برگزیده های پرشین تولز

منتشر شدن ویروس اندرویدی جدید در اروپا

Ittl.ir

Registered User
تاریخ عضویت
8 اکتبر 2015
نوشته‌ها
232
لایک‌ها
38
سن
29
ویروسها در هر پلت فرمی وجود دارن و اندروید هم به نوبه خود ویروس هایی را دارد. به تازگی شرکت امنیتی Heimdal Security خبر کشف ویروس جدیدی را منتشر کرده است که از طریق پیام‌های متنی منتقل شده و نصب می‌شود. با ittl همراه باشید.
این ویروس که Mazar نام دارد، پس از نصب شدن روی گوشی یا تبلت قربانی، تمامی ترافیک اینترنت دستگاه او را از طریق پروکسی برای محاجمان مخابره می‌کند و آنها می‌توانند اطلاعات مورد نظرشان را از این طریق دریافت کنند. این ویروس در حال حاضر بر روی ۱۰۰ هزار دستگاه اندرویدی در کشور دانمارک کشف شده است و ممکن است به راحتی به تمامی دستگاه‌های قاره اروپا منتقل شود. البته این ویروس بر روی دستگاه‌هایی که زبان پیش‌فرض آنها روسی است، فعال نمی‌شود. احتمالا این عمل برای جلوگیری از شناسایی شدن ویروس توسط پلیس روسیه انجام شده است.
این ویروس از طریق یک پیام متنی برای قربانی ارسال می‌شود و اگر کاربر لینک موجود در پیام متنی را باز نکند، مشکلی برای او ایجاد نمی‌شود. حتی پس از بار کردن لینک نیز اگر مورد امنیتی نصب نکردن اپلیکیشن از منابعی به جز گوگل‌پلی فعال باشد، باز هم ویروس یا بدافزار مورد نظر بر روی دستگاه کاربر نصب نخواهد شد. البته اکثر کاربران این موارد امنیتی را رعایت نمی‌کنند و انتشار این ویروس هنوز با سرعت ادامه دارد. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از آلوده شدن به چنین بدافزارهایی، حتما موارد امنیتی را رعایت کنید و از آنتی ویروس بروز بر روی دستگاه خود استفاده کنید.


منبع:

منتشر شدن ویروس اندرویدی جدید در اروپا
 
بالا