برگزیده های پرشین تولز

مهمانداران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
از نظر شیفت کاری در مورد شغلتون چطوریه ؟

یک روز در میون و یا اینکه هر پروازی که خودتون انتخاب می کنین

توضیح بدین برای من بیننده

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
با سلام خدمت شما دوست گرامی
دوست عزیز خواهشمندم در مورد ایرلاین ما اینجور قضاوت نکنید. هر چه باشد ایرلاین ما یعنی " هما " حامل پرچم مقدس کشور عزیزمان ایران است و ما از این نظر به خودمان میبالیم.
در مورد ایرلاین های دیگر هم که شما از آنها تعریف و تمجید کردید باید به عرضتون برسونم که زمانی ایران ایر از تمام این ایرلاین ها سر تر بود و حتی بعضی از این ایرلاین ها مانند Emirates سابقه ای کم دارند و در آن زمان اصلا" وجود خارجی نداشتند.
ارلاین ما یعنی " هما " دارای سابقه ای با بیش از نیم قرن تجربه است و این خود کم چیزی نیست و اگر شما اکنون با کمی و کاستی هایی در این ایر لاین مواجه هستید دلیلش را میتوان به عوامل خارجی بسیاری از جمله تحریمات کشورهای بیگانه علیه کشور عزیزمان ایران دانست.
با تشکر
اولا : دیگه بدتر , هما با این سابقه به اصطلاح نیم قرنی که شما می گویید باید تو این مدت بهتر شده باشه و الگوی خیلی ها باشه ولی می بینید که تو همه زمینه ها پست رفت سریعی داشته. رفتار مهماندار و چند تا نوشابه و خوراک که از خارج وارد نمی شه که شما همه کاسه کوزه ها رو سر تحریم کشورهای دیگه می شکونید. بحث هواپیما نیست بلکه بحث پرسنل و خدمات است.
ثانیا : ما با داشتیم و بودیم کاری نداریم , هستیم و داریم ملاک است . گذشته ما نوش جون پدرانمون که از آن سرویس ها استفاده کردند, ولی ما چی ؟؟ فقط بنشینیم و حلوا حلوا کنیم که دهنمون شیرین بشه ؟؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
با سلام
خدمت همه مهمانداران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خیر مقدم عرض میکنم.
این تایپیک با هدف پیگیری مشکلات و مسائل مربوط به مهمانداران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(چه شرکتی و چه رسمی) و همچنین رساندن پیام به مسئولین محترم ایجاد شده است.:rolleyes:

دوست عزيز شما مطمئني هدفت همينه؟!:)
بچه ها كه هرچي ميگن شما توجيه ميكني ...

مطمئن باش ديسپليني كه مهمانداران شركت هاي خارجي دارن مهمانداران ايراني ندارن ....

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
حالا یه چیزه خنده دار

توی این تاپیک تا الان هیچ مشکلی از مهمانداران حل نشده فکر کنم یه چند تا مشکلم برای این عزیز به وجود اومده باشه خدا بخیر کنه :eek:

Tatan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه زمانی من با تور از دوبی با کشور استرالیا با خطوط هوائی quantaz airlines مسافرت کردم DEC 2006 بود آقا ما

حال کردیم این مهمانداران استرالیایی لباس هاشون خیلی زیبا بود از دوبی تا سیدنی همش طبیعت استرالیا و شهرهای استرالیا رو توی تلویزون پلاسما هواپیمای َAirbus A340 نشون میدادند اصل حال بود
البته ما خوش شانس بودیم که بعنوان اولین سری مسافرین با این ایراباس جدید غول پیکر مسافرت کردیم

بچه برادرم آروم نمیگرفت خانم مهماندار براش یه دونه عروسک کانگورو آورد چقدر خوشکل بود

در مورد سرویس و خدمات داخل هواپیمایی ایران حتی هندوستان هم بهتر از ایران است

aurora

Registered User
لایک‌ها
6

اتفاقا این نوع برخورد ها تو ایرلاین های داخلی زیاد دیده می شود. برای همین هم مسافران ایرانی عادت کردند و فکر می کنند که این نوع رفتار ها معمول است.

