برگزیده های پرشین تولز

مقایسه و تجزیه تحلیل هنرهای رزمی

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام اگر اشکالی نداشته باشه میخوام کمی درباره ورزش های رزمی تو این تاپیک بنویسم.

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
images (5).jpeg سرگذشت امین بوزتپ بنيانگذار وینگ چون ابماس خیلی جالبه اون یک ترک بود و در سنین کودکی به همراه پدرو مادش به آلمان مهاجرت کردند در اون زمان فعالیت های نژاد پرستانه آلمان های نازی تو اوج خودش بود به همین خاطر روزی نبود که در مدسه با کسی درگیر نشه به گفته خود امین (تو یکی از مصاحبه هاش) به خاطر دفاع از خودش از سنین کودکی رزمی رو با تکواندو شروع میکنه و بعدش کاراته و جودو و... ولی اکثر اوقات فنون این رشته ها بکارش نمیاد تا با یک استاد موی تای((بوکس تایلندی)) آشنا میشه و به نظرش فنون این رشته جالب میاد حدود ده سال بوکس تایلندی کار میکنه تا با استاد لیونگ تینگ آشنا میشه و بطور جدی وینگ چون wt رو شروع میکنه و به دلیل پشتکاری که داشته در مدت زمان کمتری نسبت به هنرجوهای دیگه درجات رو کسب میکنه و تبدیل به ارشد پرفسور کرنش پشت میشه چیزی که باعث شهرت امین شد مبارزه اش با ویلیام چونگ بود در یکی از سمینار ها وینگ چونwt ویلیام چونگ ناگهان به روی سکو میاد و رو به لیونگ تینگ درخواست مبارزه میکنه لیونگ تینگ این درخواست رو رد میکنه کرنش پشت هم درخواست ویلیام چونگ رو رد میکنه تا اینکه امین بوزتپ خودش به ویلیام چونگ درخواست مبارزه میده و اون رو در کمتر از 10 ثانیه به زمین میزنه و شکستش میده (فیلم مبارزه ضبط شده) images (6).jpeg بعد از این ماجرا امین دچار اعتماد بنفس شدیدی میشه و در یکی از دوره های مبارزات خیابانی شرکت میکنه و 300مبارزه بدون شکست رو پشت سر میذاره این موضوع باعث میشه معروف ترین مبارز یو اف سی اون زمان یعنی گریسی جوجیتسو برزیلی کار معروف به امین درخواست مبارزه بده امین در جواب گریسی مبارزه توی قفس رو رد میکنه و پیشنهاد مبارزه خیابونی رو میده و گریسی هم مبارزه خیابونی رو رد میکنه و اینطوری مجادله این دو نفر تموم میشه. دلیل جدا شدن امین بوزتث از سازمان wt دو چیز بود اول اینکه کرنش پشت یک یهودی بود و امین یک مسلمان به همین دلیل کرنش پشت دید خوبی نسبت به امین نداشت و سر یک موضوع کوچک هم تیری به شونه امین شلیک کرده بود دلیل دوم هم دور شدن بیش از حدwt از وینگ چون اصیل بود این چیزها باعث شد تا امین سبک ابماس رو بنیان گذاری کنه او در این سبک هم اصالت وینگ چون ایپ من رو حفظ کرده و هم وینگ چون رو با زمانه آپدیت کرده مثلا چاقو های پروانه ای وینگ چون زمانی کاربرد داشت و راهب های شایولین اون هارو تو آستین ها ی خودشون مخفی میکردن ولی تو این این زمونه این چاقو تو این اندازه خیلی کاربرد ندارن یا مثلا چوب شش و نیم نقطه که به سه متر طول اون میرسه این دو سلاح تو این زمونه تنها کاربردشون میتونه افزایش دقت. قدرت. سرعت هنرجو باشه و توی یک درگیری واقعی کاربردی ندارن به همین علت امین سلاح اسکریما رو به وینگ چون اضافه کرد و شکل تازه ای هم از شمشیر های پروانه ای رو ساخت بارگیری (2).jpeg ((طول و عرض این شمشیر هارو کمتر و غلاف چرمی رو اضاف کرد)) تغییر دیگه ای که امین تو وینگ چون داد تقویت فنون خاک و درگیری از نزدیک(مثل کشتی) بود اون تمرین چی سایو توی خاک رو اضافه کرد و در آخر اینو بگم نماینده وینگ چون ابماس تو ی ایران سی فو قربانخانلو هستن images (7).jpeg images (4).jpeg

