برگزیده های پرشین تولز

مهریه یا دیه؟؟؟

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب بروس فکر میکنم این بحث تمام شده باشه و بیخود دارید کشش میدید...

خیلی خوب . من هم فکر میکنم این جور بحثها فرسایشی هستند . هر چند گاهی وقتها نتایج خوبی بدست میدن . بهر حال بنظرم خانوم Amadea کمی یکجانبه ( به طرفداری از زنان ) نگاه میکنند . اما درک خوب ایشان از واقعیت جامعه و کارکرد مهریه خیلی خوب هست .
به امید موفقیت همه دوستان و داشتن یک زندگی پر سعادت برای همه .

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
جناب مصطفی_جی ام؛ واقعا متاسفم که چنین طرز تفکری دارید، اما فراموش نکنید این مهریه را روز اول همین شما که داماد بوده اید قبول کرده اید . میتونستید قبول نکنید. اگه غلط میگم بفرمایید.
در مورد خیانت زن و ..
مرد اگه واقعا اهل زندگیش باشه و به همسرش برسه، هیچوقت همسرش نمیاد و چنین کاری نمیکنه.
بابت مهریه، یه دختر بعد از ازدواج تقریبا به جز شوهرش دیگه هیچ سرپناه و تکیه گاهی نداره، شما که احیانا انتظار نداری تنها تکیه گاه ناچیزش که همین مهریه باشه رو هم ازش دریغ کنند ؟

هیچ تا حالا شده خودت رو جای یه دختر که داره ازدواج میکنه بزاری ؟
من كه هميشه گفتم. من اگر برم خواستگاري يا مهريه بالاي 200 قبول نميكنم و اگر هم بالاي 200 قبول كنم به شرط پرداخت بعد از طلاق و به شرط عند الاستطاعه بودن. اگر هم همچين زني پيدا نشه عطاي ازدواج رو به لقاش ميبخشم.
در ضمن تو جامعه اي كه الان تقريبا به اندازه مرد شاغل، زن شاغل وجود داره اين حرفها اصلا معني نداره. زن هم ميتونه براي خودش كار پيدا بكنه. نبايد كه تا ابد دهنش رو به اميد رسيدن يه مرد باز نگه داره!!
تازه مگه قبل از ازدواج سرپناه و تكيه گاهش كجا بوده كه بعد از طلاق نميتونه همون جا باشه؟ روزي انسان رو هم خدا ميرسونه نه شوهر.
بعدشم مگه شوهر چه گناهي داره كه حتي بعد از طلاق هم بايد تاوان يك زندگي ناموفق و يك شكست عشقي و عاطفي رو با اموالش پس بده؟!
من خودم رو جاي هيچ دختري نميذارم ولي مطمئنم اگه دختر هم بودم ايقدر انسانيت و شرف داشتم كه از شوهري كه ازش جدا شدم و هيچ رابطه اي ديگه باهاش ندارم باج نگيرم!

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
در مورد ضعیف بودن زنها؛
یک زن در مقابل شوهری که از زندگی و زناشویی هیچی نمیدونه و هیچ بویی از بشریت و انسانیت نبرده چی داره ؟ .
چطوريه كه زن نميتونه مرد رو بشناسه و فقط بايد با مهريه زندگيش رو تضمين كنه ولي مرد حتما بايد قدرت شناخت زنها رو داشته باشه طوري كه به خواستگاري زن نا اهل نره؟!
خوب اگر مرد بتونه زن خوب رو بشناسه، خوب زن هم بايد بتونه مرد خوب رو بشناسه پس مهريه گرفتن براي چيه؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
مهريه مثل بيمه شخص ثالث براي هر خانمي كه ازدواج ميكنه لازم و واجبه.
اين طرز فكر فاجعه است!
ميشه بفرمائيد بيمه شخص ثالث مرد براي به اجرا نذاشتن همين مهريه توسط زن و به زندان نيفتادنش چيه؟!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من خودم رو جاي هيچ دختري نميذارم ولي مطمئنم اگه دختر هم بودم ايقدر انسانيت و شرف داشتم كه از شوهري كه ازش جدا شدم و هيچ رابطه اي ديگه باهاش ندارم باج نگيرم!

