برگزیده های پرشین تولز

موارد تخصصی تر درباره Mp3 Player ها (سوال درباره خرید --> تاپیک مربوطه )

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سوال : فرق UMS (بدون نیاز به نرم افزار) و MTP (نیاز به نرم افزار)چیه ؟ اینا یعنی چی ؟ کدوم بهتره ؟

جواب : UMS یعنی اینکه یه ضرب وصل می کنی به usb و عین یه هارد یا کول دیسک شناخته میشه و باهاش کار می کنی .. می تونی بری خونه دوستت یا هرجایی و ازش استفاده کنی ...

MTP کلا یعنی نیاز به نرم افزار مخصوص داری ... البته با نسخه های 10 به بالای media player هم میشه کار رو راه انداخت ... ولی بهرحال ، نیازهای نرم افزاری داری و به سهولت UMS نیست ...

اما UMS کاملا هم خوب و بدون اشکال نیست (بخصوص از نظر حرفه ای ها) : توی موسیقی های خریداری شده از اینترنت (subscription music) مشکل دارن ... با tag ها مشکل دارن .. به همین خاطر معمولا کمپانی میاد و یه نرم افزار بی کیفیت کنارش می ذاره تا که اگه می خواین با tag ها کار کنین یا از بعضی از موسیقی های خریداری شده حمایت بشه و اینا ، باید از اون نرم افزار استفاده کنین ... با مدیریت playlist ها مشکل دارن ... منظور از مشکل دارن اینه که کارآیی شون پایین تره ...

بطور کلی ، MTP ها کارآیی بیشتری دارن و برای کاربرای حرفه ای تر هستن ... در عوض UMS ها ساده تر هستن و برای کاربرای معمولی مناسب ترن ...

ویندوز ویستا ظاهرا از MTP هم مثل UMS حمایت می کنه ... بنابراین چنین مشکلی تا چندسال دیگه کمتر میشه و MTP هم استانداردسازی میشه...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوتا Review ی بسیار کامل و جامع ، از دو سایت معتبر ، درباره Zen Vision:M ...
glassesf.gif

توجه کنید که محتویات جعبه ، شاید تغییر کرده باشه ... مثلا شارژر توی سری جدید ZVM حذف شده .. ولی بهرحال کامل ترین نقدهای موجود هستند ...

اینجا و اینجا

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
کمپانی Sandisk اعلام کرده که یه PMP (portable media player) رو آماده تولید انبوده کرده بودن ، اما بعد از بررسی متوجه شدن که خیلی عقب تر از محصولات رقیبه (ipod video - zen vison:W - archos و ...) و در نتیجه اعلام کردن که معرفی اش رو تا زمستان امسال عقب انداختن ...

150px-SansaView.jpg

اسم این محصول sansa view بوده ... صفحه اش 4 اینچ بوده و کارت حافظه هم میخورده ...

4675-sansaviewmediaplayer.jpg

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
یه بار دیگه من نحوه حل مشکل Mp3 player های فلش Creative رو میگم ؛ بدرد خیلی ها خورده : (چقذه ثواب کردم من!)

مشکل : Mp3 player های دامنه متوسط به پایین Creative دچار مشکل میشن ؛ روشن نمیشن ؛ روشن میشن ولی مشکل دارن ؛ یا سریع خاموش میشن ؛ و ...

راه حل : به نظر نمیاد مشکلی حادی باشه و ایشالا با یه آپگرید firmware حل میشه ...

خلاصه اش اینه که شما درایور recovery رو دانلود و نصب می کنی :

کد:
http://us.creative.com/support/downloads/download2.asp?MainCategory=213&Product=9771&dlcentric=8983&Product_Name=MuVo+TX+FM&filetype=1&OSName=Windows+XP

بعدش در حالیکه داری دکمه play رو فشار میدی ، دستگاه رو وصل می کنی به PC و همچنان دستت رو روش نگه میداری ... مثلا برای 10 ثانیه ... بعدش هم که با دستورات مربوط به شناسایی نرم افزار پیش برو و بعدش هم firmware اش رو نصب کن (فایل زیر ) ... یادت باشه که تیک مربوط به فرمت رو هم بزنی در این مرحله ...