فایل های ضمیمه

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    9.4 KB · نمایش ها: 2

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
نماینده وینگ چون سنتی:سی فو پیرنیا.

نماینده وینگ چون wt: سی فو حسن زاده ((البته سبک wt توی ایران با ووشو ساندا ترکیب شده))

نماینده سبک وینگ چون اینترنشنال:سی فو باسو

بنیانگذار سبک وو وی تایو :سی فو قهرمانی

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
کیوکوشین در طی زمان خیلی تغییر کرده زمانی که اویاما تدریس سبک کاراته خودش رو شروع کرد مبارزات کاملا آزاد بودن ضربه با شوتو به ترقوه حریف فرو کردن انگشت توی چشمان حریف و ...همه ی اینا مجاز بودن اما اویاما به چندین دلیل مبارزات رو به شکل امروزیش تغییر داد. سیکن ((سرمشت)) های اویاما درشت و پر ازپینه بود و اون در اواخر عمرش اعتراف میکرد که از بلایی که سر دستانش آورده واقعا پشیمونه این سیکن های درشت پر از پینه حاصل تمریناتی مثل مشت زدن به درخت کاج و ... بود . گارد کیوکوشین در اوایل کار به شکلی بود که دو دست کاملا بالا میومدن و از سر محافظت میکردن دنده ها هم بدون گارد میموندن به همین دلیل به کیوکوشین= شاخ گاو هم میگفتن هنوز هم گارد شاخ گاو بین ژاپنی ها معروفه برعکس کیوکوشین کار های امروزی که به هیچ وجه به رقص پا اعتقادی ندارن اویاما رقص پایی شبیه به رقصیدن داشته کاتاهای کیوکوشین به دو دسته ناهاته و شوریته (جنوبی و شمالی) تقسیم میشه. کاتاهای ناهاته:سایفا-سی ان چین-سانچین-تنشو-سی پای -گیگ سای دای-گیگ سای شو-گاریو-.کاتاهای شوریته:کانکو-سوشی هو-یانتسو -سوکی نو کاتا-تایکیوکو سونو که شش عدد میشه -پینان سونو که پنج عدد میشه . به گفته سوسای اویاما کاتای تنشو مهم ترین کاتا توی کیوکوشینه و راز کاراته توی کاتای تنشو هست من از وقتی این نکته رو فهمیدم شاید صد بار این کاتا رو نگاه کردم ولی به نظرم هیچ چیز خاصی نداشت تا اینکه بیشتر سر از نیروی کی ((یا همون چی)) و چی کونگ درآوردم در اصل کاتای تنشو برای تقویت این نیرو ساخته شده و جنبه نرم سبک گوجوریو هست و یین و یانگ رو با هم و در کنار هم نشون میده و کاتای سانچین شاید جنبه سخت گوجوریو باشه توی این دو کاتا زمانی که شخص هوا رو به بیرون میده باید فشار زیادی به ماهیچه های شکمش بیاره و هوارو از درون حلقش به بیرون بده نکته دیگه اینکه هوا باید زیر ناف (( مرکز ثقل بدن))جمع بشه نه سینه، مرکز ثقل بدن دقیقا همون جاییه که به باور ژاپنی ها نیروی کی اونجا جمع شده. اویاما به مبارزاتش با گاو های وحشی شهرت داشت. در نهایت سوسای اویاما به دلیل سرطان سینه فوت شد و راز گارد شاخ گاو رو هم با خودش برد. thumbnail.jpeg بارگیری (4).jpegimages (11).jpegimages (10).jpeg images (12).jpeg