شما اگر دختر بوديد و شوهرتون بهتون خيانت ميكرد، به راحتي بدون اينكه سهمي از زندگي كه تا بحال براش تلاش كرديد و خون دل خورديد بگيريد ول ميكرديد و ميرفتيد خونه پدرتون؟ مسلما كسي نميتونه ضرر هاي روحي همچو مسئله اي رو جبران كنه، ولي ضررهاي مادي از طريق مهريه قابل جبرانه.

انسانيت و شرف جاي خود، ولي حساب حسابه، كاكا برادر. اگرچه ميدونم دارم با شما وقت تلف ميكنم و شما هيچ ارزشي براي كار زن در خانه قائل نيستيد، اما از نظر من زن و شوهر در ساختن بعد مادي زندگي سهيم هستند. در نتيجه وقتي قوانين جامعه سهمي براي زن از اين نظر قائل نيست، مهريه بايد باشه.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من كه هميشه گفتم. من اگر برم خواستگاري يا مهريه بالاي 200 قبول نميكنم و اگر هم بالاي 200 قبول كنم به شرط پرداخت بعد از طلاق و به شرط عند الاستطاعه بودن. اگر هم همچين زني پيدا نشه عطاي ازدواج رو به لقاش ميبخشم.
در ضمن تو جامعه اي كه الان تقريبا به اندازه مرد شاغل، زن شاغل وجود داره اين حرفها اصلا معني نداره. زن هم ميتونه براي خودش كار پيدا بكنه. نبايد كه تا ابد دهنش رو به اميد رسيدن يه مرد باز نگه داره!!
تازه مگه قبل از ازدواج سرپناه و تكيه گاهش كجا بوده كه بعد از طلاق نميتونه همون جا باشه؟ روزي انسان رو هم خدا ميرسونه نه شوهر.
بعدشم مگه شوهر چه گناهي داره كه حتي بعد از طلاق هم بايد تاوان يك زندگي ناموفق و يك شكست عشقي و عاطفي رو با اموالش پس بده؟!

باج !؟ یا چیزی که طرف مقابلتون خودش تایید و قبول کرده !؟ من خودم پسرم، نمیدونم شاید فکر میکنین دختر باشم که اینطور دارم طرفداری میکنم یا از این قضیه دریافتی چیزی عاید من میشه... اما خیر ، باز هم عرض میکنم من هم مثه شما پسر هستم .
اما راجع به شما و طرز فکرتون، تنها کاری که میتونم بکنم اینه که ملتمسانه دعا کنم عاشق بشین . و البته، امیدوارم تشریف بیارید همینجا و بفرمایید برای ایال محترمتون مهریه چقدر تعیین کرده اید.

چطوريه كه زن نميتونه مرد رو بشناسه و فقط بايد با مهريه زندگيش رو تضمين كنه ولي مرد حتما بايد قدرت شناخت زنها رو داشته باشه طوري كه به خواستگاري زن نا اهل نره؟!
خوب اگر مرد بتونه زن خوب رو بشناسه، خوب زن هم بايد بتونه مرد خوب رو بشناسه پس مهريه گرفتن براي چيه؟

شما انگار ایران زندگی نمیکنید ؟
این مردها هستند (همین بنده و شما و امثال ما) که به خاستگاری یه دختر خانوم میریم... پس این وظیفه ی من و شماست که از طرف مقابل شناخت داشته باشیم.

راجع به گرفتن مهریه هم، این دو حالت رو مثایسه کنید و به خودتون و نه به من، جواب بدید که کدوم حالت امکان پذیر هست :
زن و مردی با هم ازدواج کردند و بعد از گذشت یکی دو هفته (ماه، سال، ...) از هم جدا شدند .