شما بهتره برای یک بار هم که شده با ایرلاین های درست و حسابی Emirates , Air Canada (البته به مقاصد بلند نه دوبی) , Air France مسافرت کنی تا ببینی که تفاوت برخورد ها چقدر متفاوت است و دقیقا متوجه خواهی شد که شما داخل یک هتل 5 ستاره شدی نه هواپیما.

فکر نکنم که یک نوشابه اضافه و یا یک لیوان آب خواستن احتیاجی به فرود در وسط مسیر داشته باشه , بلکه ایراد از جای دیگر است.

دوست عزیز شما اگر با Air France یا Air Canada مسافرت کرده باشی هیچچچچچچچ وقت نمیای همچین حرفی بزنی ( امارات رو نمیگم چون اون همون قدر که پولش رو میدی داری آش میخوری ) ولی پرواز های هما سگش به ایر کانادا و ایر فرنس میارزه...!! سرویس دهی ایران ایر 1000 برابر بهتر از اون دوتاس... خلباناش 10000 ماهرترند و مهماندارهاش هم 100000 بسیار مرتب و منظم تر! اصلا قابل مقایسه نیست!

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
یه زمانی من با تور از دوبی با کشور استرالیا با خطوط هوائی quantaz airlines مسافرت کردم DEC 2006 بود آقا ما

حال کردیم این مهمانداران استرالیایی لباس هاشون خیلی زیبا بود از دوبی تا سیدنی همش طبیعت استرالیا و شهرهای استرالیا رو توی تلویزون پلاسما هواپیمای َAirbus A340 نشون میدادند اصل حال بود
البته ما خوش شانس بودیم که بعنوان اولین سری مسافرین با این ایراباس جدید غول پیکر مسافرت کردیم

بچه برادرم آروم نمیگرفت خانم مهماندار براش یه دونه عروسک کانگورو آورد چقدر خوشکل بود

:lol::lol::lol: این شرکت هوایی رو شما یا همین الان مثکه تاسیس کردی یا فکر کنم شما همون خط هند رو سوار شدی چون اگر منظورت Qantas است که دور و بر دبی هم نمیاد.. چه برسه .. لوولللللللللل !!

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزیز شما اگر با Air France یا Air Canada مسافرت کرده باشی هیچچچچچچچ وقت نمیای همچین حرفی بزنی ( امارات رو نمیگم چون اون همون قدر که پولش رو میدی داری آش میخوری ) ولی پرواز های هما سگش به ایر کانادا و ایر فرنس میارزه...!! سرویس دهی ایران ایر 1000 برابر بهتر از اون دوتاس... خلباناش 10000 ماهرترند و مهماندارهاش هم 100000 بسیار مرتب و منظم تر! اصلا قابل مقایسه نیست!

تقریبا درسته
تو کل خطوط هوایی AirCanada (از ابتدای تاسیس تا الان) یه دونه Boeing 747 نیست درحالی که این کشور دوست و همسایه امریکاست!
ولی هما گاهی اوقات حتی در پروازهای داخلیش از Boeing 747 غول پیکر استفاده میکنه که نشون میده چه قدر رو این موضوع اینا سرمایه گزاری کردن (یا حداقل کرده بودن یه زمانی)
airline ها هتلها و کلا تمام(!) چیزای عربی هم اصلا بحسشون جداست چون این عربا همیشه باید مطمعن شن که همه چیز به بهترین شکل ممکن وجود داره:rolleyes:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
با سلام خدمت شما دوست و همکار گرامی
من هم همون اول متوجه شدم که شما منظورتان کل مهماندارها نبود
با این وجود من به عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ عملیات پرواز از شما معذرت خواهی میکنم.
من هم به نوبه خودم از آشنایی اینترنتی با شما خوشوقتم
عرض کردم آشنایی اینترنتی چون مسلما" شما رو تو عالم همکاری میشناسم
با تشکر از شما

خواهش میکنم...وظیفه شما نیست عذر خواهی کنید...هر کسی احترامش دست خودشه...همونطور که گفتم منظور من خدای نکرده کل این مجموعه نبود...توی هر بخشی از اینگونه موارد پیدا میشه!!!!

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
ایول بابا کارت درسته

حالا خدای نکرده واسه یه هواپیمایی مشکلی پیش بیاد مسئولش تو نیستی که؟

از لحاظ لود و میزان سوخت و هواشناسی چرا...ما هستیم!!!

