برگزیده های پرشین تولز

موتور الكتريكي هرگز - موتور مغناطيسي آري !

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
متاسفم!
ولی باید بگم که طرحهای شما به جز یکی از اونها صددرصد غیر قابل ساخت هستند.اون یکی هم من با اطمینان 90% می گم که قابل ساخت نیست.چرا ؟
چون با قوانین مکانیک سازگار نیست و نمیشه حرکت مورد نظر رو از اونها متوقع بود در واقع طبق قوانین مکانیک هیچ حرکت(چرخشی) دایمی از اونا حاصل نمی شه.البته من مکانیک خوندم ولی این موضوع ربطی به تحصیلات نداره و هر کسی با یه خورده فکر متوجه اون میشه .من روی چیزهای خیلی پیشرفته تر از این فکر کردم ولی دیدم انجام شدنی نیست.(البته چندین سال قبل).اگه خواستی بطور قابل فهم تر توجیهت میکنم.

مراقب باش که پولت رو از دست ندی که از این طریق نتیجه ای حاصل نمیشه.

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
متاسفم ولی طرح شما خیلی ابتدایی است ودر مورد برایند نیروها هم تحلیل درستی ندارید و تحلیلی که برای اقای
الکترون کردین کاملا غلط است.

طرح من راجع به اهنربا نیست وراجع به نیروهای مغناطیسی است و:

1-اولا 100برابر پیچیده تر است

2-ثانیا من با نرم افزارها و اصول علمی اون رو ثابت کردم.

بهتره اول دانش خودتون رو افزایش بدین.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
ميشه دليلش رو بگيد كه چرا كار نميكنن همه طرح هام؟(ين قوانين مكانيكي كه ميگين رو بيان كنيد اينجا)
و اون طرحي رو هم كه ميگين نود در صد ميدونيد كار نميكنه چيه؟(كدوم يكي رو ميگي؟)

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
ميشه دليلش رو بگيد كه چرا كار نميكنن همه طرح هام؟(ين قوانين مكانيكي كه ميگين رو بيان كنيد اينجا)
و اون طرحي رو هم كه ميگين نود در صد ميدونيد كار نميكنه چيه؟(كدوم يكي رو ميگي؟)

ببین به طور خیلی ساده یه نکته رو که بهش توجه نکردی برات می گم.

در عالم واقعی وقتی حرکت صورت می گیرد که جسم در موقعیت جدیدی قرار بگیرد .در یکی از طرحها این رو میگم بر بقیه هم صادق است.
در تصویر زیر که قرار دادی:
http://i9.tinypic.com/4hwnzw5.jpg

در این شکل اگر قطعه متحرک مثلا چرخشی داشته باشد در موقیت جدید تغییر خاصی در نیروی وارد به جسم و کلا شرایط جسم حاصل نشده و عملا جز تغییر موقعیت جغرافیایی همه چیز مثل قبل است..

.ایندرست مثل اینست که ما توقع داشته باشیم مثلا جسمی که روی یک سطح افقی قرار گرفته مثلا سطح یک میز ، خود بخود شروع به حرکت افقی کند.این کار انجام نمی گیرد زیرا اگر مثلا جسم بخواهد یک متر به صورت افقی جابجا شود ، در حالت جدید غیر از موقعیت مختصاتی همه چیز مثل قبل است.در هر دو حالت جسم حداقل تحت یک نیرو به نام جاذبه است.در نتیجه حرکت بی حرکت.

منظورم از طرح نود درصدی طرح زیر است:
http://i16.tinypic.com/2vn3t5s.jpg

من خیلی وقت ندارم ولی این طور که الان دیدم در این شکل هم جسم حداکثر اگر حرکتی هم بکند ، به سمت قسمت کلفت مگنت حرکت کرده ، و در این قسمت کاملا متوقف میشود.اکه سوالی بود بپرس.