حالا زن هیچ مهریه ای نداشته و میخواد به زندگیش ادامه بده . بالطبع کل دارایی هم متعلق به مرد خواهد بود .
هر دو اگه تو این شرایط بخوان به زندگی ادامه بدن؛ به نظرتون کدوم یکی میتونه به زندگیش ادامه بده ؟
اگه هر دو بخوان ازدواج کنن؛ کدوم یکی میتونه موفق به ازدواج بشه ؟
با فرض محال اینکه زن، بتونه دوباره ازدواج کنه، آیا نباید این احتمال رو داد که دوباره امکان طلاق وجود داره ؟

فکر کنم به اون چیزی که تو ذهنم بود رسیده باشین... اگه قرار به اینصورت باشه، من نوعی، میام امروز با یکی ازدواج میکنم، خوب از زیبایی و جوانی و ... طرف مقابلم استفاده میکنم، بعد از یه مدت که خسته شدم، هیچ مهریه ای هم که تعیین نشده، ایشون رو میسپرم به امون خدا و میفرستمش همونجایی که قبل از ازدواج با من بوده، روزیش رو هم خدا میرسونه... نفر بعد؛ یه چند صباحی که گذشت دوباره بعدی.. تا زمانی که خدا بخواد من سرم رو بزارم زمین و این ماجرا تمام بشه .

اوووم ؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ميشه بفرمائيد بيمه شخص ثالث مرد براي به اجرا نذاشتن همين مهريه توسط زن و به زندان نيفتادنش چيه؟!

چه طوره بگم خوش رفتاري با همسر؟ احترام به اون؟ توجه به اون؟

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2

فرض كن خداي ناكرده مردي!خانمتم خانه دار يا شاغل(مي تون مرد نزاره رنش بره سر كار!) بود با قوانين ناقص ارث سهم زنت خيلي كمه!همين مهريه اينجاهم براي خانمت حكم بيمه رو داره!;)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اين طرز فكر فاجعه است!
تایید میشه
اگه یه زن آب زیر کاه از آب درومد چی؟ کی زندگی مرد رو تضمین میکنه؟> اونم با این مهریه های سنگین فقط باید کار کنه قسط بده
به نظر من وقتی خانواده دختر سر مهریه چونه میزنن دختر رو تا حد گوشفند پایین میارن
چوئن سر قیمت گوسفند هم چونه میزنن

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
تایید میشه
اگه یه زن آب زیر کاه از آب درومد چی؟ کی زندگی مرد رو تضمین میکنه؟> اونم با این مهریه های سنگین فقط باید کار کنه قسط بده
به نظر من وقتی خانواده دختر سر مهریه چونه میزنن دختر رو تا حد گوشفند پایین میارن
چوئن سر قیمت گوسفند هم چونه میزنن

قوانین این مملکت زن رو خیلی پایین تر از گوسفند فرض کرده. حداقل اگر پدر و مادری برای آتیه فرزندشون دل بسوزونن و پافشاری روی یک رقم متعادل (نه خیلی زیاد) بکنند، از نظر من مشکلی نداره. شما صبر کن خودت دختر دار شی؛ ببینم دخترت رو بدون هیچ پشتوانه ای میدی دست اولین جوونی که از راه رسید یا نه.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
ماهي

من نفهميدم اينكه من نميتونم سوسك بكشم، چه ربطي به قضيه خواست حقوق انسانيم ميتونه داشته باشه. كشتن هم تا اونجا كه من ميدونم هنر نيست كه شما بهش مفتخريد.

من نميدونم شما كجا تصميم داريد خواستگاري بريد، ولي مسلما هر جا كه رفتيد و هر چي كه بهتون گفتند، نتيجه همين طرز تفكراتتونه.

به هر جهت يك خانم عاقل كه با شناخت كافي با فردي ازدواج ميكنه، اگر چه ممكنه هيچوقت در زندگي مشكلي نداشته باشه و مورد آزار و سو استفاده شوهرش قرار نگيره ولي نبايد شرط احتياط رو از دست بده. اگر در جامعه ما زن مطلقه شانس جديد براي يك زندگي خوب داشت، اگر زن حق طلاق داشت، و اگر دارايي هاي زن و شوهر پس از طلاق تقسيم ميشد، احتياجي به مهريه نيود. ولي حالا كه از اين خبرها نيست، مهريه مثل بيمه شخص ثالث براي هر خانمي كه ازدواج ميكنه لازم و واجبه، تا اگر مرد اهل زن و زندگي نبود، زن مجبور به تحمل اين وضعيت فلاكت بار نباشه.