فایل های ضمیمه

• images (15).jpeg
    images (15).jpeg
    9.7 KB · نمایش ها: 0

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سخنان سوسای اویاما:کاراته با اوس (تواضع)شروع و با اوس(تواضع) تمام می شود پس همیشه متواضع باش__کاراته با هزار روز تمرین شروع و با ده هزار روز تمرین به اوج خود ميرسد__کاراته دریایی بیکران است و ساحل آن کیوکوشین نام دارد__راز کاراته در کاتای تنشو قرار دارد__
\\\\\\\(((((کاراته ذن و ذن کاراته نام دارد)))))/////
72730556227537911814.jpgimages (14).jpeg

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
عالیه، خودتم تمرین می کنی یا فقط تحقیق می کنی
اگر خواستی من می تونم یه چیزایی یادت بدم، در ضمن مبارزین واقعی کاراته ،رینگهای ufc براشون بچه بازیه
وقتی می تونن با ضربه شوتو به یه درخت جلوی درگیر شدن چندین نفر با هم رو بگیرن
فکر کن اگر بخوان به آدم ضربه بزنن چی می شه
تایپیکت در مورد کیکوشین به معنای تجدید کره هم خوب بود
فقط این رو بدون چون استاد سون چی کشته شد و استاد میاگی در دسترس نبود و یاماگوجی هم افسردگی گرفته بود
گوجوریوی اویاما ناقص موند و اون با استفاده از ادقام شوتوکان و گوجوریویی که ناقص آموخته بود کیوکوشین ابداع کرد
تکنیک مبارزه یک ضربه ای هم مال گوجوریو است
سال خوبی داشته باشی

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
خواهش .نه،تمرین هم میکنم چندتا سبک رو رفتم فعلا دارم کیوکوشین کار میکنم اگر منظورت از تکنیک مبارزه یک ضربه ای همون کیمه (ناک اوت با یک ضربه ) هست فقط تو گوجوریو پیدا نمیشه تو خیلی از سبک ها هست مثلا من قبل از اینکه شیتوریو و کیوکوشین کاراته رو کار کنم بوکس و کیک بوکسینگ می رفتم مربی بوکسم خیلی تاکید می کرد به فک و شقیقه ضربه بزنید (منظورش توی مسابقات بود)منم سر یک موضوع خیلی ساده الکی با یه بنده خدایی دعوام شد یک مشت (ضربه هوک)زدم تو فکش سرش گیج رفت و افتاد اون زمان نمیدونستم شیتوریو و کیوکوشین اصلا چی هست فحشه یا اسم غذا و شهره:general208::general705::pخلاصه که داداش خودتو به یک سبک محدود نکن. اویاما سال ها توی کوهستان تمرین میکرده هرچیزی که میخواسته یاد بگیره رو حتما از طبیعت یاد گرفته:general408:.سال نوهم پیشا پیش مبارک