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
کلا طرحهایی که ما بخواهییم از یک نیروی ثابت انرژی خلق کنیم ، عموما تابه حال شکست خورده اند من وقتی بچه بودم عاشق طرححای خلق انرژی بودم.مثلا طرحی که یک سری الا کلنگ که یک طرف انها باری قرار داده شده داشته باشیم واینها را دایره وار بچینیم تا حرکت از یکی شروع و به بقیه منتقل شود و بعد از حرکت همه اینها دوباره طرف سبک اولی را پایین بکشد و چرخه از نو تکرار می شود .ولی اشکال کار این است که وزنه ها مرتبا باید در مسیر چرخش کمتر شوندو وقتی به سر چرخه می رسد توان لازم برای تکرار حرکت وجود ندارد.در طر حهای فوق اگر از یک نیرو حرکت ایجاد کنیم واگر در شرایط ارمانی(غیر از واقعی) باشیم و هیچ نیرویی تلف نشود حداثر به اندازه انژی دریافت شده انرژی به دست می اید یعنی "یر" به "یر" .

راستی اگر ایده خواستی یا نظر خلا قانه ای خواستی یا طرح جدید بهت مشاوره میدم.البته یه هزینه کو چولو دریافت می گردد.تو سرم پر از طرح است ولی _متاسفانه_فعلا دنبال پولم.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
در عالم واقعی وقتی حرکت صورت می گیرد که جسم در موقعیت جدیدی قرار بگیرد .در یکی از طرحها این رو میگم بر بقیه هم صادق است.
در تصویر زیر که قرار دادی:
http://i9.tinypic.com/4hwnzw5.jpg

در این شکل اگر قطعه متحرک مثلا چرخشی داشته باشد در موقیت جدید تغییر خاصی در نیروی وارد به جسم و کلا شرایط جسم حاصل نشده و عملا جز تغییر موقعیت جغرافیایی همه چیز مثل قبل است..

.ایندرست مثل اینست که ما توقع داشته باشیم مثلا جسمی که روی یک سطح افقی قرار گرفته مثلا سطح یک میز ، خود بخود شروع به حرکت افقی کند.این کار انجام نمی گیرد زیرا اگر مثلا جسم بخواهد یک متر به صورت افقی جابجا شود ، در حالت جدید غیر از موقعیت مختصاتی همه چیز مثل قبل است.در هر دو حالت جسم حداقل تحت یک نیرو به نام جاذبه است.در نتیجه حرکت بی حرکت.

بسيار ممنونكه بحث رو موشكافي كرديد و از كلي گويي پرهيز كرديد
اي كاش بقيه دوستان هم مثل شما اشكلات احتمالي طرح رو بيان ميكردن...
خوب بريم سر جواب:

ببينيد اينكه ميگيد در علم هر چيزي به اين دليل حركت ميكند كه تغيير وضعيت بدهد - ولي اينطور نيست و من نميدونم چرا اينطور فكر ميكنيد - ببينيد مثل در حركت زمين به دور خورشيد كه ابدي و بسيار نيرو مند هست هيچ تغيير در كار نيست و در تمام سي صد و شصت درجه نيروي يكسان به زمين وارد مي شود و اگر قرار بود تغيير جايي باشد پس زمين پس از چرخيدن نصفه به دور خورشيد بايد با يستد و يا يك مثل ديگر ،، مثلاشما يك پره را تصور كن كه يك عالمه مايع دارد از بالا به سمت پايين ميريز (دارم نيرو گاه هاي برق ابي كه در سد ها هستند رو توضيح ميدم) خوب آيا پره با چرخيدنش به جايي كه تغيير خاصي دارد حركت ميكند؟
نه خير هيچ تفاوتي پيدا نيمكند - يعني اگر حركت پره به خاطر اينكه تغيير خاصي اون جلو تر در انتظارش باشه مي بود اون وقت پره بايد وقتي به اونجا مي رسيد پايدار مي شد و مي ايستاد كه خوب اينطور نيست

پس نيرو وقتي به چيزي وارد ميشه لازم نيست كه اون چيز حتما حركتش به خاطر پايدار شدن و رفتن به جايي كه تغيير خاصي دارد باشد ....