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
دوست عزیز
فکر کنم که شما تا حالا از این خطوط استفاده نکردی که از سرویسهای هما این همه تعریف می کنی... ;)
اتفاقا من هر دوی این خطوط رو حداقل 2 بار استفاده کردم ( آن هم تو مسیر های حداقل 6 ساعت به بالا) و سرویس های دورپروازیه هما به گرد پای سرویس های Domestic خط Air Canada هم نمی رسه چه برسه به سرویس های قاره پیمای این شرکت ... :D
در مورد امارات هم که نمی دونم می دانید یا خیر , این هواپیمایی با سابقه کم , به مدت چند سال متوالی بهترین خط هواپیمایی جهان شده است ولی می شود بگویید که هما در کجای این لیست قرار دارد ؟؟

تقریبا درسته
تو کل خطوط هوایی AirCanada (از ابتدای تاسیس تا الان) یه دونه Boeing 747 نیست درحالی که این کشور دوست و همسایه امریکاست!
ولی هما گاهی اوقات حتی در پروازهای داخلیش از Boeing 747 غول پیکر استفاده میکنه که نشون میده چه قدر رو این موضوع اینا سرمایه گزاری کردن (یا حداقل کرده بودن یه زمانی)
airline ها هتلها و کلا تمام(!) چیزای عربی هم اصلا بحسشون جداست چون این عربا همیشه باید مطمعن شن که همه چیز به بهترین شکل ممکن وجود داره:rolleyes:

1- داشتن یا نداشتن بوئینگ تو خطوط هواپیمایی چه ربطی به سرویس داره ؟ مگه شرکت هواپیمایی امارات که چند سال متوالی بهترین خط هواپیمایی شده از بوئینگ استفاده می کنه ؟؟ :blink:
2- استفاده نکردن از بوئینگ هم دلایل خاصی داره و آن هم مستعمره انگلیس بودن این نوع کشورها است و ربطی به همسایه بودن با آمریکا نداره.
3- ایرباس A340 از نظر راحتی دست کمی از بوئینگ 747 نداره . بوئینگ 747 فقط بزرگترین جمبوجت دنیا از نظر حجم بود.
4- دار و ندار هما 2 تا بوئینگ 747 (یکیش بیشتر تو خط لندن کار می کنه و دیگریش عربستان سعودی ) فکستنی مال 30 سال پیش است با صندلی های قدیمی و درب داخون که اگه سوارش بشوی احساس می کنی وارد محیط 30 سال پیش شدی... :lol:
5- اتفاقا کشورهای عربی بحثشون جدای این قضیه نیست .( قابل توجه سرکار خانم یا آقای محترمی که از سابقه هما حرف می زدند) این خطوط هوایی نوپای کشورهای عربی جام سبقت رو خیلی وقته که از ایران ربودن و آن هم فقط خرید هواپیما نیست بلکه حرف اول رو مدیریت تو خطوط هوایی می زنه.​

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
خطوط هوایی domestic aircanada چه سرویسهای خاصی میدادن که هما نمیده؟! با توجه به قیمتشون که چندین برار قیمتهای هما هست در بعضی از پروازهای حتی 2 ساعتشون هنوز از هواپیماهای ملخی استفاده میکنن که فقط یه نفر flight attandance داره که اونجا همه کارها به عهده اونه !!! و گاهی اوقات یه دونه لیوان آب رو هم باید واسش پول بدین!

بله خطوط امارات 747 که دارن که هیچی بلکه خطوط هوایی QatarAirways و Emirates از یکسال پیش Airbus A380 رو سفارش دادن
و البته این درسته که 747 هایی که هما داره بسیار قدیمی هستند ولی aircanada حتی همین هارو هم نداره و نمیدونم کی گفته به شما کانادا مستعمره انگلیسه:blink:
ملکه انگلیس ملکه کانادا هم هست ولی 100% تشریفاتیه و کانادا قانون اساسیه خودشو داره و مستعمره هیچ کشوری نیست (فعلا:D)
(و من ازین تعجب میکنم که با اینکه دوست و شریک بزرک امریکا هست چه طور یه دونه 747 ندارن....)

