشه کلا دیسک باید بره سطل آشغال
بخاطر همینه که بهترین دیسک از دید شما فیلمی ها پرینکو هست
اما از نظر ما که کارمون نرم افزار و گیم هست آشغالترین دیسکه

aminzayer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چون که اگر بیتی درست رایت نشه فوق فوق یک FPS از فیلم میپره که اصلا و به هیچ وجه به چشم نمیاد یا اگر عکس باشه خود نرم افزار قسمت error corrector درستش میکنه

اما اگر شما بک آپ نرم افزار حسابداریت رو ریختی رو پرینکو یا نرم افزار مهم یا محصولات نرم افزاری و بازی مثل کار خود ما اگر فقط و فقط یک بیت درست خونده نشه کلا دیسک باید بره سطل آشغال
دوست عزیز من هم کارم نرم افزار هست و دیتا اختصاصی رایت می کنم چطور میشه برای تست از این دی وی دی که شما میگی تهیه کرد
راهنمایی کنید لطفا قیمت بدهید

talood

Registered User
لایک‌ها
78

سلام این اسکن که بنده گرفتم برای دیسکت شماره چهار بازی The Evil Within بود من همه ای بازی های را از کسی میخرم که با پرینکو کار میکنه بازی 3 سال پیش هم الان اگر بخوام نصب کنم درست هست
در ضمن اینکه کسانی که به صورت حرفه ای فروشگاه مدیا یا بازی دارند بیشتر دوستان دارند از dvd پرینکو استفاده می کند حالا من نمیدانم شما طبق چه معیاری ادعا میکنید نمیشه روی پرینکو بازی رایت کرد یا اینکه بازی خراب میشه شما میتوانید امتیاز بازاچه بنده چک کنید نصفش برای خرید بازی بوده هست

aminzayer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از تاپیک پر بار
یک سوال دارم اینکه فرق بین دی وی دی پرینکو رنگ قرمز و رنگ مشکی درچیه ؟ آیا صحت داره که مشکی به نسبت کیفیتش بالاتره
کسی می تونه اسکن قرمز و مشکی رو اینجا بزاره ؟

abbas06

Registered User
لایک‌ها
1,114
پرینکو اصل از کجا تهیه می کنید و قیمت خریدتون چقدره؟
اگه خواستید پ.خ بدید فروشنده معتبر معرفی کنم که اصلی میفروشه با قیمت خوب

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
بالا