برگزیده های پرشین تولز

مقایسه ی Galaxy SIII و LG 4X HD

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
با سلام
خیلی بی مقدمه میخوام با توجه به تجربیات شخصیم در استفاده از این دو گوشی تلفن همراه مطلبی رو به رشته ی تحریر در بیارم.

Samsung I9300 Galaxy S III - Full phone specifications

LG Optimus 4X HD P880 - Full phone specifications

4 ایکس کیفیت ساخت بدنه ی بسیار بهتر، به میزانی که با در دست گرفتنش احساس بهتری نسبت به استحکام و مقاومت در مقابل اس 3 خواهید داشت، طراحی بدنه و درب پشتی به شکلی هستش که مشکل خط و خش های سطحی که اس 3 با آن روبرو هست رو به هیچ وجه نخواهید داشت. با اینکه وزن برابری دارند اما در بدست گرفتن 4 ایکس احساس سبکی بیشتری خواهید داشت.بدنه ی اس 3 متاسفانه اثر انگشت و لک را بخود جذب میکند و این در حالی است که ال جی با طراحی درب پشتی گوشی خیال شما را از این بابت آسوده کرده است.
با توجه به ابعاد گوشی کار کردن با یک دست بوسیله ی 4 ایکس آسانتر به نظر میرسد. مطلب موفقیت آمیز دیگر ال جی، یا بهتر بگویم رابط کاربری آن، پیام رسان و کیبورد بسیار عالی این گوشی میباشد که همانطور که در عکس ها مشاهده میکنید طراحی کاربردی تری به نسب همتای کره ای خود دارد.

از لحاظ دوربین ، سامسونگ موفق تر عمل کرده و بخصوص به هنگام فوکوس عملکرد بهتری رو عرضه کرده است. قابلیت ماکرو و فوکوس قوی باعث شده برنده ی بی چون و چرای دوربین گلکسی اس 3 باشد.

رابط کاربری هر دو گوشی با توجه به نیاز استفاده کننده قابلیت سنجش دارد. بنده از هردو نسبتا راضی هستم اما ال جی خالص تره.

سنسور ژیروسکوپ در گلکسی اس 3 عملکرد بهتری نسبت 4 ایکس دارد و این مطلب را بخوبی میتوان مشاهده کرد.

عملکرد گوشی در اجرای فایل های با کیفیت مسئله ای مهمیست که بنده رو کاملا متعجب کرد. شرکت سامسونگ با توجه به سنت همیشگی یک کلیپ زیبا از طبیعت را در بخش گالری خود قرار داده بود، همین کلیپ رو به گوشی ال جی منتقل کردم.

در کمال نا باوری اس 3 به نسبت 4 ایکس عملکرد ضعیف تری داشت، به نحوی که لگ و سرعت پایین قابل تشخیص بود، اینجاست که TEGRA 3و چیپ پردازشی ال جی توانایی های خود را ثابت میکنند.

در مورد نمایشگر هم با توجه به نیاز استفاده کننده برنده انتخاب خواهد شد، اگر که در زیر نور مستقیم خورشید از تلفن همراه خود استفاده ی بیشتری دارید نمایشگر IPS ال جی بدون شک برگ برنده را در اختیار خواهد داشت.

نور پس زمینه ی بسیار عالی باعث شده در زیر نور مستقیم خورشید بتوانید صفحه ی نمایش گوشی خوانا به نظر برسد.

اما برگ برنده ی سامسونگ در این بخش به رنگ های جذاب، جزئیات بیشتر و رنگ مشکی خالص تر و بهتر میباشد.

در مورد گرم کردن گوشی، هردو نسبتا مساوی عمل میکنند.

سامسون گلکسی اس 3 با اختلاف نه چندان زیاد باطری بهتری را در اختیار دارد و به بیان ساده تر عملکرد باطری بهتری را ارائه میدهد

سخن پایانی: تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب و خرید گوشی بین این دو گزینه ی مطرح کاملا با توجه به نیاز به عهده ی مشتری خواهد بود اما 4 ایکس با ارزش در برابر بهای پرداختی نسبتا مناسبتر به نظر میرسد.

اما کاهش جهانی بهای گلکسی اس 3 این رقابت را شدیدا تنگاتنگ کرده است، علاوه بر این مسائل، لوازم جانبی سامسونگ به مراتب در دسترس تر از رقیب کره ای خود میباشد که برگ برنده ی مهمی محسوب میشود اما

نمونه های فول پک 4 ایکس با باطری اظافه میتواند جنبه ی انگیزشی بیشتری برای خریدار عزیز تامین کند.

پ.ن:

به شخصه با دکمه ی هوم فیزیکی موافق نیستم، چون به مرور زمان مصطحلک خواهد شد و ال جی و گوشی های مشابه را در این زمینه ترجیح میدهم.
تمامی عکس ها بوسیله ی گلکسی اس 3 ثبت شده اند.

masouddaniali

Registered User
لایک‌ها
5
بررسی خوبی بود
ممنون

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
باید اظافه کنم که بعد از استفاده ی طولانی مدت از هردو متوجه این مطلب شدم که

دوربین اس 3 بهتره

رابط کاربری ال جی بسیار سریعتر از رابط کاربری سامسونگ هستش

اجرای بازی ها در الجی روانتر بوده اما رنگها و جذابیتشون در سامسونگ بهتر هستش

از لحاظ استحکام و حسی که وقتی گوشی رو در دست میگیرد باید بگم الجی واقعا حس امنیت بیشتری رو منتقل میکنه

پیامرسان الجی و کیبوردش خیلی از سامسونگ بهتره

در ازاش کیفیت مکالمه و یوزرفرندلی در سامسونگ خیلی بهتر از الجی بوده و سرعت انتقال اطلاعات از کامپیوتر به گوشی توسط کابل رابط در سامسونگ به مراتب بهتر میباشد

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
اینم تست باطری اس 3 و الجی 4 ایکس :
اینجا اس 3 فول شارژ شده ولی 4 ایکس تازه 100 شده و میخوام ازشون کار بکشم

با هر یک بازی رو ران میکنم که 3 دی هم هستش

بعد از 18 دقیقه:

باطری 4 ایکس:

باطری اس 3 :

سلامت باطری 4 ایکس:

سلامت باطری اس 3:

امشب میخوام باطری رو کالیبره کنم و دوباره تست بگیرم.

لازم به ذکر هستش که نور صفحه ی هر دو گوشی روی ماکزیمم بودش.

و در نهایت اختلاف باطری ال جی با 4 ماه کارکرد بیشتر و اس 3 که البته باطری قویتری داره فقط 8 درصد بود.

بالا