برگزیده های پرشین تولز

ممنون میشم دوستان صاحب نظر و کارشناس در مورد دوربین عکاسی ببینن و نظر بدن ، چه دوربینی بخرم؟؟؟

modernyanni

مدیر کل بازارچه_ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر کل بازارچه
لایک‌ها
1,815
سلام

خوبید دوستان عزیز

ببخشید وقتتون رو میگیرم

میخواستم راهنماییم بفرمایید

من در حال حاضر این دوربین رو دارم

و خوب جوابگوی نیاز من هست

http://www.digikala.com/Product/DKP...ن-ديجيتال-سوني-سايبرشات-دي-اس-سي-اچ-ايکس-7-وي

اما راستش خیلی وسوسه شدم که یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای بگیرم

یه چیزی تو مایه های دوربین های کنون یا نیکون

یه دوربین DSLR یا شبه DSLR ( اگر اشتباه نگفته باشم )

میخوام فیلمبرداری دیجیتال هم داشته باشه

حالا شما نظرتون چیه؟

چه پیشنهادی دارید ؟

ممنون میشم بفرمایید

ضمنا به خاطر محدودیت بودجه نمیتونم خیلی هزینه کنم ( نهایت 1 تا 2 تومن )

به خاطر همین میخوام کارکرده بخرم

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999
اما راستش خیلی وسوسه شدم
بدون شک وسوسه تاثیرگذارتر از هر چیزیه برای خرید یه DSLR. اگه به عکاسی حرفه ای علاقمند نیستی و قصد نداری یه مدت وقت بذاری واسه یادگیریش، شاید بهتر این باشه که یه شبه dslr خرید کنی. در هر شرایط، DSLRها به خاطر سنسوری که دارن خروجی با کیفیت تری هم دارن. این در حالیه که کفه ترازو در شبه DSLRها به نفع لنز می چربه. به نظر من، اگه ذوق و شوق عکاسی داری، فرصت خریدن DSLR رو با خریدن یه شبه DSLR خراب نکن ^_^ البته شبه DSLRها هم امکانات خیلی خوبی دارن، اما از اسمشون پیداست دیگه مشابه هستن =)
برای خرید DSLR به چند روش میتونی عمل کنی، اول اینکه یه بادی متوسط یا رده پایین خرید کنی و در عوض لنز رده متوسط یا رده بالا بگیری براش و یا برعکس. احتمالا چون استفاده تخصصی از لنز نداری و لنزها هم استفاده و کاربردهای گوناگون دارن، می تونی یه بادی متوسط مثه D5300 خرید کنی با لنز 55-18 که حدود همین 1700-800 تموم میشه در کنارش هم میشه یه لنز تله ارزون قیمت بگیری و یا اگه بخوای لنز بهتر تهیه کنی میتونی کیت 140-18 رو تهیه کنی که جمعا حدود 2400-500 باید باشه.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
خوبید دوستان عزیز
ببخشید وقتتون رو میگیرم
میخواستم راهنماییم بفرمایید
من در حال حاضر این دوربین رو دارم
و خوب جوابگوی نیاز من هست
http://www.digikala.com/Product/DKP...ن-ديجيتال-سوني-سايبرشات-دي-اس-سي-اچ-ايکس-7-
اما راستش خیلی وسوسه شدم که یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای بگیرم
یه چیزی تو مایه های دوربین های کنون یا نیکون
یه دوربین DSLR یا شبه DSLR ( اگر اشتباه نگفته باشم )
میخوام فیلمبرداری دیجیتال هم داشته باشه
حالا شما نظرتون چیه؟
چه پیشنهادی دارید ؟
ممنون میشم بفرمایید
ضمنا به خاطر محدودیت بودجه نمیتونم خیلی هزینه کنم ( نهایت 1 تا 2 تومن )
به خاطر همین میخوام کارکرده بخرم
باسلام
دوست عزیز اگر موضوع رو در تاپیک مربوطه مطرح کنید میتونید بهتر نتیجه بگیرید
http://forum.persiantools.com/threads/چه-دوربینی-بخرم-؟؟؟؟-تاپیک-اختصاصی-خرید-دوربین.27112/
بنظر من اصلا به بریج ها( slr like ) یا همون سوپر زومها فکر نکنید چون کیفیت دوربین فعلیتون بسیار بهتره
اما درمورد dslr چون فیلمبرداری هم براتون مهمه اکیدا توصیه میکنم کنون بگیرید مخصوصا سری 700D به بعد که از سنسور هیبریدی و لنزهای STM استفاده میکنن
فکر دوربین دست دوم هم نباشید
همین 700D رو میتونید حدود 1700 ساخت ژاپن با لنز کیت 55ـ18 STM بگیرید و کار رو شروع کنید بعدا با تجربه بیشتر برای نیازهاتون اقدام به تهیه لنز وسایر اقلام مورد نیاز کنید
برای شروع کار همین لنز کیت هم جوابگو هست مخصوصا برای افرادی مثل من تازه کار ، چون کار حرفه ای نیاز به تخصص و تجربه داره و برای شروع کار بنظر من اصلا نیازی به تهیه لوازم حرفه ای نیست
موفق باشید

بالا