برگزیده های پرشین تولز

موانع مشکلات کافی نت راه های مدیریت هر چه بهتر کافی نت...... " اسم انتخابی شما برای کافی نت چیست؟ "

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
قیمت از 500 تومان داره به بالا ، تازه گیر میدن که خودمون باید تاییدش کنیم دوربین رو ! یه مشت آدم بی سواد که میرن تو اعصابت
قبلا میشد اگه مجرد بودی ، ظاهرا جدیدا تاهل هم اضافه شده

من مجردم ولی شریکم متاهله ولی هیچی از کامپیوتر بارش نیست.

یعنی اون باید واسه خودش مجوز بگیره؟

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
سلام
من هم تبريز كافي نت دارم
اسم كافي نتم سهنديه هست
اسمش رو سهند گذاشته بودم
مخالفت شد
ناچارا سهنديه كردم
كافي نت سهنديه تبريز 04114431814- نصف راه زير زمين مركز خريد اشكان

توصيه اكيدم رفتار كاملا قانوني از ابتداي كارت هست
بيخيال وي پي ان و فيس بوك شو
شايد اوايل سخت به نظر بياد ولي رفته رفته مشتريان خاص خودت رو پيدا ميكني
برنامه ديپ فريز رو حتما مدنظر داشته باش
و يك اينترنت خوب ( من وايمكس 13ماه داشتم بعد پيشگامان و الان شاتل و شاتل رو توصيه ميكنم )
محلت نزديك به محيط دانشگاهي باشه بهتره
البته من خودم با يك دانشگاه غير انتفاعي 5-10 دقيقه پياده فاصله دارم

ماوس و كيبورد رو درشت انتخاب كن ( نه ريزه ميزه )
ميزهاي من طراحي خودم بود كه اختصاصي ساخته شد و خيلي شبيه عكس هايي هست كه گذاشتي
صندلي چرم شيك و مناسبي هم تهيه كردم
تو انتخاب و خريد پرينتر مناسب دقت كن
كم هزينه باشه
الويت رو هم تونستي دورو زن قرار بده
اسكنر كانن من راضيم ازش
كيفيت و برنامه كانن براي اسكن هاي مورد نيازت عالي هست
من پرينتر رنگي اپسون پي 50تانكدار هم دارم

حتما محلت رو به دوربين مدار بسته مناسب تجهيز كن
بدون دريافت كارت شناسايي معتبر اجازه استفاده هم به مشتريت نده
( همه اينا تجربيات اثبات شده است... شايد باورت نشه اما من مورد داشتم سرم چنان شلوغ بود در حضور خودم مانيتورم رو دزديدند !!!!)

من باورم نمیشه که هر کاربری باید با کارت ملی بیاد تو

اصلا با عقل جوردر نمیاد

پ.ن : کافی نت شغال هم پرنمی زنه با این شرایط

Loner_62

Registered User
لایک‌ها
481
هنوز هم پلمپه؟

قیمت این دوربین مداربسته ها چقدر میشه؟

ای بابا یعنی مجرد باشیم نمی تونیم کافی نت بزنیم؟

من مجردم ولی شریکم متاهله ولی هیچی از کامپیوتر بارش نیست.

یعنی اون باید واسه خودش مجوز بگیره؟

دقیق اطلاع ندارم ، اون مجوز میگیره ، شما هم میشی شریکش !!
که باید به عنوان جایگزین به اماکن معرفی بشی

Loner_62

Registered User
لایک‌ها
481
من باورم نمیشه که هر کاربری باید با کارت ملی بیاد تو

اصلا با عقل جوردر نمیاد

پ.ن : کافی نت شغال هم پرنمی زنه با این شرایط

منم واسه همین کافی نت رو بستم
پ . ن : مشتری میاد مثلا میگی بدون کارت ملی نمیشه ! یا شما با هم چه نسبتی دارین ! باید ثبت کنم ! میره دیگه نمیاد
فوقش یه نت از مخابرات میگیره خودش راحت میکنه

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
نکته ی اول: من از نرم افزار مدیریت کلاینت سون نت استفاده میکنم. دقیقأ از همین روش استفاده میکنم. اگه هر گیگ ترافیک اضافه رو 5000 تومن در نظر بگیریم، پس هر مگابایت میشه 5 تومن. من طوری تنظیم کردم که بابت هر ساعت استفاده از کلاینت 1500 تومن، هر مگابایت 3 تومان بگیرم. اگر حجم دانلود طرف بالای 250 مگابایت بره، به طور اتوماتیک دانلود برای اون باز میشه و هزینه ی ترافیک برای اون از 3 تومن به 5 تومن افزایش پیدا میکنه. انطوری هر کی فقط داره از وب گردی استفاده میکنه ساعتی 1500 تومن میده، کسی هم که داره دانلود میکنه، بسته به حجمش هزینه ی بیشتری میپردازه.