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
خواهش .نه،تمرین هم میکنم چندتا سبک رو رفتم فعلا دارم کیوکوشین کار میکنم اگر منظورت از تکنیک مبارزه یک ضربه ای همون کیمه (ناک اوت با یک ضربه ) هست فقط تو گوجوریو پیدا نمیشه تو خیلی از سبک ها هست مثلا من قبل از اینکه شیتوریو و کیوکوشین کاراته رو کار کنم بوکس و کیک بوکسینگ می رفتم مربی بوکسم خیلی تاکید می کرد به فک و شقیقه ضربه بزنید (منظورش توی مسابقات بود)منم سر یک موضوع خیلی ساده الکی با یه بنده خدایی دعوام شد یک مشت (ضربه هوک)زدم تو فکش سرش گیج رفت و افتاد اون زمان نمیدونستم شیتوریو و کیوکوشین اصلا چی هست فحشه یا اسم غذا و شهره:general208::general705::pخلاصه که داداش خودتو به یک سبک محدود نکن. اویاما سال ها توی کوهستان تمرین میکرده هرچیزی که میخواسته یاد بگیره رو حتما از طبیعت یاد گرفته:general408:.سال نوهم پیشا پیش مبارک
منظور من ضربه ای است که باعث مرگ می شه، فقط یک ضربه
شبیه مشت یک اینچی
بنده سبک های زیادی کار کردم و سبک های زیادی رو هم بازدید کردم
بوکس کثیف ، پانکریشن، گوجوریو،شیتوریو،شوتوکان،وینگ چان،نین جوتسو و بازم یه خورده سبک چینی رو کار کردم
آیکیدو،جیت کان دو، هاپکیدو،جودو،کشتی چوخه، عقرب ، توآ و چند تای دیگر رو از نزدیک بررسی و مطالعه کردم
یه خورده از سال 87 هم کندو، ای آی دو و کن جوتسو کار کردم
الانم دارم به شیوه ای جدید تدریس می کنم، خواستی بیا نشونت بدم،نخواستی هم که فبها
این ضربه ای که میگی من تو 10 سالگی می زدم و تو 12 سالگی تمام اعضای خاندان رزمی کارم رو شکست دادم
مبارزه باحالی بود،تو 22 سالگی اولین استادم تو مبارزه ناک اوت کردم البته اشتباه کردم، ستسواینو هادو من گرفت
نمی دونم چند سالته، یا کجا زندگی می کنی ولی سعی کن در روز بیشتر از 2 ساعت تمرین کنی
من که تمام روز در حال تمرینم، حتی وقتی می خوابم هم با فکر تمرین ذن و دفاع می خوابم
خلاصه استاد ما بازم می گیم اگر چیزی یاد داری بیا به ما هم یاد بده، لپ کلام

Last edited:

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
مشت یک اینچی بروس که فقط باعث پرتاب حریف میشد مرگی تو کار نبود! !!!!''؟ولی فکر کنم چندجا تو بدن باشه که اگه ضربه برخورد کنه الفاتحه (((لگد به بیضه مرد -کشیدن نوک سینه زن-شیقیقه-شکم دیافراگ (همون چودان زوکی)-سیبک گلو)که همه ی اینا تو کراو ماگا هست البته خود کراو ماگا یه سبک ترکیبی از وینگ چون و کاراته اوکیناوایی و... هست. با این سابقه ای که از خودت گفتی من جز سوت بلبلی فکر نکنم چیز رو بتونم یادت بدم که یاد نداشته باشی :general611:یه سوال واسم پیش اومد اکثرا می شنوم سبکای کنترلی کاراته از دم همه شبیه هم هستن فقط تو کاتا ها با هم فرق دارن واقعا همینه یا یه فرقی تو مبارزه هم دارن تو شیتوریو و شوتوکان که داچی مبارزه ذنکوتسو داچی هس گارد دستها هم که پایینه تو گوجوریو چطور؟؟؟؟؟؟؟؟ ، چون بنظرم واقعا ذنکوتسو داچی، داچی جالبی نیست توی محیط های بسته مثل آسانسور خیلی بکار نمیاد بعد تو داچی چون وزن رو پای جلو هس وقتی ضربه پاحریف به سمت پایین تر از لگن بیاد مجبور میشی از دست برای دفاع استفاده کنی و هزار تا دلیل دیگه که بنظرم این داچی افتضاحه.//// ستسو اینو هادو چیه؟؟؟:general408::general611::general611:ولی بنظرم اگر واقعا روزی بیشتر از نیم ساعت تمیرین داری میتونی خیلی راحت تو مسابقات رزمی (هر رشته ای) شرکت کنی دیگه دو ساعت که جای خود دارد من نهایتا بیرون از باشگاه در روز یک ربع تا نیم ساعت تمرین ماکی وارا و... انجام بدم خیلی شاهکار کردم:general107:فکر میکردم فقط تو ژاپن چنین کسی پیدا میشه!