شما ميخواهي اسمشو بگذاري قيمت من بگذار، اهميتي نداره، من اسمشو ميگذارم بيمه روز مبادا. سهم من از يك زندگي از دست رفته. تا وقتي هم جامعه ما همين طور هست، اين كمترين توقعي هست كه يك خانم ميتونه داشته باشه.

مرد حق طلاق دارد، همينطور شانس بهتري براي ازدواج مجدد، در ضمن اگر تقصير با زن بود دادگاه نه تنها مرد رو مجبور به تقسيم دارايي ها نميكنه، بلكه مهريه اي هم در كار نيست.

Amadea عزیز!
پیش تر از این پست هایی از شما توی تاپیک های دیگه خونده بودم و فکر می کردم که خانم منطقی و خوش فکری هستید. ببخشیدها ولی با خوندن این پست ها برای بار صدم توبه کردم که دیگه در مورد یه خانم تصور منطقی بودن نکنم!! (چرا هر بار که آدم راجع به یه خانم همچین فکری می کنه 2 روز بعد پشیمون میشه؟؟:lol:)
کاملا مطمئنم که شما از ازدواج تصویری شبیه به فحشا و خرید و فروش توی ذهن خودتون دارید و فکر می کنید که زن تنها راهش برای امرار معاش خودفروشی است حالا چه به یک نفر چه به صد نفر!!
وقتی می خوای با یه زن ازدواج کنی باید زندگیش رو در قالب چیزی به نام نفقه تامین کنی که از گرسنگی نمیره و اون هم در عوض بدنش رو برای لذت در اختیار تو می ذاره!! اگر هم خواستی این منبع خوردن و نمردن رو قطع کنی، باید یه پول گنده به اسم مهریه به طرف بدی که برای بقیه مدت عمرش زندگیش تامین باشه و کارش به مردن از زور گرسنگی، یا بدتر از اون پول گرفتن از حکومت و کمیته امداد نکشه!
شما این طوری فکر می کنید درسته؟
میشه بگید اگه اینطوره پس چرا همون کسی که مهریه رو قرار داده بارها توصیه کرده که مبلغش رو پایین بگیرید؟
میشه بگید اگر موقع طلاق شما و همسر آینده تون شما 10 برابر مرد ثروت داشته باشید، آیا نظرتون در مورد تقسیم ثروت باز هم به قدرت خودش باقیه یا خیر؟
میشه بگید اگر مهریه تضمین زندگی کردن زن بعد از طلاق است چرا خانم هایی که ماهی چند میلیون پول در میارند مهریه شون چند برابر خانوم های دیگه است؟

تفکرات شما ابدا صحیح نیست!! مهریه در دیدگاه مردم ما بیمه شخص ثالث نیست، بلکه پول خریدن زن است!!!