درباره ی درگاه usb باید عرض کنم که:
درسته که دیپ فریز روی سیستم ها نصبه، و در پایان کار سیستم به حالت اول بر میگرده، اما برادر من، میشه بفرمایید در طول روز و استفاده ی افراد چه باید کرد؟
مثلأ با باز بودن درگاه usb هر کس میتونه بیاد و کانکشن فندوق شکن یا انواع نرم افزار های غیر مجاز رو بر روی سیستم نصب کنه. اصلأ اون ها به کنار: میتونه بیاد و به غیر از دانلود مننجر که ما پهنای باندش رو محدود کردیم، بیاد و یک نوع دیگه از مننجر رو روی سیستم نصب کنه. مثلأ اربیت و یا ....! خب حالا میشه بفرمایید تکلیف چیه؟ با سرعت بالا دانلود میکنه و کارش زود تموم میشه و هزینه ای هم براش نخواهد داشت. اگه این دوستمون از حجم ترافیک پولی نگیرند این طوری خیلی ضرر میکنند.

این هم پاسخ برای کسانی که میگن چرا باید درگاه usb بسته باشه.

حالا یه عده ای میان سوال میپرسن، این که کاری نداره. من نرم افزارها و کانکشن ها رو از اینترنت دانلود میکنم و ازش استفاده میکنم.
در جواب این دوستان باید بگم که اگه از سیستم درست نرخ گذاری استفاده کنید، چون اون فرد داره از ترافیک استفاده میکنه ( برای دانلود نرم افزار )، این کار براش مجانی در نمیاد و چون داره دانلود میکنه، باید هزینش رو هم بپردازه که یا بی خیال میشه و یا پولش رو میده. ما هم که داریم پولش رو میگیرم. به نظر شما این روش بهتر از روش مجانی و آوردن فایل با usb نیست؟

پس نتیجه میگیریم که نرخ کافینت باید ترکیبی باشه از زمان استفاده و حجم ترافیک تا اگه کسی نرم افزاری رو دانلود کرد که خواست سر ما کلاه بزاره یا استفاده ی غیر قانوی از سیستم ها بکنه، همینطوری مفت در نره.
100 تا دلیل دیگه هم برای بسته بودن درگاه usb میتونم بیارم. اما من ساده ترین هاشو عنوان کردم تا با کلیت قضیه آشنا بشید.

خوب میشه اکانت اون کاربر رو از نوع محدود شده انتخاب کرد تا نتونه برنامه ای رو نصب کنه

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
دقیق اطلاع ندارم ، اون مجوز میگیره ، شما هم میشی شریکش !!
که باید به عنوان جایگزین به اماکن معرفی بشی

خوب نمیشه من شریکش باشم اما به عنوان شریک خودمو به اماکن معرفی نکنم؟

منم واسه همین کافی نت رو بستم
پ . ن : مشتری میاد مثلا میگی بدون کارت ملی نمیشه ! یا شما با هم چه نسبتی دارین ! باید ثبت کنم ! میره دیگه نمیاد
فوقش یه نت از مخابرات میگیره خودش راحت میکنه

پس چطوریه شهرستان ما هر کافی نتی رفتم ازم مدرک نخواست؟

Loner_62

Registered User
لایک‌ها
481
خوب نمیشه من شریکش باشم اما به عنوان شریک خودمو به اماکن معرفی نکنم؟

پس چطوریه شهرستان ما هر کافی نتی رفتم ازم مدرک نخواست؟

اونوقت ، هر وقت اماکن بیاد اونجا و ببینه صاحب جواز کسب نیست ! گیر میده که شما اینجا چه کاره هستی ؟
اونوقت احطاریه میده که صاحب مجوز بیاد اماکن ! مگه اینکه با زیرمیزی بشه ردش کرد