کد:
http://dapjukebox.altervista.org/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=313

//
یه راه دیگه هم این recovery tool جدید خود creative هستش .. می تونی اول اینو یه تست کنی ببینی چه جوریاس .. (خودش اتوماتیک و از طریق اینترنت سعی می کنه مشکل رو حل کنه - البته شبیه همین بالایی خواهد بود کل قضیه)

کد:
http://www.creative.com/products/mp3/MP3PlayerRecoveryTool/welcome.asp?region=1

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این صفحه ... برای فرستادن متن به cowon D2 ... یه سری تنظیمات هم گذاشته که بصورت آنلاین متن مورد نظر رو توی اون باکس وارد کنید و به دلخواد تنظیم کنید ... فکر کنم بخصوص واسه فرستادن فرمت های غیر text ؛ مثلا pdf مناسب باشه ..

sarvenaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزیز:mp3میخوام که تا سقف 40.000 باشه وکیفیتش خوب باشه .اگه حافظش کم باشه عیبی نداره فقط کیفیت.

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
mp3 player من muvoslim و مارکش creative هستش 512 مگ ظرفیت داره

الان چند وقتیه که وقتی روشنش میکنم مینویسه No music با اینکه فایل توشه...نمیدونم چشه؟؟؟

jxdiran

Registered User
لایک‌ها
1

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
سلام

من دیگه خسته شدم از بس گشتم که ببینم سونی بهتره یا فیلیپس

از یک طرف سونی توی ایران نمایندگی معتبر داره و هم اینکه یک جشنواره جایزه داره

و از طرف دیگه فیلیپس که همانطور که توی سایتهای خارجی خوندم از همه لحاظ یک

سر و گردن از سونی بالاتره اما توی ایران نمایندگی معتبر نداره و تازه وارد ایران شده

حالا من موندم که بین این مدلها کدوم یکی رو انتخاب کنم. راستی نمایندگی فیلیپس

توی ایران کدوم شرکته ؟

سونی

Sony NWZ-B153F 4GB

فیلیپس

Philips GoGear Aria - 8GB

Philips GoGear Spark - 4GB

Philips GoGear ViBe - 4GB

لطفاً من رو راهنمایی کنید و از این بلاتکلیفی دربیارید.

با تشکر

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
دوست عزیز ، فیلیپس یک نمایندگی نسبتا بزرگ در طبقه سوم پاساژ ایران داره !

محصولاتش گارانتی هم دارن !

من تاحالا با سونی و فیلیپس کار نکردم ! ولی انواع مدل های سامسونگ رو از قدیم داشتم و خیلی خیلی راضی بودم !

saeed-69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به دوستان خسته نباشید

من یک mp3 player سونی مدل b103f دارم ورژن این مدل 1.0 هستش و من از روی کنجکاوی ورژن 1.1 رو ریختم که بعد از ریختن دستگاه خاموش شد و دیگه ذوشن نشد حتی به کامپیوتر هم میزنی روشن نمیشه