متوجه شدين؟

در ضمن اگر ميخواهين از اينجور قوانين من در آوردي بگين من حاظر نيستم پولي بدم ولي اگر بتونيد اشكالي رو بگيد كه من نتونم جواب بدم حاضرم از لحاظ مالي كمكتون كنم ....

OK?

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
ببین رفیق!

اول از ته صحبتت برات توضیح می دم.من خواستم صحبت خودم رو طوری ساده کنم که فهمیدنش راحت باشه و چیز من در اوردی نگفتم و اون قانونی کهمن گفتم دقیقا این است "در هر دو حالت برایند نیروهای وار بر جسم تغییر نکرده است" در نتیجه اگر جسم ساکن بوده باشد ساکن باقی می ماند و اگر حرکتی داشته است نیز به همان حالت باقی می ماند.

در مورد مثال زمین :الان "سی " مثالت را در می اورم.

ببینم زمین چطوری تو مدار خودش قرار گرفته؟ایا خود به خود ؟ خیر .با صرف انرژی -توسط خدا و در اثر انفجار بزرگ- در این مدار قرار گرفته و طوری ثابت شده که برایند نیرو های وارد بر ان تغییر نمی کند."پس زمین خود بخود حرکت را شروع نکرده" و نیرویی باعث شروع حرکت ان شده است .این درست مثل این است که شما یک فرفره را روی سطح بدون اصطکاک بچرخانید-دقت کنید که نیروی دست شما حرکت را ایجاد کرده است ونه خود بخود-وقتی این حرکت اغاز شد بدلیل نبود اصطکاک این حرکت -در شرایط ایده ال -تا بینهایت ادامه دارد.در این شرایط هم تغییری در نیروی وارد بر جسم یا به زبان خودمانی حالت جسم ایجاد نمی شود و البته فرفره برای ما نیرویی تولید نمیکند چون حتی با کمترین اصطکاک(نیروی مقاوم) از حرکت وا می ایستد.

توجه کنید که شما می خواهید حرکت موتور خودش اغاز شود و به ما نیرو تحویل دهد .اگر قرار باشد مثل فرفره یا زمین به ان نیرو بدهیم و بعد از حرکت هم مثلا با یک دست غول اسا جلوی زمین را بگیریم زمین به اندازه همان نیرویی که به ان داده ایم انرزی به دست غول اسای ما پس می دهد .موتور شما هم اگر قرار شود با دادن نیرو ان را راه انداخته و بعد هم هیچ نیروی بیش از ان که ما به ان داده ایم تحویل ندهد ، طرح جنابعالی شکست خورده است و همان اصل بقای انرژی را در مخ لجباز شما کوبیده است (شوخی)

"""من نگفتم حرکت چرخشی روتور شما با دست مبارک جنابعالی انجام شود ویا نیرویی خارج از سیستم ان را به حرکت وادارد"""
در مورد توربین یه خورده از مغزت استفاده کن چون خیلی مثال وحشتناکی زدی.ما حرف از تولید انرژی و نیرو می زنیم ولی ان پره که مثال زدی فقط مرتبا نیرو از ما می گیرد -(دقیقا برعکس منظور ما ایکیو).بله اگر ما به هر چیزی انرزی وارد کنیم قضیه برعکس ان است که ما بخواهیم از ان جسم انرزی تولی کنیم.