این واسه کافی نت هایی که جدید راه اندازی میشن و میخوان مجوز بگیرن
به قدیمی ها اخطار میدن و مهلت ! مثلا 1 ماه فرصت میدن
شما تو شهری که هستی از کاقی نت های قدیمی یه سوالی بکن یه اماری بگیر که اوضاع چجوریه

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
خوب به نظرم کارت ملی خواستن قانون خوبیه که گذاشتن شاید یه نفر عکسهای خانوادگی یه کسی رو پخش کرد حداقل معلوم بشه کی هست یا همینطور داشتن دوربین مدار بسته شاید کسی با کارت ملی جعلی خواست برای کسی پاپوش درست کنه حداقل اون دوربین شناسایش کنه

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
خوب به نظرم کارت ملی خواستن قانون خوبیه که گذاشتن شاید یه نفر عکسهای یه کسی رو پخش کرد حداقل معلوم بشه کی هست یا همینطور داشتن دوربین مدار بسته شاید کسی با کارت ملی جعلی خواست برای کسی پاپوش درست کنه حداقل اون دوربین شناسایش کنه

ای بابا شما هم که مث اونا فکر می کنی.

اونوقت ، هر وقت اماکن بیاد اونجا و ببینه صاحب جواز کسب نیست ! گیر میده که شما اینجا چه کاره هستی ؟
اونوقت احطاریه میده که صاحب مجوز بیاد اماکن ! مگه اینکه با زیرمیزی بشه ردش کرد

این واسه کافی نت هایی که جدید راه اندازی میشن و میخوان مجوز بگیرن
به قدیمی ها اخطار میدن و مهلت ! مثلا 1 ماه فرصت میدن
شما تو شهری که هستی از کاقی نت های قدیمی یه سوالی بکن یه اماری بگیر که اوضاع چجوریه

خوب میگم من شاگردشم. نمیشه؟

sadraddin

Registered User
لایک‌ها
63
سلام دوستانی که کافی نت زدن خواهشن راهنمایی بفرمایند :

مغازه ای پیدا کردم جهت کافی نت ، به اتحادیه مراجعه کردم برا مجوز ، به من گفتند چون اونجا 2 تا کافی نت هست به شما مجوز نمیدیم ،
به نظر شما آیا چنین حقی دارن مجوز ندهند به این دلیل ؟
لازم به ذکره که مغازه مورد نظر
بغل دانشگاهی هستش که 18000 دانشجوی پیام نور داره و موقعیت بسیار خوبی داره به نظره من و رهن مغازش هم 10 م رهن کامل هستش و به نظر خیلی میرزه .

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام دوستانی که کافی نت زدن خواهشن راهنمایی بفرمایند :

مغازه ای پیدا کردم جهت کافی نت ، به اتحادیه مراجعه کردم برا مجوز ، به من گفتند چون اونجا 2 تا کافی نت هست به شما مجوز نمیدیم ،
به نظر شما آیا چنین حقی دارن مجوز ندهند به این دلیل ؟
لازم به ذکره که مغازه مورد نظر
بغل دانشگاهی هستش که 18000 دانشجوی پیام نور داره و موقعیت بسیار خوبی داره به نظره من و رهن مغازش هم 10 م رهن کامل هستش و به نظر خیلی میرزه .

البته الان اکثر دانشگاهها سایت دارند . قبلش در مورد وضعیت اینترنت دانشگاه یه سوالی بکنی یا حتی بری خودت تست کنی بد نیست . مثلا سرعت و هزینه رو بررسی کنی .

اما من فک نمیکنم چنین حقی داشته باشند که مجوز ندند ، احتمالا طرف یکی از اشناهاش اونجا کافی نت داره . ببین اگه اون مغازه ها کافی نت محض هستند حتما روی قضیه لوازم التحریر و مخصوصا دستگاه کپی و پرینت و تهیه جزوات و نمونه سوالات امتحانی و ..... فک کن . به شدت درامدشون بالائه .

sadraddin

Registered User
لایک‌ها
63
البته الان اکثر دانشگاهها سایت دارند . قبلش در مورد وضعیت اینترنت دانشگاه یه سوالی بکنی یا حتی بری خودت تست کنی بد نیست . مثلا سرعت و هزینه رو بررسی کنی .