یه چیز رو هم اضافه کنم:
تا حدی طرز فکر افرادی مثل شما رو درک می کنم، چون زنان در حال حاضر شانس زیادی برای این که یه زندگی معمولی رو بدون کمک یک مرد بگذرونند ندارند، ولی به خدا دیگه دید بدنی راجع به زن کافیه! شما زن ها حتی خودتون هم خودتون رو به شکل یه جسم و بدن می بینید!! شما باید عرضه و مهارت چرخوندن یه زندگی بدون یه مرد رو داشته باشید و با اتکا به اعضای دیگه بدنتون غیر از اونهایی که خودتون می دونید بتونید یه زندگی سالم داشته باشید!!
از حرف هام دلگیر نشید، متاسفانه من لحن صحبتم با خانوم ها یه کم تنده و این رو خودم هم می دونم!!
موفق باشید! :)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
Amadea عزیز!
پیش تر از این پست هایی از شما توی تاپیک های دیگه خونده بودم و فکر می کردم که خانم منطقی و خوش فکری هستید. ببخشیدها ولی با خوندن این پست ها برای بار صدم توبه کردم که دیگه در مورد یه خانم تصور منطقی بودن نکنم!! (چرا هر بار که آدم راجع به یه خانم همچین فکری می کنه 2 روز بعد پشیمون میشه؟؟:lol:)
کاملا مطمئنم که شما از ازدواج تصویری شبیه به فحشا و خرید و فروش توی ذهن خودتون دارید و فکر می کنید که زن تنها راهش برای امرار معاش خودفروشی است حالا چه به یک نفر چه به صد نفر!!
وقتی می خوای با یه زن ازدواج کنی باید زندگیش رو در قالب چیزی به نام نفقه تامین کنی که از گرسنگی نمیره و اون هم در عوض بدنش رو برای لذت در اختیار تو می ذاره!! اگر هم خواستی این منبع خوردن و نمردن رو قطع کنی، باید یه پول گنده به اسم مهریه به طرف بدی که برای بقیه مدت عمرش زندگیش تامین باشه و کارش به مردن از زور گرسنگی، یا بدتر از اون پول گرفتن از حکومت و کمیته امداد نکشه!
شما این طوری فکر می کنید درسته؟
میشه بگید اگه اینطوره پس چرا همون کسی که مهریه رو قرار داده بارها توصیه کرده که مبلغش رو پایین بگیرید؟
میشه بگید اگر موقع طلاق شما و همسر آینده تون شما 10 برابر مرد ثروت داشته باشید، آیا نظرتون در مورد تقسیم ثروت باز هم به قدرت خودش باقیه یا خیر؟
میشه بگید اگر مهریه تضمین زندگی کردن زن بعد از طلاق است چرا خانم هایی که ماهی چند میلیون پول در میارند مهریه شون چند برابر خانوم های دیگه است؟

تفکرات شما ابدا صحیح نیست!! مهریه در دیدگاه مردم ما بیمه شخص ثالث نیست، بلکه پول خریدن زن است!!!

بنده احتیاجی به نظر مثبت شما یا هیچ کس دیگه در مورد خودم، نظراتم و پستهام ندارم. بنابراین هر جور راحتید و بدون عذاب وجدان در مورد بنده فکر کنید.

تصویر من از ازدواج با حقیقتی که در جامعه هست متفاوته. بنابراین در حالیکه من امیدوارم بهترین حالت ممکن در مورد زندگی مشترکم پیش بیاد ولی برای بدترین حالت ممکن برنامه ریزی خواهم کرد. بدترین حالت ممکن هم دلیلی نداره برای من پیش نیاد چون من شاغلم، تحصیلکرده ام و یا روی پای خودم ایستاده ام و وضعم ممکنه از پسرهای همسالم هم بهتر باشه. به هر جهت من در مملکتی که قوانین حمایتیش از زن تقریبا ناچیزه، بدون پشتوانه مهریه وارد زندگی مشترک نخواهم شد.

نظر من در مورد مهریه اصلا ربطی به قضیه دینی اون نداره، و من به خودم اجازه این رو نمیدم که راجع به اینکه چرا فلان کس بهمان قدر مهریه داره نظر بدم. نظر من در مورد مهریه نظر منه، و لازم نیست که شما یا کس دیگه تائیدش کنید، یا بگید اسمش اینه نه اون، مجددا برای من این موضوع اهمیتی نداره. من کسی رو مجبور به قبول کردن مهریه مورد نظرم نمیکنم و طرف هم میتونه قبول نکنه.

اگر در موقع طلاق ده برابر مرد آیندم ثروت داشتم، واگر این من بودم که طلاق میخواستم دادگاه خارجی مسئولیت نفقه مرد رو به من میداد به علاوه تقریبا کمتر از نصف دارایی هام، و اگر اون طلاق میخواست، بدون هیچ دلیل موجهی، جز سهم کمی چیزی بهش نمیرسید. فکر میکنم این عادلانه باشه، چون برای من غیر قابل تصور هست که موفقیت یک نفر مدیون زحمات همسرش نباشه. بنابراین اگر یکی از زوجین بعد از اینکه همسرش پا به پاش تلاش کرده بخواد رهاش کنه، باید سهمشو از زندگیه مشترک بپردازه.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
بنده احتیاجی به نظر مثبت شما یا هیچ کس دیگه در مورد خودم، نظراتم و پستهام ندارم. بنابراین هر جور راحتید و بدون عذاب وجدان در مورد بنده فکر کنید.