حالا یک تمرین برات دارم .به این سئوال جواب بده چرا زمین مرتبا به دور خورشید می چرخد و روی ان سقوط نمی کند و وا نمی ایستد .البته من بطور کلی جواب را نوشته ام ولی توضیح می خوا هم.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
البته حركت زمين به دور خودش به خاطر انفجار بزرگ است رفيق !
من منظورم حركت انتقالي يا همون حركت زمين به دور خورشيد است كه به دليل انحنايي است كه خورشيد در فضا زمان به وجود مي آورد و اگر زمين هنگام ساخته شدنش از خط ژئودزيك عبور كند آنگاه ديگر ناچار است تا ابد به دور خورشيدي كه اين حفره بزرگ را در فضا زمان به وجود آورده حركت كند
پس زمين به دور اين حفره ميچرخد و اين رو يعني نسبيت انيشتين و هيچ ربطي به نيروي اوليه يا انفجار بزرگ ندارد
البته اين قضيه دست بزرگ شما رو من كاري ندارم - چون من نگفتم كه حركت زمين طبق قانون پايستگي نيست
بلكه حركت زمين هم بر مبناي همين قوانين تعريف ميشه و از حركت زمين هيچ انرژي نميشه گرفت.
(البته طرح من چون بر مبناي مغناطيس هست ديگه از حيطه فيزيك كلاسيك ميره بيرون و ديگه از بعضي از قوانين پيروي نميكنه كه خوب خيلي عجيبه و خودم هم توضيحي براش ندارم)
(مثل دو آهن ربا رو بينشون يك باد كنك بزار اين دو ميخواهن همديگر رو جذب كنند و بادكنك بين خود را متراكم ميكنند و اين نيروي شديد و قوي تا ابد هست و باد كنك تا ابد همينطور متراكم ميمونه - در حالي كه ما وقتي اين كار را بخواهيم با دست خود انجام دهيم بعد از يك ساعت تمام كالري بدنمان را مي سوزانيم !!!)
البته فقط مغناطيس نيست كه خيلي عجيب و غير قابل تعريف هست بلكه نيروي گرانش يك سياه چاله هم ميتونه تمام فيزيك رو ببره زير سوال - مثلا در سياه چاله وقتي ماده واردش بشه فقط بار و حركت زاويه اي اون در فضا باقي ميمونه كه اگر سياه چاله تمام جهان رو ببلعه اون وقت ديگه ماده اي نيست كه بار و حركت زاويه اي طبق اون تبيين بشه و در نتيجه اين دو نيز از بين ميرن و اين از بين رفتن هيچ توضيحي نميشه براش از طريق فيزيك داد !!!!!!!!!!!!!!! )
بزار برم سر طرح خودم و اينقدر صحبت اضافه نكنم

در مورد توربین یه خورده از مغزت استفاده کن چون خیلی مثال وحشتناکی زدی.ما حرف از تولید انرژی و نیرو می زنیم ولی ان پره که مثال زدی فقط مرتبا نیرو از ما می گیرد -(دقیقا برعکس منظور ما ایکیو).بله اگر ما به هر چیزی انرزی وارد کنیم قضیه برعکس ان است که ما بخواهیم از ان جسم انرزی تولی کنیم
ببين من نگفتم از 1ره انرژي بگيريم يا بهش انرژي بديم - من داشتم در باره اون چيزي كه گفتيد (همون قانون مكانيكي كه گفتي) صحبت ميكردم
گفتي كه اگر مثلا اينجا بر آيند يك چيز باشه در نقطه بعدي هم اگر بر آيند همين باشه پس دليلي نداره كه به نقطه بعد بره

منم گفتم همچين چيزي نيست اصلا
مثلا:يك پره رو بگير دستت و به يكي بگو با يك ظرف بسيار بزرگ آب رو بريزه روي اين پره
اين پره ميچرخه
خوب آيا اين پره هنگام چرخش به جايي ميره كه مثلا پايدار بشه و يا بر آيندي فرقي كنه؟!
نه!
پره هر چقدر كه بچرخه در هيچ نقطه از اين چرخش خود جايي نيست كه بر آيند نيرو ها فرقي كنه و در تمام نقاط بر آيند يكسانه اما بر آيند جهت داره ، يعني بر آيند نيرو هايي كه به يك نقطه از پره وارد ميشه خنثي نيست و جمع اونها در يك جهت هست و به خاطر همين مجبور هست كه در اون جهت حركت كند