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
خطوط هوایی domestic aircanada چه سرویسهای خاصی میدادن که هما نمیده؟! با توجه به قیمتشون که چندین برار قیمتهای هما هست در بعضی از پروازهای حتی 2 ساعتشون هنوز از هواپیماهای ملخی استفاده میکنن که فقط یه نفر flight attandance داره که اونجا همه کارها به عهده اونه !!! و گاهی اوقات یه دونه لیوان آب رو هم باید واسش پول بدین!

بله خطوط امارات 747 که دارن که هیچی بلکه خطوط هوایی QatarAirways و Emirates از یکسال پیش Airbus A380 رو سفارش دادن
و البته این درسته که 747 هایی که هما داره بسیار قدیمی هستند ولی aircanada حتی همین هارو هم نداره و نمیدونم کی گفته به شما کانادا مستعمره انگلیسه:blink:
ملکه انگلیس ملکه کانادا هم هست ولی 100% تشریفاتیه و کانادا قانون اساسیه خودشو داره و مستعمره هیچ کشوری نیست (فعلا:D)
(و من ازین تعجب میکنم که با اینکه دوست و شریک بزرک امریکا هست چه طور یه دونه 747 ندارن....)

1- راحتی و تمیز بودن صندلی ها - تمیز بودن سرویس های بهداشتی - خوش برخورد بودن مهمانداران - عدم تاخیر پرواز - Check-in سریع بدون معطلی - قیمت معقولانه (به طور مثال قیمت یک بلیط از مبدا تورنتو تا وینیپگ از 189 دلار شروع می شود تا 389 دلار برای یک مسیر پروازی 4.30 ساعته با هواپیمای Airbus) - نمایش فیلم - ....
2- اولا : اگر یک نگاهی به لینک زیر بیاندازی , خواهی دید که اون هواپیما ها دیگه از دور خارج شده , برخلاف ایران که هنوز داره ازشون استفاده می کنه.
ثانیا : پشت همون ملخ یک توربو جت داره کار می کنه و وظیفه اون ملخ صاف کردن و شکل دهی هوای ورودی به توربوجت هستش . داشتن ملخ دلیل بر قدیمی بودن و ضعیف بودن هواپیما نیست. شما تا حالا فکر کردی که چرا نسل جدید هواپیما های C-130 هم ملخ دارند ؟؟
3- در ضمن Air Canada از Boeing 747 استفاده می کرده که الان از دور خارج شده (برخلاف ایران که تا وقتی که هواپیما سقوط نکرده از آن استفاده میشود. :D ) این هم لینک عکس هاش :
http://www.airliners.net/open.file/0700091/L
http://www.airliners.net/open.file/0703431/L
4- منظور من از نداشتن بوئینگ 747 بود در هواپیمایی امارات , نه کل محصولات بوئینگ
5- وقتی از زیر یوغ ملکه انگلیس (هرچند تشریفاتی) در آمد آنوقت می شه گفت :lol:
6- در ضمن هواپیمایی AirCanada در سال 1937 تاسیس شده و هواپیمایی هما در سال 1962
7- این هم لینک تاریخچه هواپیمایی Air Canada و Iran Air , خودتان نتیجه رو ببینید : :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air
http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Canada

vandacity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

با سلام خدمت شما دوست عزیز
کاملا" تائید میشه
من یه وقتی با یه مسافر صحبت میکردم به من میگفت شاید هواپیماهای شما قدیمی باشند ولی اولا" که شما از نظر فنی چیزی کم ندارین و همین هواپیماهای قدیمی ایمنیشون بیشتر از اون هواپیماهای به ظاهر مدرن و جدیده که ایرلاین های خارجی تو پروازاشون ازشون استفاده میکنن
دوم اینکه پذیرایی که هما تو پروازهای اروپایی داره سگش می ارزه به اون پذیرایی مسخره ارلاین های خارجی
سوم اینکه تو همین خط هوایی کانادا که بعضی ها تو این تاپیک سنگشو به سینشون میزنن مثل KLM رفتار بعضی از مهماندارها با مسافران آسیایی و به خصوص مسافرهایی که میدونن از کشور های خاورمیانه میان بسیار بد و زننده و نژادپرستانست.
پنجم اینکه میگفت اگه اتفاقی بیافته و بلایی سر هواپیما بیاد من دوست دارم تو ایرلاین خودمون باشم چون این میدونم که حداقل ایرلاین خودمون حکم خاک خودمونو داره و از تو قربت مردن بسیار بهتره:(
ششم اینکه تا وقتی افرادی مثل همونایی که سنگ خارجی ها رو به سینه میزنن تو این مرز و بوم وجود داره باید شاهد پست رفت های وسیع تری تو سطح مملکت باشیم چه برسه به یک ارگان کوچک مثل " هما ":hmm:

vandacity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش میکنم...وظیفه شما نیست عذر خواهی کنید...هر کسی احترامش دست خودشه...همونطور که گفتم منظور من خدای نکرده کل این مجموعه نبود...توی هر بخشی از اینگونه موارد پیدا میشه!!!!

با سلام خدمت شما دوست و همکار گرامی
با تشکر از لطف شما
یه خواهشی از شما داشتم و اونم اینکه شما که همکار ما دراومدین یه اطلاع رسانی تو بریفینگ و یا قسمتهای دیگه که دسترسی دارین بکنن که بچه های " هما " بیان و تو این تاپیک شرکت کنند.
ما این تاپیک رو با هدف حل مشکلاتمون در سطح شرکت ایجاد کردیم ولی متاسفانه فکر نکنم بیش از 2 نفر تو این تاپیک از بچه های خودمون باشن.
من به نوبه خودم اطلاع رسانی میکنم شما هم لطف کنین اطلاع رسانی کنید که بیان و شرکت کنند مخصوصا" تو بریفینگ:)
از لطف شما بسیار سپاسگزارم:rolleyes:

Tatan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ولی بهترین خطوط هوائی رو آمریکا داره اصلا توش ترافیک هوائی وجود داره آخه به این خاطر همه مبان هواپیما میرن سوار میشن چون آمریکا خاکش 7 برابر ایران از نظر مساحت است
مثلا شما از شر ق آمریکا به سمت غرب آمریکا باید 6 ساعت سوار بویینگ 777 بشی
ایران عقب افتاده ترین کشور دنیا از نظر سرویس هوائی است

شنیدن کی بود مانند دیدن

اونهائی که سنگ هما رو به سینه میزنن بهتره سرشونو از لاک خودشون بیرون بیارن تا بدونند دنیا با ایران فرق داره

امیرفرخ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

مهمانداره یا عروسکه؟؟؟:p

راستش من با پروازهای عربی پرواز کردم، با ناراحتی تمام باید بگم که هما نسبت به اونها، هیچی محسوب نمیشه...مثل گاری و ماشین بنز هست تفاوتشون...
البته من درباره خود هواپیما عرض میکنم...درباره مهماندارها و کادر فنی، خب مسلما من دوست دارم هم میهنانم رو... دوست دارم توی پروازی باشم که مهماندارش ایرانی باشه... کادرش به زبان خودم حرف بزنن... نه اینکه 4 تا دختر عرب مهماندار باشن...
ولی در شرایط فعلی، به خاطر امنیت پرواز، ترجیح میدم با پروازهای خارجی برم تا ایرانی...
با این شرایط مسلما وظیفه مهماندار و خلبان خیلی سنگینتره... مسافر ها از هواپیما که ناراضی هستن...درب و داغون که هست طیاره... اگه برخورد خوب از مهماندار نبینن که دیگه هیچی... خلبان هم که قربونش برم باید 4 دستی فرمون رو بچسبه تا در نره یه وقت... :D با این طیاره های وصله پینه ایی، بیچاره خلبان... اگه خدای نکرده اتفاقی هم بیوفته، هر چی باشه اشتباه خلبان محسوب میشه... موتور از کار بیوفته میگن خلبان خاموش کرد طیاره رو...و اشتباه خلبان بود که نتونسته بذاره دنده 2 و روشن کنه طیاره رو...

