منتخب بازارچه

_Farshad_

Registered User
تاریخ عضویت
19 آگوست 2007
نوشته‌ها
914
لایک‌ها
31
محل سکونت
0000000*****0000000*****0 00000*********000*******
مسکن در کانادا

کانادا جمعیت مهاجرتی خود را از مجموع ۱۹۵ کشور دریافت می‌کند که از مهم‌ترین آنان می‌توان به مهاجرانی از کشور ایران اشاره کرد. بسیاری از افراد هستند که دوست دارند به کشور های مختلف سفر کنند و برای تحصیل و زندگی در آن جا ساکن شوند. تنها چیزی که با وجود شرایط دیگر حتی مانع فکر کردن این افراد به رفتن میشود بحث هزینه های زندگی و هزینه مسکن است. در حالی که با پیگیری دقیق هزینهها و مخارج و آگاهی از آن ها شاید بهتر بتوان تصمیم نهایی را گرفت. در این گفتار سعی می کنیم تا اطلاعاتی دربارهی مسکن در کانادا و نحوه خرید ملک در کانادا ، دلایل خرید ملک در کانادا ، اجاره خانه در کانادا و مزایای خرید ملک در کانادا و … در اختیارتان قرار دهیم.

اجاره یا خرید مسکن در کانادا

بحث همیشگی اجاره کردن خانه در کانادا یا خریدن ملک در کانادا از دغدغه های اصلی مهاجرانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند است. از نگاه بسیاری خرید مسکن در کانادا سرمایه گذاری مطمئنی محسوب میشود. در بازار مسکن کانادا قیمتها و نرخ بهره همچنان در مقایسه با دیگر کشورها پایین است و از سوی دیگر هزینه ی خرید خانه در کانادا نزدیک به اجاره خانه در کانادا است. نباید فراموش کنیم میزان بازگشت سرمایه در بازار مسکن به مراتب بیشتر از بازار بورس است و از نگاه بسیاری خرید مسکن سرمایه گذاری مطمئنی محسوب می شود. و از طرفی اگر ملک را اجاره کنید، مالیات پرداخت نمی کنید. مالیات بر املاک توسط صاحبان املاک در کانادا پرداخت می شود و می توانید با سرمایه ی خود در پروژه های دیگر شرکت کنید و یا هزینه ماهانه خود را کاهش دهید.

میزان هزینه های اجاره یا خرید مسکن در کانادا:

هزینه های اجاره خانه در ونکوور یا اجاره مسکن در تورنتو و یا قیمت آپارتمان در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد که در مرکز شهر و یا حومه بسته به نوع ساختمان و تعداد اتاقها متغیر است. به طور کلی قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهرحدودا ۴،۵۰۰۰۰ دلار میباشد که میتوانید با توجه به این قیمت حدود اجارههای خانه در کانادا را نیز بدست آورد.

به صورت میانگین اگر بخواهید یک خانه ی مبله در یک آپارتمان درکانادا اجاره کنید حدودا 1200 دلار در ماه و یک خانه ی 2 خوابه ی کامل و خوب در یک آپارتمان 1600 دلار در ماه و یک خانه ی 3 خوابه در آپارتمان 1800 دلار در ماه می باشد. همچنین اگر بخواهید یک خانهی ویلایی در کانادا اجاره کنید اجارهی آن بیش از 2000 دلار در ماه است.

بسیاری از ما زندگی‌ در خانه اجاره‌ی را تجربه کردیم، مشکلاتی مثل نظارت صاحب خانه، عدم آزادی تمام در خانه، و بسیاری موارد آزار دهنده دیگر وجود دارند که افراد تمایلی به اجاره نشینی ندارند. به عنوان مثال: بیشتر خانه‌های اجاره‌ی کیفیت استانداردی ندارند.

اگر شما فکر می‌کنید فقط یه دوره کوتاه مثلا یک يا دوساله در یک شهر هستید و از خرید خانه در کانادا صرف نظر کنید باید گفت می‌توان با خرید یک مسکن در کانادا با قابلیت اجاره دادن خوب، یک سرمایه گذاری باصرفه حتی در کوتاه مدت انجام داد.

