برگزیده های پرشین تولز

منشی تلفنی برای گوشی های java

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
اساتید اینجا بهتر میتونن کمک کنن ولی تا اونجایی که من میدونم برای گوشیهای جاوا برنامه مطمئنی وجود نداره

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
به نقل از mhokamaii :
منشی تلفنی برای گوشی های java می خواستم
تشریف ببرید ، امور مشترکین و برای VoiceMail ثبت نام کنین !
این بهترین راه موجود برای گوشیهای جاوا می باشد

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
نگردین که اصلا نیستش بی خود هم خودتون رو خسته نکنید همون voice mail که گفتن فقط راهشه

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
گوشیهای java base منشی نداره

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
اصلا امکان نوشتن برنامه منشی برای گوشی های جاوا وجود نداره ؟ یا تا حالا کسی همچین کاری نکرده ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
ما هی میگیم نیست هر یه هفته 1 بار یکی میاد میگه می خوام بابا نیست نیست نیست....

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Sony Ericsson!! :
ما هی میگیم نیست هر یه هفته 1 بار یکی میاد میگه می خوام بابا نیست نیست نیست....

لطفا یک بار دیگه سوال من رو بخونید. قسمت دوم کج تابی داره:) احتمالا برای همین اشتباه فهمیدید
31.gif
.

منم می دونم نیست. دارم میگم اینکه تا حالا کسی برای جاوا منشی ننوشته دلیل خاصی داره ؟
89.gif

چون به نظر خیلی ضروری میاد(400 تومن پول میدی بی منشی). و میگم آیا ممکنه بعدها کسی همچین کاری بکنه یا اصلا این امکان برای جاوا موجود نیست؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از HendeseH :
لطفا یک بار دیگه سوال من رو بخونید. قسمت دوم کج تابی داره:) احتمالا برای همین اشتباه فهمیدید
31.gif
.

منم می دونم نیست. دارم میگم اینکه تا حالا کسی برای جاوا منشی ننوشته دلیل خاصی داره ؟
89.gif

چون به نظر خیلی ضروری میاد(400 تومن پول میدی بی منشی). و میگم آیا ممکنه بعدها کسی همچین کاری بکنه یا اصلا این امکان برای جاوا موجود نیست؟

به نظر میاد که base java برای منشی مشکل داره . البته گوشیهایی مثل سامسونگ هم که جاوا هست راحت روش منشی نصب میشه حالا جریان چیه نمی دونم...:blink:

البته شاید یه نفر که برنامه نویسی بلده همت کنه بتونه بنویسه ولی تا حالا من ندیدم:happy:

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به این راحتیا هم که فکر میکنی نیست کلا برنامه نوشتن برای java base ها خیلی سخت تر از symbian هست شما با c هم میتونی بره سیمبین کد بزنی و کار خیلی سختی نیست ولی java base کلا خیلی محدودتره

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Sony Ericsson!! :
به نظر میاد که base java برای منشی مشکل داره . البته گوشیهایی مثل سامسونگ هم که جاوا هست راحت روش منشی نصب میشه حالا جریان چیه نمی دونم...:blink:

البته شاید یه نفر که برنامه نویسی بلده همت کنه بتونه بنویسه ولی تا حالا من ندیدم:happy:

بله درسته . هنوز ران تایم جاواییJSR برای ضبط و پخش صدای تماس گیرنده طراحی نشده. پس هیچ برنامه نویسی نمیتونه بدون داشتن JSR مربوطه برنامه منشی تلفنی بنویسه .

اما مسئله به قدرت C و محدودیت Java بر نمیگرده . داستان اینه که برادرانی که سیمبیان رو طراحی کردن کلیه ماژولها و لایبری های سطح پایین موبایل رو طراحی کردن و امکان دسترسی اونها رو به برنامه نویس به راحتی دادند(تقریبا همه ولی نه کاملا) . حالا این کار معایب و مزایایی داشت . اولین و بزرگترین عیب این کار از بین رفتن امنیت در این موبایل ها بود ( چون یک ویروس نویس یا یک تروجان نویس به راحتی میتونست کنترل موبایل رو بدست بگیره ولی در موبایل های جاوا این امکان براش از نظر فنی وجود نداشت) و بزرگترین مزیتش امکان ساخت برنامه های مختلف مثل همین خانم منشی بود. از مزایا و معایب سیمبیان گفتن دردی رو دوا نمیکنه همین جا ختمش کنیم بهتره.

نکته ای که مسلمه این هست که موبایل های جاوابیس هم دارن به سوی آینده ای پیش میرن که کنترل موبایل رو به دست برنامه نویس بدهند ( بعنوان مثال اولین اسمارت فون جاوا 2-3 ماه پیش توسط ال جی ارائه شد) اما این روند بسیار آرامه . چون بزرگترین هدف JME ارائه پلت فرمی امن و ایمنه . و دومین هدفش بالا بردن قدرت برنامه نویس:D
شاهد این ادعا اضافه شدن JSR135 به موبایل های سونی اریکسونه که یکی از فوائد اون امکان قفل کردن فایلها روی موبایل یا زوم کردن عکس ها و ... توسط برنامه های جدیدیه که از k750 به بعد برای این موبایل ها طراحی شدن و باز هم مطمئنا در سری های بعدی شاهد نوآوری های دیگه ای هستیم که همونطور که گفتم آرام و با حفظ امنیت کنترل رو به دست برنامه نویس میدهند .

راستی موبایل های جاوا بیس ال جی و سامسونگ که منشی تلفنی دارند یک تفاوت اساسی دارند . این منشی نه یک برنامه جاوا بلکه قسمتی از فرم ور موبایل هست. یعنی زمانی که موبایل عرضه میشه این برنامه همزمان با فرم ور توسط کارخانه سازنده داخل اون قرار داده شده. بهتر بگم : جناب برنامه نویس معظم شرکت سازنده توانایی دسترسی به پایین ترین فرامین و البته ساخت ماژولهایی رو روی دستگاه داره که به هیچ وجه شباهتی به J2ME ندارند و به منظور یک دستگاه خاص ( و در برخی مواقع به کمک سخت افزاری خاص) ساخته میشوند . البته این جناب برنامه نویس میتونه این ماژول رو به صورت اختصاصی برای اون موبایل به اشتراک بگذاره. یعنی یک فرد نوعی مثل من برنامه ای جاوا بنویسه که بتونه از اون ماژول استفاده کرده و منشی تلفنی بشه ( که این برنامه بیشتر شبیه یک اسکین عمل می کنه تا برنامه !) . این مورد آخری رو ندیدم اما ممکنه باشه . حضرت حق شاهده که از این بندگان چشم بادمیش هیچ کاری بعید نیست:D

فکر کنم دیگه این بحث کامل بسته شد:happy:

بالا