بزرا واضح تر برات بگم كه قشنگ بفهمي

شما يك جعبه رو تصور كن
يك بنده خدايي اين جعبه را به سمت جلو هول ميدهد

خوب حركت جعبه به چه دليل است؟
آيا وقتي جعبه از نقطه A به B ميرود بر آيند يا چيز ديگري فرق ميكند؟
نه در هيچ نقطه اي هيچي فرق نميكنه فقط به خاطر اينكه بر آيند نيرو هايي كه بر جعبه وارد ميشه اگر بخواهي با يك فلش نشونش بدي به سمت جلو هست اين فلش پس جعبه هم محبوره به سمت اين فلش كه به طرف جلو هست حركت كنه

بنا بر اين نتيجه ميگيريم كه در طرح من اگر بر آيند تمام نيرو هاي وارد بر استاتور از سوي رتور در يك جهتي باشد پس استاتور مجبور است كه در آن جهت حركت كند
اما اگر بر آيند نيرو هاي وارد بر استاد خنثي باشد يعني بر آيند نيرو ها رو كه بخواهيم رسم كنيم نه فلشي به سمت راست هست نه به سمت چپ يلكه از چپ و راست يك نيرو به اين استاتور مادر مرده وارد ميشه و استاور مجبوره كه سر جاش محكم وايسته .....
ولي اگر بر آيند رو حساب كنيم و نتيجه اون فلشي به سمت چپ يا راست باشه اون وقت مجبوره كه به اون طرف حركت كنه

خوب زبونم مو در آورد
قبول داري اين حرف هام رو؟

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
1-منظورم از مدار خودش ،مدار حرکت زمین به دور خورشید بود.دلیل حرکت هم از لحاظ دینامیکی گفتم بگو که بلد نبودی و توضیح ساده ای داشت.

2-برای بار یک میلونیم منظور ما حرکت خود بخودی اجسام یا مکانیزم ها و.. است یعنی در قانونی که من گفتم ما نباید انرژی(نیرو)وارد کنیم.باز تو می گی دوستم اب بریزه رو تو ربین ، خوب دوستت داره به پره ها نیرو وارد می کنه می خواستی حرکت نکنه؟ اگر ÷ره تو بدون گرفتن انرژی از تو ودر یک محیط ایزوله خود به خود (یا با نیروی مغناطیسی مثلا اهنرباهای داخلش)حرکت می کرد موضوع فرق داشت.

بله اگر جنابعالی بخوای نیرو وارد کنی میتونی هر کاری انجام بدی .مثلا گازها تمایل به انبساط دارن ولی با صرف انرزی میتونی اونها رو فشرده کنی.منظور من این بود که چون در دو حات ذکر شده از یکی از مثالهای جنابعالی در مورد اهنربا ، برایند نیروها تغییر نمی کند بنا براین این حرکت خود بخود انجام نمی شود .بله ....اگر شما با دست انرا بچرخانی(و به ان نیرو بدهی)این کار امکان پذیر است ولی به قانونی که من گفتم ربطی نداره.

نمی دونم چرا دخترهای ایرانی اینقدر خنگند؟:wacko:

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
ببين اگر از سوي ربتور به استاتور نيرو وارد بشه ديگه دليلي نداره ما با دست خودمون اون رو بچرخونيم

حركت دست ما فقط بر آيند رو قوي تر ميكنه

يعني آهن ربا با همون بر آيند گشتاورد مناسبي داره و به صورت منزوي خيلي خوب كار ميكنه و انرژي ميده
يعني آهن ربا خودش بر آيندش باعث حركت ميشه و چه دليلي داره ما دست خودمون رو بزنيم بهش؟

(در ضمن يك خورده مثل هايي كه بالا زدم رو دقيق بخون بعد دوباره مطلب بفرست)

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان خوشحال ميشم هر كس اشكالي ميبيند يا دليلي بر نقض ايده من ميبيند اينجا اعلام كند

ممنون ميشم بحث رو ادامه بديد

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
عده ای خیلی واضح و عده ای هم سربسته گفتن که طرح شما بدلیل نقض قوانین مسلم و شناخته شده بی اعتبار هست.
همون اول هم که گفتم برای ثبتش اقدام کنین به این خاطر بود که خودتون متوجه بشین طرحتون بر پایه درستی استوار نیست.

بالا