تصویر من از ازدواج با حقیقتی که در جامعه هست متفاوته. بنابراین در حالیکه من امیدوارم بهترین حالت ممکن در مورد زندگی مشترکم پیش بیاد ولی برای بدترین حالت ممکن برنامه ریزی خواهم کرد. بدترین حالت ممکن هم دلیلی نداره برای من پیش نیاد چون من شاغلم، تحصیلکرده ام و یا روی پای خودم ایستاده ام و وضعم ممکنه از پسرهای همسالم هم بهتر باشه. به هر جهت من در مملکتی که قوانین حمایتیش از زن تقریبا ناچیزه، بدون پشتوانه مهریه وارد زندگی مشترک نخواهم شد.

نظر من در مورد مهریه اصلا ربطی به قضیه دینی اون نداره، و من به خودم اجازه این رو نمیدم که راجع به اینکه چرا فلان کس بهمان قدر مهریه داره نظر بدم. نظر من در مورد مهریه نظر منه، و لازم نیست که شما یا کس دیگه تائیدش کنید، یا بگید اسمش اینه نه اون، مجددا برای من این موضوع اهمیتی نداره. من کسی رو مجبور به قبول کردن مهریه مورد نظرم نمیکنم و طرف هم میتونه قبول نکنه.

اگر در موقع طلاق ده برابر مرد آیندم ثروت داشتم، واگر این من بودم که طلاق میخواستم دادگاه خارجی مسئولیت نفقه مرد رو به من میداد به علاوه تقریبا کمتر از نصف دارایی هام، و اگر اون طلاق میخواست، بدون هیچ دلیل موجهی، جز سهم کمی چیزی بهش نمیرسید. فکر میکنم این عادلانه باشه، چون برای من غیر قابل تصور هست که موفقیت یک نفر مدیون زحمات همسرش نباشه. بنابراین اگر یکی از زوجین بعد از اینکه همسرش پا به پاش تلاش کرده بخواد رهاش کنه، باید سهمشو از زندگیه مشترک بپردازه.
بهتون اطمینان میدم بنده هیچ دلیلی ندارم که از طرز فکری که راجع به شما پیدا کرده ام "عذاب وجدان" بگیرم.
برای این که بحث مون به قول بچه ها وارد حالت "فرسایشی" نشه، غلط بودن عقایدتون رو فقط در قالب چند سوال به رختون می کشم:
1. میشه بگید اگر منظورتون از این جمله "مملکتی که قوانین حمایتیش از زن تقریبا ناچیزه" کشور ایران است، توقع چه جور قانونی برای زنان رو دارید؟ البته اعتقاد من شخصا به حق طلاق هر دو طرف و عدم وجود هیچ اثری از داد و ستد و معامله در ازدواج است، ولی خیلی بعیده که یه خانم مثل شما پول مفت رو ول کنه و به یه همچین چیزی قانع بشه!!
شما قبلا می گفتید مهریه تضمینی برای امرار معاش زنه، و حالا می گید به دلیل عدم قوانین حمایتی حتی اگر زن ثروتمند هم باشه باید مهریه سنگین بخواد؟؟ ببخشیدها امیدوارم دلایلتون برای خودتون قانع کننده باشه!!
2. مهریه یه قانون دینیه و خودتون می دونید که اگر ایران کشور اسلامی نبود از این قا قا لی لی ها خبری نبود، چطور می گید من می میرم برای مهریه، ولی با جنبه مذهبیش کاری ندارم و تعریف خودم رو از مهریه دارم؟ :blink:
3. اگر شما فکر می کنید که پس از طلاق ممکنه بدترین وضع ممکن حتی برای یه خانم ثروتمند پیش بیاد، چطور فکر نمی کنید که ممکنه همین وضع برای شوهر فقیر این آدم پیش بیاد؟ چرا ما نیایم و یه چیزی مثل مهریه برای آقایون بذاریم که این مشکل احیانا برای اونا نباشه؟ ایا علتش این نیست که آقایون هیچ وقت در تاریخ دستگاه جنسی شون فروشی نبوده، ولی خانوم ها همیشه کالا بوده اند و قوانین هم به چشم کالا بهشون نگاه می کنند؟
بگذریم، بنده همونطور که در اولین پستم در این تاپیک گفتم راه مبارزه با این قوانین رو به خوبی بلدم و اگه پاش بیافته یه پول سیاه هم به یه آدم سوء استفاده گر نمیدم. پس تمام اینها برای بنده بحث های تئوری است و عمل چیز دیگه است!
خداحافظ شما! :hmm:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
1- اگر به خودتون زحمت خوندن میدادید، متوجه میشدید که در پستهای قبلی اشاره کرده بودم که در صورتیکه زن حق طلاق داشت و در صورتیکه دارایی هایی که زوجین پس از ازدواج کسب کرده بودند به عدالت تقسیم میشد، احتیاجی به مهریه نبود.