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
ولی بهترین خطوط هوائی رو آمریکا داره اصلا توش ترافیک هوائی وجود داره آخه به این خاطر همه مبان هواپیما میرن سوار میشن چون آمریکا خاکش 7 برابر ایران از نظر مساحت است
مثلا شما از شر ق آمریکا به سمت غرب آمریکا باید 6 ساعت سوار بویینگ 777 بشی
ایران عقب افتاده ترین کشور دنیا از نظر سرویس هوائی است

شنیدن کی بود مانند دیدن

اونهائی که سنگ هما رو به سینه میزنن بهتره سرشونو از لاک خودشون بیرون بیارن تا بدونند دنیا با ایران فرق داره

100% تایید می شود.
چند وقت دیگه افغانستان هم از ما جلو می زنه. :D

با سلام خدمت شما دوست عزیز
کاملا" تائید میشه
من یه وقتی با یه مسافر صحبت میکردم به من میگفت شاید هواپیماهای شما قدیمی باشند ولی اولا" که شما از نظر فنی چیزی کم ندارین و همین هواپیماهای قدیمی ایمنیشون بیشتر از اون هواپیماهای به ظاهر مدرن و جدیده که ایرلاین های خارجی تو پروازاشون ازشون استفاده میکنن
دوم اینکه پذیرایی که هما تو پروازهای اروپایی داره سگش می ارزه به اون پذیرایی مسخره ارلاین های خارجی
سوم اینکه تو همین خط هوایی کانادا که بعضی ها تو این تاپیک سنگشو به سینشون میزنن مثل KLM رفتار بعضی از مهماندارها با مسافران آسیایی و به خصوص مسافرهایی که میدونن از کشور های خاورمیانه میان بسیار بد و زننده و نژادپرستانست.
پنجم اینکه میگفت اگه اتفاقی بیافته و بلایی سر هواپیما بیاد من دوست دارم تو ایرلاین خودمون باشم چون این میدونم که حداقل ایرلاین خودمون حکم خاک خودمونو داره و از تو قربت مردن بسیار بهتره:(
ششم اینکه تا وقتی افرادی مثل همونایی که سنگ خارجی ها رو به سینه میزنن تو این مرز و بوم وجود داره باید شاهد پست رفت های وسیع تری تو سطح مملکت باشیم چه برسه به یک ارگان کوچک مثل " هما ":hmm:

این حرف شما منو یاده همون مثل معروفه گربه ایه که دستش به گوشت نمی رسه .... میاندازه. :D

1- از کی تا حالا KLM جزو خطوط کانادا شده که ما خبر نداریم؟؟ شما اصلا خودتان هم متوجه شدید چی دارید می گویید ؟؟ :)
2- تو هیچ خط هواپیمایی از مسافر سئوال نمی شه که اهل کدام نقطه از جهان هستی و بعد طبق آن باهات رفتار کنند , مگر اینکه این قانون جدید هما باشه .
3- شما اگر یک کم به این چیزهایی که می گویی قبلش فکر می کردی متوجه می شدی که کشوری مثل کانادا که اکثر مردمش مهاجر هستند هیچ وقت تفاوتی بین مسافر آسیایی و کانادایی و یا آفریقایی نمی گذاره چون خود مهماندارش هم مهاجر هستش.

4- واقعیت تلخه خانوم جان , حالا شما می خوای قبول کن و یا انکارش کن ولی نمی تونی نظر افرادی رو که خودشان با چشم خود این حقایق رو دیدن , با شنیده هایتان عوض کنید.

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
خدمت هم دوستان سلام عرض ميكنم راستش هواپيمائي هما يكي از (نگفتم مهماندار) بدترين هواپيماهائي دنياست.. من بنا به موقعيت شغليم سالي در حدود 50-60 بار از خطوط داخلي استفاده ميكنم (تا به حال از پرواز هاي خارجي استفاده نكردم) ولي ايكاش همه مشكلات خوردن بودن اين تاخير ها ....... دمار آدم رو در مياره...
خدا نكنه يه روز پرواز به هنگام تعويض شيفت بشينه ...بايد يك ساعت تمام معطل بشي... تا همه برن سر پستشون بعد ساك ها ي ما رو تحويل بدن......در مورد مهمانداران هم بعضي ها اينقدر مهربان خوش برخورد و دوست داشتني هستند كه من خودم احساس آرامش ميكنم اما چند تائي هم هستند كه خداني مثل برج زهر مار ميمونند .....

بالا