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
شیتوریو به ضربات شوتو مروفه
گوجوریو هم داره اما شعارش با یک مشت بکش هست
گارد زیاد داریم هر کدوم برای یک ضربه
انرژی خشم که اسرائیل می خواست روش سرمایه گذاری کنه دید گرون تموم می شه، یه نوع شیوه مبارزه مرگ هس بر اساس خشم
رفتم، میگن استاد شما دیگه باس مربی بشی، آخه به تجربه و سن شما کسی نیس، اینا هم که با شما نمیان رو تاتامی، بیان هم بچن نمی فهمن گنا دارن
و از این حرفا، مسابقات استانی شهرداری ها بود خوبه تازه،تکواندو

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
شیوه درست مشت کردن دست:تصویر دوم مربوط به شیوه مشت گچین فوناکوشی (((بنیان گذار شوتوکان کاراته))) است که کمتر شناخته شده". تصویر اول هم روش معمول گره کردن مشت a-stong-fist-self-deffence-e1518891406509.jpg clasic-punch-self-deffence-e1518892718965.jpg

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
اینم یه عکس از گاردی که سوسای اویاما داشته (شاخ گاو)اینجا کسی که گارد رو گرفته هاتسو رو یاما نام داره وکمی گارد فرق داره(((دست جلو باید بالا تر از سر باشه و دسته دیگه هم جلو سر یا جلوی قفسه سینه که هاتسو رویاما به دلخواه گارد خودشو خیلی کم تغییر داده)))254443_213609995340153_5090849_n.jpg images.jpeg تو این گارد 85 درصد وزن روی پای عقب میوفتاده و 15درصد رپ پای جلو ((کمی شبیه به نکو آشی داچی))و زمان حمله 95درصد وزن رو پای جلو میوفتاده و زمانی که مبارزه میخواسته دفاعی رو انجام بده 95 درصد وزن رو پای عقب مینداخته تو این گارد مبارز کمی خم میشه و لگنش رو کمی عقب میده و دست هاش رو هم کمی به سمت جلو میکشهScreenshot_۲۰۱۸-۰۳-۲۸-۰۰-۲۳-۱۶.pngScreenshot_۲۰۱۸-۰۳-۲۸-۰۰-۲۲-۵۸.png البته تو این سه عکس مبارزه با قوانین کیوکوشین امروزی برگذار شده بوده واسه همین گارد مبارز ها پایین تر بوده

فایل های ضمیمه

• 254443_213609995340153_5090849_n.jpg
    254443_213609995340153_5090849_n.jpg
    65.5 KB · نمایش ها: 2
  • Screenshot_۲۰۱۸-۰۳-۲۸-۰۰-۲۳-۳۳.png
    Screenshot_۲۰۱۸-۰۳-۲۸-۰۰-۲۳-۳۳.png
    891 KB · نمایش ها: 2

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
قوانین مشت رو بزار کنار
کسی برنده است که سریع تر ضربه بزنه
البته من چند سالی هست دیگه شت نمی زنم چو مشت قوی ترین ضربه هست و کنترل کمی داره
به جاش از ضربات مختلف شوتو و یوبی جوتسو اسفاده می کم . ضرباتی که خودم ابداع زدم
مثل ضربه با وسط مچ دستت
مش یک اینچی هم اگر به صورت 100 درصد انرژی وارد بشه مرگبار است
الان تو دنیا به تعداد انگشت دستات هستن که می تونن درست یک اینچی رو انجام بدن
اون کره ای یه هم مشت صفر اینچی نمی زنه، هم چین چیزی نداریم
اون از کی ته استفاده می کنه به معنی ارژی دست
انرژی درونی که توسط تکنیک کوشی جوتسو استفاد می شه که مربوط به انرژی درونی شانه هست
چینی ها یه چیز دیگه بهش می گن کوای کونگ یا یه هم چی چیزی