حالا امیدی به بازگشت هست

Prostreet

Registered User
لایک‌ها
43
سلام دوست عزیز @ همین مورد شما دقیقا برا من هم پیش اومد قبلا مشکل احتمالا برمیگرده به فریموری که رو دستگاه نصب کردید ببینید مدل b103 دو مدل فریمور داره در سایت سونی یک مدل مال پلیرهایی هست که مدلش nwz b103 هست و مدل دیگه مال nwd b103 هست اون مدلی که با دستگاه شما جوره فریمور مدل nwd b13f هستش چونکه مدل nwz برا کشورهای آمریکا و چند کشور دیگه طراحی شده و در اون کشورها کلا شرکت سونی مدل b103f رو با این مارک بهشون فروخته : sony nwz b100 series ولی در ایران فقط مدل nwd داریم از این مدل پلیر حتما شما مدل nwz b103f رو از اینترنت گرفتید در اینصورت درسته دیگه دستگاه با این فریمور بالا نمی یاد راه حل مشکل شما فقط یه چیزه باید اولا سیستم عامل ویندوز xp داشته باشید وارد ویندوز ایکس پی که شدید فریمور مدل nwd b100 رو اجرا کنید سپس دکمه play پلیرتون رو به سمت پایین بفشارید و همین جور نگه دارید سپس در همین حالت پلیر رو به usb کامپیوتر وصل کنید دقت کنید دکمه play پلیر همچنان فشرده باشه اونوقت متوجه میشید که پلیر بالا میاد ( دکمه play پلیر رو دیگه رها کنید) بعدش پلیر رو با این فریمور آپدیت کنید سپس دکمه safly رو بزنید پلیر رو جدا کنید از usb. اگه این کارها رو دقیق انجام بدید حتما جواب میگیرید و حتما هم باید در ویندور ایکس پی این کارها رو انجام بدید چونکه ویندوز وستا و هفت هیچ عکس العملی موقع وصل شدن پلیر به کامپیوتر نشون نمیدن @ من یه آدرس براتون میزارم که از اونجا میتونید فریمور استاندارد دستگاه رو دانلود کنید ورژنش هم 1.3 هست : http://www.sony-asia.com/support/download/289419/product/nwd-b103f
موفق باشی دوست عزیز:crying:

Last Chance

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
جنس صدای آیریور رو چطور میبینید ؟ متفاوت ترین پلیر جهانه .

Ambitionz As A Fighta

Registered User
لایک‌ها
15
چرا بن شد ؟ :(

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
[h=2][/h]
سلام به همه
اقا یه دونه zen stun plus دارم یهویی دیگه کار نمیکنه یعنی وقتی میخوای روشنش کنی اول کریتیو میاد بعد منو استون پلاس ولی تا میاد استارت کنه ریست میشه دوباره از اول
وقتی به پی سی وصلش یکنی شارژ میشه و مشگلی نداره دسترسیه ب ه همه چیشم هست
مشگل از کجاست؟
ویندوزمم سون هست
اگه لینک دانلود داره واسه چیزی میشه بدین بدجوری درگیرم شب عیدی کارم رو راه بندازین ممنون
30.gif
30.gif

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوستان
من بالاخره تونستم یه cowon i10 بخرم
ولی یه مشکلی باهاش دارم اونم تاچ پدشه
تاچ پدش خیلی حساسه و خوب عمل میکنه ولی مشکل وقته که میخوام آهنگ رو بزنم به جلو یا عقب
خیلی خوب کار نمیکنه چون من تو فیلم تو یوتیوب دیدم که با یه حرکت از اول آهنگ برد آخر آهنگ و این که تا 5 تیر گارانتی نداره به نظرتون باید چه کار کنم مشکل از کجاست؟(من نمیتونم باهاش کار کنم یا مشکل از دستگاهه یا محافظ
که روشه و مال خودشه و من هنوز نکندمش)
ممنون

mandegar2

Registered User
لایک‌ها
12
سلام دوستان
من بالاخره تونستم یه cowon i10 بخرم
ولی یه مشکلی باهاش دارم اونم تاچ پدشه
تاچ پدش خیلی حساسه و خوب عمل میکنه ولی مشکل وقته که میخوام آهنگ رو بزنم به جلو یا عقب
خیلی خوب کار نمیکنه چون من تو فیلم تو یوتیوب دیدم که با یه حرکت از اول آهنگ برد آخر آهنگ و این که تا 5 تیر گارانتی نداره به نظرتون باید چه کار کنم مشکل از کجاست؟(من نمیتونم باهاش کار کنم یا مشکل از دستگاهه یا محافظ
که روشه و مال خودشه و من هنوز نکندمش)
ممنون
سلام دوست عزیز
میشه بفرمایید player را از کجا و چند خریدین؟ من هرچی تو بازار گشتم نبود
ممنون

satar1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من یه ام پی 3پلیر میخام که موج های رادیو هم بگیره؟ کسی سراغ داره؟

بالا