2- من به بعد دینی این قضیه کاری ندارم، و به این مسئله صرفا از نظر قانون قرون وسطایی نگاه میکنم که به خاطر نبود قانونهای فوق از نظر من لازم و ضروری هست.

3- اینکه شما تصور کنید دلیل وجود مهریه خرید و فروش خدمات جنسی زنان در طول تاریخ بوده اشتباه است. بهتر است بگوییم بازار خرید خدمات زنان داغتر بوده، یعنی تقاضای جنس مخالف از جنس ظریف بیشتر بوده است. وگرنه gigolo همیشه وجود داشته و داره. اینکه تعداد این افراد کمتر هست به علت تقاضای کم خانمها از این بازار بوده، وگرنه سیرت بشری در مورد فروش مسائل جنسی ورای جنسیت آنهاست.

به سلامت. Don't let the door hit you on the way out

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
Don't let the door hit you on the way out

I think you're the one who has problems with anybody here, so leave here ASAP​

پ.ن:
چون این آخرین پستم خطاب به شماست این دو مورد رو هم روشن کنم:
وگرنه gigolo همیشه وجود داشته و داره. اینکه تعداد این افراد کمتر هست به علت تقاضای کم خانمها از این بازار بوده، وگرنه سیرت بشری در مورد فروش مسائل جنسی ورای جنسیت آنهاست.
بر مبنای اطلاعات دقیق بهتون میگم که Gigolo فقط مختص زن های پیری بوده که هیچ شانسی برای جذب یه مرد نداشتند. کاری نداشته باشید از کجا می دونم ولی مطمئن باشید درسته. بنابراین این قضیه رو به هیچ وجه قاطی مسائل مربوط به ازدواج و خرید و فروش زنان جوان نکنید.
اگر به خودتون زحمت خوندن میدادید، متوجه میشدید که در پستهای قبلی اشاره کرده بودم که در صورتیکه زن حق طلاق داشت و در صورتیکه دارایی هایی که زوجین پس از ازدواج کسب کرده بودند به عدالت تقسیم میشد، احتیاجی به مهریه نبود.
اگر هم شما حاضر به همچین ازدواجی باشید 99% زنان این اجتماع حاضر نیستند، چون از طرف فروشنده وارد قضیه شده اند و دارند خودفروشی می کنند نه معامله پایاپای، و حاضر به عوض کردن پول هنگفت و بادآورده ای به نام مهریه با چیز چرتی مثل "حق طلاق" نیستند!! (هر چند که بنده خیلی سخت باور می کنم شما در این مورد راست گفته باشید و به احتمال خیلی زیاد شما هم جزو اون 99% هستید تا اون 1%).