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
مشت یک اینچی بروس که فقط باعث پرتاب حریف میشد مرگی تو کار نبود! !!!!''؟ولی فکر کنم چندجا تو بدن باشه که اگه ضربه برخورد کنه الفاتحه (((لگد به بیضه مرد -کشیدن نوک سینه زن-شیقیقه-شکم دیافراگ (همون چودان زوکی)-سیبک گلو)که همه ی اینا تو کراو ماگا هست البته خود کراو ماگا یه سبک ترکیبی از وینگ چون و کاراته اوکیناوایی و... هست. با این سابقه ای که از خودت گفتی من جز سوت بلبلی فکر نکنم چیز رو بتونم یادت بدم که یاد نداشته باشی :general611:یه سوال واسم پیش اومد اکثرا می شنوم سبکای کنترلی کاراته از دم همه شبیه هم هستن فقط تو کاتا ها با هم فرق دارن واقعا همینه یا یه فرقی تو مبارزه هم دارن تو شیتوریو و شوتوکان که داچی مبارزه ذنکوتسو داچی هس گارد دستها هم که پایینه تو گوجوریو چطور؟؟؟؟؟؟؟؟ ، چون بنظرم واقعا ذنکوتسو داچی، داچی جالبی نیست توی محیط های بسته مثل آسانسور خیلی بکار نمیاد بعد تو داچی چون وزن رو پای جلو هس وقتی ضربه پاحریف به سمت پایین تر از لگن بیاد مجبور میشی از دست برای دفاع استفاده کنی و هزار تا دلیل دیگه که بنظرم این داچی افتضاحه.//// ستسو اینو هادو چیه؟؟؟:general408::general611::general611:ولی بنظرم اگر واقعا روزی بیشتر از نیم ساعت تمیرین داری میتونی خیلی راحت تو مسابقات رزمی (هر رشته ای) شرکت کنی دیگه دو ساعت که جای خود دارد من نهایتا بیرون از باشگاه در روز یک ربع تا نیم ساعت تمرین ماکی وارا و... انجام بدم خیلی شاهکار کردم:general107:فکر میکردم فقط تو ژاپن چنین کسی پیدا میشه!
تو کراوماگا بهت یاد می دن یارو رو با اصابت ضربه به جای خاصی از سر جوری بکشی ک پزشک های قانونی الان 1 هفته روش فکر کنن که چه چیزی باعث شده این قسمت سر اعصابش به هم بریزه بعد کل سر منفجر شده از درون یا ضربه ای که به قسمت کنار رگ قلب می خوره و باعث می شه سکته بزنی
یا تعدادی ضربه که باعث می شه دستات از زیر بغل بالا نیاد
یا ضربه ای که باعث میشه حریفت که قصد جونتو داره نتونه واسته
یا حرکتی که گفتم کی ته، اگر یاد بگیری و توش پیشرفت کنی نیازی به یک اینچی نداری
به یارو دست بزنی خورده زمین

پسر مشدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
برای رسیدن به اون حد باید انرژی کی(چی) تقویت بشه حالا برای تقویت کی تمرینی بجز دو کاتا سانچین و تنشو وجود داره؟؟! (البته فکر کنم فرم های تایچی هم بی اثر نباشه)تا جایی که من میدونم تو ایران فقط سی فو قهرمانی به این حد رسیده فکر کنم منظورت از کوانگ کونگ همون چی کونگ بود!. تقویت انرژی کی توی سلامت آدم تاثیری داره یا نه چون بنظرم استفاده از کی تو مبارزه الکی هس وقتی میشه حریف رو مثلا با یک ضربه گری بیهوش کرد_تدریسم میکنید یا نه؟ ؟

بالا