اما من فک نمیکنم چنین حقی داشته باشند که مجوز ندند ، احتمالا طرف یکی از اشناهاش اونجا کافی نت داره . ببین اگه اون مغازه ها کافی نت محض هستند حتما روی قضیه لوازم التحریر و مخصوصا دستگاه کپی و پرینت و تهیه جزوات و نمونه سوالات امتحانی و ..... فک کن . به شدت درامدشون بالائه .

متشکر ازراهنمایی شما ...
به نظر شما فعلن برم اجاره کنم فقط تحقیق و مقاله بفروشم میصرفه ؟!
تا مجوز کافی نت درست شه ...

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
متشکر ازراهنمایی شما ...
به نظر شما فعلن برم اجاره کنم فقط تحقیق و مقاله بفروشم میصرفه ؟!
تا مجوز کافی نت درست شه ...

به خیلی چیزا بستگی داره . شما باید برید توی محیط دانشگاه ببینید امکانات نسبت به جمعیت چطوریه . الان همه دانشگاهها هم سایت دارند هم انتشاراتی . به نظر من اگه حتی داخل دانشگاه هم داشته باشند ولی بیرون دانشگاه چیزی شبیه انتشاراتی نباشه ، بله 100% میارزه .
اگه کارتون خوب باشه مشتریهای انتشارات داخل دانشگاه هم میان پیش شما چون به عینه دیدم که دانشجوها اگه فروشنده با مرام پیدا کنند ولش نمیکنند و حتی مشتری هم براش میفرستند . البته امیدوارم هزینه اجاره مغازه اونجا زیاد بالا نباشه .

حوزه کاری شما باید خیلی وسیع باشه ، فقط تحقیق مقاله نه ... تمام موارد زیر به جز کافی نتی ...
لوازم التحریر، کپی، پرینت، تایپ، جزوات کمک اموزشی، جزوات اساتید، نمونه سوالها، ترجمه، تهیه مقاله و گرفتن سفارش تحقیق چون الان دانشجوها دیگه ( با عرض معذرت) گشاد شدند کسی حوصله دنبال تحقیق رفتن رو نداره،انجام پروژه ها ( بیشتر از 80% این نوع پروژه ها رو میتونی توی نت پیدا کنی) و حتی گرفتن سفارش صحافی ( با یه صحافی هماهنگ کن) و ...

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
هزینه ثبت نام بند ج اظهارنامه مالیاتی رو دوستانی که تهرانن چند میزنن ؟ با 6 نفر شریک که هر 6 نفر باید تو لیست شرکا وارد شن:hmm:

پیشخوان دولت نه..کافی نت فقط

arash911

Registered User
لایک‌ها
42
سلام وحید جان چرا همین نام کاربری خودتو نمیزاری خوبه که
داداش من خیلی دوست دارم مواقعی که بیکارم تو مغازه کامپیوتری یا کافی نت گشت بزنم و کمک کنم اگه کاری داشتید حتما رو من حساب کنی باشه

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام دوستان
خواستم بگم این کافی نت رو راه اندازی کردم بعد از مدت ها :D
متاسفانه مشغله های کاری مانع شده بود و البته به لطف خدا تونستم کاراشو بکنم و پروانه کسب رو بگیرم
این تاپیک حاوی موارد خیلی ارزشمندی هست از همه دوستان خوبم ممنونم :)
بچه های دیگه هم اگه موردی به ذهنشون می رسه خیلی خوبه اینجا از نظراتشون استفاده کنیم

TurboIrHosting

Registered User
لایک‌ها
13
سلام دوستان
خواستم بگم این کافی نت رو راه اندازی کردم بعد از مدت ها :D
متاسفانه مشغله های کاری مانع شده بود و البته به لطف خدا تونستم کاراشو بکنم و پروانه کسب رو بگیرم
این تاپیک حاوی موارد خیلی ارزشمندی هست از همه دوستان خوبم ممنونم :)
بچه های دیگه هم اگه موردی به ذهنشون می رسه خیلی خوبه اینجا از نظراتشون استفاده کنیم

یو اس پی رو بستی یا باز گذاشتی بلاخره ؟
ایده یخچال رانی و ایستک چی شد ؟ اجرایی شد ؟
مبارکه

بالا