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
قوانین این مملکت زن رو خیلی پایین تر از گوسفند فرض کرده. حداقل اگر پدر و مادری برای آتیه فرزندشون دل بسوزونن و پافشاری روی یک رقم متعادل (نه خیلی زیاد) بکنند، از نظر من مشکلی نداره. شما صبر کن خودت دختر دار شی؛ ببینم دخترت رو بدون هیچ پشتوانه ای میدی دست اولین جوونی که از راه رسید یا نه.
من دختر ندارم ولی خواهر دارم
و اتفاقا الانم خواستگار چند تا داره و رو یکی داریم فکر میکنیم
این وسط من از همه سخت تر گرفتم و تقریبا از خانواده من تا خانواده پسره منتظر جواب من هستن
دارم ته توی پسره رو در میارم
3 ماهه کل فامیل الافه منن و صدای همه درومده
خب من بجای اینکه آینده خواهرم رو با زیاد کردن مهریه تضمین کنم با بررسی همه جوانب قبل ازدواج تضمین میکنم
وقتی یه آدم خوب براش انتخاب کنم دیگه نیازی نیست از پسره چک و سفته بگیرم
و به همه هم خدا شاهده گفتم هیچ کس سر مهریه چونه نمیزنه چون ارزش خواهر من با سکه معلوم نمیشه
موقعی هم که خدایی نکرده هر اتفاقی بیوفته نیازی ندارم از کسی که زندگیشو خراب کرده یه ریال بگیره خدارو شکر پدرم هست خودمم تازندم نمیزارم دچار مشکل بشه که نیاز باشه به مهریش فکر بکنه
خدارو شکر من حرفم با عملم یکی هست

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ضمنا شاید سوء تفاهم شده باشه
من اصلا مخالف مهریه بالا نیستم
حرف من اینه که نباید سر مهریه چونه زد چون وافعا اعتقاد دارم که ارزش دختر رو پایین میارن
مهریه رو پسر باید تعیین کنه چون هدیس از طرف پسر این چه هدیه ایه که خانواده دختر به زور زیادش میکنن
هر کی دوست داره و میتونه 2000 تا بده
من فقط میگم این قیمت گذاشتن روی دختر هست که سر مهریه بحث کنن
همونطور که دختر تضمین میخواد پسر هم میخواد چه تضمینی هست که دختر نره و مهریه رو به اجرا نزاره؟ خب حقشه میخواد بگیره اونوقت یه جوون از کجا بیاره این رقم های نجومی رو پرداخت کنه؟
مهریه مثل یه چک سفید امضا میمونه دست دختر پسر هم باید تا حدی که توانشو داره مهریه تعیین کنه
خوبه خانواده پسرم بیان جهیزیه دختر رو فاکتور کنن و بگن زیادش کن؟ چقدر این حرکت زشت و قبیهه؟ چونه زدن سر مهریه هم به همین مقدار زشت و ناپسنده

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
شروین خان، هر کسی راه حلی برای تضمین آینده خودش، بچه هاش و خانوادش داره. عیسی به دین خود موسی به دین خود. من هم حرف و عملم یکیه. به نظر من مهریه ضامن خوشبختی نیست، ملاک ارزش زن هم نمیشه، ولی به خاطر عدم وجود قوانین لازم، ضروری هست.

I think you're the one who has problems with anybody here, so leave here ASAP

تو خداحافظی کردی، من فقط گفتم بپا وقتی داری میری به در نخوری. الانم که دوباره پست آخرته Ditto.

اطلاعات دقیقت هم، خیلی دقیق نیست.

gigolo 1. A man who has a continuing sexual relationship with and receives financial support from a woman
---------------------------------------------------------
Excerpted from American Heritage Talking Dictionary
Copyright © 1997 The Learning Company, Inc. All Rights Reserved

به عبارتی معنیش همون Man-whore خودمونه. در ضمن همیشه بودند و الان هم هستند. برخلاف ادعای شما که میگی مردان هیچ وقت خود فروشی جنسی نمیکنند.

من سخنگوی زنان اجتماع نیستم، فقط نظر خودم رو گفتم. شما نمیخوای باور کنی هم نکن.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
شروین خان، هر کسی راه حلی برای تضمین آینده خودش، بچه هاش و خانوادش داره. عیسی به دین خود موسی به دین خود. من هم حرف و عملم یکیه. به نظر من مهریه ضامن خوشبختی نیست، ملاک ارزش زن هم نمیشه، ولی به خاطر عدم وجود قوانین لازم، ضروری هست.
بله 100% زن هم نیاز به پشتوانه داره
ولی من فکر میکنم بجای بحث سر مهریه بهتر باشه طبق چند تا پست بالاترتون بیان و قانون بزارن موقع طلاق تمامی اموال نصف بشه بدون در نظر گرفتن اینکه زن 1 ریال کمک کرده یا نه
نصف زندگی زنه و نصف زندگی مرد پس سهم هردو از اموال هم نصف به نصف باید باشه

بالا