انواع مسکن در کانادا

متداولترین نوع خانه های کانادا، خانه های مستقل یا خانه های دوپلکس (Duplex) است. شما همچنین می توانید نسبت به خرید آپارتمان در کانادا (condo) اقدام نمایید که این موضوع پیش شرطی دارد، خرید کاندو ها از افراد خاص و 3 الی 4 سال زودتر از زمان تحویل سبب می شود تا چیزی حدود 20 درصد از هزینه ها کاسته شود. اما این نکته را باید گفت که تمامی هزینه پیش خرید را باید به طور یک جا و در همان روز پرداخت کنید. اما این نحوه خرید کاندو سبب می شود تا بین 5 تا 30 درصد کمتر هزینه شودو نوع دیگر مسکن در کانادا خانه های به هم چسبیده(town house) است.

البته ممکن است قیمت یک کاندو از قیمت یک خانه در کانادا گرانتر باشد. در کانادا اکثر آپارتمانها معمولا برای اجاره مورد استفاده قرار میگیرد.

مزیت خرید مسکن در کانادا:

بهره مندی از شرایط بازار مسکن در کانادا: خرید هر خانهای‌‌ در طولانی مدت سود آور است، ولی‌ اگر شما خانه خود را در شرایط رکود بازار مسکن بخرید، سود شما حتى در کوتاه مدت هم تضمین شده است و در طولانی مدت سود بسیار بالاتری نصیبتان خواهد شد..

خرید خانه در کانادا مزایایی دارد، خرید مسکن در کانادا علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری است، بطور همزمان امکان پس انداز برای شما و خانواده تان را فراهم می نماید.

در آغاز سال ۲۰۱۰ ، میانگین قیمت هر خانه در مونترال در حدود ۲۵۹.۰۰۰ دلار و میانگین قیمت خانه در سطح ملی کانادا در حدود ۳۲۹.۰۰۰۰ دلار بوده است. در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، قیمت خانه در ونکوور و تورنتو افزایش یافت. در ادامه متوسط قیمت خانه در تورنتو در سپتامبر سال ۲۰۱۸، در مقایسه با قیمت خانه در همین ماه در سال ۲۰۱۷، با ۲ درصد کاهش همراه بوده است. متوسط قیمت خانه در ونكوور، در سپتامبر سال ۲۰۱۸ در مقایسه با قیمت خانه در همین ماه در سال ۲۰۱۷، ۲٫۲ درصد، افزایش یافته است. باید گفت تغییرات قیمت مسکن بستگی به روند بازار دارد.

نرخ سود بانکی‌: کم بودن نرخ سود بانکی‌ یعنی‌ کم بودن سودی که شما به بانک می‌‌پردازید و پول بیشتری در جیبتان خواهد ماند. خیلی‌ زمان دوری نبود که نرخ سود حدود ۵ تا ۶ در صد بود، و این کم بودن به این معنی‌ نیست که تا همیشه نرخ‌ها کم خواهد بود. دراين روزها نرخ سود بانكى رو به افزايش است ولى همچنان اين نرخ ها كم محسوب مى شوند.

سرمایه گذاری: اقدام به خرید خانه سرمایه گذاری برای داشتن یک خانه در میانسالی و بهره مندی بعد روانی و آرامش در زندگی است تا وقتی‌ شما مستأجر هستید، شما وام مسكن صاحب خانه خود را می‌پردازید وسرمایه ی شما به شما برنخواهد گشت و همواره از نظر روانی تحت فشار خواهید بود.

توجه داشته باشید که با هر بودجه ای‌‌ می‌توان اقدام به خرید خانه کرد و با پیدا کردن خانه مناسب و با قیمت مناسب سود را هم مى توان تضمین کرد.

اخذ اقامت موقت با خرید ملک در کانادا:

خرید ملک در کانادا به مانند دیگر کشورها یکی از متداولترین روش های اخذ اقامت موقت در این کشور خواهد بود. البته بسته به نوع خانه، متراژ و منطقه مورد نظر جهت خرید قیمت خرید ملک در کانادا متفاوت می باشد. مردم کانادا تمایل به زندگی در خانه های ویلایی و مستقل دوبلکس دارند. و آپارتمان ها در کانادا بیشتر برای اجاره می باشد. با توجه به اینکه خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت موقت این کشور خواهد شد میتواند یک فرصت ایجاد کند که افراد متقاضی خرید ملک در کانادا به واسطه این روش وارد این کشور شوند. و اقدام به سرمایه گذاری نمایند البته خرید می تواند امکان پس انداز سرمایه را برای فرد متفاضی خرید ملک در کانادا و خانواده فراهم می نماید. البته لازم به ذکر است قوانین در سراسر دنیا(در خصوص مالکیت افراد خارجی) برای خریداران خارجی که در کانادا ملک خریداری میکنند به تابعیت آنها ارتباطی ندارد. حتی شهروندان کانادا که بیشتر از یک سال است که در خاک کانادا حضور ندارند و در خارج از کانادا سکونت دارند آنها هم میتوانند در کانادا ملک خریداری نمایند. کانادا پذیرای همه افراد خارجی است که از سرتاسر دنیا میخواهند در کانادا ملک خریداری کنند هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد و حتی به نوع ملکی که خریداری میکنند هم ندارد.

تسهیلات خرید خانه در کانادا با نام مورکیج یا وام دوم مسکن در کانادا:

در گفتار فوق دربارهی خرید ملک در کانادا تلاش کردیم تا حد توان اطلاعات جامعی، در باب تهیه ملک در کانادا در مطرح کنیم. تا در صورت تمایل به خرید ملک در کانادا و یا اجاره خانه در کانادا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. خرید خانه در کانادا، برای مهاجران بسیار آسان است و گزینه ای مناسب برای افرادی که در طول زمان در کشور کانادا زندگی می کنند. کانادا دارای یک سیاست باز برای مالکیت خارجی (اگر ما تابع یا مقیم کانادا نباشیم)ارائه داده است که وام دوم مسکن (مورکیج) از جله آنها است. و دیگری قیمت مقرون به صرفه ملک است، به طور کلی از محاسن خرید مسکن در کانادا قیمت پایین تر آن از سایر مقاصد جهانی است.

Mortgage یا وام دوم مسکن

اصطلاح عامیانه رهن ملک که در بین مشاورین املاک خیلی مرسوم است و زیاد شنیده می‌شود، در زبان انگلیسی به بصورت « Mortgag» نوشته می‌شود، که «مورگیج» تلفظ می‌شود. بطور کلی مشاورین املاک انگلیسی زبان به رهن املاک Mortgage می گویند. کلمه Mortgage در فارسی معادل‌های گرو، رهن، گرونامه و گرو گذاشتن را دارد. در کانادا به وام مسکن Mortgage میگویند. یعنی وامی که در مقابل آن ملکی ( که همان منزل خریداری شده است)، به گرو گذاشته شده است. این وام توسط بانک ها و یا مؤسسات مالی Financial Institutions توسط افراد مورگیج بروکر برای متقاضی تهیه میشود. به طور کلی چون وام مسکن به ازای گرو گذاشتن یک ملک پرداخت می شود بانک ها و مؤسسات مالی Financial Institutions در چارچوب قوانین موجود، نسبت به پرداخت این نوع وام ها تمایل نشان می دهند.

آیا فرد غیر کانادایی می تواند وام مسکن بگیرد؟

بله میتواند. به طور معمول یک فرد خارجی می تواند برای خرید مسکن تا ۶۵ درصد بهای مسکن را وام بگیرد. از آنجا که وام مسکن در ازای گرو گذاشتن مسکن نزد وام دهنده صادر میشود، خیلی از بانک ها در صورتی که حداقل ۳۵ درصد بهای مسکن توسط مشتری پرداخت شود از پرداخت الباقی به صورت وام ابا ندارند. با این حال نظر به آنکه اکثر افراد خارجی به طور معمول سابقه مالی و اعتباری Financial and Credit History در کانادا ندارند، این امر یک واسطه معتبر (نظیر شرکت های بین المللی متخصص در دریافت وام برای افراد خارجی) می طلبد.
 
بالا